Den Haag – Ajax 1:5 (kon.) | Emmen – Arnhem 0:3 (kon.) | Eindhoven – Feyenoord 1:1 (kon.)
Willem II – Alkmaar 2:1 (kon.)
Willem II Tilburg
2:1 (2:0)
AZ Alkmaar
Neděle 24.02.2019, 16:45Nizozemská Eredivisie • 23. kolo

Domácí celek se v prvním poločase dostal do dvoubrankového vedení. Ve druhé části zápasu pak v 80. minutě dokázal hostující celek snížit. Srovnat už ale nedokázal, takže body bere Willem II Tilburg. (18:42:46)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:10.

90+5

90+5
    Už se pravděpodobně nic nestane.

90+3
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

90+1
    Pět minut se bude nastavovat, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům.

90
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Evangelos Pavlidis.

89
    Žlutou kartu dostává Ron Vlaar (AZ Alkmaar).

89
    Willem drží hru daleko od své branky.

88
    Ron Vlaar se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale míč získal domácí brankář, který vykopává od své branky.

87
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se na útočné polovině domácích.

85
    Domácí celek se nyní usadil na útočné polovině, centr se snesl před branku, ale obrana Alkmaaru si dokázala poradit.

84
    Ron Vlaar hraje se svými spoluhráči na útočné polovině, centr se snesl před branku, ale nikdo nebyl připravený na zakončení.

80
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Dries Saddiki.

79
    Willem se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, centr před branku byl nepovedený.
    78. Guus TIL - 2:1

78
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. Dobrou přihrávku od spoluhráče dostal před branku GUUS TIL. A z bezprostřední blízkosti dokázal prostřelit brankáře soupeře.

77
    Domácí hráči se snaží dostat hru co nejdál od své branky, což se jim zatím nedaří.

76
    Guus Til pálil znovu ze zajímavé pozice, jeho projektil zblokovala obrana na rohový kop-

74
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

73
    Hostující celek zakončoval, Guus Til pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje brankář.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu. Willem vede o dvě branky.

69
    Domácí obrana si tak tak dokázala poradit s tímto centrem před branku. Rohový kop pro Alkmaar.

67
    Timon Wellenreuther vykopává od své branky. Následně na útočné polovině rozehrávají hosté volný kop.

65
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

63
    Domácí celek vybojoval rozehrávku na útočné polovině, Fredrik Midtsjö si pomohl nedovoleně.

61
    Timon Wellenreuther výborně vyrazil hostující střelu na rohový kop. Následně se centr snesl před branku a brankář zasahovat nemusel.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

58
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Ricardo van Rhijn, přichází Björn Maars Johnsen.

56
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

54
    Žlutou kartu dostává Mats Seuntjens (AZ Alkmaar).

53
    Hostující Thomas Ouwejan doběhl míč na obranné polovině, a pak vracel balon svému brankáři, který vykopává.

51
    Hraje se momentálně se na polovině hrací plochy, sledujeme rychlý fotbal. Domácí celek stále vede o dvě branky a míří za výhrou.

49
    Adam Maher vrací míč svému brankáři, sledujeme rozehrávku hostujícího celku od branky.

48
    Žlutou kartu dostává Adam Maher (AZ Alkmaar).

46
    Obrovskou šanci měl velkou šanci Alexander Isak. Jeho hlavičku na brankové čáře výborně vyrazil brankář na rohový kop.

46
    Zdá se, že v nezměněných sestavách pokračují oba celky v tomto zápase.

46

Domácí celek vede po prvním poločase o dvě branky, hraje aktivněji a má nakročeno k výhře v tomto zápase. Alkmaar na výraznější šanci čeká.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, hostující celek hraje aktivněji, Fredrik Midtsjö to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

44
    Pol Llonch hledal spoluhráče dlouhým pasem, ten však zpracovat nedokázal.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, sledujeme rychlý fotbal. Domácí celek vede o dvě branky.

39
    Alkmaar hraje nyní aktivněji, Thomas Ouwejan pálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo, rozehrávat bude domácí brankář.

38
    Willem se musel bránit tlaku soupeře, Fredrik Midtsjö zakončoval z dobré pozice, jeho ránu kryje Timon Wellenreuther.

35
    Domácí celek hraje aktivně, pokouší se přidat třetí branku svého celku. Renato Tapia se pokoušel probít do střelecké pozice,

30
    Thomas Meißner centroval před branku, jeho projektil byl nepovedený.
    29. Daniel CROWLEY - 2:0

29
    Willem II právě vstřelil branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení. Povedenou akci svého celku navyšuje DANIEL CROWLEY, který se prosazuje ránou z první z druhé vlny. Seběhl si do volného prostoru a zakončil přesně.

25
    Teun Koopmeiners to zkoušel individuálně, ale jeho akci zastavila obrana.

20
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou.

18
    Domácí centrovali před branku, ale obrana Alkmaaru si dokázala poradit.

17
    Sledujeme rychlý fotbal, který se musí fanouškům líbit.

16
    Marco Bizot vykopává od své branky.
    13. Marious VROUSAI - 1:0

13
    Domácí celek se z kraje zápasu dostává do vedení, prosazuje se MARIOUS VROUSAI, který dokázal i se štěstím prostřelit brankáře soupeře.

10
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy.

8

8
    Volný kop pro hosty. Thomas Ouwejan centroval před branku, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

6
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

5
    Thomas Ouwejan to zkoušel individuálně, zkoušel centrovat před branku, ale neuspěl.

2

1
    Rohový kop pro domácí celek, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

1
    Domácí hrají v červenobílém, hosté v černém.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Heerkens, Meißner, Peters, Palacios – Tapia, Crowley, Llonch – Dankerlui, Isak, Vrousai.
    Náhradníci: Woud, Brand – Kristinsson Ingi, Anita, Özbiliz, Pavlidis, Saddiki, van den Bogert.

AZ Alkmaar: Bizot – van Rhijn, Vlaar, Koopmeiners, Ouwejan – Midtsjö, Til, Maher – Stengs, M. Seuntjens, Idrissi.
    Náhradníci: Velthuizen – Bergsma, A. Gudmundsson, Hatzidiakos, Helmer, Johnsen, Vejinović, Wijndal..

Willem II Tilburg odehrál 22 zápasů s bilancí 7-4-11 a získal 25 bodů. V tabulce je se skóre 33:41 na čtrnácté pozici. Z posledních pěti utkání prohrál tři, ty poslední. Poradil si s Bredou 2:0 a Utrechtem 1:0. Nestačil na Gronengen 1:2, Venlo 1:2 a Vitesse 2:3.

AZ Alkmaar odehrál 22 zápasů s bilancí 12-4-6 a získal 40 bodů. V ligové tabulce je na čtvrté pozici se skóre 46:26. Z posledních pěti zápasů všechny vyhrál. Poradil si s Utechtem 3:0. Heerenveenem 2:0, Emmenem 5:0, Bredou 3:0 a Venlem 3:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí Willem II Tilburg a AZ Alkmaar.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.