Sparta – Litvínov 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:2 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Plzeň – Třinec 1:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 03.03.2019, 15:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 50. kolo

47:38
    Přesilová hra Litvínova však rychle končí. Viktor Hübl (SPA) musel nedovoleně bránit, jelikož sparťané ujížděli dopředu. Následuje hra ve čtyřech hráčích v poli.

46:22
    Sparťané se budou muset znovu bránit. Jeremie Blain (SPA) dostává od sudích dvě minuty za hrubost. Litvínovští mají možnost se zvednout v přesilové hře.

43:40
    Po litvínovském oslabení a hlavně tlaku je tu vyloučení také na straně domácích. Jan Košťálek (SPA) inkasoval od rozhodčích dvouminutový trest za zdržování hry.

40:45
    Domácí hokejisté si zahrají další přesilovou hru. Lukáš Válek je vyloučen na dvě minuty za sekání. Litvínovští se trochu zlobí, ale rozhodčí svůj verdikt nehodlá měnit.

25:25
    Další vyloučení v tomto zápase. Tentokrát na straně Litvínova. Marek Trončinský (LIT) dostává dvě minuty za držení, litvínovská přesilovka tak rychle končí.

25:06
    Obránce Jan Piskáček (SPA) dostal od rozhodčích dvě minuty za vystřelení puku mimo hřiště, čehož si rozhodčí všiml a okamžitě vylučuje. Přesilovka hostí.

19:01
    Litvínovští se dostali po sparťanském gólu do slibné šance, ale Machovský svoji branku uhájil. U brankoviště se však následně strhla mela, do které se zapojil Tomáš Dvořák a Michal Trávníček, kteří vyfasovali dvě minuty za hrubost. Navíc ještě domácí bek Petr Kalina dostal trest za nedovolené bránění, sparťané hrají ve čtyřech.

15:53
    Další přesilová hra pro domácí. Viktor Hübl (LIT) u mantinelu podrazil jednoho ze sparťanských hráčů a dostává dvě minuty. Domácí mohou navýšit vedení.

07:43
    První přesilová hra pro Spartu. Obránce Jan Ščotka (LIT) se u branky Januse provinil nedovoleným bráněním a posedí si dvě minuty na trestné lavici.

02:10
    Je tu první vyloučení zápasu. Kevin Klíma (SPA) si v souboji u mantinelu počínal nedovoleně, když podrazil jednoho ze svých soupeřů. Přesilovka pro hosty.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 15. Klimek (T. Pavelka), 19. Forman (Pech), 23. Roberts Bukarts (Klimek, T. Pavelka), 40. Černoch (Sill, Smejkal), 45. Smejkal – 26. J. Mikúš (Kašpar), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 55. Petružálek (F. Lukeš)

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Piskáček, T. Pavelka, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Jarůšek, Pech, Forman – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Smejkal, Sill, Černoch – Kudrna, Klíma, Rousek.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Šesták, Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Válek, J. Mikúš, Kašpar – Jícha, M. Hanzl, Petružálek – Trávníček, M. Havelka, Jurčík – Gerhát.

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Gebauer, Lederer