Vladivostok – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Kunlun – Barys 2:3 (0:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Kazaň 4:0 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 3:0 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 7:3 (kon.)
CSKA Moskva – Riga 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 3:5 (kon.)
Soči – HC Slovan 2:0 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 1:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
Red Star Kunlun
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 22.02.2019, 12:30 • LeSports Center • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Red Star Kunlun a Barysem Astana. Utkání začíná v 17:30.

Barys Astana

Barys Astana letos prožil fantastickou základní část a před posledním kolem mu se ziskem osmdesáti čtyř bodů patří druhá pozice Východní konference za Jekatěrinburgem. Pokud druhou pozici před Magnitogorskem uhájí, střetne se v play-off s Torpedem Nižnij Novgorod. Poslední tři duely se však Astaně vůbec nepovedly. Naposledy prohrála 2:0 na ledě Amuru Chabarovsk.

Jediného čínského zástupce v KHL se v letošní sezóně play-off týkat nebude. Kunlun totiž nasbíral jen padesát bodů a zatím drží jedenáctou pozici Východní konference. Po dopoledním souboji Vladivostoku s Chabarovskem jej minimálně jeden z týmů přeskočí. V minulém utkání si čínský klub alespoň zlepšil náladu a rozstřílel 6:3 Vladivostok.

Vzájemné zápasy

14. 2. 2019 Astana – Kunlun 3:1
    10. 1. 2019 Astana – Kunlun 1:4
    12. 12. 2018 Kunlun – Astana 1:4

Češi a Slováci

Barvy Kunlunu hájí dvojice Ondřej Vitásek a Tomáš Mertl. V brankovišti Astany se pak pohybuje Dominik Hrachovina.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – Järvinen, Lofquist, V. Lajunen (A), Tam, Parlett, Bartley, Jüe – Wolski, Yip (C), Shore (A) – Savinainen, Fontaine, Lundh – Seto, Lockhart, Palola – Squires, Chu, Jing.

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Svedberg, Makljukov, Dietz (A), Orechov, Blacker, Polochov, M. Semjonov, Lipin – Michajlis, Bochenski (C), Boyd – Cormier (A), A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Ševčenko, Asetov – Petuchov, Grenc, Sagadejev.

Rozhodčí: Fraňo, Sidorenko – Sivov, Goljak.

00:01

01:33
    Kunlun začíná utkání aktivněji a už získal vhazování v útočné třetině. Následně se ale ke střele nedostal.

02:12
    Red Star se bez problémů ubránil a pokračuje v držení kotouče.

02:56
    První velká šance domácích! Hráč Kunlunu se totiž dostal ke dvoum velmi nebezpečným střelám, které Hrachovina jen tak tak dokázal vykrýt.

03:02
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., vysoká hůl).

04:08
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys se ujímá vedení ve vlastním oslabení! JEGOR PETUCHOV získal puk ve středním pásmu. Následně se dostal do úniku, který neomylně využil střelou k levé tyči.
    04:08 Jegor PETUCHOV - 0:1

04:48
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., nedovolené bránění).

06:23
    Astana se pokouší využít přesilovou hru. Je pevně usazená v útočném pásmu a pomocí kombinace chce vymyslet střelu.

07:00
    Domácí už hrají v plném počtu, takže hosté početní výhodu nevyužili. Red Star tak může opět začít aktivně útočit.

07:36
    Kunlun se díky napadání usadil v útočném pásmu a po chvíli vymyslel jednu střelu z dálky. Ta končí mimo tři tyče.

08:03
    Astana chvíli hrála v útočné třetině, ale nakonec zakončení nevyprodukovala. Následný protiútok domácího celku je zastaven kvůli ofsajdu.

08:41
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., krosček).

09:04
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Kunlun napravuje první špatnou přesilovku gólem v početní výhodě! Savinainen skvěle dostal na puk na rozjetého DREWA SHORA, který se tak dostal do úniku. Ten využil střelou mezi betony českého gólmana. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Wojtek Wolski.
    09:04 Drew SHORE - 1:1

11:46
    Kunlun je nyní lepším celkem a většinu času je u kotouče. Hostující obrana zatím odolává a soupeře do zakončení nepouští.

13:13
    Hosté vyhráli vhazování v útočné třetině, ale do zakončení se přes soupeřící obranu nedostali.

13:46
    Barys je nyní aktivnějším týmem a většinu času hraje v útoku. Kunlun se však skvěle brání a nedovoluje nebezpečné zakončení.

14:23
    Oba týmy nyní podnikli rychlé útoky, které vždy zastavili brankáři. Ten poslední zastavoval Lazušin a bude se tak vhazovat před ním.

14:46
    Domácí se po vyhraném buly přesunuli do útoku, kde několikrát prověřili Hrachovinu. Ten všechny střely úspěšně kryje.

15:04
    Red Star vyhrál další vhazování, tentokrát v útočné třetině. Mohl tak vystřelit a tak si hostující gólman musí připisovat další zásah.

15:15
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., vysoká hůl).

15:43
    Astana se na úvod přesilovky usadila v útočném pásmu a pomocí kombinace chce vymyslet gólovou střelu.

16:14
    To se hostům skoro povedlo, Lazušin totiž puk vykopával skoro z brankové čáry.

16:50
    Domácí hráč zblokoval ránu od modré. Kunlun se tak mohl osvobodit.

17:06
    Red Star mohl otočit vývoj zápasu! Lockhart se po ukázkové přihrávce dostal do samostatného úniku, který skvěle zastavil Hrachovina.

17:40
    Kunlun oslabení úspěšně zvládl a ihned po koci početní nevýhody se vydal do útoku.

18:14
    Domácí se nakonec do zakončení nedostali, ztratili puk a museli se bránit rychlému protiútoku Barysu, což úspěšně zvládli.

19:00
    Astana na závěr třetiny ještě útočí, ale už se asi neprosadí. Red Star dává do obrany všechny své síly.

19:36
    Nakonec hosté nadějné zakončení vymysleli. Skvěle ho však zlikvidoval Lazušin, který tak udržel vyrovnaný stav.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 13:27.

První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy vstřelily jednu branku a vyprodukovali podobný obnos střel. Uvidíme, jestli i druhé dějství bude takto vyrovnané nebo jestli jeden z týmů začne hrát lépe.

20:01

20:36
    Druhou třetinu začíná aktivněji Astana, která po vyhraném vhazování vymyslela střelu, kterou musel domácí brankář krýt.

21:24
    Kunlun vyhrál buly ve svém pásmu a osvobodil. Stále však nemá puk kontrolou, proto se ho snaží získat pomocí napadání.

22:20
    Red Star vyhrál buly po vlastním ofsajdu, díky čemuž se mohl dostat do útočného pásma, kde nyní drží puk.

22:48
    Barys obranu bez problémů zvládá a soupeři zatím nedovolil jediné zakončení.

23:25
    Hosté se osvobozují až teď, ale stále kotouč nemají pod kontrolou.

24:09
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:39
    Domácí otáčejí vývoj zápasu! WOJTEK WOLSKI se chopil puku u pravého mantinelu. Následně si s ním jel do mezikruží, odkud překonal hostujícího brankáře střelou k levé tyči.
    24:39 Wojtek WOLSKI - 2:1

25:16
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 2 min., podrážení).

25:53
    Red Star nyní přehrává svého soupeře a získává druhou přesilovku v krátké chvíli.

26:16
    Domácí střela byla sražena do ochranné sítě a následovat bude vhazování před Hrachovinou.

27:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., nedovolené bránění).

28:27
    Astaně se přesilovka vůbec nedaří. Barys se zatím ani neusadil v útočném pásmu a Kunlun asi v oslabení neinkasuje.

29:19
    Red Star početní nevýhodu v klidu ubránil. Nyní už hraje v plném počtu a může opět myslet na ofenzivu.

30:03
    Hosté vstupují do druhé polovinu zápasu pokusem o útok, který skončil úspěšným zákrokem domácí obrany.

30:40
    Barys je nyní více času u puku, ale nemůže se dostat ani do útočné třetiny. Obrana domácího celku funguje opravdu dobře.

31:23
    Kunlun po dlouhé době získává puk a okamžitě s ním míří dopředu. Tam vymyslel střelu z dálky, která branku míjí.

31:56
    Red Star drží puk ve svém pásmu a s rozehrou musí být opatrný. Soupeř totiž aktivně napadá.

32:23
    Domácí podnikli rychlý útok, který musel zastavovat Hrachovina. Následné vhazování vyhrál Barys, který se snaží najít cestu do útoku.

33:08
    Hosté se nakonec do útočného pásma dostali a rovnou zakončovali. Lazušin měl však dobrý výhled a připisuje si snadný zákrok.

33:30
    Astana poté ještě chvíli hrála v útoku, ale do dalšího zakončení se už nedostala. Soupeř jí totiž vytlačil z pásma ven.

33:57
    Hru přerušuje zakázané uvolnění domácího celku.

34:20
    Hosté se dostali do útočné třetiny pomocí nahození. Po chvíli vymysleli střelu z mezikruží, která ale končí mimo domácí branku.

35:05
    Barys měl velkou šanci. Po střele zůstál puk nehlídaný a Astana ho tak mohla doklepnout do prázdné branky. Domácí obrana skvěle zapracovala a nedovolila to.

35:56
    Astana stále útočí a na svého soupeře vyvíjí stále větší tlak. Lazušin ale zatím podruhé neinkasuje.

36:40
    Astana byla zatlačena zpět, ale na nic nečekala a do útoku se rychle vrátila. Další zákrok si tak musel připisovat domácí gólman.

37:08
    Kunlun se po vhazování osvobodil, ale hosté na nic nečekali a chtělí jít dopředu nahozením. To však končí mimo hrací plochu a vhazovat se bude na středu kluziště.

37:34
    Red Star už nechce v této třetině inkasovat a proto aktivně napadá. Barys má tak s rozehrou velké problémy.

37:55
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:24
    Astana dohraje třetinu v přesilovce, tedy pokud se jí nepodaří skórovat. Zatím to na hostující gól moc nevypadá, čínský tým se osvobodil.

39:10
    Hosté už dopředu moc nespěchají. Snaží se spíše přesně rozehrát, aby napadající soupeřící hráči nezískali kotouč.

39:38
    Kunlun opět vyhazuje puk až za Hrachovina a tomto dějství už neinkasuje.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 14:15.

Ve druhé třetině byl lepším týmem Kunlun. Ten se zaslouženě prosadil. Následně se Red Star skvěle bránil a neinkasoval, tudíž prozatím drží jednobrankové vedení. Astana má však na vyrovnání stále dost času a určitě se pokusí zápas minimálně zdramatizovat.

40:01

40:27
    Barys hrál na začátku třetí části chvíli v útoku, ale k zakončení se nedostal.

41:01
    Barys na úvod třetí části srovnává stav zápasu! Ránu od modré skvěle tečoval ANDRÉ PETERSSON, který poslal puk do míst, kde to Lazušin vůbec nečekal. Asistence: Patrice Cormier a Brandon Bochenski.
    41:01 André PETERSSON - 2:2

42:23
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Christopher Seto – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hrubost).

43:40
    Astaně hra čtyři na čtyři svědčí více, protože se usadila v útočném pásmu. Kunlun však střelu nedovolil a osvobozuje se vyhozením za branku hostů.

44:30
    Ve hře čtyři na čtyři nikdo neskóroval a tak už se hraje klasicky pět na pět.

44:48
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., nebezpečná výstroj).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., hrubost).

45:13
    Hosté jsou opět lepší ve hře čtyři na čtyři. Nyní vymysleli velmi nebezpečnou střelu, která těsně minula domácí klec.

46:15
    Astana chce dokanat druhý obrat v zápase a Lazušina odstřeluje jednou střelou za druhou. Domácí gólman má tak spoustu práce.

46:40
    Domácí se po dlouhé době usadili v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří vystřelit.

47:22
    Barys nakonec puk získal a rychle míříl do útoku, ale byl zastaven ofsajdem.

47:48
    Red Star buly ve střední třetině vyhrál a mohl se tak přesunout do útoku, kde soupeře donutil k vyhození na zakázané uvolnění.

48:23
    Hosté získali kotouč při obraně a okamžitě zahájili protiofenzivu, kterou musel zastavovat Lazušin.

49:04
    Astana je stále aktivnější a touží po vítězství. Chce si totiž upevnit druhou pozici ve východní konferenci.

49:55
    Hosté dost zatlačili na svého soupeře, ale gólové zakončení nepřišlo a tak se domácí mohli osvobodit.

50:36
    Kunlun v útoku nic nebezpečného nevymyslel a musí rychle spěchat do obrany, protože hosté s protiútokem nečekají.

51:10
    Red Star zvládl obranu velmi dobře. Následně se také dostal do protiakce, ale ta skončila ofsajdem.

51:39
    Buly vyhrál Barys, který tak nyní drží kotouč na hokejkách a hledá cestu do útoku.

52:15
    Domácí si po dlouhé době vystřelili na Hrachovinu. Ten si připisuje snadný zákrok lapačkou.

52:49
    Při souboji je puk sražen mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:11
    Astana se po zisku puku okamžitě vydává dopředu, kde ale kotouč moc dlouho neudržela.

54:27
    Hosté jasně přehrávají soupeře. Nyní vymysleli dvě nebezpečné střely, které ale skvěle zlikvidoval Lazušin.

55:20
    Nepřesná domácí přihrávka končí až u Hrachoviny, který okamžitě rozehrál.

56:00
    Kunlun se pomalu začíná vracet do hry a nyní podniká útok přes pravou stranu hřiště.

56:29
    Barys se bez problémů ubránil a už je zpět v útoku, kde vymyslel další nebezpečné zakončení. To opět kryje výborný Lazušin.

56:55
    Red Star po vyhraném vhazování kotouč vyhazuje až za branku Hrachoviny, takže se píská zakázané uvolnění.

57:26
    Další buly domácí vyhráli, kotouč si podrželi a po chvíli se s ním dostali do útoku, kde ale zase nedokázali vymyslet zakončení.

58:12
    Astana se úspěšně ubránila a moc času na vítězství v základní hrací době už jí nezbývá.

58:48
    Hosté se ještě snaží prosadit, ale dost pravděpodobně to už nestihnou. Obrana domácích je totiž velmi pevná.

59:09
    Barys to ještě zkusit dopředu pomocí nahození, ale to zachytil Lazušin, který tak získal puk pro svůj tým.

59:38
    Ještě také Kunlun se pokouší o vstřelení branky, ale hosté také zvládají defenzivu výborně.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut nám o dnešním vítězi nerozhodlo a půjde se tak do prodloužení. V něm prakticky o nic nepůjde, protože žádný z celků nutně nepotřebuje jeden bod navíc.

60:01

60:23
    Astana se hned na úvod prodloužení dostává do přečíslení, které nebylo využito kvůli zblokované přihrávce.

60:56
    Kunlun se poté také dostal do velké šance. Hrachovina předvedl výborný zákrok a díky němu se zápas stále hraje.

61:23

61:23
    Oddechový čas pro domácí.

61:39
    Red Star se ihned usadil v útočném pásmu a jistě se pokusí rozhodnout zápas už teď.

62:18
    Domácí jsou stále v útoku, ale pořád nevymysleli nebezpečné zakončení.

62:38
    Hosté se nakonec osvobodili a okamžitě se vydávají střídat.

63:07
    Rychlý útok domácích musel zastavovat svou lapačkou Hrachovina.

63:19
    Nepřesná střela Red Staru končí až ve středním pásmu, což znamená, že Astana oslabení ubránila.

64:11
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Veli-Matti Savinainen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

64:23
    Hosté se na úvod oslabení osvobozují a dost pravděpodobně se půjde do samostatných nájezdů.

64:50
    Ještě k jedné střele se dostal Barys a tak si Lazušin musel připisovat zákrok.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nám branku nepřineslo a půjde se tak samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Bochenski otevírá nájezdy prvním gólem. Trefil se k levé tyči.

1. série
    0:1
    Wolski si sice Hrachovinu položil, ale následně poslal puk mimo branku.

2. série
    0:1
    Petersson nic nevymýšlel a prostě vystřeli, což se nevyplatilo.

2. série
    0:1
    Ani kapitán Yip nenachází cestu do branky hostí.

3. série
    0:2
    Starčenko se dostal těsně před Lazušina. Poté poslal puk pod horní tyč.

3. série
    0:2
    Palola se chtěl prosadit střelou mezi betony, ale neuspěl.

4. série
    0:2
    Michajlis mířil k pravé tyči, ale trefil se do lapačky Lazušina.

4. série
    0:2
    Hrachovina ukončuje nájezdy úspěšným zákrokem. V posledním nájezdu vychytal také Shoreho.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.
    Autorem vítězné branky je ROMAN STARČENKO.
    Roman STARČENKO - 2:3

Po nájezdech nakonec vítězí Astana, která si upevňuje druhou pozici ve východní konferenci. Kunlun díky dnešnímu bodu přeskakuje Vladivostok a končí na konečné jedenácté pozici ve východní konferenci. To znamená, že Red Star už letos neuvidíme, ale na Barys se můžeme těšit v play off.

Československá stopa v utkání
    Ondřej Vitásek (KUN) Do dnešního utkání nezasáhl.
    Tomáš Mertl (KUN) Do dnešního utkání nezasáhl kvůli zranění.
    Dominik Hrachovina (AST) 32 zásahů, 2 inkasované góly.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (15:22:56)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 10. Shore (Savinainen, Wolski), 25. Wolski – 5. Petuchov, 42. A. Petersson (Cormier, Bochenski), rozh. náj. R. Starčenko