1:2 (1:1)
Leeds United
Neděle 04.11.2018, 14:30 • DW Stadium, Wigan • Anglická Championship

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Wigan ještě nedávno okupoval 6. místo tabulky. Pak ale přišly prohry v posledních 3 venkovních zápasech a spadl až na 16. místo. Doma však letos Wigan ještě neprohrál a bude se snažit prodloužit tuto sérii. V posledních 5 zápasech ale dal pouze 7 gólů.

Leeds prohráli v lize jen 2x a dostali jen 12 branek, což je druhé nejnižší číslo v lize. Před minulým kolem byl Leeds hodně blízko nejvyšší příčce, pak ale přišla prohra a nyní mají 5. příčku.

Vzájemné zápasy vyhrával více Wigan, který vyhrál 5x z posledních 11 zápasů.

Wigan Athletic: Walton – James, Burn, Kipre, Robinson – Morsy, Gibson – Byrne, Windass, Naismith – Garner
    Náhradníci: Lopes, Dunkley, Evans, Jones, MacDonald, McManaman, Vaughan

Leeds United: Peacock-Farre – Dallas, Jansson, Cooper, Douglas – Philips – Hernandez, Forshaw, Klich, Alioski – Roofe
    Náhradníci: Baker, Blackman, Clarke, Harrison, Roberts, Saiz, Shackleton

Rozhodčí: A. Davies.

Utkání začíná za 5 minut.

Hráči již nastoupili, utkáni co nevidět začne.

Nyní se ještě drží minuta ticha za zesnulého majitele Leicesteru City, který zemřel při havárii vrtulníku.

1
    Rozhodčí právě úvodním hvizdem odstartoval první poločas.

1
    Hráči Wiganu začali aktivněji a kombinují okolo šestnáctky Leedsu.

2
    Hezkou akci teď předvedl Leeds, když jeden z hráču centroval na nabíhajícího Alioskiho. Ten se osamostatnil ale ve skluzu míč trefil jen do brankáře.

3
    Centr Wiganu nevyšel.

4
    Wigan stále vymýšlí něco dopředu, ale k zakončení se ne a né dostat.

5
    A máme tu první faul. Před šestnáctkou byl jeden z hráčů Wiganu faulován. Rozhodčí kartu nevytáhl, ale následovat bude přímý kop.

6
    Wigan právě vstřelil branku!
    Krásný přímý kop teď zahrál REECE JAMES. Wigan tedy vede 1:0.

8
    Už se opět hraje a Wigan opět útočí.

9
    Leeds právě vstřelil branku!
    No a máme srovnáno. Na HERNANDEZE přišla přihrávka a ten těsně před malým vápnem vystřelil a skóroval.

11
    Útočné náběhy hráčů Wiganu jistí obránci bílých.

12
    Nyní se hraje nahoru dolů. Kryjí to ale obránci.

13
    Leeds v ofsajdu.

15
    Hráči obou týmů teď kombinují ve středu hřiště. Ani jeden tým se však ne a ne dostat do velké šance.

16
    Leeds zkoušelo centr po křídle a následně si přihrávali kolem šestnáctky. Obránci Wiganu ale odkopli zpět na druhou stranu.

17
    Centry o bílých létají do hezkých šancí.

17
    Byrne byl faulován a míč drží Wigan.

18
    Velká šance, hlavní účinkující Alioski! Prošel si kolem pár obránců ve velkém vápně. Nezakončil ale dobře.

19
    Garner byl faulován a dopadl tvrdě na zem.

20
    Přímý kop z velké vzdálenosti byl dobře centrován. Obránci odhlavičkovali na rohový kop.

21
    Z rohového kopu šel centr do šestnáctky, kde ale odebrali míč obránci. Následně zkoušel střílet Byrne, který se však vůbec netrefil.

22
    Centr útočníků Leedsu byl přetažený a kope se od brány Waltona.

23
    Leeds má v držení míč a zkouší se dostat přes polovinu hřiště.

24
    Hezký centr byl vyslán do vápna, kde jeden z útočníku Leeds hlavičkoval. Míč však bránu netrefil.

25
    Bílí si znovu nabíhají. Nyní budou mít k dispozici rohový kop.

26
    Míč se ale ve vápně odrazil do zámezí a kope se od brány.

27
    Walton špatně rozehrál a následně si svou hrubku odčinil, když vyrazil bombu z prostoru před vápnem.

27
    Walton vyrazil další pokus bílých, při tom se ale nepěkně narazil o tyč.

28
    Z rohu přišel další centr a další hlavičkový pokus na Waltonovu bránu. Šel ale nad.

29
    Přímý kop rozehrál James vedle vápna. Centr ale přejel vápno a odkutálel se k obráncům.

30
    Leeds po maličké odmlce zase v útoku.

31
    Obránci Wiganu často vyrážejí míče pouze k obráncům a záložníkům Leedsu, kteří pohotově nahrávají útočníkům do dalších šancí.

32
    Hernandez si udělal ve vápně několik nožiček, následně z otočky nacentroval blíž ke bráně, kde už ale nikdo míč nedorazil.

33
    Wigan se po delší době dostal do šance, která ale skončila jen zbytečným faulem na Forshawa.

33
    Leeds svojí taktiku nemění, stále hraje na náběhy po křídle a centry do vápna.

33
    A obránci vyráží na rohový kop.

34
    Walton míč posílá hráčům do útoku.

35
    Hru nyní pozdrželo vyšetření Dallase, který se při rohovém kopu praštil do hlavy o zem.

36
    Windass si nabíhal do hezké šance. Ostatní ale jeho přihrávku nepochopili a obránci míč odebrali.

38
    Hra se nyní skládá z přihrávek okolo středového kruhu a snahy přejít do rychlého útoku.

39
    Windass nabíhal moc rychle a je z toho ofsajd.

40
    Leeds se teď po delší době dostalo do útoku a poslalo 2 nebezpečné centry. S oběma si ale defenzíva Wiganu poradila.

41
    James byl faulován u domácí branky.

A následně u středového kruhu Byrne.

42
    Útočně aktivnější je teď Wigan, vyloženou šanci si ale nevytvořili.

43
    Robinsonovi míč utekl a k zakončení se nedostal. Odkop od branky Peacocka-Farreho.

44
    Krásnou střelu vyslal Hernandez z kraje vápna. Bránu ale minul.

45
    Teď mohla přijít přihrávka na Windasse do úniku, místo toho ale přišel nepochopitelný centr do autu.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Týmy už hrají v poklidu a čekají na konec poločasu.

45+2
    Tak ještě přece uvidíme jeden rohový kop.

45+2
    Ten byl zahrán dobře, hlavička šla ale do země a Walton bez problému chytil.

45+2

V prvním poločase jsme viděli bojovný a určitě ne nudný fotbal od obou týmů. Skóre otevřel JAMES, tři minuty na to ale srovnal HERNANDEZ. Potom jsme viděli několik větších šancí hlavně od Leedsu, který soupeře přestřílel 2-5. V držení míče ale vedl 33 ku 67 procentům. Můžeme se určitě těšit na zajímavý druhý poločas a hezké akce.

Druhý poločas začne za malou chvíli.

46
    Rozhodčí nyní započal druhý poločas.

46
    Leeds právě vstřelil branku! Autorem branky je ROOFE.
    Walton udělal velkou chybu a ROOFE jednoduše poslal Leeds do vedení.

48
    Wigan nyní zkusí dotáhnout skóre z rohového kopu.

49
    Brankář vyrazil, Wigan však je stále s míčem u vápna.

Peacock-Farre rozehrává dopředu. Leeds jde opět do útoku.

50
    Ve velké šanci se objevil Klich, který vypálil z otočky, střela však šla vedle.

51
    Windass sprintoval dopředu, kde byl jen jeden obránce, při kličce ho ale další doběhli a míč mu sebrali.

52
    Hernandez musí být po srážce ošetřován.

53
    Nyní už je ale ze zámezí, kde dlouho nepobyl, zpátky.

54
    Bílá patnáctka si naběhla po kraji hřiště až k Waltonovi, z takového úhlu však neměl brankář žádnou práci.

55
    James na druhé straně vysoko přestřelil bránu.

56
    Hráči v bílém se snaží za polovinou hřiště něčím překvapit hráče Wiganu, kterým se už delší dobu nepodařilo ukořistit míč.

57
    Hernandez dostává žlutou kartu.

58
    Bílí si teď museli pomoci faulem aby zastavili Windasse.

58
    Nabízí se tak přímý kop, který ale není zrovna blízko branky.

59
    Centr proletěl vápnem a pravděpodobně byl odražen na rohový kop.

60
    James zahrál pěkný kop po kterém bylo odhlavičkováno a odkopnuto, přišla ale další střela a s ní další roh.

61
    Ten ale nebyl zahraný tak dobře.

62
    Leeds se snaží dostat z tlaku Wiganu a přejít pře půlku, což se jim zatím nedaří.

63
    Nyní se jim to ale povedlo a obránci modrých měli co dělat.

63
    Po pár přihrávkách přišel faul a rozehraje Wigan.

64
    První střídání Wiganu, přišel McManaman aby nahradil Garnera.

65
    Dnešní zápas sleduje na stadionu 14 799 diváků!

66
    Pár hezkých přihrávek si vyměnili bílí na hranici vápna. Nic z toho ale nevytěžili.

67
    Leeds zkouší svojí taktiku z prvního poločasu – náběhy po křídle a centry do vápna.

68
    Windass nyní sprintoval velkou dálku a odebral míč obránci, ten si ho ale hned vzal zpět.

69
    Z větší vzdálenosti zahrával Leeds přímý kop, na který si hezky naběhli útočníci, jeden z nich ale míč odrazil jen do Waltona.

70
    Vetší problémy teď dělají bílí obráncům Wiganu.

71
    Nyní hřiště opustil Naismith a nahradil ho Lopes. Trenér Wiganu má už k dispozici jen jedno střídání.

73
    Hernandez vhodil hezký aut a Roofe na hranici šestnáctky pálil těsně vedle!

74
    Konečně se snaží něco vymyslet i Wigan, zatím se ale velká akce nerýsuje.

75
    Nyní Wigan i vypálil, střela byla sražena na rohový kop.

75
    Ten byl bílýma odhlavičkován na aut.

76
    Roofe běžel několik metrů s míčem už za autovou čárou. Rozhodčí si toho nakonec ale všimli.

76
    Hernandez páli vysoko nad.

77
    Teď si nerozuměl brankář s obráncem bílých, nakonec se ale nic záažného nestalo.

78
    Opět se ani jednomu z týmu nedaří dostat se do šance.

79
    Nyní fauloval Burn, po rozehrávce zase okamžitě Byrne.

80
    A další faul Wiganu, za ten už si McManaman zaslouží kartu.

81
    Wigan to nyní bere hodně zostra. Přichází další faul a míč se opět vrací k bílým. To asi není úplně nejlepší strategie na srovnání zápasu.

83
    Wiganu se zkracuje čas, do útoku se ale moc nedostává.

84
    Navíc nyní vypálil Alioski, obránce na poslední chvíli zablokoval.

85
    McManaman vyslal z vápna pěknou zatočenou střelu k šibenici. Branku netrefil, ale byla to velká šance!

86
    Leeds svoje tempo celkem ztratilo. Wigan se zato snaží ze všech sil.

87
    Střídání v týmu Wigan Athletic: ze hřiště odchází Gibson, přichází Vaughan. Leeds stále nevyužili jediné střídání.

88
    Wigan se řítil do šance, pak se ale obrátil a nyní kombinuje kolem vápna.

90
    Douglas si nevážil pravidel a je odměněn kartou žluté barvy.

90
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Klich, přichází Schackleton. První střídání Leeds tedy přichází až v devadesáté minutě.

90
    Nastavuje se dalších 5 minut.

90+1
    Wigan se snaží ze všech sil dostat přes půlku a založit útok.

90+2
    Morsy dostává žlutou kartu.

90+3
    Leeds ale zase hraje to svoje a vychází jim to.

90+4
    Wiganu sekundu po sekundě ubíhá čas ale stále útočí Leeds.

90+5
    Obrovská šance Leeds! Alioski trefil tyč a následná dorážka netrefila bránu.

90+5
    Wigan se snaží něco vymyslet ale už jim chybí čas.

90+6
    Peacock-Forre odkopává od brány a zápas tak končí!

Fauly: 12:15.

Dnes jsme viděli hezký zápas s kupou šancí. Po celý zápas byl lepším týmem Leeds a potvrdil to výhrou, i přes to, že Wigan skóroval jako první. Dnes jsme viděli góly po krátké době od začátku poločasu. První 2 góly padly do 10. minuty zápasu, ten poslední padl minutu po začátku 2. poločasu. Díky tomuto gólu, který byl zaviněn velkou chybou obránců a brankáře Wiganu, získal Leeds potřebný tlak a pohlídal si zápas.

Leeds si tak polepšil a po dnešním zápase vede ligu! Wigan i přes prohru zůstává na 16. místě. Ovšem forma tohoto týmu se trenérovi určitě nezamlouvá (P-P-P-V-P).

Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a uvidíme se někdy příště! (16:34:17)