Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (0:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 2:3 (po pr.)
Chomutov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 06.01.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 33. kolo

Z mé strany to je vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (17:26:32)

Oceláři se tak minimálně do konce duelu mezi Energií a Bílými Tygry vracejí do čela extraligové tabulky.

Nejlepší hráči zápasu

Tomáš Kundrátek (1+0) – Jan Myšák (1+0).

Utkání třiatřicátého kola mezi Oceláři a Litvínovem je u konce, z vítězství 4:1 se radují domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou v závěrečné třetině přesilovkovou trefou Martina Růžičky pojistili svou výhru a v poklidném duchu si dokráčeli pro tři body do tabulky.

59:30
    Petružálek tečoval nahození Ščotky, Hrubec byl připraven. Galvinš pak odpálil kotouč za Petráskovu branku.

59:22
    Hrubec musel zasahovat proti pokusu Kašpara, třinecký brankář má puk ve své lapačce.

59:05
    Vervu zastavuje ofsajd.

58:30
    Jiří Polanský v útočném pásmu nesmyslně sekl Mathiase Porselanda. Hostující bek se velmi těžce zvedá z ledové plochy, Polanský od sudích vyfasoval trest na pět minut a osobní trest do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Aron Chmielewski.

58:01
    Oceláři jsou kompletní, do konce třetí třetiny pak zbývají dvě minuty. Slezané drží kotouč na svých holích.

57:46
    Hanzlovo nahození v rohu kluziště sebral Kundrátek a opět poslal kotouč do litvínovské třetiny.

57:22
    Oceláři spolehlivě brání své území, Musil od modré poslal kotouč za Petráskovu branku.

56:51
    Hrňa šel s Marcinkem do protiakce, přihrávka ale mířila přímo na Marcinkovy paty.

56:24
    Dravecký nejprve odpálil kotouč za Petráskovu branku, pak zastavil akci Petružálka a znovu své barvy osvobodil.

55:59
    Oceláři si nepohlídali střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Ondřej Kovařčík.

55:30
    Polanského při akci zastavil ofsajd, Baránka na druhé straně pak Galvinš.

54:46
    Verva chvíli držela kotouč v útočném pásmu, po nepřesné Porselandově střele od modré se ale do akce vydali Oceláři, Gernát nicméně přestřelil.

54:03
    Doudera nepřesně rozehrál Kundrátkovi, hosté následně nahodili puk na Hrubce. Ten jej raději ukryl před dotírajícím Jurčíkem.

53:40
    Litvínovští se dostali do útočné třetiny, Lukeš ale Hüblovu pobídku netečoval přesně. Lukeš pak navíc zboural Hrubce, hra je tak vykázána do střední třetiny.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Martin Růžička (Svačina, Polanský), 17. Dravecký, 38. Kundrátek (Roberts Bukarts), 54. Martin Růžička (Polanský, Dravecký) – 35. Myšák (M. Hanzl)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, M. Doudera, D. Musil – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
    HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Ščotka, Porseland, Baránek, Graborenko, L. Doudera, Suchánek, Piché – Petružálek (C), J. Mikúš, Kašpar – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Jurčík, Myšák, D. Tůma – Helt, M. Hanzl, Jícha.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Hlavatý, Tošenovjan