Plzeň – Liberec 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 1:3 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (1:0, 0:3, 0:0 - N 0:1)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 24.01.2019, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Tolik pro dnešek z Mladé Boleslavi, opět zítra u hokeje odsud z Mladé Boleslavi se těším na počtenou. (20:13:05)

Zápas nakonec zcela ovládli Piráti, kteří zdolali Bruslařský klub i v nadstavbovém prodloužení a odváží si důležité čtyři body.

61:23
    Piráti právě vstřelili branku!
    Do pásma si najel PETR CHLÁN, domácí obrana mu moc nekladla odpor, a tak z mezikruží rozvlnil síť v pravé části Maškovy branky. Asistence: Michal Gut, Kryštof Ouřada.

61:00
    Z levého kruhu Karel Klikorka neuspěl. Trefil opět jen betony připraveného chomutovského brankáře.

60:43
    Domácí jsou i nadále v útočném pásmu a mají puk.

60:30
    Jan Grim z pravého kruhu vyprášil Pavlátovy betony.

60:01

Začíná prodloužení hrané tři na tři.

Chomutovu se podařilo zápas na ledě Bruslařského klubu díky povedené tříbrankové druhé třetině otočit a získat tři body. O čtvrtý bod se bude hrát ještě v nadstavbě, jež začne za několik málo minut.

59:50
    Chomutov dostal puk z obranného pásma, získá v Mladé Boleslavi tři body.

59:19
    Středočeši vyhráli buly a drží pásmo.

59:06
    Mladá Boleslav hraje šest na pět, domácí trenéři odvolali brankáře.

59:06
    Střela Vladislava Houšky z levého kruhu vypadala nadějně, puk letěl poměrně prudce, ale Dominik Pavlát jej zpacifikoval svými betony.

58:36
    Na kotouči jsou znovu Boleslavští, těm se však nedaří často, případně přesně střílet.

58:25
    O puk se bojuje u mantinelu nedaleko chomutovské branky.

58:14

57:48
    Od modré střílel Klikorka, puk ale těsně branku minul. Následně hokejisté střídají.

57:29
    Středočeši si nepřesně přihráli, tím ztratili několik sekund.

56:58
    Bruslaři jsou zpět v pásmu a střílejí, jenže pokaždé zatím trefili betony Dominika Pavláta. Následně Chomutov opět puk vyhodil.

56:18
    Hosté byli na buly úspěšnější a vyhodili puk.

56:14
    Piráti vyhodili puk mimo hrací plochu, což znamená dvě trestné minuty. Na lavici sedí Jakub Šuráň (CHM).

56:11
    Mladá Boleslav má tlak v drží se v útočném pásmu. Zatím ale stále málo střílí.

55:02
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.

54:17
    Diváci byli svědky samostatného nájezdy Kryštofa Ouřady, kterého si boleslavská obrana nepohlídala a jel sám na bránu. Jenže Ouřada téměř nic nevymyslel a brankáře nepřekvapil. Nasměroval puk mezi betony, jenže to David Mašek čekal a včas je sklapl.

53:37

53:29
    Domácí měli velký tlak. Od modré vyslal dobrou střelu David Jirásek, následně Bruslaři z několika možných stran doráželi, ale Chomutov podržel brankář Dominik Pavlát.

52:09
    Hosté vystřídali, puk je ve středním pásmu.

51:43
    Chomutov se krátce po vhazování osvobodil. Domácí mají v tomto zápase problémy s tím, aby se udrželi v pásmu.

51:37
    Oddechový čas pro domácí.

51:37
    Další faul. Dvě minuty za hrubost dostal Vít Seeman (CHM).

48:49
    David Jirásek dal málem gól. Vystřelil z levého kruhu a jednu chvíli už se mohlo zdát, že puk projde mezi Pavlátovými betony, chomutovský brankář ho ale na poslední chvíli stihl zastavit.

48:22
    Chomutovu bylo odpískáno zakázané uvolnění

47:52
    Piráti se dostali do přečíslení dva na jednoho, nevyšla jim ale koncovka. Puk nakonec letěl směrem k plexisklu.

47:19
    Boleslavští jsou v pásmu, Vladislav Houška nahodil puk směrem k brankovišti, ale tam se k němu dostali dříve Piráti.

45:51
    Středočeši byli aktivní před gólmanem, málo ale střílejí.

43:58

43:26
    Na puk mezi několika hráči gólman viděl a přerušil hru.

43:12
    Domácí se museli pro puk vracet, nyní už jsou v útočné třetině a střílejí.

41:58
    Za držení byl na dvě minuty vykázán Jakub Šuráň (CHM).

41:50
    Výhoda pro domácí.

40:53
    I Chomutovští už se podívali před Davida Maška, nyní oba celky střídají.

40:39
    Mladoboleslavští jsou v útočném pásmu, na střelu ale nedošlo.

40:01

Zatímco výkon Mladé Boleslavi šel ve druhé třetině o hodně dolů, Chomutov zlepšil zejména pohyb, ale i produktivitu. Zejména díky mnohem lepšímu pohybu ale Piráti zaslouženě po 40 minutách o dvě branky vedou.

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:48
    Kapitán domácích Jan Grim poté, co jeho tým kvůli jeho vyloučení inkasoval, vyjel z trestné lavice a ústně se pustil do hlavního rozhodčího, přičemž u toho rázně gestikuloval. Čeho tím chtěl dosáhnout, není jasné.

39:33
    Využitá přesilovka. Chomutovští si vyměnili několik přihrávek a z kruhu se trefil KRYŠTOF OUŘADA. Asistence: Denis Zeman, Eric Mežnar.

39:30
    Chomutovští se drží v pásmu a přihrávají si.

38:01
    Chvíli po vhazování se Boleslavští osvobodili.

37:49
    Znovu se vylučuje. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Jan Grim (MBL).

35:48

34:50
    Bruslaři jsou usazení v pásmu. Poté, co hosté po jedné ze střel neměli puk pod kontrolou, Boleslavští hodně doráželi a Dominika Pavláta zatlačili do brány. Následovala menší výměna názorů a vzplály emoce, po chvíli se znovu vhazuje.

33:48
    Dvouminutový trest za sekání dostal Josef Koláček (CHM). Hostující kapitán proti tomu sice protestuje, jenže hlavní rozhodčí Smitka žádnou diskuzi nepřipustil.

29:56
    O puk se nyní, v polovině zápasu, bojuje u mantinelu nedaleko mladoboleslavské branky.

28:12
    Stále se hraje v rychlém tempu, oba týmy se i rychle přesouvají z pásma do pásma.

27:59
    Utkání sleduje 70 diváků.

27:11
    Matyáš Svoboda po buly zkoušel to, co mu vyšlo před několika minutami. Tentokrát však domácí dokázali puk zblokovat.

27:06
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

26:54
    Po Dotterově střele byl puk chvíli v mezikruží, jenže Středočeši nestihli dorazit puk do brány.

26:10
    Z levého kruhu prudce vystřelil Jan Grim, ale Dominik Pavlát zvládl kotouč udržet a přerušit hru.

25:40
    Z levého kruhu vystřelil Jan Prokop, ale boleslavský brankář zvládl puk vyrazit.

25:18
    Petr Šíma vystřelil od modré, jenže to bylo z ofsajdu.

24:21
    Chomutov má najednou mnohem víc ze hry než Piráti a Mladá Boleslav se musí bránit.

23:59
    Nádherná souhra Pirátů. Ti vyhráli vhazování, puk se dostal na hokejku Svobody, který vystřelil, přičemž přes stínící hráče gólman nemohl nic vidět. Puk však ještě mezi tři tyče dokázal tečovat PETR CHLÁN. Asistence: Matyáš Svoboda, Stanislav Vrhel.

23:51
    Chomutovští se po rychlé souhře dostali přímo před gólmana, odkud jej z blízké vzdálenosti prostřelil JOSEF KOLÁČEK. Asistence: Kryštof Ouřada, Peter Lobodowski.

21:08
    Zakázané uvolnění Chomutova.

20:01

První třetinu poznamenal nejprve krutý a nešťastný faul na Dominika Vaňka, po němž musel být chomutovský obránce odvezen do nemocnice. Pirátům se na ledě moc nedařilo, dlouhou přesilovku nevyužili, následně se po chybě jejich gólmana dostali Středočeši do těsného vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:08
    Závěr první třetiny tráví Severočeši v útočné třetině, domácí je však do výraznějších šancí nepouštějí.

18:59

18:39
    Domácí pokračují v přesilové hře, u puku jsou však Piráti, kteří se snaží po zbytek oslabení neinkasovat.

18:18
    Zatímco Karel Klikorka vystřelil od modré čáry, dostal buď pukem, nebo hokejkou do obličeje Petr Foerster. Zdá se, že bude v pořádku.

17:28
    Od modré vystřelil Procházka, puk se ale odrazil od betonů brankáře do rohu kluziště.

16:59
    Při slibném zakončení byl Jan Grim faulován, za sekání dostal menší trest Vít Seeman (CHM).

16:21
    Puk je ve středním pásmu, Bruslaři se jej pokouší nahodit směrem k chomutovské brance.

14:43
    Do ŠKOENERGO Arény dorazili další dva zdravotníci z Klaudiánovy nemocnice, zraněný Dominik Vaněk (CHM) je právě nakládán do sanitky a bude pravděpodobně hospitalizován v nemocnici.

14:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Obrovská chyba Dominika Pavláta, který vyjel z brány a toho využil JAN ZÁVORA, který dostrkal kotouč během skrumáže za brankovou čáru. Asistence: David Sýkora, Jan Grim.

13:22
    Vypadalo to, že se chomutovští hráči dostanou do přečíslení, jenže nakonec je domácí dostihli a puk jim vzali.

12:32
    David Sýkora vyzkoušel Pavlátovu pozornost, když vystřelil z levého kruhu, ale jelikož měl hostující brankář dobrý výhled, chytit puk pro něj nepředstavovalo výrazný problém.

10:54
    Před chomutovskou bránou byl menší závar, ale Dominik Pavlát nakonec puk našel a přerušil hru.

08:13

07:39
    Piráti už uzamkli Bruslařský klub v pásmu, po jednom z nahození od modré čáry se však puk odrazil od brusle protihráče, a tak se hosté museli znovu nedobrovolně vyklidit z pásma.

07:02
    Přeci jen se Piráti dostali ke střele, David Mašek však puk chytil a přerušil hru.

06:16
    Těžko říct, zda Piráty rozhodilo zranění spoluhráče, ale jejich početní výhoda je nejhorší, kterou jsem v posledních týdnech viděl.

06:01
    Poté, co se Bruslaři znovu osvobodili, byl ještě Chomutovu odpískán ofsajd. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

05:25
    Bruslařský klub znovu vyhodil puk přes všechny čáry, Chomutovu se i nadále nedaří.

04:44
    Vladislav Houška několik sekund kontroloval puk, hostům početní výhoda moc nejde.

04:29
    Piráti už jsou opět v útočném pásmu, ale málo střílejí.

03:47
    Domácí se zkraje oslabení osvobodili, po několika sekundách se jim podařilo totéž.

03:13
    Pětiminutový trest plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku dostal Andrej Moravčík (MBL). Trest za něj na trestné lavici odsedí petr Šíma. Chomutovský Dominik Vaněk je očividně vážně zraněný, zdravotní sestra s domácím kustodem jej s obtížemi dotáhli na lůžko do ošetřovny, zdá se, že bude muset být převezen do nemocnice.

02:59
    David Jirásek přijížděl za pukem a chtěl dorážet, dříve u něj byl však chomutovský gólman.

01:51
    Na vyražený puk si u pravé tyče počkal Petr Chlán a vystřelil, jenže David Mašek byl připravený.

01:00
    Boleslavští zavezli puk do útočného pásma, kde však došlo k několika nepřesnostem.

00:16
    Bruslařský klub zahájil utkání zakázaným uvolněním.

00:01

Z ledu už odjela rolba, utkání tak může začít. Čeká se už jen na rozhodčí a hráče.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Kmec) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Jirásek, Hovorka, Rudolph, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma

Piráti Chomutov: Běhula (Pavlát) – Váchal, Šuráň, Seeman, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán (A), Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada (C), Gut

Rozhodčí: Smitka – Bosák, Axman.

Vzájemné zápasy
    Mladá Boleslav se letos s Chomutovem utkala zatím pouze jednou, a to na začátku prosince, když si po gólové přestřelce odvezla ze severu Čech tři body za vítězství 6:4 v základní hrací době. Bod z nadstavby pak připadl domácím Pirátům.

Druzí Piráti mají na svém kontě aktuálně 68 bodů, což je jen o dva méně, než mají vedoucí Karlovy Vary. Mladá Boleslav je aktuálně šestá, ale na vedoucí Energetiky ztrácí jen sedm bodů, což nemusí být nedorovnatelný rozdíl.

Pěkný den z města automobilů, kde se ve čtvrtek večer odehraje další důležitý zápas v boji o play-off. Ve čtyřbodovém hracím systému je totiž každé zaváhání ještě dražší než kdy dříve a případný neúspěch Mladé Boleslavi by ještě více rozevřel pomyslné nůžky rozdílu mezi Bruslařským klubem a celky na vrcholu tabulky skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 15. Závora (Sýkora, Grim) – 24. Koláček (Ouřada, Lobodowski), 24. Chlán (Svoboda, Vrhel), 40. Ouřada (Zeman, Mežnar), 62. Chlán (Gut, Ouřada)

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Váchal, Šuráň, Seeman, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán (A), Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada (C), Gut

Rozhodčí: Smitka – Bosák, Axman