Slavia – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Vsetín 2:3 (kon.)
Motor ČB – Přerov 3:2 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 6:1 (kon.) | Kadaň – Havířov 1:4 (kon.)
Jihlava – Chomutov 4:0 (kon.) | Třebíč – Sokolov 4:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
AZ Havířov
Sobota 28.09.2019, 17:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

AZ RESIDOMO Havířov

Hosté se nacházejí na 5. místě se 13 body za 4 výhry, 1 prohru v prodloužení a dvě prohry. Havířovská série 3 výher v řadě byla zastavena v posledním kole, kdy na domácím ledě podlehli Třebíči. Domácí sice šli do vedení v 10. minutě, když se trefil Rutar, ovšem Třebíč dvěma brankami ve třetí třetině otočila skóre.

Sestava z posledního kola:

Lukáš – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa – Bambula, F. Seman, Kotala – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna – Žiak, Baláž, Fridrich.

Nejproduktivnějším hráčem AZ je domácím fanouškům dobře známý Radek Veselý(4+2), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Nejvíce asistencí má trojice Jozef Baláž, Jakub Kotala a nejproduktivnější obránce týmu Alex Rašner. Všichni mají na kontě 4 asistence. V brance se v pěti duelech představil Aleš Stezka, který je s 94.96% úspěšností zásahů na prvním místě brankářských tabulek Chance ligy.

Domácí se nacházejí na posledním místě Chance ligy s 1 bodem a skóre 9:40. Trhače trápí problémy se zraněními. V rámci 7. kola zajížděli Trhači do Frýdku-Místku, kde rozhodla již první třetina, ve které dokázali domácí vstřelit čtyři branky. V každé následující třetině přidali další dvě branky, černožlutí si tak odvezli porážku 0:8.

Štěpánek (17. Wolf) – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Šilhán, Novák, Mert – Wágner, Chlouba, Pilař – Michnáč, Rindoš, Zabloudil – Koblížek, Řepík, Müller – Čech, Hotěk, Z. Zabloudil.

Nejproduktivnějším hráčem Trhačů je navrátilec Roman Chlouba(2+3), který vévodí všem kategoriím produktivity. Mezi obránci vede produktivitu se dvěma asistencemi Jakub Trefný. V brance se střídá trio Petr Galuška, Adam Wolf a Oliver Štěpánek.

Vzájemné zápasy v minulé sezóně:

11.kolo, sobota 6.10.2018
    AZ RESIDOMO Havířov – SK Trhači Kadaň 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

26.kolo, středa 21.11.2018
    SK Trhači Kadaň – AZ RESIDOMO Havířov 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)

41.kolo, pátek 4.1.2019
    SK Trhači Kadaň – AZ RESIDOMO Havířov 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

56.kolo, sobota 16.2.2019
    AZ RESIDOMO Havířov – SK Trhači Kadaň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

SK Trhači Kadaň: Wolf (Galuška) – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, Eliáš, Klodner – Čech, Chlouba, Michnáč – Zabloudil, Zygmunt, R. Pilař – J. Müller, Řepík, Wágner – Zd. Zabloudil, Rindoš, Koblížek.

AZ RESIDOMO Havířov: Stezka (Matoušek) – Matai, Chroboček, Rašner, Mrowiec, Kachyňa, L. Rutar, Nepokoj – Bambula, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, Pawliczek – Fridrich, Maruna, Žiak – Dvořák, Cihlář, Pořízek..

Oba celky jsou již připraveny na ledové ploše, zápas začne za několik okamžiků.

00:01

00:32
    Bambula se protáhl podél pravého mantinelu, jeho přihrávka před branku nenašla žádného z hráčů AZ.

01:18
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté se rychle dostávají do vedení! Rychlý útok hostů zakončoval nikým nehlídaný RADEK VESELÝ, jehož střela propadla mezi betony brankáře. Asistence:.Lukáš Bednář, Jaroslav Mrowiec.
    01:18 Radek VESELÝ - 0:1

01:55
    Žiak prověřil pozornost domácího brankáře střelou od modré čáry, Wolf ukryl kotouč do výstroje.

03:07
    A už je to o dvě branky! JAKUB KOTALA ujel domácí obraně a střelou mezi betony přesunujícího se brankáře domácích zvyšuje náskok hostů. Asistence:Jaroslav Mrowiec, Alex Rašner.
    03:07 Jakub KOTALA - 0:2

03:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Veselý – 2 min., hákování).

04:36
    Michnáčovu přihrávku do prostoru mezi kruhy nedokázal domácí útočník zpracovat a hosté vyhazují kotouč za branku Trhačů.

05:15
    Kadaňským se nedaří přechod přes střední pásmo a opět musí zakládat útočnou akci z vlastního pásma.

05:52

06:30
    Komerční přestávka.

06:47
    Koblížek přihrávkou před branku hledal spoluhráče, k odraženému puku se dostal Rindoš, ale nedokázal překonat Stezku.

08:16
    Hosté kontrolují kotouč ve vlastním pásmu a čekají na skuliny v domácí obraně.

09:04
    Veselý našel na modré čáře Kachyňu, jeho prudká rána skončila na levém betonu domácího brankáře.

09:30
    Rašner poslal nebezpečný kotouč před domácí branku, Wolf raději přerušuje hru.

10:16
    Fridrich zády k brance zkoušel zakončit, jeho slabý pokus skončil v brankářově lapačce.

11:18
    Čech vyčkával za obranou hostů, Stezka však opustil svou branku a odehrál kotouč do rohu kluziště.

11:45
    Chlouba zkoušel překvapit Stezku nahozením z ostrého úhlu, ale kotouč pouze proletěl před brankovištěm.

12:19
    Havířov přidává třetí branku! JAROSLAV MROWIEC dostal přihrávku, sjel si k modré čáře a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Radek Veselý, Jan Dvořák
    12:19 Jaroslav MROWIEC - 0:3

13:50
    Domácí drží kotouč, ale hosté je nepouští do žádné střelecké příležitosti.

14:19
    Rindoš vystihl rozehrávku hostů, ale nedokázal se protlačit před branku.

15:40
    Chlouba na sebe natáhl dva obránce a vybídl ke střele Čecha, ten trefil pouze brankáře Havířova.

16:09
    První útok hostů rozjel rychlou kombinaci, na jejímž konci promáchl v prostoru mezi kruhy Kotala.

16:46
    Fridrich rychlou střelou zkoušel překvapit domácího brankáře, trefil pouze Wolfův beton.

17:24
    Müller zkusil vystřelit z prostoru pravého kruhu, ale netrefil branku AZ.

17:49
    Cihlář si řekl o přihrávku a jeho prudká střela skončila na Wolfově hrudi.

18:42
    Po sérii nepřesností přerušuje hru čárový rozhodčí: ofsajd.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:42
    Zabloudil hledal rozjetého Zygmunta, ten však na přihrávku nedosáhl.

20:00

V první třetině byli jasně lepším týmem hosté a vedou o tři branky. O první se postaral již po necelých 80 vteřinách Radek Veselý. Na všech třech brankách se podílel Jaroslav Morowiec, který na dvě přihrál a o třetí se přesnou střelou sám postaral. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

První formace jsou připraveny na ledové ploše, druhá třetina začne za několik okamžiků.

20:01

21:12
    Hráči hostů drží kotouč v útočném pásmu.

22:00
    Mert ztratil kotouč ve středním pásmu, vzápětí však svou chybu napravil a u puku jsou znovu domácí.

22:55
    Trhači zkusili nahodit kotouč do útočného pásma, ale tam jej získal Kachyňa.

23:35
    Rutar zkusil vystřelit od modré čáry, ale trefil pouze prvního clonícího hráče.

24:07
    První útok domácích dostal Havířov pod tlak. Stezka raději přerušuje hru.

24:43
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., hákování).

25:40
    Kombinaci Trhačů v útočném pásmu zakončoval Chlouba, ale s jeho střelou s Stezka poradil.

25:55
    Ofsajd domácích přenáší hru do středního pásma.

26:23
    Hosté vyhazují až za Wolfovu branku.

26:43

27:30
    Řepík se protáhl podél mantinelu, ale přestřelil branku hostů.

28:23
    Marunovu střelu přizvedl jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

28:44
    Trhači se mohli dostat do přečíslení dva na jednoho, ale Rindoše v souboji o kotouč předstihl jeden z bránících hráčů.

29:10
    Na druhé straně se před branku natlačil Pořízek, ale Wolf se roztáhl přes celé brankoviště a zastavil kotouč!

30:00
    Střelu od modré čáry tečoval Chlouba a kotouč poskočil těsně vedle pravé tyče.

30:52
    Protiútok Trhačů zastavuje ofsajd.

31:19
    Mataiovu střelu od modré čáry zablokoval jeden z bránících hráčů.

32:03
    Zmatků v domácí rozehrávce zkoušel využít Pawliczek, ale Foltýn jej dokázal připravit o kotouč.

32:30
    Do zatím největší šance domácích se dostal Pilař, který se dostal za obranu AZ, ale pod tlakem dojíždějícího obránce trefil pouze Stezkovu vyrážečku.

33:40
    Souboj o kotouč v rohu kluziště skončil lépe pro domácí. Následné Klodnerovo nahození srazil Stezka do rohu kluziště.

34:55
    Michnáč zkoušel využít podklouznutí obránce Havířova, ale Rašner za svého kolegu zaskočil a obral šikovného útočníka o kotouč.

36:00
    Trhači drží kotouč ve vlastním pásmu.

36:08
    Pokus o přihrávku za obranu skončil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po Wolfově levici.

37:00
    Pilařova střela od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.

37:17
    Kotala se s obráncem na zádech dokázal protlačit až před Wolfa, ten mu dokázal vypíchnout kotouč.

37:48
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po Stezkově pravici.

38:41
    Chlouba obešel obránce a chystal se ke střele, na poslední chvíli však zasáhl Maruna a obral jej o puk.

39:09
    Stezka přikryl kotouč lapačkou a uklidňuje hru.

39:55
    Zakázané uvolnění Trhačů.

40:00

Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal. Oba celky se dostaly do slibných příležitostí, ale branky se fanoušci nedočkali. Hosty čeká zítra duel v Ústí nad Labem, budou tedy chtít spíše poklidný závěr. Třetí třetina začne zhruba v 18:42.

40:01

40:30
    Chlouba vyjel z rohu kluziště a v pádu zkusil zakončit, ale trefil pouze Stezku.

41:20
    Rychlý útok domácích zastavila nepřesná přihrávka. Okamžitě zkoušel odpovědět Kotala, v rohu kluziště však přišel o kotouč.

41:51
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trhači využívají ponechanou výhodu a skórují! Müller zašel FRANTIŠKA WÁGNERA, kterou se dostal až před branku a z pozice mezi kruhy překonává Stezku. Asistence: Jan Müller.
    41:51 František WÁGNER - 1:3

42:35
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Štěpán Čech – 2 min., podrážení).

43:06
    Bambula se dostal ke střele od modré čáry, trefil pouze hruď domácího brankáře.

43:34
    Hosté se vykombinovali až do středního pásma.

44:02
    Michnáč vystihl přihrávku a Trhači vyhazují kotouč až před branku Havířova.

44:35

45:34
    Rašner napřáhl na modré čáře, trefil pouze clonícího Müllera.

46:30
    Trhači drží kotouč v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k zakončení.

46:55
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Tomáš Koblížek – 2 min., vysoká hůl).

47:22
    Trhači vybojovali kotouč v rohu kluziště a vyhazují přes všechny čáry.

47:47
    Veselý projel podél pravého mantinelu, jeho střela skončila ve Wolfově lapačce.

48:12
    Veselý znovu prověřil pozornost domácího brankáře, tentokrát z levé strany hrací plochy. Wolf byl i napodruhé úspěšnější.

48:55

49:18
    Michnáč projel skrz celé kluziště, jeho střela však zamířila nad horní tyč.

50:22
    Zygmunt se zkoušel prosadit individuálně, ale na tři hráče hostů nestačil.

50:53
    Akci dva na dva zakončoval Dvořák, Wolfova lapačce byla i tentokrát na správném místě.

51:04
    Havířov drama nepřipouští! ONDŘEJ KACHYŇA dostal přihrávku na modrou čáru a jeho střela se zastavila až v síti. Asistence: Filip Seman, Jakub Kotala.
    51:04 Ondřej KACHYŇA - 1:4

51:55
    Trhači drží kotouč, ale nedaří se jim přechod přes střední pásmo.

52:30
    Domácí rozehrávka končí icingem.

53:25
    Fridrich zkoušel využít střídání domácích k rychlému útoku, obránci k němu stihli přistoupit a vytlačili jej do rohu kluziště.

54:12
    Čech se rozjel do samostatného úniku, ale v zakončení mu zabránil nedovolený zákrok ze strany hostů!

54:12
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (David Chroboček – 2 min., sekání).

54:57
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Matai – 2 min., sekání).

54:57
    Oddechový čas pro domácí. Před Trhači je více než minutová přesilová hra 5 proti 3.

55:06
    Hosté vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

55:45
    Veselý se dostal do samostatného úniku. Dokázal si sice položit brankáře, ale jeho zakončení šlo mimo branku domácích.