Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinky
Středa 28.11.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný večer. (19:53:32)

Dnešní utkání sledovalo 8127 diváků.

Jokerit vítězí a veze si z Minsku dva body. Pomohla jim k tomu hlavně vydařená druhá třetina, ve které hosté zvítězili 0:2. Ve třetí třetině už pak nikdo neskóroval a Jokerit tak zaslouženě vítězí. I když Dinamo nepředvedlo špatný výkon, dokonce Jokerit přestřílelo poměrem 29:28. Domácí ale hlavně neproměňovali šance a jejich krize se tak prohlubuje. Je to totiž už čtvrtá prohra v řadě.

59:40
    Dinamo se aspoň snaží dohrát zápas v útočné třetině. To se jim však asi nepodaří a hlavně na tom nezáleží.

59:05
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

58:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., podrážení).

58:10
    Minsk vyhazuje a na chvíli si tak může oddechnout. Jokerit tak dostává spoustu prostoru ve středním pásmu a má tak lehké přechody do útočné třetiny.

57:28
    Jokerit se ještě přece jen snaží, výsledek 1:5 je hezčí než 1:4. Domácí však zatím oslabení zvládájí.

57:00
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., vysoká hůl).

56:37
    Minsk vhazování vyhrál. Rychle se dostal do útočné třetiny, tam se ale dlouho neudržel.

56:25
    Hosté se už nedávají pozor na přechody modré a čáry a proto se píská ofsajd. Vhazovat se tak bude ve střední třetině blíže k domácímu gólmanovi.

55:50
    Hosté se úspěšně ubránili útoku domácím. Jokerit se však nikam nežene, kotouč pouze nahodil na Karnauchova.

54:56
    Minsk se ubránil a žene se do dalšího útoku, výsledek utkání už jim je však jasný. To samé platí i o Jokeritu, který už hraje ve velkém klidu a pohodě.

54:05
    Nyní se hraje velmi vyrovnaně. Hra putuje z jedné strany na druhou, žádný tým už však dlouho nevystřelil.

52:53
    Dinamu ústálo i toto oslabení. Domácí se však stále musí bránit náporu Helsinek.

52:26
    Hosté se velmi rychle navrátili do útočné pásmo, stále ale nevystřelili. Jokerit to s tou kombinací opravdu přehání.

51:28
    Jokerit se velmi rychle usadil v útočné třetině, tam se ale zatím nedostal ke střele. S kombinací to nakonec přehnal, puk získali domácí. Ti kotouč okamžitě poslali mimo vlastní pásmo.

50:53
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 7. Bujnickij (Gotovec, Q. Howden) – 6. Platt (Moses, Stollery), 14. Moses (O. Lauridsen, Niemi), 31. Vesalainen (Lepistö), 32. Joensuu (Manninen, O'Neill)

HC Dinamo Minsk: Enroth (10. M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Gotovec, D. Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn (A), Q. Howden, Bujnickij (C) – S. Kosticyn, Kovyršin (A), Drozdov – Gavrus, A. Těreščenko, Pavlovič – Kogaljov, A. Volkov, Kitarov.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lepistö (C), Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Jormakka, Manninen, Vesalainen – Moses, Platt, Wärn – Pihlström, Niemi, Mäki.

Rozhodčí: Roman Hoffman, Sergey Kulakov – Tornike Kuchava, Nikita Novikov