HC MUNI – Black Dogs Budweis 7:0 (kon.)
HC MUNI
7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Black Dogs Budweis
Úterý 23.10.2018, 20:15 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • European University Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

HC Masaryk University: Brněnští hokejisté nastoupí i ve třetím utkání na domácím ledě. V předchozích dvou utkáních porazili dva slovenské týmy, a to Diplomats Pressburg 5:4 po nájezdech a Gladiators Trenčín 7:4. V tomto zápase změří síly s nováčkem univerzitní ligy VSTE Black Dogs Budweis. V případě výhry se Masaryčka posune na první místo tabulky, kterou vede Academics Pilsen. Favority jsou nepochybně právě hráči domácího celku, samotný zápas ale ukáže, jestli svého soupeře nepodcenili.

VSTE BLACK DOGS BUDWEIS: Jihočeský klub zatím odehrál v lize dvě utkání. V premiérovém zápase podlehl 3:5 Olomouci a v druhém střetnutí prohrál 0:2 s Prague Engineers. Čeká nás tedy souboj neporaženého týmu s nebodovaným, hráči Českých Budějovic však budou chtít obrat brněnské hokejisty o body. Nechme se překvapit, zdali mají více sil "Medvědi", nebo "Černí Psi".

HC Masaryk University: Tichon (Dobečka) – Gonos, Kučera, Brabec, Maršálek, Polesný, Pucher, Sedláček – Matov, Ivičič, Čtvrtníček, Biolek, Vomočil, Vaverka, Vlašín, Jedlička, Bustin, Strakoš, Florek, Tomaník, Račický

BLACK DOGS Budweis: Terber (Lekeš) – Sitter, Grauer, Růžek, Benda, Kukla – Holub, Jiřinec, Křenek, Šafář, Fiala, Rolinek, Weber, Dvořák, Bahula, Radosta, Dedek, Tejko, Štauber

Rozhodčí: Kohoutek – Měkýš, Otáhal.

0-:15
    Dobrý večer, vítejte u dalšího zápasu mezinárodní univerzitní ligy EUHL. Jak domácí hokejisté, tak hosté z Českých Budějovic se už rozcvičují na ledě. Brněnští Medvědi dnes nastoupí v bílých dresech a Black Dogs zůstanou věrni svému jménu, hrát tedy budou v dresech černých.

Zápas začne zhruba za deset minut, oba týmy ještě odchází do šatny vyslechnout poslední rady trenérů před první třetinou. Hlavním trenéry jsou Luděk Stehlík, který vede HC Masaryk University, a David Oulík, jenž vede Black Dogs Budweis. Do hlediště si také nachází cestu čím dál více fanoušků, uvidíme, zdali se v průběhu utkání ochozy zcela zaplní.

Rozhodčí právě nabruslili na led a po jejich okružní jízdě na ledovou plochu vlétli také hráči obou celků. Před zápasem ještě bude hrát státní hymna České republiky.

Už jsou nachystané první formace a zápas může začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí

0:45
    Radosta měl první šanci utkání, ale Tichon střelu vyrazil.

1:00
    Svoji první šanci měli také brněnští hokejisté, ale stejně jako Tichon byl připraven i Lekeš.

2:19
    Hra se zatím přelévá z jedné strany na druhou a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Lekešem.

3:41
    Další icing hostů, nicméně Black Dogs vhazování zvládli a mohou vyvést puk do středního pásma.

4:17
    Tichon předvedl jistý zákrok a puk raději podržel v lapačce, vhazovat se tedy bude před bránou Medvědů.

5:30
    Brněnští hokejisté si dlouho nahrávali v obraném pásmu, nakonec se ke střele dostali a vhazovat se bude před Lekešem, který puk vyrazil do ochranné sítě.

5:58
    Masárna právě vstřelila branku! PAVEL TOMANÍK poslal kotouč mezi gólmanovy betony a domácí tak vedou 1:0. Asistence: David Sedláček, Patrik Matov.

7:20
    Domácí teď odolávali tlaku Jihočechů, ale Tichon svůj tým podržel a následně se Masárna dostala do protiútoku. Velkou příležitost si však nepřipravila.

9:42
    Příležitost pro Black Dogs, jelikož se Zdeněk Brabec provinil proti předpisům, musí jít na dvě minuty za sekání

10:40
    Přesilovkové formaci se však nedaří usadit v útočném pásmu a Medvědi tak zatím bez problému oslabení zvládají.

11:23
    Tichon už tentokrát musel zasahovat, ale jeho lapačka byla připravena.

11:42

12:24
    Ani jeden tým si teď nevytváří žádné velké šance, většinou se jedná o provizorní střely, se kterými nemají gólmani problém.

12:53
    Štauber byl teď sám před Tichonem, obrovskou šanci ale v gól nezužitkoval a stav je tak stále příznivý pro domácí.

13:55
    Medvědi teď téměř minutu pracovali v útočném pásmu, na brankáře vyslali několik střel, ale žádná neskončila v síti.

14:20
    Tomaník posílal na Račického prudkovou nahrávku, ten ale k lítosti domácího týmu a také fanoušků nenasměřoval do kasy.

15:40
    Teď se hraje převážně ve středním pásmu a nějaké slibné šance k vidění nejsou.

16:40
    Jihočeši se dostali do slibné pozice, nicméně veškeré vzrušení přerušuje postavení mimo hru.

17:10
    Čtvrtníček se pokoušel nahrát před branku, kde číhal spoluhráč, nicméně obránce Black Dogs přihrávku v pravou chvíli vystihl.

17:25
    Domácí brankář předvedl krásný zákrok lapačkou a vhazovat se tedy bude před brněnskou svatyní.

18:46
    Masárna právě vstřelila branku! Medvědi ještě před závěrečnou sirénou dokázali skórovat, TOMÁŠ RAČICKÝ dostal přesnou přihrávku od Tomaníka a uklidil kotouč do poloprázdné branky.

19:40
    Oba týmy se ještě pokoušejí skórovat, ale gólmani už změnu dopustit nechtějí a tak to vypadá, že první třetina skončí 2:0.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku. Domácí hokejisté zatím plní roli favorita, i když Black Dogs si dokázali vytvořit několik zajímavých šancí a střel, jenže Tichon svoji svatyni zatím stráží bez větších problémů a i díky jeho jistém výkonu vede HC Masaryk University 2:0. Nic rozhodnutého ale ještě není, čeká nás minimálně čtyřicet minut a v těch se může ještě skóre otočit. Nutno také dodat, že publikum od prvních minut fandí na sto procent, doufejme, že atmosféra na stadionu bude v další desítkách minutách alespoň taková jako v první třetině.

Druhá třetina začne za pár okamžiků, oba týmy jsou připraveny a na ledě zůstávají úvodní formace.

20:01

20:50
    Peter Bustin se snažil prosadit individuálně a přebruslil celé kluziště. Lekeš ale jeho střelu vyrazil.

21:30
    Medvědi se teď pokoušeli kombinovat v útočném pásmu, Lekeš ale Florekovu střelu vyrazil.

23:00
    Po zakázaném uvolnění vhazovaní před Tichonem.

23:04
    Sitter zkusil od modré prověřit Tichona, ten si dnes ale se svoji lapačkou dobře rozumí a zasahuje.

23:30
    Tomaník zkusil přihrávku před branku, kde očekával spoluhráče, obrana Jihočechů ale přihrávku vystihla a další gól ve své bráně nedopustila.

24:30
    Masárna si vytvořila tlak a Lekeš musel předvést několik zákroků. Vhazovat se bude před jeho svatyní.

24:45
    Rychlé přečíslení a střela Tejky, jenže Tichon byl opět skvěle připravený.

25:30
    Bustin se teď ocitl ve dvou slibných šancích, nejdříve jeho střelu z mezikruží Lekeš vyrazil a za pár okamžiků mohl dorazit puk do brány, ale Růžek jeho záměr včas přečetl.

26:30
    Nyní se museli předvést oba gólmani, nejprve Tichon vyrazil puk do ochranné sítě a po vhazování se do útoku dostali domácí, ale ani Lekeš nedovolil změnu stavu.

27:30
    Po minutě bez přerušení se bude vhazovat před Tichonem, který raději pokryl kotouč před dotírajícím soupeřem.

28:00
    Ivičič byl nyní před bránou Black Dogs, ale ani brněnský útočník skóre nezměnil.

29:41
    Druhá přesilovka pro Black Dogs, provinil se Polesný.

31:00
    Hosté si však nemohou i přes usídlení v útočném pásmu vytvořit gólovou příležitost a početní převaha se blíží ke konci.

31:30
    Medvědi teď dokonce drží puk v útočném pásmu.

31:41

32:07
    Masárna právě vstřelila branku! Ve druhé třetině se poprvé mění skóre. JIŘÍ ČTVRTNÍČEK dostal přesnou přihrávku od kapitána Petera Bustina a puk uklidil do odkryté klece. Lekeš neměl žádnou šanci zareagovat. Asistence: Peter Bustin.

34:58
    Black Dogs se hned snažili odpovědět, ale obrana Brňanů zatím funguje na výbornou, stejně tak drží svůj tým zákroky Nir Tichon.

36:00
    Masaryci se teď hlavně snaží neinkasovat, nepouští se tak do zbytečných útočných výpadů.

36:57
    Budweis nelze upřít snaha o vstřelení branky, ale momentálně nemohou nalézt recept ani na jednu brněnskou formaci.

37:00
    Masárna hraje přesně to, co potřebuje, drží puk v útočném pásmu a ukrajuje cenné vteřinky z posledních minut druhé třetiny.

39:05
    První přesilovka v zápase pro Masarykovu univerzitu, dočkáme se ještě branky před koncem třetiny? Jan Fiala navíc dostal osobní trest.

40:00

Ve druhé třetině padl jeden gól a opět do sítě hostů. Otočit tento stav bude hodně těžký úkol, protože obrana domácích zatím odvádí zodpovědnou práci a pokud se přeci jen Black Dogs dostanou k nějaké šanci, tak tu zpacifikuje Nir Tichon, který v bráně působí klidným dojmem a nemá problém ani po konci třetiny pozdravit fanoušky v hledišti. Uvidíme, co přinese poslední dvacetiminutovka, zdali zdramatizování, poklidné dohrání nebo ještě větší nadílku v bráně hostí. Zápas začne přibližně ve 21:44

V průběhu druhé třetiny je také nachystaná soutěž pro tři fanoušky, kteří musí vypít jedno pivo a následně vstřelit z půlky gól. Dodávám, že každý musí vypít své pivo, ne dohromady.
    Tři soutěžící byli vybráni losem po první třetině kapitánem domácích, Peterem Bustinem.

Většina kotoučů skončila mimo bránu, ale i tak si soutěžící rozdělí mezi sebou ceny.

Rozhodčí o hosté již nastoupili na led a o pár chvilek později najíždí na plochu také domácí, třetí třetina může začít.

40:01

40:10
    Medvědi mají před sebou ještě skoro minutovou přesilovou hru.

41:05

41:20
    Hosté jsou sice v plném počtu, ale ještě jim několik minut bud chybět Jan Fiala, který navíc obdržel osobní trest, takže si ještě chvíli na trestné posedí a může zatím zpytovat svědomí za svůj prohřešek.

42:30
    Tomaník se pokusil přihrát před bránu Biolekovi, ale hráči v černých dresech další branku nedopustili.

43:04
    Ivičič zkusil od modré prověřit Lekeše, ten byl ale připraven. Vhazovat se bude před brankou hostí.

44:43
    Pucher se teď dostal do střelecké pozice, navíc se mu nabízeli další dva spoluhráči. Pucher však nastřelil pouze Lekeše.

45:17
    O slovo se po menší odmlce také přihlásili Black Dogs, ale žádná s vytvořených šancí gólem neskončila.

45:53
    Masárna právě vstřelila branku! PETER BUSTIN se dostal k odraženému kotouči a nikým nehlídán zakončil do horního růžku Lekešovy brány. Asistence: Jiří Čtvrtníček, Jan Vaverka.

47:10
    Filip Vomočil mohl dovršit "bůra", ale jeho střelu zastavila tyč.

48:00
    Black Dogs už asi těžko hledají motivaci pro zbytek utkání, přesto se snaží alespoň korigovat skóre, zatím však marně, Tichon je stále připraven.

49:30
    Matěj Dvořák se ocitl proti Tichonovi, ten ale zachoval chladnou hlavu a s Dvořákovou střelou si věděl rady. Vhazování před bránou Masárny.

50:30
    Matov se snažil po chybné rozehrávce najít Bioleka, ale v poslední chvíli zasáhl Sitter.

51:40
    Black Dogs jsou stále bezzubí, těžko se dostávají do útočného pásma, naopak domácí hráči dokáží v klidu kombinovat v útočném pásmu a vytváří si další šance na vstřelení branky.

51:52
    Oddechový čas pro hosty.

52:29
    Vyloučení v týmu BLACK DOGS Budweis (Křenek – 2 min., hrubost).

52:57
    Masárna právě vstřelila branku! Přesná přihrávka od Jana Vaverky doputovala k JIŘÍMU ČTVRTNÍČKOVI a ten využívá přesilovou hru. Asistence Jan Vaverka.

53:10
    Vyloučení v týmu HC Masaryk University (Tomaník – 2 min., napadení).

53:35
    Vyloučení v týmu BLACK DOGS Budweis (Sitter – 2 min., podrážení).

55:10

55:35

55:38
    Vyloučení v týmu BLACK DOGS Budweis (Dvořák – 2 min.).

56:04
    Masárna právě vstřelila branku! Je tu šestý gól a využitá přesilovka. Matov poslal PAVLU TOMANÍKOVI nahrávku před kasu a ten nekompromisně zakončil.

56:40
    Vyloučení v týmu BLACK DOGS Budweis (Fiala – 2 min., hákování).

56:57
    Zápas je už samozřejmě rozhodnut, tři tvrdé údery Masárny ve třetí třetině znamenají vedení 6:0 a navíc ještě hráči v bílých dresech hrají přesilovou hru.

57:43
    Masárna právě vstřelila branku! Přesná střela do šibenice a sedmý úder v zápase, konec zápasu se mění v exibici, ADAM STRAKOŠ krásně zakončil a využil přesilovou hru.

58:50
    Vypadá to, že si Nir Tichon připíše první čisté konto v této sezóně. Black Dogs se sice pokouší o čestnou branku, ale tomu se snaží domácí hráči zamezit.

59:30
    Medvědi mají puk pod kontrolou a vše nasvědčuje ke konečnému výsledku 7:0.

Brněnští hokejisté teď naskákali na Nira Tichona. Tento gólman z Izraele předvedl výborný výkon, stejně jako zbytek týmu. Hosté jsou pochopitelně zklamáni. Pokud vezmeme v potaz celé utkání, tak si takový příděl nezasloužili, nicméně v posledních minutách obdrželi tři branky i kvůli zbytečným vyloučením, a proto Black Dogs odjíždí se sedmigólovou nadílkou. V konfrontaci "Medvědů" a "Psů" tak dnes byli silnější, zodpovědnější a produktivnější "Bruins".

Black Dogs Budweis tak ani napotřetí nevybojovali premiérové body. Další příležitost budou mít 20. listopadu, kdy přivítají Gladiators Trenčín. HC Masaryk University se vítězstvím dostávají do čela tabulky a po třech zápase zůstávají neporaženi. O body se je příště pokusí obrat Prague Engineers. Zápas se odehraje 27. října na lede Engineers.

Tímto se s vámi loučím a při dalším onlajnu zase napočtenou. Daniel Kinc (22:33:48)

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 6. Tomaník (Sedláček, Matov), 19. Račický (Tomaník, Polesný), 33. Čtvrtníček (Bustin), 46. Bustin (Čtvrtníček, Vaverka), 53. Čtvrtníček (Vaverka), 57. Tomaník (Matov, Sedláček), 58. Strakoš (Ivičič, Pucher)

HC MUNI: Tichon (Dobečka) – Gonos, Kučera, Brabec, Maršálek, Polesný, Pucher, Sedláček – Matov, Ivičič, Čtvrtníček, Biolek, Vomočil, Vaverka, Vlašín, Jedlička, Bustin, Strakoš, Florek, Tomaník, Račický
    Black Dogs Budweis: Lekeš (Terber) – Sitter, Grauer, Růžek, Benda, Kukla – Holub, Jiřinec, Křenek, Šafář, Fiala, Rolinek, Weber, Dvořák, Bahula, Radosta, Dedek, Tejko, Štauber

Rozhodčí: Kohoutek – Měkýš, Otáhal