Los Angeles – Chicago 6:3 (kon.) | Boston – New Jersey 1:0 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:2 (kon.)
Arizona – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:3 (2:3 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)

Hity: 32:20.

Je tu konec dnešního utkání. V něm zvítězila favorizovaná Tampa Bay a dala zapomenout na svoji poslední porážku s Bostonem. V první třetině se za Lightning prosadil Victor Hedman. Minutu po něm se z gólu radoval Ryan McDonagh, ale o další minutu později bylo sníženo zásluhou Anthony Duclaira. Ve druhé třetině přidali domácí další dvě branky. Nejprve Erik Černák a po něm Nikita Kučerov. Závěrečnou tečku za zápasem udělal Michail Sergačjov.

Lightning tak berou z tohoto zápasu dva body za vítězství 5:1.

ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:40
    Posledních pár sekund dnešního zápasu dohrává s pukem na svých holích Ottawa.

58:40
    I v závěru zápasu musí Anderson čelit dalším a dalším pokusům Tampy. Teď byl proti němu úplně sám Michail Sergačjov. Z tohoto souboje ale vzešel vítězně americký brankář.

58:24

58:00
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty třetí třetiny. A s největší pravděpodobností také celého utkání.

57:43
    V oslabení se dostal do šance obránce Dylan DeMelo. Natlačil se až před domácího strážce svatyně, ale ani nadvakrát ho nedokázal překonat.

56:24
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Anthony Duclair.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:32
    Ceci bojoval v obranném rohu s Pointem a uspěl. Založil útočnou akci, která skončila na útočné modré.

54:09
    Vasilevskij vyrazil za branku, aby pomohl s rozehrávkou svým obráncům. Jenže jeho pokus zachytil jeden z forčekujících útočníků hostů. Žádná šance z této situace ale nevyústila.

53:15
    Ottawě se čas krátí a nevypadá to, že by byť jen minimálně dnešní zápas zdramatizovala.

51:37
    Mezi dvěma obránci se snažil protáhnout Brian Gibbons. Nakonec zvolil zasekávačku, ale o kotouč byl připraven.

50:45
    Další závar před brankou Senators. Po dlouhé a přesné přihrávce od Hedmana se dostal do šance Palát. Už byl však příliš blízko Andersonovi a se zakončením tak neuspěl.

49:49
    Po levé straně ujel všem Zack Smith. Poté ale zpomalil a hlavně se dostal z dobrého střeleckého úhlu. Na ruského brankáře tak letěla střela téměř zpoza branky.

48:50
    A střelu si do statistik zapíše také slovenský obránce na straně Ottawy. Pokus Christiána Jaroše ale nebyl příliš nebezpečný.

47:36
    Tři střely v krátkém časovém sledu letěly na Andersona. Tu poslední měl na svědomí Cédric Paquette. Se všemi pokusy si ale americký gólman poradil.

47:11
    Další chybička v rozehrávce Tampy, kterou mohl využít Pääjärvi. Ten si nabruslil od pravého mantinelu na střed hřiště. Jenže střelou zápěstím Vasilevskije neprostřelil.

Dnešní zápas sleduje 19 092 diváků.

46:34
    Před Andersonem vznikla menší mela, ale hostující gólman vše řeší přikrytím puku.

45:42
    Další dobrý zákrok Andersona, který pravým ramenem vyrazil pokus z mezikruží jednoho z domácích útočníků.

44:40
    Palát se snažil protečovat touš do útočné třetiny. Jeho záměr však vystihl jeden z obránců Senators a zaútočit tak mohou hosté.

43:14
    Pokud Tampu nepotká nějaký obrovský výpadek, je o vítězi dnešního utkání zřejmě rozhodnuto. Domácí navíc pokračují v aktivní hře a jsou nastěhováni v útočném pásmu.
    41:59 Michail SERGAČJOV - 5:1

41:59
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je to už 5:1! Na modré dostal nabito MICHAIL SERGAČJOV, který práskl do kotouče vší silou a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Trefil se přesně nad Andersonovo rameno.
    Asistence: Braydon Coburn, Alex Killorn.

41:15
    Na druhé straně vyslal projektil Cody Ceci. Jenže Vasilevskij jeho pokus viděl a bez problémů ho pokryl.

40:55
    Palát se Stamkosem pěkně zakombinovali v útočné třetině. Druhý jmenovaný poté tvrdě vypálil a Anderson musel vytáhnout další povedený zákrok.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:22
    Závěrečná dvacetiminutovka začíná zakázaným uvolnění Ottawy.

Hity: 22:9.

Čtyřicet minut hry je za námi. Tampa může být po druhé třetině ještě spokojenější, jelikož svůj náskok navýšila o další dvě branky. Nejprve se prosadil pěknou střelou slovenský obránce Erik Černák a po něm také lídr kanadského bodování Nikita Kučerov. Domácí tak mají skvěle našlápnuto k dalším dvěma bodům. Uvidíme, zda nás v závěrečné periodě čeká ještě drama, či Tampa dovede zápas k poklidnému vítězství.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    A další závar před brankou domácích. Z tohoto mraku ale opět nezapršelo.

39:38
    Nakonec se po zaváhání domácího brankáře ještě Ottawa dostala do příležitosti. Ale trmu vrmu, která před Vasilevskim vznikla, vyřešili obránci Blesků.

39:00
    Začala nám poslední minuta druhé třetiny. Vypadá to, že ji Tampa dohraje v klidu s pukem na svých hokejkách.

38:17
    Hedmanovu střelu od modré Anderson schoval ve své lapačce.

38:01

37:14
    To nyní změnil Kučerov, který vyslal hodně tvrdou ránu z pravého kruhu. Tu Anderson vyráží ramenem nad branku.

36:40
    Tampa při své přesilovce opět točí své soupeře, ale je to zatím bez střelby.

36:01
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min., hákování).
    35:27 Nikita KUČEROV - 4:1

35:27
    Pro Ottawu začíná být zle. A Anderson nemůže mít při tomto gólu čisté svědomí. Od modré pouze nahazoval NIKITA KUČEROV a nachytal hostujícího gólmana, který nebyl v základním gólmanském postavení. Puk mu prolétl mezi betony, aniž by o tom Anderson věděl.
    Asistence: Victor Hedman, Adam Erne.

34:34
    Své štěstí zkoušel nyní Tyler Johnson. Jenže jeho střela si cestu do branky nenašla.

33:59

33:05
    Tampa Bay hraje svou dnešní první přesilovou hru, která je o necelou půlminutu zkrácena. Zatím puk létá pouze po obvodu útočného pásma.

32:22

31:59
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).

31:09
    Tampa se i ve vlastním oslabení dostala do zajímavé šance. V útočném pásmu se dostal ke střele Alex Killorn, ale Anderson se přimáčkl ke své pravé tyči a puk za svá záda nepustil.

30:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mathieu Joseph – 2 min., nedovolené bránění).

30:00
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny a Tampa drží vedení 3:1. Navíc teď Ottawa pouze vyhodila na zakázané uvolnění a domácí budou mít možnost dalšího ohrožení branky hostů.

29:13
    Oba týmy v plném počtu.

29:08
    Po kratší odmlce se Senátoři dostali ke střele, konkrétně to byl Mikkel Bødker. Jeho pokus ale schoval ve své výstroji Vasilevskij.

28:40
    Domácí stále tlačí Ottawu a hostující hráči momentálně neví, kde jim hlava stojí.

27:35
    Na ledě máme o něco více prostoru. Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Puk drží převážně domácí Tampa, která se také dostala do zajímavé situace. Nahození před branku ale nikdo netečoval.

27:12
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., hrubost).

26:59
    Hra se momentálně přesouvá z jedné strany na druhou a oba gólmani jsou v neustálé permanenci.

25:59
    Stamkos se opřel do střely rovnou z jedničky. Z vrcholu levého kruhu ale branku netrefil.

25:06
    Ryan si rozhýbal domácího brankáře a zakončoval střelou nad lapačku. Vasilevskij byl ale úspěšnější a druhý puk za svá záda nepustil.

25:06
    Bobby Ryan jel úplně sám na branku. Nakonec však byl dobruslen a následně zfaulován. Jeho klička tak neslavila úspěch. Nicméně Ryan bude mít šanci na nápravu, protože pojede trestné střílení.

24:30
    Kučerov jednoduše najel do útočného pásma a z mezikruží vypálil tvrdou střelu švihem. Jeho pokus však postrádal přesnost.
    23:15 Erik ČERNÁK - 3:1

23:15
    Domácí opět vedou o dvě branky. Na pravé straně útočného pásma si domácí hezky vyměnili kotouč a ke střele se dostal slovenský obránce ERIK ČERNÁK. Ten se nemýlil a zamířil přesně na zadní tyč.
    Asistence: Alex Killorn, Braydon Coburn.

22:27
    Ottawa zatím nepřipomíná otloukánka letošního ročníku NHL a hraje s Tampou vyrovnaný duel.

21:13
    Vasilevskij teď zpoza branky špatně rozehrál a namazal kotouč na hůl Duclairovi. Ten se pokoušel objet branku a zakončit k tyči. To se mu nepovedlo podle představ a domácí stále drží jednobrankový náskok.

20:31
    Na začátku prostřední části letěl dlouhý pas na Magnuse Pääjärviho. Ten ho se štěstím dojel a rýsoval přihrávku před branku. Tak však zasáhl holí gólman Andrej Vasilevskij.

Hity: 18:6.

Je za námi první třetina dnešního duelu, po které mohou být spokojenější domácí hokejisté. Ti se dostali do vedení brankou Victora Hedmana. Na něj navázal o chvilku později Ryan McDonagh. Jenže z dvougólového vedení se Tampa neradovala příliš dlouho, když o minutu později snížil Anthony Duclair. Zatím to nevypadá jako souboj prvního s posledním. Uvidíme, co nám nabídne další průběh zápasu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42

19:18
    Přesilovka se Ottawě zatím příliš nedaří a domácí se již po několikáté osvobozují vyhozením přes celé kluziště.

17:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).

17:35
    Další obrovská šance hostů! Sám na branku se řítil Brian Gibbons, ale nechal vyniknout brankářskou jedničku Tampy.

16:43

16:30
    Po nepřesné střele se domácí osvobozují a konec Palátova trestu se blíží.

15:49
    Ottawa se drží v přesilovce v útočném pásmu, ale k žádnému výraznému ohrožení branky se zatím nedostala.

14:43
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., sekání).

14:40
    Velkou chybu v domácí rozehrávce mohl využít k vyrovnání Brady Tkachuk. Jeho střelu ale domácí gólman vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

14:06
    Po delší době o sobě dal vědět také kanadský celek. Puk nakonec končí u Vasilevskije, který ho podržel a uklidnil svůj mančaft.

13:29
    Ihned po buly v útočném pásmu našel Kučerov McDonaghta. Ten se snažil zamířit do horních pater branky, ale Anderson předvedl povedený zákrok a stav se tak nemění.

12:51
    Domácí se dostávají do útočného pásma poměrně snadno. Tam ale momentálně jejich akce končí na dobře bránících ottawských hráčích.

11:56
    Hosté jeli dva na jednoho. Jenže celá akce končí nepodařenou přihrávkou, do které vložil hůl Victor Hedman a zachránil svůj celek.

11:00
    Hra se opět přesunula před gólmana hostí. Jenže obrana Ottawy tentokrát veškeré nebezpečí zažehnala.
    09:28 Anthony DUCLAIR - 2:1

09:28
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A z ničeho nic tu máme snížení. Při ottawském přečíslení našel Brian Gibbons ANTHONY DUCLAIRE, kterému šel kotouč na brusle. Nakonec ho však zpracoval a trefil se přesně nad rameno domácího gólmana.
    Asistence: Brian Gibbons, Mikkel Bødker.
    08:51 Ryan MCDONAGH - 2:0

08:51
    A je to o dvě branky. Nejprve přišla hezká výměna na modré čáře mezi Nikitou Kučerovem a Erikem Černákem. Druhý jmenovaný poté našel přesnou přihrávkou RYANA MCDONAGHTA. Ten si stáhl kotouč a přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal Andersonovi šanci.
    Asistence: Erik Černák, Nikita Kučerov.

08:22
    Tlak domácích stále pokračuje. Ti jsou nastěhováni v útočném pásmu a Anderson se musí neustále otáčet.
    07:17 Victor HEDMAN - 1:0

07:17
    Velký tlak Tampy končí první brankou zápasu. Po několika střelách se puk odrazil k hokejce VICTORA HEDMANA. Ten se vůbec nerozpakoval a poslal puk přesně pod horní tyč.
    Asistence: Anthony Cirelli, Dan Girardi.

06:02
    Domácí hráči jsou zatím dle předpokladů lepším a rychlejším týmem. Jsou více na puku a dostávají se ke střeleckým pokusům. Na Andersona však zatím letěly pouhé čtyři střely.

04:57
    Pěkná a rychlá akce Lightning, na jejímž konci pálil v levého kruhu Victor Hedman. Jeho tvrdou střelu z první však Anderson vyráží.

04:19
    Poprvé o sobě dala výrazněji vědět Ottawa. Před Vasilevskije se natlačil Jean-Gabriel Pageau. Jenže gólman domácích vytasil proti jeho střele dobrý zákrok betonem.

03:50
    Černák držel kotouč na modré čáře a vypálil směrem na Andersona. Puk se však odrazil od prvního bránícího hráče a slovenský obránce tak musel rychle otočit hru, aby uhasil případné nebezpečí.

02:59
    Domácí hokejisté napadají hodně vysoko a obrana Ottawy má tak co dělat, aby se dostala ze svého obranného pásma.

02:13
    Tampa se řítila do přečíslení tří na dva. Jenže puk jednomu z domácích útočníku přeskočil hokejku a z celé slibné akce tak nezbylo nic.

01:10
    Braydon Coburn se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Jeho pokus zápěstím však mířil vysoko nad branku.

00:31
    Úvodní buly vyhrál domácí celek. Začínal se svým útokem v obranné třetině, ale z ní se nedostal. Ottawa se tak jako první pokusila ohrozit branku, leč neúspěšně.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh (A), Černák, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, DeMelo, Harpur, Ceci, Borowiecki (A), Jaroš – B. Tkachuk, Tierney, White – Z. Smith (A), O. Lindberg, Pääjärvi – Duclair, Pageau (A), B. Ryan – Balcers, Gibbons, Bødker.

Rozhodčí: Rehman, Rank – Barton, Alphonso.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V dnešním nočním utkání kanadsko-americké NHL se proti sobě postaví Tamba Bay Lighting a Ottawa Senators.

Tampa prožívá naprosto skvělou sezonu. Za 65 zápasů dokázala posbírat 102 a zaslouženě tak vévodí nejen Atlantické divizi a Východní konferenci, ale také celé NHL.

V posledním zápase sice Lightning padli s Bostonem, předtím ale drželi šňůru deseti zápasů, ve kterých dokázali zvítězit. V lize dokázali nastřílet 253 branek, což je nejvíc z celé soutěže. Obdrželi jich 173. To značí čtvrtý nejnižší počet. Tampa má také nejlepší přesilovky z NHL. Úspěšnost činí neuvěřitelných 29,3%. Tampě se daří i v oslabení, když dokázala ubránit 85,8% všech početních nevýhod. Je to druhé nejvyšší číslo soutěže.

Tampa těží také ze skvělých individualit. Kanadské bodování vede Nikita Kučerov, který posbíral 104 bodů. Sedmý je Brayden Point a desátý Steven Stamkos.

Flyers – Lightning 2:5

Ottawa má naprosto odlišné problémy, než Tampa. Na jejím kontě je pouhopouhých 49 bodů, což znamená poslední místo jak v Atlantické divizi, tak ve Východní konferenci, ale také v celé NHL! Senátoři jsou ve velké krizi a aktuálně mají šňůru šesti porážek v řadě, ve kterých nezískali ani bod.

Útok Ottavský přitom není nikterak špatný. Senators vstřelili 191, což je ligový průměr. Naopak velké problémy jsou v defenzivní činnosti. Gólmani týmu z kanadského hlavního města museli lovit puk ze své branky již 239 krát. To je nejvícekrát z celé ligy. Přesilové hry Senátorů jsou průměrem soutěže a jejich využití je momentálně 20,9%. Úspěšnost oslabení je 77,9%, což je jedna z nejmenších úspěšností celé NHL.

Senators – Lightning 3:4 pr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 8. Hedman (Cirelli, Girardi), 9. McDonagh (Černák, Kučerov), 24. Černák (Killorn, Coburn), 36. Kučerov (Hedman, Erne), 42. Sergačjov (Coburn, Killorn) – 10. Duclair (Gibbons, Bødker)

Rozhodčí: Rehman, Rank – Barton, Alphonso

Diváci: 19 092