Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 4:1 (kon.) | Poprad – Košice 2:5 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 2:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 2:4 (kon.) | Miskolc – Detva 5:4 (po pr.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
MAC Budapešť
Pátek 26.10.2018, 17:00 • ZS Liptovský Mikuláš • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:40:19)

Je dobojováno! Domácí celek potvrdil roli mírného favorita, po většinu utkání měl navrch a nakonec bere všechny tři body. Výhra se ale nerodila snadno, Liptovský Mikuláš vedl 2:1, hosté měli v úvodu třetí části čtyřminutovou přesilovou hru. Tu ovšem nedokázali využít, čehož soupeř vzápětí potrestal.

59:51
    Několik nepřesností v rozehrávce na obou stranách kluziště, víc už se v tomto zápase nejspíše nestane.

58:34
    Čtvrtá branka domácích definitivně rozhodla, utkání se už jen z povinnosti dohrává, hraje se především ve středním pásmu.

57:27
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Celou situaci si zopakoval MAREK URAM. Domácí hráč si položil hostujícího gólmana na zem, následně z velkého úhlu přidal čtvrtou branku pro svůj tým!

57:27
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Macaulay – trestné střílení, hákování).

57:27
    Do samostatného úniku se dostal Uram, který byl faulovaný! Bude z toho trestné střílení pro Liptovský Mikuláš!

55:26
    Hosté se nyní dostali do přečíslení dva na jednoho. Dansereau to vzal na sebe a místo přihrávky střílel. Jeho pokus skončil v ochranné síti!

54:54
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná pětiminutovka, hostům už mnoho času nezbývá. Navíc se hraje hlavně ve středním pásmu.

53:22
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Domácí přidávají třetí přesný zásah! Ihned po vyhraném vhazování vystřelil SAMUEL FERETA. Jeho pokus nakonec skončil až za zády Bálizse! Asistence: Jakub Sukeľ.

52:25
    Od modré čáry střílel Kurali. Brankář Bálizs měl zakrytý výhled, celou situaci nakonec dokázal zvládnout a podržel kotouč.

51:30
    V útočné třetině hostů se jako první k puku dostal Langkow, který ihned zakončoval švihem. Jeho střela byla nepřesná!

50:22
    Tohle by hosty mohlo mrzet! Jejich dlouhá početní výhoda skončila, navíc se rozeběhla závěrečná desetiminutovka třetí části.

49:32

48:33
    Hosté jsou s pukem v útočné třetině, ovšem zatím si jen přihrávají, větší příležitosti nepřicházejí. Rozběhla se poslední minuta z jejich početní výhody.

47:56
    Od modré čáry zakončoval Langkow. To byla snadná práce pro domácího brankáře, Kislitsyn bez větších problémů přerušuje hru.

46:43
    Nádašdi fauloval dvakrát během krátké chvíle, nabízí se tedy čtyřminutová přesilová hra pro Budapešť. První minuta je u konce!

45:32
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., napadení).

45:32
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., hákování).

44:15

43:54
    Přihrávky mezi kruhy, kde zůstal úplně volný Bodó. Na poslední chvíli zasáhli domácí obránci, Kislitsyn zasahovat nemusel.

43:18
    V hodně obtížné pozici zakončoval Szabad. Hostující hokejista nemířil přesně, rozhodčí navíc přerušují hru, je posunutá branka.

42:15
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Kislitsyn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:39
    Maďarský celek do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil daleko lépe, drží puk v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.

40:39
    Vypadalo to, že hosté se dostanou do útočné třetiny. Nakonec byl odpískán ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Druhá dvacetiminutovka hry je za námi. Domácí si vypracovali několik příležitostí, ovšem ty neproměnili, následně inkasovali. Třetí část tak slibuje pořádné drama!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:54
    Hodně opatrný konec druhé dvacetiminutovky. Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta, domácí stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.

37:51
    Závěr druhé třetiny se blíží, do útočného pásma se dostal Odnoga, který proti přesile protihráčů neměl žádnou šanci.

36:07
    Velká příležitost pro hosty! Brown to zkoušel bekhendovým způsobem, Kislitsyn předvedl skvělý reflex, puk vyrazil betonem!

35:14
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Burt – 10 min. osobní trest, napadání rozhodčích).

35:14
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Garát – 2 + 10 min. osobní trest, hrubost).

35:14
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 + 10 min. osobní trest, hrubost).

35:09
    Tato početní výhoda se domácím vůbec nepodařila, Bálizs byl v podstatě bez práce. Rozběhla se závěrečná pětiminutovka druhé třetiny.

33:56
    Přesilová hra se blíží do své poloviny, domácím se zatím nedaří udržet v útočném pásmu a hosté se opět osvobozují.

33:09
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vokla.

32:00
    Domácí příznivci pískají, hráči Liptovského Mikuláše se osvobozují a střídají, zakázané uvolnění to nakonec podle všeho nebude.

31:24
    Hosté pokračují ve velmi aktivní hře, vstřelená branka je pořádně nakopla, Kislitsyn má plné ruce i nohy práce. Domácí trenér si vyžádal čas na poradu!

30:10
    Budapešť vstřelila branku!
    Jako bych to přivolal! Do samostatného úniku se dostal CHRIS LANGKOW, který domácímu brankáři nedal žádnou šanci, hosté tedy snižují! Bez asistence.

30:01
    Rozběhla se druhá polovina tohoto utkání, zároveň druhá desetiminutovka prostřední části, hosté se téměř nedostávají do útočné třetiny.

28:59
    V závěru přesilové hry se do velké příležitosti dostal Piatka. Domácí hráč se pokoušel o kličku, na Bálizse však vyzrát nedokázal!

28:26
    Rychlé zakončení Urama, ani tento domácí hokejista však Bálizse nepřekonal, závěr početní výhody se blíží.

27:54
    Nejprve vhazování ve středním pásmu, poté střela Kuraliho od modré čáry, Bálizs nakonec zasahovat nemusel, pokus letěl vedle branky.

27:01
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Brown – 2 min., napadení).

26:31
    Po delší době se hosté dostali s pukem do útočné třetiny. Klempa o něj brzy přišel a Budapešť se musí zase rychle vracet.

24:59
    Nepřesnosti na hokejkách hostujícího celku, následně vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Bálizsem.

24:03

23:34
    Hostům se ani v této přesilovce vůbec nedaří. U puku jsou spíše domácí hráči, kteří se s nim v tuto chvíli dostali do ofsajdového postavení.

22:39
    Uvidíme, zda se Budapešť dostane v přesilové hře do nějaké výraznější příležitosti. Macaulay teď na Kislitsyna vyzrát nedokázal!

22:03
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Němec – 2 min., vysoká hůl).

21:51
    Domácí hokejisté jsou kompletní a pokračuje se v pěti na obou stranách.

21:17
    Liptovský Mikuláš se v početní nevýhodě dokázal dostat do útočné třetiny, následně také do zakončení. Vhazovat se bude před Bálizsem.

20:29
    Pokračuje přesilová hra hostujícímu týmu, který se před pár vteřinami usadil v útočném pásmu a kombinuje.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:56.

Hosté budou s přesilovou hrou pokračovat po přestávce. Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, domácí měli mírnou převahu, kterou dokázali přetavit ve dvě vstřelené branky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Němec – 2 min., nedovolené bránění).

18:51
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta první třetiny, domácí teď vycházejí především ze zabezpečené obrany.

17:36
    Další chyba v rozehrávce domácích, tu vyrobil Uram, který do samostatného úniku poslal Langkowa. Důležitý zákrok zaznamenává Kislitsyn!

16:23
    Domácí jsou v posledních minutách daleko aktivnějším týmem a znovu se hrálo před Bálizsem. Hosté se osvobodili, oba celky střídají.

15:16
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Parádní individuální akce po levé straně! ADAM NECHAJ si vytvořil prostor, poté zakončoval na bližší tyčku. S trochou štěstí puk skončil až za zády hostujícího brankáře! Asistence: Richard Huna.

14:32
    Hodně nepřesností na obou stranách, Brown se před malou chvílí vrátil z trestné lavice, hosté hrají zase v pěti hráčích.

13:30
    Z první zakončoval Sukeľ! Jeho tvrdá rána skončila těsně nad brankou, domácí teď drží svého protivníka v jeho třetině.

12:14
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Brown – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

12:12
    Obrovská příležitost pro domácí! Do samostatného úniku se dostal Sukeľ, který dělal kličku do forhendu. Jeho následná střela skončila těsně vedle branky!

11:29
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Domácí vyhráli vhazování, k puku se na modré čáře dostal JAKUB NĚMEC, který vymetl pavučiny v hostující svatyni, Bálizs byl bez šance na úspěch! Asistence: Michal Uhrík.

11:04
    Hra se teď hodně kouskuje, rozhodčí pískají ofsajd, vhazovat se po krátké reklamní pauze bude ve středním pásmu.

10:41
    Hosté jsou v posledních minutách rozhodně nebezpečnějším celkem, Liptovský Mikuláš puk posílá znovu přes všechny čáry.

09:47
    Obrovská chyba Ferety v rozehrávce. Brown se otočil kolem branky, následně z bekhendu zakončoval pouze do betonů Kislitsyna!

08:31
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů, hra se znovu nastěhuje před Kislitsyna, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

07:57
    Hokejisté Liptovského Mikuláše mohli do zajímavého přečíslení. Neměli už potřebné síly, pouze nahodili do středního pásma a vydali se střídat.

07:18
    Ani početní výhoda maďarského celku nakonec žádnou větší brankovou příležitost nepřinesla, domácí jsou opět v pěti.

06:23
    Dobrou střeleckou pozici si vytvořil Brown, který zakončoval mezi betony Kislitsyna. Domácí brankář byl pozorný!

05:17
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., hákování).

04:24
    Róbert Huna byl úspěšný na vhazování, vzápětí od modré čáry pálil Nádašdi. Rajna vyrazil do rohu kluziště, domácí zůstávají u puku.

04:02
    Úvodní minuta přesilové hry je téměř u konce, hosté zatím pozorně brání a už podruhé vyhazují přes všechny čáry.

03:08
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Brown – 2 min., hákování).

02:38
    První slušná příležitost v tomto utkání. Po střele Žiaka puk tečoval Róbert Huna, Bálizs zaznamenává další úspěšný zákrok!

01:42
    Budapešť se dostala do útočné třetiny, hra je ale přerušena, čároví rozhodčí totiž viděli ofsajd.

00:21
    Domácí hokejisté se hned v úvodu tohoto zápasu dostali do útočné třetiny, brankář Bálizs si připsal svůj úvodní zákrok.

00:01

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Nechaj, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Lištiak, Uhrík, Žiak

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Majoross, Kreisz, Szigeti

Rozhodčí: Jonák, Kalina – Durmis, Kacej – Lauff (video).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

První vzájemné utkání se hrálo v Budapešti. Tehdy rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězil Liptovský Mikuláš.

Na druhé straně MAC Budapešť, který je na tom podobně. Z šestnácti duelů nasbíral sedmnáct bodů, nachází se na jedenácté příčce. Venku se mu vůbec nedaří, ze sedmi venkovních střetnutí má na svém kontě pouhé tři body. Američan Jared Brown má šestnáct kanadských bodů za osm vstřelených branek, zároveň za stejný počet asistencí.

MHk 32 Liptovský Mikuláš do utkání půjde v roli mírného favorita. Po sedmnácti odehraných zápasech má dvacet bodů a patří mu devátá příčka. Doma hrál Liptovský Mikuláš zatím jen čtyřikrát, z toho zvítězil pouze jednou. Nejvíce bodujícím hráčem Liptovského Mikuláše je s jedenácti body Robert Huna, který má na svém kontě šest vstřelených branek a pět asistencí.

Pěkný den přeji všem hokejovým příznivcům. Slovenská Tipsport Liga má na programu šestnácté kolo, tedy i další várku zápasů. MHk 32 Liptovský Mikuláš na domácím ledě přivítá MAC Budapešť.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 12. Němec (Uhrík), 16. Nechaj (Huna), 54. Fereta (Sukeľ), 58. Uram (TS) – 31. Langkow

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Němec, Bača – Nechaj, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Lištiak, Uhrík, Žiak

Rozhodčí: Jonák, Kalina – Durmis, Kacej – Lauff (video)