Boston – St. Louis 5:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.)
Tampa – Toronto 2:4 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:5 (kon.)
Dallas – Los Angeles 1:2 (kon.)
Boston Bruins
5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
St. Louis Blues
Pátek 18.01.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Domácí celek vyhrává tento zápas díky velmi dobré třetí třetině, ve které se dokázal hned třikrát prosadit. Blues ze 30 střel vstřelili jen dva góly, Bruins z 27 ran proměnili hned pět.

V zápase bylo jen pět dvouminutových trestů a jediným přesilovkovým střelcem byl David Backes. (03:40:42)

Bruins právě vstřelili branku!
    Akce pokračovala dál a přes Krejčího získal kotouč SEAN KURALY. Jeho rána z kruhu zapadla přesně do brány. Asistence: David Krejčí a Chris Wagner.

59:00
    Chris Wagner dvakrát zakončoval na prázdnou branku, dvakrát trefil štangli.

58:30
    Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře.

58:14
    Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Hostující celek hraje bez brankáře.

57:18
    Ryan O'Reilly a Jaden Schwartz zkoušeli zakončit rychlou akci, to se jim však nepodařilo.

56:47
    Bruins mají zápas pod kontrolou, vedou o dvě branky, mnoho času už nezbývá a drží hru daleko od své branky.

56:11
    Jake DeBrusk dostal hru dostal hru do útočného pásma, rychlou domácí akci zakončoval Brad Marchand. Trefil štangli.

55:20
    Vince Dunn pálil od modré čáry, jeho projektil kryje pozorný domácí brankář.

55:06
    Komerční přestávka.

54:37
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek má převahu a hraje aktivněji.
    53:12 Brad MARCHAND - 4:2

53:12
    Důležitý moment zápasu, domácí celek navyšuje své vedení. Charlie McAvoy obkroužil branku a poslal kotouč před bránu. Jake Allen jemně kotouč tečoval ke zcela volnému BRADU MARCHANDOVI, který měl už snadnou práci. Asistence: Charlie McAvoy a Patrice Bergeron.

53:05
    Brad Marchand našel svého spoluhráče, David Pastrňák vyslal tvrdou ránu bez přípravy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:42
    Carl Gunnarsson se dostal pod tlak, ale dokázal kotouč rozehrát dobře.

52:00
    St. Louis rozehrává od své branky, přihrávka však byla špatná, a tak je z toho jen icing.

51:38
    Charlie McAvoy výborně tečoval kotouč před brankou, Jake Allen byl ale připravený.

51:05
    Blues se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Vladimir Tarasenko byl zcela volný před brankou. Kotouč se k němu nedostal.

50:01
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

49:49
    Komerční přestávka krátce před polovinou třetí třetiny.

49:33
    David Backes mohl zakončovat, ale rozhodl se pro střelu, jeho ránu jeden z beků tečoval mimo.

48:42
    Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

48:02
    David Pastrňák se pokoušel prostrčit kotouč na spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

46:50
    David Krejčí pálil dvakrát z velmi dobré pozice, ale ani jen jeho pokus neskončil v brance.
    45:27 Chris WAGNER - 3:2

45:27
    Domácí celek se dostává do vedení po rychlém přenesení hry. Jakob Forsbacka-Karlsson prostrčil kotouč na CHRISE WAGNERA, který se dostal do brejku a proměnil svůj blafák. Asistence: Jakob Forsbacka-Karlsson.

43:35
    Vladimir Tarasenko se dostal do dobré střelecké pozice, zpětnou přihrávkou chtěl uvolnit spoluhráče, tam byl však Zdeno Chára.

43:15
    Brad Marchand pálil z dobré pozice, jeho tvrdá rána byla tečovaná nad.

42:32
    Jaden Schwartz zakončoval útočnou akci a Tuukka Rask přerušuje hru.

42:12
    Jaden Schwartz vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale následně o něj přišel. Hrát tak může domácí tým.

42:00
    Jake Allen rozehrává od své branky.

41:45
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

41:00
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Jaden Schwartz byl volný na modré čáře. Jeho přihrávka postrádala přesnost.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Domácí celek poslal do vedení Torey Krug, pak Ryan O'Reilly srovnal a hosty do vedení poslal Carl Gunnarsson. V přesilovce v závěru druhé třetiny srovnal David Backes.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    David Pastrňák to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

39:13
    Špatná přihrávka vyhnala domácí hráče z útočného pásma.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:47
    Sledujeme přesilovku Bruins.

38:11
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrick Maroon.

38:05
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:34
    Ryan O'Reilly si vybruslil před branku, jeho ránu výborně betonem vykopl Jaroslav Halák.

37:17
    Přesilovku hraje znovu hostující celek, a tak musí být domácí obrana pozorná.

36:40
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., podrážení).
    36:00 David BACKES - 2:2

36:00
    Přesilovka využitá a je vyrovnáno. Zdeno Chára pálil od modré čáry a jeho projektil před brankou tečoval nechytatelně DAVID BACKES. Asistence: Zdeno Chára a David Krejčí.

35:25
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří.

35:06
    Blues vyhazují přes všechny čáry, a tak musí Tuukka Rask z branky a pomáhá s rozehrávkou.

34:45
    Patrice Bergeron hledal spoluhráče, jeho projektil byl hodně nepřesný.

34:13
    Přesilovku hraje domácí celek, vůbec první přesilovku pro Bruins v tomto zápase.

34:03

34:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., krosček).
    33:36 Carl GUNNARSSON - 1:2

33:36
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Po klidnější pasáži hry se dostává hostující celek do vedení. Výborně to udělal CARL GUNNARSSON. Jeho tvrdá rána ze střední vzdálenosti zapadla přesně do branky do horního růžku. Asistence: Jaden Schwartz, Brayden Schenn.

32:35
    Jakob Forsbacka-Karlsson dostal kotouč do útočného pásma, jeho akci zastavila obrana.

32:08
    Sledujeme aktivní hru domácího celku, ten na svou první přesilovku zatím čeká.

31:44
    John Moore pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.

31:39
    Jake DeBrusk pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Jake Allen. Komerční přestávka.

31:20
    Kotouč je znovu za brankou domácího celku.

30:56
    Momentálně se hraje klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

30:30
    David Pastrňák vedl útočnou akci svého celku, jeho střílená přihrávka byla nepřesná.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. St. Louis hraje nyní aktivněji, domácí se musí bránit.

29:22
    Tuukka Rask vyjel za svou branku, odkud rozehrává.

29:09
    Jaden Schwartz dorážel kotouč z bezprostřední blízkosti, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal.

Bruins přišli o kotouč ve vlastním obranném pásmu, a tak mohou hrát hosté. Alex Pietrangelo to zkoušel individuálně, ale nezakončil.

27:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí domácím fanouškům líbit.

27:41
    Komerční přestávka přichází v době, kdy hraje domácí celek aktivněji.

27:17
    Jordan Kyrou dostal kotouč do útočného pásma, jeho akci však dokázala zastavit obrana Bruins.

25:58
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek hraje aktivně a pokouší se rychle vrátit vedení na svou stranu.
    24:23 Ryan O'REILLY - 1:1

24:23
    Tuukka Rask si s první i druhou ránou dokázal poradil, pak se puk odazil do míst, kde byl RYAN O'REILLY. Jeho rána se vyhnula všem nástrahám a zapadla do brány. Asistence: Jordan Kyrou a David Perron.
    23:31 Torey KRUG - 1:0

23:31
    Domácí celek se dostává do vedení. Bruins ubránili přesilovku, a pak Krejčí našel zcela volného TOREYHO KRUGA na ose hrací plochy a jeho rána se ujala. Asistence: David Krejčí a Peter Cehlárik.

22:50
    Přes minutu byl hostující celek v útočném pásmu, výraznější šanci si nevypracoval.

22:35
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

22:20
    David Perron kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

21:52
    Vladimir Tarasenko pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

21:01
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Peter Cehlárik – 2 min., podrážení).

20:51
    Hostující celek hraje v úvodu druhé třetiny aktivněji.

20:05
    Zápas pokračuje druhou třetinou, Vladimir Tarasenko se rychle pokoušel dostat do šance, ale netrefil branku.

20:01

Střelecky aktivnější v první třetině byl domácí celek, který měl více ze hry a více šancí. Jake Allen zatím drží čisté konto. Tuukka Rask pochytal všech devět střel Blues.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Jake Allen si nyní připsal dva těžké zákroky, ale zůstal nepřekonaný.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:26
    Vladimir Tarasenko se málem dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl nepřesný.

18:06
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:50
    Patrice Bergeron pálil z otočky, jeho rána se však neujala.

17:30
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 5 min., bitka).

16:42
    Ryan Donato pálil a jeho rána byla zblokovaná.

16:10
    Bruins se dostali do zajímavé střelecké pozice, ovšem bekhendová rána postrádala přesnost.

15:41
    V této pasáži hry mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Mírnou převahu mají domácí hokejisté.

15:28

15:01
    David Pastrňák a Brad Marchand se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zakončit přesněji nedokázali.

14:04
    Boston rozehrává od svého brankáře, sledujeme klidnější pasáž hry. Bruins se dostali do útočného pásma. Následná rána byla nepřesná.

13:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, na výraznější šanci čekáme.

12:52
    David Pastrňák byl v útočném pásmu příliš brzy, dostal se tak do postavení mimo hru.

12:20
    Vladimir Tarasenko to zkoušel individuálně, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení.

12:00
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

11:40
    Ryan Donato vypálil, jeho projektil kryje brankář Jake Allen. Komerční přestávka.

11:02
    Kevan Miller rozehrával do útočného pásma, jeho akce však byla nepřesná. Gólman Jake Allen vůbec zasahovat nemusel.

10:33
    Jeden z hráčů Blues se nyní dostal do střelecké pozice, jeho akci dokázal zastavit brankáře Bruins.

10:14
    Bruins sehráli oslabení výborně, a tak se nyní mohou pokusit zahrozit.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Blues v přesilovce ani nevystřelili na branku.

09:28
    Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:40
    Boston hraje velmi dobře v oslabení, drží hru daleko od své branky. St. Louis na výraznější šanci čeká.

08:15
    Blues se nedokázali dostat do útočného pásma, a tak musí rozehrávat od své branky.

07:53
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., vysoká hůl).

07:04
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

06:57

06:32
    Vhazovalo se před domácí brankou. Boston rychle dostal hru do útočného pásma. Charlie McAvoy zakončoval bez přípravy, jeho rána však nebyla přesná.

-116:10
    Charlie McAvoy udržel kotouč v útočném pásmu, Charlie McAvoy zakončoval nepřesně.

05:34
    David Krejčí zkoušel tečovat kotouč před brankou, ale obrana byla připravená a spolu s brankářem situaci vyřešila.

04:50
    Bruins špatně rozehráli, píská se icing.

04:26
    Ryan O'Reilly protečoval kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů připravený na střelu.

03:55
    Jake Allen byl připravený a se střelou Backese si dokázal poradit.

03:40
    Nyní se hostující celek usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

01:40
    Jake DeBrusk výborně tečoval kotouč před brankou, ale brankář Jake Allen tak tak udržel kotouč před brankovou čárou, už to vypadalo na branku.

01:00
    Hra je přerušena, zasahovat musel hostující brankář, buly v útočném pásmu Bruins.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o první vzájemný zápas v dlouhodobé části v NHL. Druhý mač se odehraje 23. února v Enterprise Center. Z posledních čtyř let jsou vzájemné zápasy vyrovnané. Jeden vyhrají Bruins, druhý Blues. Z posledních deseti zápasů v TD Garden mají hokejisté St. Louis bilanci 8-2-0.

V předchozích šesti vzájemných zápasech bodovat Jaden Schwartz. David Perron bodoval v posledních dvanácti zápasech a má nejdelší bodovou sérii v lize.

David Backes odehrál prvních deset sezón v NHL, a pak se přesunul do Bostonu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Boston Bruins a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Krug (Krejčí, Cehlárik), 36. Backes (Chára, Krejčí), 46. Wagner (Forsbacka-Karlsson), 54. Marchand (McAvoy, Bergeron), 60. Kuraly (Krejčí, Wagner) – 25. R. O'Reilly (Kyrou, Perron), 34. Gunnarsson (Schwartz, B. Schenn)

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – Cehlárik, Krejčí, DeBrusk – Wagner, Kuraly, Backes – Heinen, Forsbacka-Karlsson, Donato.
    St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Gunnarsson – Schwartz, Tarasenko, Kyrou – R. O'Reilly, Perron, Fabbri – Sundqvist, Maroon, Barbašev – B. Schenn, Blais.

Rozhodčí: Hanson, Luxmore – Driscoll, Smith

Diváci: 17 565