Philadelphia – Colorado 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 5:4 (po pr.)
Vancouver – Washington 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Washington Capitals
Úterý 23.10.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné úterní ráno! (06:43:59)

→ 1 gól, 2 asistence, +1, 1 střela na bránu, 2 hity, čas na ledě 26:06
    Útočník Capitals Nicklas Bäckström si v dnešním utkání připsal 600. asistenci v NHL

Trestné minuty: 12 – 8

Capitals převedli v dnešním zápase na ledě Canucks dobrý výkon a po zásluze vyhráli 5:2. Celkem čtyři kanadské body (dva góly, dvě asistence) si v utkání připsal kapitán Caps Alex Ovečkin. Brankář Braden Holtby pak pomohl k výhře svého týmu celkem 22 úspěšnými zákroky.
    Konečný výsledek: Canucks vs Capitals 2:5

59:29
    Na závěr ještě jedna přesilovka pro Washington.

59:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Bärtschi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.

58:25
    Nilsson je už samozřejmě zase zpět v bráně.
    58:19 T. J. Oshie - 2:5

58:19
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Opuštěnou bránu trefuje po Ovečkinově přihrávce a po přechodu modré čáry, z levé strany, T.J. OSHIE. 5:2! Asistence: Alex Ovečkin, Nicklas Bäckström.

57:54
    Nilsson míří na střídačku, domácí tým to zkusí v šesti!

57:10
    Icing ze strany domácího celku.

56:42
    Ovečkin pouze odevzdal puk soupeři, přičemž následně odchází se svými spoluhráči vystřídat.

56:26
    Huttonovo nahození od modré zablokováno Orpikem.

55:40
    Canucks se nemohou dostat do nějakého většího závěrečného tlaku.

55:06
    Střely na bránu: 22 – 31

54:55
    Stecher s toušem za vlastní bránou, do konce třetí třetiny zbývá už pouze pět minut.

54:29
    Eriksson hledal na levé straně Suttera, avšak neuspěl. Kupředu mohou hosté.

54:03
    Vrána nabral rychlost a následně vyzkoušel Nilssonovu pozornost z levého kruhu.

53:43
    Konec reklamní přestávky, Gaudette a Eller na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Caps.

53:43
    Domácím odpískána přihrávka rukou, 6 minut a 17 vteřin před koncem proběhne další reklamní přestávka.

53:01
    Necelých sedm minut do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Vancouveru nějak zdramatizovat dnešní utkání?

52:55
    Tanev vyčkává s pukem ve vlastní zóně, obě mužstva prostřídávají své formace.

51:54
    Canucks nahodili puk do útočného pásma, přičemž po delší době mohli konečně také vystřídat.

51:30
    Bäckström přihrával zleva před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.

50:56
    Domácí hokejisté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

50:33
    Djoos a jeho pokus od modré. Nilsson zasahovat nemusel.

49:59
    Jsme těsně před polovinou třetí třetiny, Canucks prohrávají na domácím ledě s Capitals 2:4.

49:38
    Bärtschiho pokus z pravé strany na Holtbyho bránu neprošel.

49:08
    Nilsson přikryl puk pod svou rukavici, vhazovat se za malou chvíli bude po jeho pravici.

48:11
    Po střele Granlunda končí kotouč v ochranné síti za Holtbyho zády.

47:12
    Zpět do akce! Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Vancouveru.

47:12
    Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.

46:31
    Střely na bránu: 21 – 29
    45:35 Alexandr OVEČKIN - 2:4

45:35
    Druhá využitá přesilovka Caps v tomto utkání, 4:2! Svůj druhý gól v zápase střílí ALEX OVEČKIN. Kapitán hostů vypálil z levého kruhu bez přípravy, Nilsson nestihl zareagovat. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

45:28
    Tentokrát to zkusil bez přípravy Carlson, avšak i on neuspěl.

44:49
    Kuzněcov střílel z první, Nilssona ovšem nezaměstnal. Canucks následně vyhodili.

44:31
    Další přesilová hra pro Washington. Vhazuje se po pravici gólmana Kosatek.

44:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., podrážení).

43:52

43:11
    Postavení mimo hru ze strany Caps.

42:53
    Polovina z trestu Edlera je pryč. Capitals zatím bez střely na bránu.

42:38
    Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

41:58
    Motte ihned po buly posílá kotouč k Holtbymu.

41:52
    V pořadí třetí přesilová hra pro Caps. Vhazuje se po levici Nilssona.

41:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., nedovolené bránění).

41:11
    Capitals odpískán icing.
    40:20 Sven BÄRTSCHI - 2:3

40:20
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a snižují na 2:3! Boeser se svou střelou z pravé strany ještě neuspěl. Následně ovšem skóroval dorážkou zleva SVEN BÄRTSCHI. Jeho třetí gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Brock Boeser, Bo Horvat.

40:02
    Canucks zahajují třetí třetinu na přesilové hře.

40:01

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

Po 2. třetině: Canucks vs Capitals 1:3

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    V posledních vteřinách ještě zaútočili při vlastním oslabení Dowd a Smith-Pelly, Canucks ale počtvrté neinkasovali.

39:45
    Necelých 15 vteřin do konce prostřední části, třetí přesilová hra pro Canucks a vhazování po pravici brankáře Holtbyho.

39:45
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., podrážení).
    39:34 Alexandr OVEČKIN - 1:3

39:34
    Necelých 25 vteřin do konce druhé třetiny a hosté jdou do dvougólového vedení! Kotouč za brankáře Nilssona dopravil, poněkud s velkým štěstím – odraz od nohy, ALEX OVEČKIN. Asistence: T.J. Oshie, Nicklas Bäckström.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:39
    Pokus Dowda z levého kruhu pro vhazování skončil na tyči.

38:18
    Efektivní zákrok Nilssona lapačkou proti střele Burakovského.

37:55
    Motte se snažil zprava natlačit před Holtbyho, obrana Caps ovšem odvedla dobrou práci.

37:26
    Carlson našel Vránu, ten ale z levého kruhu nezamířil přesně.

36:18
    Stecher a jeho střela od modré čáry, gólman Capitals tentokrát zasahovat vůbec nemusel.

36:02
    Edlerův pokus od modré, Holtby předvádí jednoduchý zákrok.

35:23
    Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž trestné lavice Kosatek.

35:21
    Kotouč si to namířil do ochozů Rogers Areny, máme tu tak další přerušení.

34:55
    5 minut a 5 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po levici brankáře Nilssona.

34:55
    Na druhé straně jsme mohli vidět prudkou střelu Oshieho od modré čáry, Nilsson našel puk v náručí. Následuje další z reklamních přestávek.

34:29
    Střelecký pokus Gaudettea od pravého mantinelu nebyl z nejpřesnějších.

33:36
    Střely na bránu: 16 – 20

33:05
    Také Horvat se ovšem daleko nedostal.

32:46
    Útočná akce Jaškina nebyla úspěšná, kupředu může Horvat.

32:23
    Zakázané uvolnění ze strany Washingtonu, vhazovat se tedy bude za malý moment před Holtbym.

31:42
    Eriksson z pravé strany vystřelit nedokázal, Holtby tak mohl zůstat naprosto v klidu.

30:32
    Ihned po vhazování vystřelil od modré Gudbranson, Holtby zasáhl.

30:31
    Můžeme zase pokračovat. Po levici brankáře Holtbyho se vhazuje mezi hole Gaudettea a Bäckströma.

30:31
    V Rogers Areně právě probíhá reklamní přestávka.

30:31
    Horvat se obtočil kolem brány soupeře, přičemž následně zkusil zakončit k bližší tyči. Holtby byl zde ovšem včas připraven.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání, Capitals vedou na ledě Canucks 2:1.
    29:29 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:2

29:29
    Caps využívají početní převahu a berou si zpět své vedení! JEVGENIJ KUZNĚCOV se opřel do přihrávky Carlsona a z pravé strany prostřelil brankáře Nilssona. Pro ruského útočníka pátá trefa v letošní sezoně, Washington vede 2:1! Asistence: John Carlson, Alex Ovečkin.

29:14
    Ovečkinova střela bez přípravy z levého kruhu, Nilsson měl plné ruce práce.

28:55
    Domácí dostávají touš pryč z obranné zóny.

28:47
    Druhá přesilovka v utkání pro Capitals. Podaří se jim dostat zpět do vedení?

28:47
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min., krosček).

28:31
    Bude se vylučovat na straně Vancouveru. Hosté mají zatím ponechanou výhodu.

27:53
    Kempného střela od levého mantinelu skončila v rukavici Nilssona.
    27:30 Troy STECHER - 1:1

27:30
    Polovina osmadvacáté minuty utkání, máme srovnáno! Nahození TROYE STECHERA od modré čáry si do vlastní brány srazil rukou Dowd. Stecherův první gól v sezoně, celkově pátý v kariéře, 1:1! Bez asistence.

27:14
    Dowda nakonec vystřídal v kruhu pro vhazování Burakovsky.

27:12

27:12
    Gólman Washingtonu má puk ve své moci, proběhne první reklamní přestávka druhé třetiny.

27:07
    Vzápětí také velká šance pro Horvata, Holtby a Capitals však znovu dokázali odolat.

26:33
    Dobrá příležitost pro Goldobina, kotouč zamířil jen těsně mimo.

26:21
    Střely na bránu: 10 – 14

25:53
    Ovečkinovo nahození od pravého mantinelu tečoval na bránu Kuzněcov, Nilsson pozorný.

25:22

24:59
    Gaudette to zkoušel z pravé strany, avšak neúspěšně. Holtby mohl zůstat v klidu.

24:23
    První polovina z trestu Carlsona je pryč. Vancouveru se přesilovka zatím úplně nedaří.

23:30
    Ihned po vhazování se o vyhození puku z obranné zóny postaral Orlov.

23:22
    Druhá početní výhoda pro domácí Canucks. Podaří se jim srovnat na 1:1?

23:22
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., podrážení).

22:47
    Orpik vyčkává s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

21:42
    Střelecký pokus Orlova od modré čáry tečoval Bäckström, avšak nepřesně.

21:06
    Po přihrávce Mottea vystřelil od modré Hutton, jeho pokus ale zablokoval hned první bránící hráč.

20:54
    Další útočná snaha Kosatek skončila postavením mimo hru.

20:28
    Nahození Erikssona od pravého mantinelu minulo Holtbyho bránu.

20:01

Hokejisté Vancouveru a Washingtonu jsou zpět na ledě Rogers Areny. Druhá část začne za malou chvíli.

Po 1. třetině: Canucks vs Capitals 0:1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:35
    Roussel zablokoval střelecký pokus Djoose z pravé strany.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:53
    Po přihrávce od Kempného vystřelil na opačné straně kluziště Dowd, Nilsson však bez práce.

18:07
    Boeser přihrával zprava dobře před bránu na Horvata, ten ale na puk nakonec nedosáhl.

17:28

17:01
    Nilsson má kotouč pod kontrolou, do návratu Horvata zbývá ještě 27 vteřin.

16:29
    Začala druhá minuta z trestu Horvata.

16:16
    Canucks se podařilo ihned po vhazování vyhodit.

16:07
    Velká šance pro Kuzněcova, Nilsson ale nyní podržel své mužstvo.

15:55
    Carlson nabil doleva Ovečkinovi, Nilsson se ale stačil přemístit a vyrazit.

15:28
    Dokáží Caps využít svou první přesilovku? Vhazování po pravici Nilssona.

15:28
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).

15:13
    Horvata nakonec musel v kruhu pro vhazování vystřídat Bärtschi.

15:13
    4 minuty a 47 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po levici brankáře Nilssona máme Horvata a Bäckströma.

15:13
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu, následuje reklamní přestávka.

14:51
    Střely na bránu: 6 – 9

14:38
    Nahození Kuzněcova ze střední třetiny, Nilsson vyráží bez problémů do rohu.

14:12
    Velmi dobrá střela od Erikssona ze středu útočného pásma končí jen těsně vedle pravé tyče.

13:52
    Na druhé straně vystřelil Eller, Nilsson ale dokázal vyrazit před sebe.

13:18
    Pouliot a jeho střela z otočky od modré čáry, Holtby ale zasahovat nemusel.

13:05
    Nahození Mottea od levého mantinelu skončilo v Holtbyho lapačce.

12:48
    O další útok obhájců Stanley Cupu se postaral Ovečkin, Nilsson ale znovu bez práce.

12:13
    Ohrozit Nilssona se jim ovšem nyní nepodařilo.

11:57
    Capitals znovu nastěhovaní v útočném pásmu.

10:27
    Dowd to zkusil z levého kruhu pro vhazování, Nilsson si svým zákrokem nebyl vůbec jistý.

10:02
    Zpět do akce! Horvat a Dowd v souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou domácího týmu.

10:02
    Postavení mimo hru ze strany Washingtonu. Po přerušení na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

09:56
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Capitals zatím vedou na ledové ploše Canucks 1:0. Autorem gólu byl Carlson.

09:45
    Útočná akce Edlera neměla dlouhého trvání, hrát může zase soupeř.

08:46
    Střelecký pokus Oshieho ze středu útočného pásma se otřel o horní tyč Nilssonovy svatyně.

08:15
    Niskanen vypálil prudce z první, Nilsson musel vyrazit kotouč betonem.

07:57
    Kempný s toušem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.

07:01
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Gaudettea a Ellera ve střední třetině, před střídačkou Washingtonu.

07:01
    Canucks se dostali do ofsajdu, na samotném začátku osmé minuty proběhne první reklamní přestávka.

06:28
    Rychlá střela od Ovečkina z levé strany, Nilsson vyráží puk do rohu.

06:16
    Střely na bránu: 4 – 4

05:55

05:21
    Až nyní vypálil Boeser z první, Holtby měl ale připravený pravý beton.

04:56
    Orpikovi začíná běžet druhá trestná minuta, Vancouver se zatím k ničemu nedostal.

04:33
    Nepřesnost v podání Boesera, hosté znovu vyhazují.

04:00
    Caps uspěli na vhazování a ihned poté poslali kotouč pryč ze své obranné třetiny.

03:55
    Konec čtvrté minuty, Canucks si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po Holtbyho pravici.

03:55
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., podrážení).

03:24
    Washingtonu odpískána přihrávka rukou.

02:52
    Oba týmy v plném počtu.

02:51
    Horvat se vzápětí mohl postarat o vyrovnání, z předbrankového prostoru ale na Holtbyho nevyzrál.
    02:20 John CARLSON - 0:1

02:20
    Třetí minuta utkání, Capitals otevírají skóre! Přihrávku Vrány z pravé strany umístil za brankáře Nilssona přesnou tečí JOHN CARLSON. Jeho pátý gól, jedenáctý bod v sezoně 2018/2019, 1:0 pro Capitals! Asistence: Jakub Vrána, Lars Eller.

01:53
    První minuta z trestů Roussela a Kempného je pryč.

01:44
    Střela Niskanena od modré, nyní už Nilsson zapisuje první zákrok v utkání.

01:36
    Střelecký pokus Bäckströma od levého mantinelu nepřesný.

00:52
    Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Capitals.

00:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., hrubost).

00:52
    Hra je přerušena, do výměny názorů se před střídačkou Kosatek dostávají Roussel a Kempný.

00:17
    Nahození Taneva po vhazování od modré čáry minulo tři tyče.

00:13
    Roussel to zkoušel ihned po objetí brány soupeře z levé strany, Holtby připraven na správném místě.

00:03
    Na úvodní buly byli úspěšnější hokejisté Vancouveru.

00:01

Na vhazování se do středového kruhu staví Sutter a Kuzněcov, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, utkání mezi Canucks a Capitals bude zahájeno za několik málo okamžiků.

Zahajovací pětky už stojí na modrých čarách, v Rogers Areně zazní americká a kanadská státní hymna.

Zahajovací formace

VAN: A. Nilsson – Edler, Ch. Tanev – Roussel, B. Sutter, Eriksson

WSH: Holtby – Kempný, Carlson – Ovečkin, Kuzněcov, Smith

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VAN: Anders Nilsson – 28 let, SWE
    Z:4 REC:3-1-0 OG:9 PR:2.26 %ÚS:92.5 SO:0

WSH: Braden Holtby – 29 let, CAN
    Z:6 REC:3-1-1 OG:20 PR:3.73 %ÚS:88.1 SO:1

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler (A), Ch. Tanev, D. Pouliot, Stecher, B. Hutton, Gudbranson – Goldobin, Horvat (A), Boeser – Bärtschi, Gaudette, Virtanen – Roussel, B. Sutter (A), Eriksson – Schaller, M. Granlund, Motte.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Jaškin, Dowd, Burakovsky.

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Kiel Murchison, Ryan Gibbons.

Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals.

WASHINGTON CAPITALS

Capitals neprožívají zrovna povedený vstup do sezony. Za poslední čtyři zápasy si navíc připsali pouze jednu výhru a v tabulce Výhodní konference jsou až jedenáctí.

V minulém utkání Caps podlehli doma Florida Panthers 5:6 po samostatných nájezdech. Dnes v noci, 23. října, zahájí na ledě Canucks čtyřzápasový trip po Kanadě.

Kdo je ve formě?

Obránce John Carlson nasbíral v posledních čtyřech zápasech za dva góly a dvě asistence celkem čtyři kanadské body.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks mají z posledních pěti zápasů čtyři výhry, přičemž se před dnešním duelem s Capitals nacházejí na třetím místě Pacifické divize se ziskem 10 bodů.

Ve svém posledním zápase hokejisté Vancouveru zvítězili doma nad Boston Bruins 2:1 v prodloužení. Vítězný gól přitom obstaral v čase 63:12 útočník Bo Horvat.

Horvat se střelecky prosadil v posledních dvou zápasech svého týmu.
    Vancouver Canucks vs Washington Capitals 04:00 SEČ

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z pondělí na úterý má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals. Úvodní vhazování bude v Rogers Areně vhozeno v 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 28. Stecher, 41. Bärtschi (Boeser, Horvat) – 3. Carlson (J. Vrána, Eller), 30. Kuzněcov (Carlson, Ovečkin), 40. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 46. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 59. Oshie (Ovečkin, Bäckström)

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Kiel Murchison, Ryan Gibbons

Diváci: 17 227