Orenburg – Ural 2:2 (kon.) | Dynamo – Rostov 0:0 (kon.) | Machačkala – Arsenal Tula 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Kazaň 4:0 (kon.)
FK Orenburg
2:2 (0:0)
FK Ural
Pátek 10.05.2019, 10:30 • Stadion Gazovik, Rostoši, kapacita 4.800 diváků • Ruská Premier Liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Ve 28. kole ruské Premier Ligy se proti sobě utkají týmy FK Orenburg a FK Ural. Naposled se spolu tato mužstva střetla v listopadu na půdě Uralu, který vyhrál 2:1. Dnes se ovšem bude bojovat na Stadionu Gazovik v Rostoši, který nabídne kapacitu pro 4 800 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 10:30.

Orenburg je aktuálně na 9. místě se třiceti šesti body a skóre 33:32 a je tak zachráněn.
    Ural se nachází na 11. příčce se třiceti třemi body a skóre 27:41. Na třináctou Samaru má tři kola před koncem náskok pěti bodů a zdá se, že se rovněž zachrání v nejvyšší soutěži.

FK Orenburg: Frolov – Malych, Šachov, Sivakov, Oyewole, S. Těrechov – Miškić, Popovič, Sutormin – Despotović, R. Alves.
    Náhradníci: Ruděnko, Kenjajkin – Afonin, Galadžan, Čukanov, Čirkin, Kozlov, Kozlov, Kulišev, Maljarov.

FK Ural: Godzjur – Kulakov, D. Poljakov, S. Strandberg, Merkulov – Jemeljanov, Boumal – Aratore, Bicfalvi, El Kabir – Paňjukov.
    Náhradníci: Baklov – Dancev, Bavin, Dinga, Jegoryčev, Fidler, Harojan, Iljin, Katrič, Pogrebňak, Šanbijev.

Rozhodčí: Eskov A. (Rus).

1

1
    Domácí zkoušeli projít po levé straně a získali tak autové vhazování.

3
    Posléze se po pravé straně dopředu vydali hráči Uralu, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího a nebezpečného.

4
    Michail Merkulov zblokoval pokus domácího hráče a následuje tak rohový kop pro Orenburg.

6
    Domácí dostali míč do vápna centrem z pravé strany, ale nějaké zakončení nepřišlo.

8
    Orenburg si chtěl vymodlit pokutový kop, ovšem rozhodčí penaltu neodpískal a hra tak pokračuje i nadále.

10
    Na začátku zápasu je zatím o něco lepším týmem Orenburg, který se snaží dostávat dopředu.

11
    Opět musel být v pozoru hostující brankář Jaroslav Godzjur, který chytil centr z kopačky domácího hráče.

13
    Střela hostujícího hráče byla nepřesná a také tak skončila jen vedle domácí svatyně.

15
    Nyní je to Ural, který se snaží dostat po levé straně, ale zatím jsme neviděli moc střel.

17
    Domácí sice poslali centr do vápna, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.

19
    Othman El Kabir se dostal ke střele zpoza vápna, ale ta skončila pouze na tyči domácí svatyně!

20
    Nyní přišel faul z hostující strany ve středu hrací plochy a u míče tak bude Orenburg.

22
    Ovšem následné akce se domácímu týmu příliš nevydařila a míč zavítal opět jen do zámezí.

23
    Ural se pokoušel něco vymyslet, ale hra v prvním poločase zatím není moc pohledná.

26
    Opět je to domácí celek, který se pokouší něco vymyslet, ale do plné obrany Uralu se mu hraje těžce.

28
    Nyní rozhodčí přerušil hru a nařídil oběma mužstvům občerstvení.

30
    Centr hostujícího hráče z pravé strany skončil pouze v moci brankáře Frolova.

32
    Domácí jsou u míče ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet pomalou kombinací.

34
    Posléze se sice k balónu dostal Ural, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

35
    Tak tohle byla velice dobrá střela domácího hráče, která ale pouze olízla horní tyč!

36
    Následně Orenburg sice získal volný kop, ale střela domácího hráče letěla mimo bránu.

38
    Danijel Miškić se po rohovém kopu dostal ke střele uvnitř vápna, ale Jaroslav Godzjur předvedl skvělý zákrok!
    38. Godzjur si poradil s pokusem Miškiće.

39
    Nyní se na druhé straně dostal do zakončení Othman El Kabir, ale i jeho pokus vyrazil brankář a následuje roh pro Ural.

40
    Po rohu opět přišlo zakončení, ale to letělo hodně nad svatyni Orenburgu.

42
    Aratore skluzem poslal hráče k zemi a uviděl žlutou kartu.

43
    Djordje Despotović se dostal na hranici malého vápna do zakončení hlavou, ale tu trestuhodně poslal pouze nad břevno!
    43. Despotović hlavou přestřelil.

45
    Ural nyní drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1
    Hosté se sice dostali do vápna, ale následný centr skončil v moci obránce Orenburgu.

45+1

První poločas je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Orenburg je o něco lepším týmem a dostal se do dvou obrovských šancí, ovšem hostující gólman byl připraven. Doufejme, že druhá půle nám už branku přinese.

Druhý poločas začne přibližně v 11:35.

46

47
    Centr hostujícího hráče z levé strany zavítal jen do zámezí.

49
    Orenburg je u balónu a snaží se něco vymyslet pomalou kombinací.

51
    Ural právě vstřelil branku!
    Tak tohle je velice smolný gól a hosté jdou do vedení! Velice pomalá střela hostujícího hráče nakonec skončila na tyči a míč chtěl odkopnout ADESSOYE OYEWOLE, ovšem balón mu sjel z kopačky a překonal tak svého bezmocného brankáře!
    51. Adessoye OYEWOLE - 0:1

53
    Opět se Ural dostal dopředu, ale rána zpoza vápna skončila jen nad svatyní Orenburgu.

55
    Těrechov uviděl za svůj faul žlutou kartu.

57
    Další nedovolený zákrok z domácí strany, tentokrát to byl Šachov.

59
    Domácí hráči ve druhé půli dost přitvrdili a dalším potrestaným hráčem žlutou kartou je Andrej Malych.

60
    Zbývá nám posledních třicet minut a Ural vede nad Orenburgem 1:0.

62
    Djordje Despotović si sběhl na zadní tyč, kde přišel centr, ale následná hlavička tohoto domácího hráče šla opět nad bránu soupeře.

64
    Orenburg vyvíjí tlak na soupeře, ale zatím se nedostal do nějaké šance.

65
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Marco Aratore, přichází Andrej Jegoryčev.

65
    Žlutou kartu dostává Danijel Miškić (FK Orenburg).

67
    Tentokrát se nedovoleného zákroku dopustili hosté a Orenburg získal volný kop.

68
    Standardní situace rozehráli domácí rychle a nakonec se tak dostali ke střele, ovšem ta šla pouze nad bránu Uralu.

70
    Domácí se už tlačí dopředu a zbývá jim dvacet minut.

72
    Orenburg právě vstřelil branku!
    Tak tohle je velice podivuhodné! Domácí vstřelili branku, ale už dávno předtím pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu, ve kterém se ocitl ALEXEJ SUTORMIN, ovšem ten následně vstřelil gól. Hlavní sudí branku neuznal, ale následně své rozhodnutí změnil a branka platí! Sutormin se ovšem nacházel v několika metrovém ofsajdovém postavení! Neskutečná chyba rozhodčího! Asistence: Despotović.
    72. Alexej SUTORMIN - 1:1

74
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Ricardo Alves, přichází Arťom Galadžan.

76
    Domácí vstřelená branka, která jistojistě neměla platit, povzbudila a budou chtít zápas zvrátit na svou stranu.

77
    Domácí útočník se dostal do zakončení uvnitř vápna soupeře, ale svou hlavičku poslal jen vedle.

78
    Hosté se ocitli ve velké šanci, ale Jevgenij Frolov nyní podržel svůj tým skvělým zákrokem!

80
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Adessoye Oyewole, přichází Vadim Afonin.
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Andrej Paňjukov, přichází Pavel Pogrebňak.
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Roman Jemeljanov, přichází Arťom Fidler.

82
    Ural to zkouší po levé straně a bude chtít rozhodnout toto utkání.

84
    Následně sice přišla střela z dálky, ale ta letěla jen vedle brány.

86
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Djordje Despotović, přichází Arťom Kulišev.

87
    Domácí otáčejí utkání ve svůj prospěch a vedou 2:1! Centr z volného kopu letěl na zadní tyč, kde domácí hráč vrátil balón před bránu a tam hlavičkou k pravé tyči zakončil ARŤOM GALADŽAN. Asistence: Popovič.
    87. Arťom GALADŽAN - 2:1

89
    Ural nyní získal autové vhazování, ale příliš času na srovnání mu nezbývá.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Míč skončil jen vedle domácí svatyně a následuje tak odkop z kopačky brankáře Frolova.

90+2
    Eric Bicfalvi se nyní dostal ke střele zpoza vápna, ale domácí gólman byl opět připraven.

90+4
    Ural získal volný kop a ve vápně je také brankář Godzjur.

90+4
    Žlutou kartu dostává Arťom Galadžan (FK Orenburg).

90+5
    A nakonec se hosté dostali do zakončení, ovšem to letělo jen doprostřed, kdy byl připraven Jevgenij Frolov.

90+5
    Další faul z domácí strany a Ural tak získal ještě jeden volný kop.

90+6
    Žlutou kartu dostává Denis Popovič (FK Orenburg).

90+6
    Spravedlnost existuje a Ural z poslední šance srovnává na 2:2! Centr El Kabira letěl do vápna, kde se dostal do zakončení hlavou PAVEL POGREBŇAK a umístil jí k pravé tyči. Asistence: Othman El Kabir.
    90+6. Pavel POGREBŇAK - 2:2

90+6

Je konec tohoto dramatického zápasu! V prvním poločase jsme se sice branky nedočkali, ale to vynahradila druhá půle. V 51. minutě šli hosté do vedení, když si vlastní branku vstřelil Oyewole. V 72. minutě přišel hodně sporný moment, když Sutormin vstřelil gól z jasného ofsajdu, který nejprve neplatil, ale následně jej hlavní rozhodčí nepochopitelně uznal a Orenburg srovnal na 1:1. V 87. minutě domácí otočili utkání, jelikož se prosadil Galadzhan. V 90+6. minutě ale z poslední šance srovnal na 2:2 Pogrebňak.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:9. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:14.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (12:38:31)

Michal Raška

Branky: 72. Sutormin (Despotović), 87. Galadžan (Popovič) – 51. Oyewole (vla.), 90+6. Pogrebňak (El Kabir)

Karty:   55. S. Těrechov (ORE), 59. Malych (ORE), 65. Miškić (ORE), 90+4. Galadžan (ORE), 90+6. Popovič (ORE) – 42. Aratore (URA)

FK Orenburg: Frolov – Malych, Šachov, Sivakov, Oyewole (80. Afonin), S. Těrechov – Miškić, Popovič, Sutormin – Despotović (86. Kulišev), R. Alves (74. Galadžan).

FK Ural: Godzjur – Kulakov, D. Poljakov, S. Strandberg, Merkulov – Jemeljanov (80. Fidler), Boumal – Aratore (65. Jegoryčev), Bicfalvi, El Kabir – Paňjukov (80. Pogrebňak).

Rozhodčí: Eskov A. (Rus)