Toronto – Ottawa 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Tampa – Carolina 0:3 (kon.) | Detroit – Chicago 5:3 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:2 (po pr.)
Colorado – Vegas 0:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:5 (kon.)
Vancouver Canucks
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Edmonton Oilers
Středa 18.09.2019, 04:08 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:41:17)

Slovenská stopa v utkání
    Tomáš Jurčo (EDM) 1+1, 3 střely, čas na ledě 13:45

Tři hvězdy utkání
    1. Brandon Sutter (VAN) 2+0
    2. Tomáš Jurčo (EDM) 1+1
    3. Tyler Myers (VAN) 0+0

Vancouver sice nevstoupil do třetí třetiny nejlépe a po brance Russella prohrával 1:2, ale poté v rozmezí 79 vteřin v 50. a 51. minutě se prosadili Pettersson se Sutterem a rázem byl domácí tým ve vedení. V závěru se navíc Canucks podařilo ustát tlak soupeře a gólem do prázdné branky pečetil skóre Pearson.

59:19 Tanner PEARSON - 4:2

59:19
    Vancouver právě vstřelil branku!
    TANNER PEARSON se dostal k puku, který MacEwen vypíchl ve středním pásmu útočícímu soupeři, a poslal ho přes dvě třetiny kluziště do prázdné branky. Bez asistence.

59:10
    A zatím ji brání velmi svědomitě.

58:48
    Canucks obloučkem poslali puk do středního pásma a brání svou modrou čáru.

58:35
    Starrett je znovu na střídačce!

58:01
    Zatímco brankář Starrett vyrazil na střídačku, hostující Russell přepadl přes Demka, když se ho snažil objet skrz brankoviště. To vyhání Oilers do středního pásma a Starrett musí zpět do klece.

57:45
    Edmonton se po vhazování dostal znovu k puku a dál se drží v útočném pásmu.

57:29
    Tyčka pomohla Demkovi při zákroku. Od ramene se mu odrazil puk do horní tyče a pak zpět před něho, kde si ho už dokázal ukrýt pod lapačku.

57:12
    Jurčo se dostal ze střelecké pozice, ale zakroužil za branku a rozehrává další dobývání branky Vancouveru.

56:50
    Edmonton zápolí o puk u mantinelu. Stále nepouští soupeře do hry a snaží se vytvořit tlak.

56:24
    Benson z levého kruhu, kde byl nebráněn, vyslal na Demka rychlou střelu. Domácí brankář vyráží a hosté se drží dál u puku.

56:05
    Až teď se Oilers zmocnili puku a pospíchají do útoku.

55:30
    Vancouver je stále u puku, tentokrát už v útoku u mantinelu. A čas rychle ubíhá.

55:05
    V poklidu si domácí hlídají puk, do útočného pásma se neženou.

54:39
    Bouchardova dělovka z nápřahu od modré končí jen na zadním mantinelu. Canucks poté dostávají puk ze svého pásma.

54:23
    Kotouč byl ve středním pásmu sražen do hlediště. Komerční přestávka.

54:00
    Do konce normální hrací doby zbývá posledních šest minut. Edmonton na ledě Vancouveru prohrává 2:3 a nedaří se mu vytvořit prozatím tlak na branku soupeře.

52:43
    Na druhé straně ledu musel přerušit hru Starrett.

52:23
    Rychle po vhazování chtěl Demka od modré překvapit Bear, ale jeho střelu domácí brankář vyráží.

52:19
    Myers se blýskl v obraně, když před brankovištěm srazil střelu soupeře až do ochranné sítě a pomohl brankáři Demkovi.

51:04
    Edmonton byl zastaven při útočném výpadu ofsajdem.
    50:58 Brandon SUTTER - 3:2

50:58
    Okamžitě po vhazování před Starrettem se dokázali domácí znovu prosadit a strhli vedení na svou stranu! Edlerovu střílenou přihrávku usměrnil za záda hostujícího brankáře BRANDON SUTTER, který stál na pravé straně brankoviště a protečoval rychle letící puk. Asistence: Alexander Edler, Tanner Pearson.

50:51
    Další výpad Vancouveru zastavil svým zákrokem brankář Starrett. Po zásahu se za brankou do sebe pustili hráči obou týmů. Zda se bude vylučovat se dozvíme po komerční přestávce.
    49:39 Elias PETTERSSON - 2:2

49:39
    A je zase srovnáno! Edmonton se z vedení neradoval moc dlouho, když se o vyrovnání postaral ELIAS PETTERSSON. Tomu se podařilo najet do levého kruhu a dorazit za záda Starretta vyraženou střelu Ferlanda. Asistence: Micheal Ferland, Nikolaj Goldobin.

48:31
    Vancouver byl zastaven kvůli postavení mimo hru. Komerční přestávka.

47:23
    Střela odkrytá branka zívala před Ryanem McLeodem, který šel do protipohybu Demkovi. Jenže bekhendové zakončení trefilo pouze tyč!

46:33
    Postavení mimo hru Vancouveru. Komerční pauza.

46:15
    Arseneau se snažil dorážet po zákroku Starretta, ale neprotlačil se přes obránce ke kotouči.

45:20
    Canucks se dostali hned ke dvěma střelám od modré, obě však prolétly jen na zadní mantinel.
    43:57 Patrick RUSSELL - 1:2

43:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Divoká pasáž končí využitým protiútokem Edmontonu! Jurčo získal kotouč ve vlastním pásmu a rozehrál rychlý kontr, při němž posunul puk Marodymu, který poté našel zpětnou přihrávkou v prostoru před kruhy PATRICKA RUSSELLA, jenž prostřelil brankáře Demka. Asistence: Cooper Marody, Tomáš Jurčo.

43:45
    Hraje se delší úsek bez přerušení, oba týmy se honí ze strany na stranu.

42:19
    A další zakázané uvolnění hostů.

42:09
    Hra se ve třetí třetině hodně kouskuje. Pro změnu se Edmontonu nepovedlo zachytit rozehrávku a jeho akce končí zakázaným uvolněním.

41:42
    Další přerušení. Oilers se dopouští postavení mimo hru.

41:06
    Brankář Demko se natáhl po odraženém puku a přerušil hru.

40:33
    Myers v obraně zastavil útok soupeře a protečoval puk mimo kluziště.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:56.

Ještě v samém závěru zkoušel Myers tvrdou střelu od modré, ale Starrett zasáhl vyrážečkou. Po dvou třetinách je tak skóre vyrovnané 1:1, když jediným gólem druhé dvacetiminutovky se prezentoval slovenský útočník v barvách Edmontonu Tomáš Jurčo, který dorazil puk za záda Demka po tyčce od Marodyho.

40:00

39:29
    Oba týmy se dopustily při svých útocích chyb. Vancouver zastavilo postavení mimo hru, Edmonton se dopustil zakázaného uvolnění.

38:34
    Currieho střelu z levého křídla sráží Biega až do ochranné sítě.

37:40
    Jurčo je při chuti, v kombinaci s Russellem se proti Demkovi tentokrát neprosadil.

36:45
    Hra je přerušena před brankou Vancouveru. Po hvizdu se Peluso chtěl vrhnout na jednoho ze soupeřů, ale rozhodčí mu v tom zabránili.
    36:19 Fantastický zákrok Starretta

36:19
    Parádní kontr Vancouveru, který málem přinesl gól domácích! Pearson se dostal za obranu soupeře a zároveň dostal z levého křídla přihrávku. V souboji s brankáře Starrettem si si přehodil puk do bekhendu, ale zakončení mu hostující gólman chytil nataženou lapačkou!

35:52
    Oilers ve druhé polovině druhé třetiny jasně převzali taktovku zápasu. Další zákrok Demka, Marody se snažil prosadit z levého kruhu.

34:46
    Tlak Edmontonu. Demko vyrazil první střelu Larssona, poté se Adam Larsson dostal ještě k jednomu zakončení, ale přestřelil.

34:23
    Komerční přestávka.
    33:02 Tomáš JURČO - 1:1

33:02
    Hosté se dokázali prosadit a srovnávají na 1:1! Marody po přebruslení do útočného pásma nahazoval na branku z pravého křídla, ale trefil tyčku. Puk se ovšem odrazil přímo na hokejku TOMÁŠE JURČA, který ho doklepl za záda brankáře Demka. Asistence: Cooper Marody, Patrick Russell.

32:30
    Kotouč byl v obranném pásmu Vancouveru protečován mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.

31:55
    Zakázané uvolnění Canucks.

31:38
    Velká šance Edmontonu! Přihrávka do protipohybu Demka však zaskočila nejen brankáře, ale i Goldobina, který nedokázal zpracovat, natož vystřelit.

31:15
    Myers zkusil prudkou střelu od modré čáry, ale Starrettovu branku netrefil.

30:15
    Demko musel čelit nepříjemné střele z mezikruží. Dokázal bleskově zareagovat na chybu své obrany, jež se nechala o puk obrat a pustila Russella ke střele.

28:31
    Ferraro zblokoval střelu soupeře a odrazil ji až do ochranné sítě.

28:08
    Hra je přerušena. Nahozený puk si Starrett vyrazil před sebe a ukryl pod lapačku.

27:08
    Nurse z levého kruhu míjí branku Demka, puk jen orazítkoval zadní mantinel.

26:15
    Chuť útočit Vancouver neopouští, naopak. Tentokrát se ovšem puk dostává až do ochranné sítě. Komerční pauza.

25:30
    Dalo by se říct, že Edmonton přežil v krátké chvíli hned tři gólovky soupeře. A může být vděčný svému brankáři, že stále prohrává jen 0:1.

25:16
    Tvrdá rána Bouchera z prostoru mezi kruhy. Jeho střelu z první Starrett zachytil a podržel mezi betony.

25:05
    Russell je zpátky na ledě.

24:30
    Edmontonu se daří osvobodit.

24:10
    A další šance Ferlanda! Tentokrát byl před brankovištěm v mezikruží, ale Starrett jeho zakončení vytěsnil na zadní mantinel. Tlak Canucks pokračoval, Petterson se dostal ke střele, ale ani ta se nedostala za záda Starretta.

23:33
    Neúspěšný pokus o vyhození hostů přinesl obrovskou šanci Ferlandovi, který dostal od modré přihrávku do pravého kruhu, kde byl zcela sám. V souboji se Starrettem ovšem branku nedal.

23:05
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Russell – 2 min., hákování).

22:45
    Canucks do druhé třetiny vstoupili hodně aktivně. Sice po první třetině vedou, ale v úvodní části byl lepší Edmonton. Pro druhou část to zatím neplatí.

21:54
    Zajímavý tlak domácích. Ferland nebezpečně pracoval před Starrettem a nakonec byl u posunutí puku k rozjetému Pettersonovi, jehož zakončení brankář hostí vyráží do ochranné sítě.

21:28
    Rychlý útok Vancouveru končí kotoučem v ochranné síti. A vhazováním před brankou Starretta.

21:13
    Demko přerušuje hru po zákroku lapačkou proti střele Boucharda od modré.

20:21
    MacEwen zkusil štěstí zpoza levého kruhu, trefil ovšem jen připraveného Starretta.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:02.

Úvodní třetina přípravného utkání mezi Vancouverem a Edmontonem přinesla herní převahu Edmontonu, avšak jediného gólu dosáhli domácí zásluhou proměněného trestného střílení Brandona Suttera.

20:00

19:46
    Tlak na branku Canucks. Demko puk vyrazil a k jeho štěstí se nepovedlo soupeři zpracovat a dorážet.

19:21
    Hra je přerušena před brankou Vancouveru. Bude se vhazovat po pravici Demka.

17:50
    Benson si najel až před branku Demka, domácí gólman stále drží neprůstřelnost. Toto byl už jeho třináctý zákrok.

17:33
    Hra je přerušena kvůli zásahu puku vysokou holí ze strany domácích.

16:55
    Demko se musel natahovat proti střele Currieho, kotouč vyráží.
    16:19 Brandon SUTTER - 1:0

16:19
    BRANDON SUTTER si dokázal položit brankáře Starretta a po kličce do bekhendu ho přehodil zakončením k horní tyčce! Bez asistence.

16:19
    Sutter vyrazil ze středního pásma do úniku, probil se až za obranu, ale byl faulován a bude to trestné střílení pro domácí!

15:55
    Byť se Edmonton nechal zatlačit do obrany, domácí toho nijak nevyužili. Naopak kazí přihrávku na modrou čáru a puk se dostává do středního pásma.

14:32
    Hra je přerušena před brankářem Demkem. Komerční pauza.

14:03
    Po delší době se Vancouver dostal k zajímavé akci v útoku. Pearson si najel do útočného pásma z levé strany, ale místo přihrávky střílel. Starrett vyráží betonem.

13:20
    Pettersson ztratil ve středním pásmu puk, rychlý kontr soupeře znovu řeší Demko.

12:36
    Oilers se dál tlačí do zakončení. Demko musel znovu na led, Russell byl volný mezi kruhy a protečoval přihrávku od mantinelu směrem na brankáře Vancouveru.

12:20
    Demko svým betonem zasáhl letící puk a odrazil ho do ochranné sítě za sebou.

11:45
    Hra je přerušena, komerční pauza.

11:34
    Vancouver zvládl těžké chvíle v oslabení a hraje v plném počtu.

10:59
    Další střela Samorukova a kotouč byl protečován do tyče! Canucks poté vyhazují kotouč.

10:48
    Samorukov střílel od modré, Demko vyráží, mezitím se vrací na led Arseneau.

10:38
    Nurse vypálil od modré čáry, ale Demko puk zachytil a nedovolil soupeři dorážet z prostoru před brankovištěm.

10:20
    Domácí narušili rozehrávku a vyhazují!

09:57
    Demko si připisuje první zákrok v dvojnásobném oslabení. Edmonton se drží u puku a stále zmenšuje prostor, ve kterém si přihrává.

09:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Myers – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

09:34
    Edmonton, kroužíc kolem branky soupeře, přišel o puk. Jenže domácí se dopustili obrovské hrubky, když při vyhození poslali puk přes plexisklo.

08:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Arseneau – 2 min., držení).

07:31
    Oilers hrají v plném počtu.

07:08
    Pearson v dobré pozici mezi kruhy pouze promáchl! Nečekal přihrávku z levé strany.

06:45
    Hosté poslali kotouč až k brankáři Demkovi.

06:10
    Virtanen clonil před Starrettem, ale brankář Edmontonu si i tak našel střelu Edlera od modré. Vůbec první střela Vancouveru v dnešním utkání.

05:35
    Oilers bleskově vyhazují puk přes všechny čáry.

05:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Hebig – 2 min., vysoká hůl).

05:20
    Starrett se lapačkou natahoval po kotouči, ale na nepřesnou střelu nedosáhl.

04:26
    Biega s kotoučem vyrazil ze středního pásma, dostal se dokonce za branku Edmontonu, ale po pokusu o vybruslení do pravého kruhu byl o kotouč obrán.

03:44
    Kotouč vylétl na střídačku Vancouveru.

03:40
    Slabší střela Russella z levé strany, Demko nohou vyráží.

03:15
    Oilers se krátce usadili před brankářem Demkem, ale po přetlačování u mantinelu o kotouč přichází.

02:30
    Čas zatím ubíhá hodně rychle. Na ledě se neděje nic podstatného, dobývání útočných pásem nepřináší kýžený výsledek.

01:10
    Duel dvou kanadských týmů začal zvolna, hraje se převážně ve středním pásmu. Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách, mají na soupisce řadu hráčů, které zkouší pro nadcházející sezonu.

00:01

Vancouver Canucks: Demko – Edler, Myers, Hughes, Biega, Sautner, Chatfield – Ferland, Petterson, Boucher – Goldobin, Gaudette, Ferraro – Pearson, Sutter, MacEwan – Arseneau, Graovac, Virtanen

Edmonton Oilers: Starrett – Nurse, Larsson, Manning, Bear, Samorukov, Bouchard – Granlund, Cave, Russell – Jurčo, Marody, Currie – Benson, McLeod, Hebig – Gambardella, Malone, Peluso

Rozhodčí: Morton, Nicholson – Murchison, Rody.

To Vancouver si v noci na úterý střihl dvojzápas s Calgary. Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách a využily během jednoho dne kolem 40 hráčů. Nedá se tak prozatím ani vzdáleně odhadovat, s kým Vancouver nastoupí proti Edmontonu. Co se týče oněch dvou duelů s Calgary, tak doma Canucks prohráli 3:4, zatímco na ledě soupeře zvítězili po prodloužení.

Edmonton zahájil přípravu v noci na úterý a v úvodním klání porazil Winnipeg 2:0. Týmu schází ze zranění se léčící Connor McDavid, avšak proti Jets, kteří rozhodně nenasadili ani vzdáleně nejsilnější sestavu, měli Oilers navrch.

Hokejisté Vancouveru a Edmontonu stanou proti sobě během úterního programu přípravných zápasů v rámci tréninkových kempů na novou sezonu NHL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. Sutter (TS), 50. Pettersson (Ferland, Goldobin), 51. Sutter (Edler, Pearson), 60. Pearson – 34. Jurčo (Marody, Russell), 44. Russell (Marody, Jurčo)

Vancouver Canucks: Demko (McIntyre)– Edler, Myers, Hughes, Biega, Sautner, Chatfield – Ferland, Pettersson, Boucher – Goldobin, Gaudette, Ferraro – Pearson, Sutter, MacEwen – Arseneau, Graovac, Virtanen.
    Edmonton Oilers: Starrett (Wells) – Nurse, Larsson, Manning, Bear, Samorukov, Bouchard – Granlund, Cave, Russell – Jurčo, Marody, Currie – Benson, McLeod, Hebig – Gambardella, Malone, Peluso.

Rozhodčí: Morton, Nicholson – Murchison, Rody