Philadelphia – Tampa 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Montreal – Columbus 3:2 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 3:2 (po pr.) | Dallas – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Montreal Canadiens
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 20.02.2019, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je z mé strany již vše, přeji hezké středeční ráno! (04:10:27)

Lukáš Sedlák (CBJ) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:11

Je dobojováno. Montrealští hokejisté po čtyřech porážkách v řadě zabrali a udolali Columbus těsně 3:2. Domácí sice promrhali náskok 2:0, necelých sedm minut před koncem třetí třetiny ale vstřelil vítěznou branku Tomáš Tatar. Zatímco Habs se radují, columbuská družina musí spolknout hořkou pilulku v podobě druhé porážky ve dvou dnech.

59:39
    Max Domi se pokusil poslat puk do prázdné columbuské branky, tu ale trefil jen z boku!

59:16
    Jones teď zabránil gólu do prázdné branky a okamžitě založil rychlý protiútok Blue Jackets, z nějž ovšem nakonec žádná střela nepramenila.

58:48
    Wennberg ztratil puk na útočné modré, načež se k němu dostal Paul Byron a vyhodil kotouč do bezpečí.

58:19
    Hosté to zkouší v šesti, Bobrovskij už je na střídačce.

57:21
    Seth Jones zaváhal při rozehrávce a namazal puk přímo na hůl Tomáše Tatara, který ale ze skvělé pozice Bobrovského nepřekonal!

56:57
    Boone Jenner se šikovně obtočil kolem Benna, poté ale za montrealskou svatyní o puk přišel.

56:10
    Robinson se pokoušel dostat se k dorážce Atkinsonovy střely, v tom mu ale zabránil Shea Weber a Carey Price o chviličku později přerušil hru.

55:38
    Paul Byron zavezl puk do útočného pásma a poté u levého hrazení nasbíral několik cenných vteřinek, hostům už na vyrovnání zbývají jen necelé čtyři a půl minuty.

55:01
    Obránce Columbusu Zach Werenski se zničehonic zjevil před Pricem, překonat jej se mu ale nepodařilo!

54:45
    Nate Thompson dlouho vyčkával, než nakonec z mezikruží přeci jen vypálil – leč nepřesně.

53:52
    Drouinova rána z levé strany postrádala přesnost, puk zaduněl jen o zadní hrazení a Blue Jackets už zakládají protiútok.
    53:08 Tomáš TATAR - 3:2

53:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí si berou ztracený náskok zpět! Jordie Benn se dostal k puku v rohu kluziště po přihrávce od Kotkaniemiho a poté ho prudce poslal do předbrankového prostoru, kam si najel TOMÁŠ TATAR a uklidil černou pryž do sítě! Asistence: Jordie Benn a Jesperi Kotkaniemi.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Domi (Reilly), 18. Byron (Kotkaniemi, S. Weber), 54. Tatar (Jo. Benn, Kotkaniemi) – 22. J. Anderson (Jenner), 50. N. Foligno (J. Anderson, Jenner)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber, Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Drouin, Domi, Armia – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Kotkaniemi, A. Shaw – Hudon, N. Thompson, Byron.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Duclair, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Robinson, Wennberg, Bjorkstrand – Riley Nash, Dubinsky, Sedlák.

Rozhodčí: Nicholson, Furlatt – Barton, Cormier