Omsk – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 2:4 (kon.)
Neděle 22.09.2019, 16:00 • Ice Palace, Petrohrad • KHL
    58:06 Alexej MAKEJEV - 2:4

58:06
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Viťaz vyhrál vhazování v obranném pásmu a ALEXEJ MAKEJEV dovezl puk do prázdné brány! Asistence: Alexandr Sjomin a Miro Aaltonen.

57:48
    Petrohrad si vyžádal oddechový čas a domácí brankář Alexej Melničuk zůstal na střídačce!

56:08
    Vladimir Tkačov se dostal na vrcholu mezikruží k odraženému puku a krásnou střelou po ledě mířil k pravé tyči, jenže Ilja Ježov ji vykopl levým betonem! Další fantastický zákrok brankáře.

55:57
    Nail Jakupov napřáhl na levém křídle k nádherné táhlé střele a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Ilja Ježov ale vytáhl v závěru přesilové hry Petrohradu senzační semafor! Domácí jsou nyní na koni.

53:59
    Jevgenij Arťuchin dostal dvě minuty za hrubost poté, co to přehnal s důrazem před vlastní bránou.
    52:35 Alexandr BARABANOV - 2:3

52:35
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad krásně přenesl hru podél modré čáry z pravého křídla doleva a Dmitrij Kagarlickij poté napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné táhlé střele zápěstím, která mezi lapačkou a levým betonem Iljy Ježova prošla ke vzdálenější pravé tyči brány s přispěním drobné teče ALEXANDRA BARABANOVA clonícího před bránou! Domácí využili přesilovou hru a jsou zpět v zápase! Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Arťom Zub.

51:24
    Alexej Makejev byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Petrohrad dostává příležitost snížit na 2:3.

44:49
    Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Pjotr Kočetkov, přichází Alexej Melničuk.
    44:49 Jevgenij MONS - 1:3

44:49
    JEVGENIJ MONS na levém křídle nevinně zavážel puk do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu poté napřáhl ke střele zápěstím, která prošla výstrojí Pjotra Kočetkova ke vzdálenější pravé tyči! To je obrovská facka, když si vezmete fakt, že Petrohrad před pár okamžiky přečkal oslabení 5 na 3 a dlouhé čtyřminutové oslabení – 1:3!

42:57
    Alexandr Barabanov si sjel z pravého křídla v obrovské rychlosti před bránu a na vzdálenější levé tyči orazítkoval brankovou konstrukci!

41:30
    Pjotr Kočetkov nedokázal udržet snadnou střelu v lapačce a málem za to byl potrestán, Viťaz se ale z dorážky neprosadil a vyloučený Dmitrij Kagarlickij je zpět na ledové ploše – 5 na 4!

40:00
    David Rundblad zasáhl během vyhození jednoho z hráčů Viťazu vysokou holí a navíc dostal 2+2 minuty.

39:30
    Dmitrij Kagarlickij byl vyloučen v závěru druhé třetiny na dvě minuty za hákování. Třetí přesilová hra Viťazu.

35:25
    Ivan Laričev vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra 5 na 3!

34:18
    Alexej Byvalcev ostře vypálil na bodu pravého kruhu a dobře mířil pod horní tyč, Ilja Ježov ale dokázal puk vyrazit maskou do ochranné sítě!
    33:55 Ivan Laričev mohl skórovat během vlastního oslabení!

33:55
    Viťaz vyrazil během vlastního oslabení do přečíslení dva na jednoho a Ivan Laričev napřáhl na bodu levého kruhu ke střele s příklepem, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu, Pjotr Kočetkov ale vytáhl parádní semafor!

33:44
    Miro Aaltonen zbytečně fauloval před bránou Petrohradu a dostal dvě minuty za sekání. Přestávka.

31:23
    Ilja Ježov už seděl na zadku a bezmocně přihlížel dorážkám Petrohradu, druhý gól ale nepustil!

31:13
    Vladimir Tkačov se vrhl na levém křídle mezi dva protihráče a Jevgenij Mons ho jasně podrazil. Trest.
    30:15 Pavel ČERNOV - 1:2

30:15
    PAVEL ČERNOV dostal nádhernou přihrávku do mezikruží a parádní střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Viťaz využil další přesilovou hru a vede 2:1! Stoprocentní využití. Asistence: Miro Aaltonen a Ville Lajunen.

29:32
    Andrej Zubarev dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Viťaz si zahraje přesilovou hru. Přestávka.

29:25
    Nail Jakupov byl zřejmě hráčem, který se taktéž řítil sám na bránu a také on zvolil u levé tyče bekhendové zakončení, Ilja Ježov ale puk pravým betonem vyrazil! Další skvělý zákrok.

26:59
    Ilja Ježov dokázal zneškodnit samostatný únik Petrohradu a vyloučený Jevgenij Mons je zpět na ledové ploše! Další obrovská příležitost!

26:37
    Před bránou Iljy Ježova vznikl obrovský závar, žádný z hráčů Petrohradu se ale neprosadil!

24:59
    Jevgenij Mons fauloval před vlastní bránou a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Dočkáme se obratu ve skóre?
    22:22 Hostující brankář Ilja Ježov a jeho spektakulární zákrok!

22:22
    Andrej Zubarev se nyní ocitl před bránou po nádherné zadovce spoluhráče ve vyložené šanci a dobře mířil k levé tyči, jenže Ilja Ježov předvedl senzační rozštěp a vyrážečkou puk vyrazil mimo!

22:12
    Alexandr Barabanov krásně vystřelil z vrcholu mezikruží a Ilja Ježov skvěle zasáhl lapačkou!
    21:27 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:1

21:27
    DMITRIJ KAGARLICKIJ si najel před bránu na nahození Alexeje Byvalceva z levého křídla a krásnou tečí usměrnil puk nad lapačou Ijjy Ježova k pravé tyči! Je vyrovnáno na 1:1! Asistence: Alexej Byvalcev a Arťom Zemčonok.
    16:28 Alexandr SJOMIN - 0:1

16:28
    ALEXANDR SJOMIN si zpracoval na bodu levého kruhu pro vhazování krásnou kolmou diagonální přihrávku Villa Lajunena od modré čáry a poté nádhernou střelou zápěstím zamířil nad levým betonem Pjotra Kočetkova ke vzdálenější pravé tyči! Viťaz rychle využil přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Ville Lajunen a Miro Aaltonen.

16:21
    Nail Jakupov byl vyloučen na dvě minuty za držení a Viťaz si zahraje v závěru první třetiny přesilovou hru.

15:06
    Petrohrad má obrovskou střeleckou převahu a na střely na bránu vede 10:2, což hovoří za vše!

09:33
    Alexej Makejev zbytečně fauloval za domácí bránou Petrohradu a dostal dvě minuty za držení. Přesilovka.
    01:09 Maxim Karpov si pomohl vysokou holí a gól tedy neplatil!

01:09
    Dmitrij Kagarlickij na levém křídle nahodil puk na bránu Viťazu od modré čáry a Ilja Ježov přizvedl kotouč do vzduchu, ze kterého ho poslal do sítě Maxim Karpov, gól ale nebyl uznán kvůli vysoké hokejce! O neuznání gólu nemohlo být pochyb.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Kagarlickij (Byvalcev, Zemčonok), 53. Barabanov (Kagarlickij, Zub) – 17. A. Sjomin (V. Lajunen, M. Aaltonen), 31. P. Černov (M. Aaltonen, V. Lajunen), 45. Mons, 59. Makejev (A. Sjomin, M. Aaltonen)

SKA Petrohrad: Kočetkov (45. Melničuk) – Rundblad, Zubarev, Zub (A), Dyblenko (C), Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Lehterä, S. Plotnikov, Tkačov – Kagarlickij, Byvalcev, Karpov – Koskiranta, Děrgačov, Jakupov – V. Tichonov, Kablukov (A), Podkolzin – Barabanov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Jeřábek, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Golovkov, Katičev, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Laričev, P. Černov, Grebenščikov – Arťuchin, Petrakov, Mons – Koltygin, Mojsejev, Vyglazov – Kulagin.

Rozhodčí: Viktor Birin, Jan Hribik. Čároví: Nikita Šalagin, Dmitrij Šišlo

Diváci: 12068