Plzeň – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Olomouc – Liberec 1:2 (kon.) | Ostrava – Bohemians 1905 1:3 (kon.)
SK Sigma Olomouc
1:2 (1:1)
FC Slovan Liberec
Neděle 28.04.2019, 13:00 • Andrův stadion, Olomouc • Juniorská liga – O titul • 5. kolo

Děkuji vám za sledování tohoto přenosu, přeji hezký zbytek dne a u některého z dalších onlajnů brzy napočtenou. (14:58:45)

A je tu konec! Po velmi nezáživné druhé půli nakonec přišel velmi překvapivý závěr, protože celou dobu horší Liberec se z jedné z posledních akcí dokázal prosadit a domácího favorita tak poráží 2:1!

90+3

90+3
    Olomoučtí se už pouze zoufale snaží o dlouhé nakopávané míče, protože vědí, že času opravdu mnoho není.
    90+2. - 1:2 NEŠICKÝ

90+2
    Liberec právě vstřelil branku!

A hosté se přeci jen dočkali! Po poměrně nenápadné akci se k míči dostal ALEŠ NEŠICKÝ a pohotovým zakončením posílá minutu před koncem svůj celek do vedení!

90+1
    Hlavní rozhodčí přidá k utkání 3 minuty.

90
    Ten ovšem zůstává nevyužití a my s napětím sledujeme, kolik se bude nastavovat.

90
    Na Liberec čeká jedna z posledních příležitostí v podobě rohového kopu.

89
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Micovcak, přichází Yu Kang.

87
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Kamas.

88
    Hostující stoper dobře odhadl situaci, vyjel až na půlku a pokusil se vytvořit zajímavou příležitost pro spoluhráče, přihrávka se mu ale nepovedla.

87
    U míče se ovšem poslední momenty drží spíše domácí, kteří sice nemají vetší tlak, soupeře ale eliminují.

86
    Liberec posílá do závěrečných minut další čerstvé síly, se kterými se ještě pokusí o vstřelení branky.

85
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Gembický, přichází Vrabec.

83
    Pro dlouhý aut si vyběhl na hranici vápna Reichl, míč spolehlivě chytá a rozehrává míč do levé lajny.

82
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kazda, přichází Michal.

81
    Po delší době měl k dispozici standartku také Liberec, míč ale trefuje pouze jednočlennou zeď.

79
    Rozehra po níže zmíněném zákroku přinesla pouze míč pro Liberec, protože centr nikdo z útočících nezvládl zachytit.

78
    Nešický už více než minutu leží na zemi bez zjevné příčiny, vypadá to nejspíše na nějaké svalové problémy.

77
    Fukala se příliš opřel do jednoho ze svých soupeřů a rozhodčí je nucen odpískat nedovolený zákrok.

76
    Míč se postupně přesouvá z jedné strany na druhou, ani jeden celek si v posledních minutách není schopný vypracovat větší šanci.

75
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Zlatohlávek, přichází Spáčil.

74
    Pěkný centr od půlky skončil přímo posazený na hlavu jednoho z útočníků Olomouce, ten ale nedokázal míč přesně nasměrovat a uprostřed brány stál připravený Knobloch.

72
    Střela z voleje v podání pravého záložníka libereckých sice mířila na bránu, postrádala ovšem jakoukoliv razanci.

71
    Míč ale končí pouze na hlavě prvního postaveného obránce.

70
    Po pěkné kombinaci ve středu hracího pole bude celek domácích kopat od rohového praporku.

69
    I Olomouc se ale dopouští velmi laciných chyb, po kterých zbytečně přicházejí o míč.

67
    Velké zmatky před brankou Liberce gólem nakonec nekončí, jeden z bránících hráčů se rychle zorientoval a odkopává míč pryč.

66
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Baláž, přichází Petr.

65
    Dvořák byl adresátem krásné přihrávky do běhu, kterou zpracoval, poté ale nepřesně centroval.

64
    Gembilcký stál u zrodu další neúspěšné akce, po které končí míč jen z rukavicích Reichla.

63
    Druhý poločas stále nenabídl větší šanci, v porovnání kvality hry za tím prvním výrazně zaostává.

62
    Hráči Liberce se uchylují ke stále agresivnější hře, nyní přichází další nedovolený zákrok poblíž pravé lajny.

61
    Následný přímý kop ohrožení svatyně severočechů nepřinesl.

60
    Diblík udělal šimbalsko kličku na obránce soupeře, kterému nezbývalo nic jiného, než jej poslat k zemi. Opět bez karty.

59
    Liberecký útočník se řítil za přihrávkou zbytečně, pomezní sudí totiž signalizuje postavení mimo hru.

58
    Přistrčení Chytila si okamžitě všiml hlavní rozhodčí a přiděluje míč olomouckým.

57
    Liberec se nicméně i tak snaží vysoce napadat, zatím to ale nepřineslo větší úspěch.

56
    Liberečtí se snažili připravit si míč takzvaně až do kuchyňky, to se jim ale přes dobrou obranu soupeře nepovedlo.

55
    Rychlý kontr po pravé lajně rozjeli hráči domácích, celá akce ale končí přetaženým centrem.

53
    Po zbytečném zmatkování na půlce přichází severočeši znovu o míč a stahují se na obranné pole.

52
    Hta libereckých působí velmi neohrabaně, jakoby o sobě jednotliví hráči vůbec nevěděli.

51
    O pressing se ale snaží také jejich soupeř, díky čemuž brzdí rozehrávku a dostává olomoucké pod tlak.

50
    Domácí celek je od začátku druhé půle velmi aktivní a snaží se záskat každý míč. Tato snaha ale zatím nevedla k žádnému střeleckému pokusu.

48
    A ani se jim to nepodaří, protože po neúspěšné akci vyráží soupeř do protiútoku.

47
    Olomoučtí začali druhou půli s míčem na kopačkách, zatím se ale k bráně nepropracovali.

46

První půle nabídla celkem dvě branky a poměrně pohledný fotbal. Od začátku se aktivněji prezentoval hostující celek, který po zásluze vstřelil úvodní branku, poté ale přišlo okamžité vyrovnání a iniciativu převzala Olomouc. Ta ji zatím ve druhou branku přetavit nedokázala, máme před sebou ale ještě celý druhý poločas. Sledujte v něm s námi, jak celé utkání dopadne, pokračujeme ve 14:05.

45

45
    Vypadá to, že nastavovat se nebude nic.

44
    Poslední minuta se nesla ve znamení několika ztrát a nepřesných kombinací, oba týmy už se nejspíše vidí na svačině.

43
    Blíží se závěr první půle a aktivnější se v něm jeví domácí hráči v modrých dresech.

42
    Ten se ale po velmi špatné rozehře stává naprosto promarněným.

41
    Dobrá akce domcích končí zblokovaným centrem, po němž bude následovat rohový kop.

40
    Zifčák, další z domácích hráčů, se těžko zvedá ze země, po tvrdém zákroku ovšem opět nepřichází karetní trest.

39
    Výbornou obrannou činností se nyní prezentoval Milan Chytil, který čistě odebral soupeři na lajně míč.

38
    Po nebezpečném přímáku asi dvacet metrů od brány se dostal Liberec do zakončení, míč ale končí hodně vysoko nad bránou.

36
    Míč po následné akci hostů končí pouze v rukavicích připraveného Reichla.

35
    Nebezpečný zákrok olomouckého záložníka mohl být oceněn žlutou kartou, nejednalo se totiž téměř vůbec o snahu hrát míč.

33
    Nejvýše vyskočil pro míč olomoucký stoper a posílá jej mimo zónu nebezpečí.

32
    Dlouhý míč byl zachycen obranou Liberce, po následném faulu se bude rozehrávat standartka.

31
    Z následné akce Olomouce vzešlo zakončení, hlavičkový pokus ale postrádal razanci.

30
    Po nepříjmeném zákroku zůstává na zemi ležet jeden z domácích útočníků, pomalu se ale zvedá na nohy.

28
    Pěknou střelu ze střední vzdálenosti si připisují na konto liberečtí, tento pokus asi o metr minul pravou tyč.

27
    Tempo hry je stále velmi rychlé a jde vidět, že hráči mají opravdu motivaci hrát. Nepřesnostem se ale nedaří vyvarovat ani jednomu z týmů.

26
    Pěkný vzdušný pas na libereckého krajního záložníka byl úspěšný, poté ale nebylo komu rozehrát.
    25. Pavel ZIFČÁK - 1:1

25
    Olomouc právě vstřelila branku!

Tento stav ale neplatí ani minutu, když hned z první akce po rozehrání střílí olomoučtí vyrovnávající gól! Autorem branky je PAVEL ZIFČÁK.
    24. Erik MICOVČÁK - 0:1

24

Hostující hráči velmi dobře zformovali obranu, získali míč a poté vyrazili do protiútoku, během kterého předvedli tři rychlé a přesné přihrávky, které zasluženě končí úvodní brankou utkání. Střelcem je ERIK MICOVČÁK.

22
    Nedovolený zákrok hostujícího celku je připravuje o míč, za několik okamžiků jej ale dokázali vybojovat zpět.

21
    Po hodně zbytečné ztrátě na půlce se nabízela Liberci zajímavá možnost útoku, ta ale po nepřesné přihrávce zůstane nevyužita.

20
    Druhá desetiminutovka už znamenala mnohem více nepřesností, na gólovou šanci stále ještě čekáme.

19
    Míč si ale brzo opět získali domácí, kteří se postupně dostali až na úroveň brány, finální centr ale opět skončil nepřesností.

18
    Dlouhý nákop Reichla končí pouze v autu. S míčem to opět zkusí Liberec.

17
    Další akce tohoto celku už končí povedeným centrem, který ale nepředstavoval žádný problém pro Knoblocha.

15
    Velmi pohledná akce domácích končí nezmarem, protože olomoucký středopolař zakopává nesmyslně míč úplně mimo dosah svých hráčů.

14
    Nepříjemný šlapák si teď musel prožít jeden z hráčů Olomouce, hned byl ale zpět na nohou připraven rozehrát přímý kop.

12
    Po jedné z takových se bude opět hrát od Reichlovy brány. Dlouhý výkop skončil až v rukavicích Knoblocha.

11
    Nicméně o něco aktivnější je Liberec, který ale často doplácí na nepřesnou rozehrávku.

10
    Po deseti minutách je k vidění zajímavý útočný fotbal nahoru – dolů, přičemž oba týmy vysoce pressují.

9
    Špatná orientace jednoho z libereckých způsobuje, že míč končí v zámezí a tento celek o něj přichází.

7
    Dobrým střeleckým pokusem po týmové akci se prezetoval Zifčák, jeho ránu ale zblokoval hostující obranný val.

6
    Na druhé straně končí přetažený dlouhý míč pouze na kopačkách Reichla.

5
    Na druhé straně už se ovšem ohrožovala branka, dobrý centr posazený na hlavu olomouckého útočníka se ale mezi tři tyče nevešel.

4
    První, doslovnou, ztrátu míče způsobuje jeden z libereckých záložníků, jehož střelecký pokus ohrozil jedno z plastových oken přilehlého panelového domu.

4
    Po sérii autových vzhazování jsou na míči stále hráči libereckého celku.

3
    Ten byl ale kopnut velmi nízko a domácí obrana neměla problém míč odehrát do bezpečí.

2
    Z ní se liberečtí propracovali až k bráně, pokračovat se bude rohovým kopem.

1
    Hned po úvodním hvizdu následoval faul domácích, po kterém bude rozehrána standartní situace.

1

SK Sigma Olomouc: Reichl – Diblík, Chytil, Kotouč, Látal, Matoušek, Sláma, Zifčák, Zima, Zlatohlávek, Zmrzlý.
    Náhradníci: Beňa, Groger, Kamas, Spáčil.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Baláž, Dvořák, Fukala, Gembický, Kazda, Köstl, Micovcak, Musa, Nešický, Šulc.
    Náhradníci: Hnízdil, Michal, Petr, Svetlošák, Vrabec, Yu Kang..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.