Rusko – USA 1:2 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 6:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 5:2 (kon.)
Rusko
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Švýcarsko
Sobota 05.01.2019, 22:08 • Rogers Arena • Mistrovství světa do 20 let • Utkání o bronz

Z duelu o bronz je to z mé strany vše, já se s vámi loučím a dovolil bych si vás pozvat na finále šampionátu, které startuje od 2:00 SEČ a střetnout se v něm Američané s Finy. (00:39:51)

Arénou zaznívá hymna na počest vítězů.

Nyní dochází na předávání bronzových medailí, po kterém Rusové přebírají i pohár za třetí místo.

Nejlepší hráči utkání: Simon Le Coultre (Švýcarsko) – Kirill Slepec (Rusko)

Střely na branku (ve třetí třetině): 24:36 (3:17)

Je tu konec utkání, po kterém se mohou radovat Rusové. Díky výhře 5:2 nad Švýcarskem slaví bronzové medaile. Překvapení turnaje Švýcaři odehráli dobré utkání, když si vypracovali hned 36 střel, ale ani to na dnešního soupeře nestačilo.

59:43
    Vyloučení v týmu Rusko (Grigorij Denisenko – 2 min., podrážení).

59:07
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Valentin Nussbaumer – 2 min., sekání).

58:43
    Švýcaři to znovu zkoušejí v šesti, chtějí alespoň korigovat stav utkání.
    57:59 Kirill SLEPEC - 5:2

57:59
    Rusko právě vstřelilo branku!
    To bylo rychlé! Rusové se dostali z obranné třetiny a KIRILL SLEPEC završuje dnešní představení hattrickem. Odkrytou klec trefil povedenou ranou do kamery umístěné uvnitř branky. Bez asistence.

57:33
    Hollenstein odjíždí na střídačku a Švýcaři hrají v šesti!

57:11
    Dělovku Kurasheva vyrazil Kočetkov ramenem, jeho tým zůstává v pásmu.

56:23
    Švýcaři o kotouč přišli a Rusové mohou vyhodit. Hollenstein zatím zůstává v brance, power play se ještě nekoná.

Dnešní utkání sleduje 12 225 diváků.

55:58
    Máme tu další přesilovou hru pro Švýcary. Za podrážení dostává dvě minuty Kim Kostin.

54:16
    Ještě jedno vhazování před Kočetkovem, do konce trestu Šena zbývá už pouze osmnáct vteřin.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 5. Slepec (Ilja Morozov), 14. Šaškov (Podkolzin), 33. K. Kostin (Denisenko, Romanov), 47. Slepec, 58. Slepec – 25. Nussbaumer (Le Coultre, Sigrist), 36. Brüschweiler (Sigrist, Gross)

Rusko: Kočetkov (Tarasov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov, Romanov, Alexejev, Olšanskij, Rubinčik – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov, K. Kostin – Kovalenko, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Šaškov.
    Švýcarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross, Berni, Aebischer, Moser, Burger, Barandun – Eggenberger, Kurashev, Müller – Brüschweiler, Sigrist, Nussbaumer – Lehmann, Tanner, Leuenberger – Wyss, Schmid, Verboon – Gerber.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Björk (SWE) – Hynek (CZE), Oliver (USA)

Diváci: 12 225