Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 3:1 (kon.)
Toronto – Buffalo 3:0 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (po pr.) | Edmonton – Calgary 6:2 (kon.)
Columbus – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Winnipeg Jets
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
St. Louis Blues
Sobota 21.09.2019, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Příprava NHL

To je ode mě vše, dobrou noc. (04:39:40)

St.Louis vítězí ve Winnipegu 4:3 v prodloužení v zápase plném obratů. Tým z Illinois vedl v první třetině 2:0, ovšem Jets se postupnými kroky dostal tři minuty před koncem do vedení. Naději na výhru jim ale vzal David Perron, který nejprve půl minuty před závěrečnou sirénou srovnal při hře v šesti a v prodloužení sám rozhodl.

Československá stopa

Michael Špaček – 0+0, +0, 2 střely, 1 hit.

Tři hvězdy zápasu

1. David Perron (2+0)
    2. Nikolaj Ehlers (1+1)
    3. Andrew Copp (0+1)

Střely na branku: Winnipeg – 31; St. Louis – 19.

61:58 PERRON - 3:4

61:58
    DAVID PERRON hrdinou dnešního zápasu! Po vyrovnávacím gólu přidává i ten vítězný v prodloužení! Odprostil se od obránce a střelou z mezikruží na vyrážečku Hellebuycka určuje vítěze dnešního utkání. Asistence: Kostin.

61:10
    Ehlers to zkoušel ze strany, ale na Hussa nevyzrál.

60:14
    Edmundsson byl v první šanci, ale adresovaný puk před bránou netrefil.

60:01

Střely ve třetí třetině: Winnipeg – 10; St. Louis – 6.

60:00
    59:28 PERRON - 3:3

59:28
    Je srovnáno! Puk se odrazil k DAVIDU PERRONOVI, jenž obstřelil Pionka a střelou o tyč posílá zápas do prodloužení. Asistence: Pouliot.

58:53
    Sammy Blais se odprostil od obránce a stál tváří v tvář Hellebuyckovi. Jeho pokus ale zastavil brankář Jets svým ramenem.

58:40
    Blues to zkoušejí v šesti bez brankáře.
    56:59 BOURQUE - 3:2

56:59
    Heinola z vlastního pásma poslal puk až na zadní hrazení. U puku byl nejdříve Letestu, a zamezil tak zakázanému uvolnění. Zajel za bránu a před první tyčí vrátil puk před bránu, kde stál připravený GABRIEL BOURQUE, jenž poprvé v zápase posílá Jets do vedení. Asistence: Letestu a Heinola.

56:08
    Poganski už tečoval střelu za záda Hellebuycka, ovšem puk jen těsně prosvištěl nad břevnem domácí klece.

55:20
    Hellebuyck byl již překonán ovšem Lowry za jeho zády ještě stihl odpálit puk z brankoviště!

54:58
    Copp jen těsně nedosáhl na přihrávku Chibisova do úniku.

54:00
    Jets již hrají zkrácenou přesilovku.

52:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kostin – 2 min., podrážení).

51:47
    Sanford dobře tečoval Perronovu střelu, s níž měl Hellebuyck problém.

50:58
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Perreault – 2 min., podrážení).

49:50
    Dlouhé střídání pro pětici Winnipegu, Bluesmani dokonce za hry v útočném pásmu stihli vystřídat.

47:57
    Blais padl do střely Pionka a sklidil ovace od svých spoluhráčů.

47:14
    Hosté hrají opět v plném počtu, ovšem proviňují se zakázaným uvolněním.

46:25
    Blues dobře brání, kombinace Jets se nedostala k úspěšnému závěru, tedy finální přihrávce.

44:55

43:22
    Perreault přistrčil puk Bourqueovi, který pálil bez přípravy. Husso si jeho pokus do horních pater brány pohlídal.

42:24
    Poganski se dostal do dobré šance, ale vystřelil pouze na hruď Hellebuycka.

41:22
    V podobně situaci se teď objevil na druhé straně Roslovic, skončila stejně.

40:38
    Poulit dostal prostor mezi kruhy, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

40:01
    Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Allen, přichází Husso.

40:01

Střely ve druhé třetině: Winnipeg – 11; St. Louis – 8.

Ze tří se brankové konto eliminovalo na jednu branku, tu na straně Jets vstřelil opět Nik Ehlers. Sledujeme vcelku rychlý hokej, bohužel bez větších šancí. Ty by měly přijít se třetí třetinou, stav je totiž nerozhodný – 2:2.

40:00

39:00
    Vstupujeme do 40. minuty zápasu.

38:22
    Přesilovka nevyužita, Jets v pěti.

37:37
    Perron střílel z kruhu, Hellebuyck byl včas u své pravé tyče.

36:46
    Perron se otáčel na brankovišti, ale kolem něj se objevila trojice hráčů v modrém a nedovolila mu zakončit.

36:22
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Vesalainen – 2 min., držení).

34:57
    St.Louis se v pásmu nezvládlo usadit, přesilovka je u konce.

33:20
    Blues začnou přesilovku z vlastní třetiny.

32:57
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Schilling – 2 min., držení).

32:16
    Střela Appletona skončila na vyrážečce Allena.

31:27
    Blues hrají v plném počtu.

30:20
    První přesilovková formace Jets se sama dostala z útočné třetiny.

29:27
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Bouwmeester – 2 min., sekání).

28:57
    Podobná situace se odehrála teď na druhé straně.

28:09
    Pionkovi se nevydařila rozehrávka a hra se vrátí do obranného pásma Winnipegu.

27:34
    Hellebuyck jednoduše sbírá střelu od modré a následuje první komerční přestávka.
    26:53 LOWRY - 2:2

26:53
    Nádherná přihrávka Coppa napříč útočným pásmem? Není problém. Pro Nikolaje Ehlerse byla následná práce opravdu jednoduchá, ovšem podle všeho puk od horní tyče brankovou čáru nepřešel. O to se následně postaral ADAM LOWRY. Asistence: Ehlers a Copp.

26:09
    Perreault nahrál Borqueovi před brankoviště, ten střílel do prázdné brány, ovšem Jake Allen vytáhl fantastický zákrok!

25:10
    Chibisov překvapil Allena a vystřelil z první, kotouč skončil na jeho levém betonu.

24:30
    Až teď si Hellebuyck připisuje první zákrok ve druhé dvacetiminutovce, likvidoval střelu Pouliota.

23:30
    Bourque tečoval střelu Perreaulta, Allenovi prosvištěl puk brankovištěm.

22:58
    Špaček se marně snažil prokousat hostující obranou.

21:34
    Roslovic se zjevil sám před Allenem, ovšem byl už moc blízko, aby dokázal lépe zakončit.

20:30
    První půl minuta a St. Louis už má na kontě dvě zakázaná uvolnění.

20:01

Střely v první třetině: Winnipeg Jets – 9; St. Louis Blues – 4.

V první třetině jsme viděli hned tři branky, St. Louis byli zpočátku jasně lepší a zaslouženě šli do dvoubrankového vedení. Po úspěšném úniku Ehlerse se ke slovu dostali i Jets a byli to právě oni, kteří mohli přidat další branky.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:06
    Sanford na konci přesilové hry vyhazuje kotouč.

16:40
    Pionkova dělovka jen těsně minula bránu.

16:11
    Další Ehlersovu střelu tentokrát přizvedla obrana.

15:30
    Ehlers ihned po buly střílel, Allen si jeho střelu mezi betony pohlídal.

15:23
    A po komerční přestávce uvidíme první přesilovou hru, Jets budou mít šanci ke srovnání.

15:23
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kostin – 2 min., držení).

13:55
    A Winnipeg tato branka nakopla. Jejich čtvrtá lajna v čele s Michaelem Špačkem točila hostující obranu a moc nechybělo k tomu, aby střely Pionka a Appletona zařídila vyrovnání.
    12:49 EHLERS - 1:2

12:49
    Rychlá odpověď! NIKOLAJ EHLERS nejprve zblokoval střelu a následně uháněl zcela nechráněný na Allena. Přestože byl v úniku faulován, jeho střela po ledě mezi betony si našla cestu do sítě. Bez asistence.
    12:11 EDMUNDSON - 0:2

12:11
    JOEL EDMUNDSON jako obránce podpořil protiútok svého týmu a udělal dobře. Klim Kostin přejel modrou čáru a nahrál do jízdy svému spoluhráči. Ten pouze ztečoval puk za záda Hellebuycka. Asistence: Kostin a Blais.

10:39
    Tak ne, předchozí situace se obešla bez zásahu obránce, Letestu v šanci selhal pouze svým dílem.

09:28
    Jasná gólová šance Jets! Pionk krásně vyčkal s nahrávkou u hrazení na Letestua, na kterého čekala zcela prázdná brána! Obránce ještě zřejmě stihl změnit dráhu puku a puk díky němu skončil pouze za brankou.

09:03
    Rozehrávka Blues končí na střídačkách.

08:18
    Severská lajna = Vesalainen – Gustafsson – Ehlers.

07:56
    Na ledě je opět severská formace domácích, tentokrát dokázala ohrozit branku, ovšem střela Nogiera příliš starostí Allenovi neobstarala.

06:51
    Letestu se snažil obstřelit obránce, to se mu nepodařilo.
    05:32 KOSTIN - 0:1

05:32
    KLIM KOSTIN se dokázal dostat před obránce a v brankovišti doslova přetlačil Hellebuycka. Nejprve vystřelil, ovšem poté ztratil balanc a upadl na záda. To se stalo receptem na překonání brankáře, protože svýma nohama narazil do Hellebuycka a kotouč se následně objevil v síti. Asistence: Blais.

04:25
    Zakázané uvolnění Jets.

04:15
    MacEachern dostal nahrávku do dobré pozice, ale lehkou žabku nedokázal sám před brankářem trefit.

03:40
    St. Louis zatím tráví více času v útočné třetině, ale Hellebuyck zatím nemusel zasahovat.

02:12
    Roslovic dostal nahrávku od Coppa, stahovačkou přešel obránce, ale neměl puk ideálně na holi a nedokázal ideálně vystřelit.

01:30
    Na ledě je teď severská lajna Jets, hýří rychlostí, ale střelu postrádá.

00:45
    Pouliot sestřelil Perreaulta, ten se těžce zvedá, ale nakonec to na vážnější zranění nevypadá.

00:20
    První nahození Hellebuyck zvládá a připisuje si první zákrok.

00:01

Sestava:

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Heinola, Pionk, Schilling, Nogier, Stanley, Green – Copp, Lowry, Roslovic – Vesalainen, Gustafsson, Ehlers – Perreault, Letestu, Bourque – Appleton, Špaček, Chibisov.

Sestava:

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Bouwmeester, Reinke, Edmundson, Pouliot, Mikkola, Gunnarsson – Sanford, O'Reilly, Perron – Blais, Vecchione, Kostin – Nolan, Olsen, MacEachern – Joshua, Walker, Poganski – Jackson..

Vzájemné zápasy

Není nutno představovat, kdy naposledy se oba týmy střetli. Blues vyřadili Jets v prvním kole posledního play-off, a to je počin, na který ve Winnipegu jen tak nezapomenou. Po Vegas se tak pro ně utváří další velká rivalita, dnes půjde o mnohem víc než jen přípravný zápas.

Blues budou po loňské pohádce středem pozornosti. V přípravě zatím to nejsilnější do výjezdních zápasů neposlali, nicméně pár hvězd už se představilo. Ve druhém utkání nastoupil například Vladimir Tarasenko, ovšem ani on nebyl schopný zastavit obrat Washingtonu v poslední minutě, ve které vstřelil dva góly. Ten na 3:2 dokonce pouhých 7 vteřin před koncem. V Dallasu nastoupila velmi mladá sestava, která domácí překvapivě přehrála 2:0.

Jets v přípravě zatím jednou vyhráli a jednou prohráli. Do Edmontonu vyslali velmi mladou sestavu a prohra 0:2 byla spíše důvodem ke spokojenosti. Kouč Maurice ocenil obranu, dravost i nasazení hráčů. Do druhého zápasu nastoupili už Wheeler se Scheifelem a hlavně první jmenovaný se postaral o výhru 4:1. Minnesota byla celou dobu jasně horší.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jakub Hromada

Branky a nahrávky: 13. Ehlers, 27. Lowry (Ehlers, Copp), 57. Bourque (Letestu, Heinola) – 6. Kostin (Blais), 13. Edmundson (Kostin, Blais), 60. Perron (Pouliot), 62. Perron (Kostin)

St. Louis Blues: Allen (41. Husso) – Bouwmeester, Reinke, Edmundson, Pouliot, Mikkola, Gunnarsson – Sanford, O'Reilly, Perron – Blais, Vecchione, Kostin – Nolan, Olsen, MacEachern – Joshua, Walker, Poganski – Jackson.

Rozhodčí: Anderson, Meier – Alphonso, Fournier