Dortmund – Hoffenheim 3:3 (kon.) | Freiburg – Wolfsburg 3:3 (kon.) | Hannover – Norimberk 2:0 (kon.)
Mönchengladbach – Hertha 0:3 (kon.) | RB Lipsko – Frankfurt 0:0 (kon.) | Bayern – Schalke 3:1 (kon.)
Bayern Mnichov
3:1 (2:1)
FC Schalke 04
Sobota 09.02.2019, 18:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 21. kolo

Statistiky zápasu:

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:9. (20:28:13)

Bayern vítězí nad Schalke 3:1, což znamená, že se přiblížil vedoucímu Dortmundu na rozdíl pěti bodů. Domácí byli jasně lepším týmem a jejich výhra je tak zasloužená. První poločas vyhráli Bavoři 2:1. Ve 12. minutě si dal vlastní gól hostující stoper Jeffrey Bruma, ale na to ještě Königsblauen odpověděli zásahem mladíčka Ahmeda Kutucua. Hned o dvě minuty později se však trefil Robert Lewandowski a Bayern opět vedl. Po změně stran mohl nejprve vyrovnat McKennie, který míč dorazil do tyče, ale poté se opět ukázal Robert Lewandowski, jenž nůžkami přihrál na gól Sergemu Gnabrymu. Na výsledku 3:1 se pak už nic nezměnilo.

90+2

90+2
    Vypadá to, že utkání dohrají s míčem na kopačkách hosté. Bayern už čeká na konec.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

89
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Alphonso Davies.

88
    Franck Ribéry teď dopředu upaloval, čistě ho však odzbrojil Caligiuri.

87
    Zápas se už spíše dohrává. Domácí nemají kam spěchat.

85
    Jeffrey Bruma na půlce ostře atakoval Lewandowského. Za tuto drzost dostává žlutou kartu.

83
    Leon Goretzka přebral míč někde u půlící čáry a využil otevřeného prostoru, když doběhl až k pokutovému území. Vše ale zakončil nepovedenou střelou, která skončila vysoko nad.

82
    Ribéry zahrál rukou. Balón si chvíli podrží i hostující tým.

81
    V ofsajdu se ocitl Mark Uth. Bayern tedy opět u míče.

80
    O zajímavou přihrávku se pokusil Boateng. Jeho kolmici ale Serge Gnabry nedostihl.

78
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Javi Martínez.

77
    Do konce utkání schází tak čtvrthodina. Bayern stále vede 3:1 a směřuje za ziskem tří bodů.

75
    Lewandowski málem v další šanci, kterou mu připravila chybou v rozehrávce hostující defenziva. Tentokrát mu do střely skočil obránce.
    74. Lewandowski ve velké šanci netrefil bránu.

74
    Franck Ribéry to teď udělal na levé straně výborně. Svou přihrávkou našel před bránou Jamese Rodrígueze, který míč ještě připravil pro Lewandowského. I mistr tesař se ale někdy utne a polský kanonýr tak zblízka minul hostující svatyni.

73
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ahmed Kutucu, přichází Mark Uth.

Martin Augustin

Branky: 12. Bruma (vla.), 27. Lewandowski (James Rodríguez), 57. Gnabry (Lewandowski) – 25. Kutucu (McKennie)

Karty:   45. D. Caligiuri (SCH), 85. Bruma (SCH)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:9.
    Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, James Rodríguez (78. Javi Martínez), Goretzka – Gnabry (89. A. Davies), Lewandowski (C), Coman (68. Ribéry).
    Náhradníci: Früchtl – Süle, Ribéry, Javi Martínez, Rafinha, A. Davies, T. Müller.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – D. Caligiuri, Sané, Bruma, Oczipka – Serdar (54. Harít), Rudy (34. Mascarell), Bentaleb, Konopljanka – Kutucu (73. Uth), McKennie.
    Náhradníci: Langer – Mendyl, Nastasić, Mascarell, Uth, Matondo, Harít.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel

Diváci: 75000