Florida – Montreal 3:5 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Toronto 2:4 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 1:4 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Sobota 29.12.2018, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:45:05)

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a Toronto si odváží všechny body za výhru 4:2. Hosté si v poslední třetině dobře hlídali svůj náskok, pokrývali výpady soupeře a sami po rychlém kontru přidali ještě jeden gól. Když v 54. minutě Frédérik Gauthier upravil na 1:4, zdálo se být rozhodnuto, nicméně Columbus se nevzdal a v 59. minutě snížil Artěmijem Panarinem. Na víc už ale domácí neměli čas a tak z dnešního duelu odchází s prázdnou.

59:45
    Sparks přerušil hru, byl přilepený u své pravé tyčky a hlídal si dotěrného Andersona.

59:35
    No a domácí trenér si ještě bere oddechový čas.

59:35
    Zakázané uvolnění Toronta, tohle bude poslední šance pro domácí.

58:40
    Columbus to ještě zkusí v power-play, už to bude ale hodně těžké.
    58:32 Artěmij PANARIN - 2:4

58:32
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak přece jen je tu snížení. Od modré přišla přihrávka na levý kruh, kde napřáhl ARTĚMIJ PANARIN a jeho volej skončil pod horní tyčkou Sparksovy branky. Střelec zaznamenal svou stou branku v NHL. Asistence: Zach Werenski.

58:26
    Jones sice obětavým zákrokem dostihl puk na modré čáře, Ožiganov jej ale vzápětí poslal dál od branky.

57:47
    Nutivaara čeká na své spoluhráče, aby pak mohl rozehrát dlouhým pasem na útočnou polovinu.

56:37
    Stále se hraje u Bobrovského, domácí tak zatím nemohou uvažovat o případné dlouhé power-play.

56:03
    Bobrovskij zůstal chviličku vkleče, Hainseyho střela jej zřejmě trefila do méně chráněných míst.

55:45
    Vhazuje se v pásmu před Sparksem.

54:30
    Tohle s domácími nevypadá vůbec dobře, stále mají problémy s koncovkou a Toronto navíc ve svém pásmu pracuje opravdu na jedničku.
    53:44 Frédérik GAUTHIER - 1:4

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. N. Foligno (Wennberg, S. Jones), 59. Panarin (Werenski) – 3. Tavares (Kadri, Marner), 19. Tavares (Marner), 30. Marner (Matthews, Gardiner), 54. F. Gauthier (P. Lindholm, Moore)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), Bjorkstrand – Duclair, Wennberg, N. Foligno (C) – Riley Nash, Dubinsky, Hännikäinen.
    Toronto Maple Leafs: Sparks (Andersen) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), A. Johnsson – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, Co. Brown – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

Rozhodčí: Syvret, Pollock – MacPherson, Pancich

Diváci: 18 963