Pittsburgh – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:3 (po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 0:1 (0:1 po s.n.) | Toronto – Detroit 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:3 (po pr.)
Calgary – Edmonton 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (kon.)
Eisbären – Chicago 1:3 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Columbus – St. Louis 0:0 (zruš.)
Toronto Maple Leafs
5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 29.09.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Příprava NHL

Československá stopa v utkání:

Filip Hronek (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:57 (03:34:11)

1. Auston Matthews (TOR) 1+2
    2. John Tavares (TOR) 1+1
    3. Trevor Moore (TOR) 1+0
    Maple Leafs zakončili letošní přípravu NHL ve velkém stylu

Andreas Johnsson otevřel skóre utkání po pouhých 31 sekundách a krátce po přestávce udeřil během oslabení Trevor Moore. Od té doby Maple Leafs svého soupeře jasně přehrávali a po gólu v oslabení využili tři přesilové hry v řadě, jmenovitě hráči William Nylander, Auston Matthews a John Tavares. Výsledek. Toronto Maple Leafs 5 Detroit Red Wings 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:02
    Obránce Filip Hronek zpomalil hru za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči z Detroitu v klidu dostřídají.

56:03
    Red Wings se nádherně protáhli před bránu, Frederik Andersen ale dokázal včas sevřít betony k sobě.

55:04
    Red Wings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Stáje je to 5:0.

54:58
    Trevor Moore krásně vypálil od modré čáry, jenže Filip Larsson vytáhl parádní semafor. Komerční přestávka.

53:35
    Mitchell Marner se v levém kruhu pomazlil s pukem a vystřelil, jeho pokus zápěstím ale minul přední tyč.

52:25
    Do konce dnešního zápasu už příliš mnoho času nezbývá a Leafs ve třetí části sundali nohu z plynu.

51:45
    Střela Dannyho DeKeysera skončila v hledišti a jeden z fanoušků Leafs si odnese domů velmi cenný suvenýr.

51:28
    Další přerušení hry. Tentokrát kvůli postavení mimo hru Toronta, které se snažilo prosadit na levém křídle.

51:20
    Patrik Nemeth se snažil prosadit na levém křídle, jenže puk skončil na ochranném skle střídačky Detroitu.

50:48
    Ilja Michejev si sjel z pravého křídla před bránu Red Wings a střelou zápěstím mířil pod horní tyč, Filip Larsson ale maskou vytáhl puk do ochranné sítě! Následuje komerční přestávka.

50:10
    Fanoušci ve Scotiabank Areně jsou nadmíru spokojeni a rozjeli v hledišti mexickou vlnu!

49:21
    Luke Glendening byl hodně blízko gólu, jenže jeho střelu z levého kruhu zastavila opět tyč!

48:43
    Vyloučený Auston Matthews je zpět na ledě a může začít útočné víření hokejistů domácích Maple Leafs.

48:30
    Mike Green vypálil od modré čáry nepřesně a odražený puk zmrazil pod lapačkou pozorný Frederik Andersen.

48:03
    Morgan Rielly využil slabé střely Red Wings z pravého kruhu a o hrazení puk vyhodil z obranného pásma.

47:07
    Mitchell Marner na levém křídle vyrazil do protiútoku, neměl ale dostatečnou rychlost na střelu zápěstím.

46:43
    Auston Matthews byl vyloučen za sekání a Red Wings si po krátké komerční přestávce zahrají přesilovou hru.

46:11
    Red Wings ve třetí třetině rozhodně přidali a vyhrávají souboje u hrazení, jenže na vstřelení gólu je to málo.

45:23
    Cody Ceci se ocitl v mezikruží v obrovské šanci a krásnou střelou zápěstím mířil pod víko, jenže puk se od horní tyče odrazil do ochranné sítě!

44:56
    Filip Hronek na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela s příklepem minula vzdálenější tyč.

44:30
    Kevin Gravel vypálil dobře od modré čáry a střídající Filip Larsson kotouč úspěšně vyrazil do ochranné sítě.

43:19
    Maple Leafs krásně přenesli hru z levého křídla doprava, William Nylander ale na vzdálenější pravé tyči nezakončil a kotouč skončil za bránou brankáře Filipa Larssona.

42:01
    Brankář Jimmy Howard byl vystřídán poté, co z 28 střel domácích hokejistů Maple Leafs inkasoval pět gólů.

41:01
    Frederik Andersen dnes neměl příliš mnoho práce, když na něj hráči Red Wings vyslali pouze jedenáct střel.

40:01
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jimmy Howard, přichází Filip Larsson.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 2:59.

Trevor Moore krátce po přestávce udeřil v oslabení a odstartoval suverénní jízdu Maple Leafs, kteří poté využili tři přesilové hry v řadě. Postupně se prosadili William Nylander, Auston Matthews a také John Tavares. Skóre po druhé třetině jednostranného zápasu. Toronto Maple Leafs 5 Detroit Red Wings 0.
    Frederik Andersen sleduje suverénní jízdu svých spoluhráčů

40:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:43
    Jimmy Howard má plné ruce a nohy práce, tentokrát ale úspěšně zasáhl a přerušil hru. Leafs vedou 5:0.
    36:34 John TAVARES - 5:0

36:34
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JOHN TAVARES si najel před bránu na krásnou bekhendovou přihrávku Austona Matthewse z pravého křídla a z blízkosti usměrnil puk k levé tyči! Leafs využili třetí přesilovou hru v řadě! Asistence: Auston Matthews a Tyson Barrie.

35:50
    John Tavares vystřelil v mezikruží z otočky a jeho střelu zápěstím Jimmy Howard vyrazil svým pravým betonem.

35:29
    Dylan Larkin dobře napadal rozehrávku Maple Leafs, jenže to přehnal a dostal dvě minuty za hákování.

35:00
    Detroit se snažil prosadit na pravém křídle, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.

34:54
    Red Wings se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

33:54
    Vyloučený Morgan Rielly je zpět na ledě a Frederik Andersen drží v domácí bráně stále čisté konto.

32:39
    Anthony Mantha nyní napřáhl od modré čáry k jedovaté střele a za Frederikem Andersenem podruhé během pár sekund zazněla tyč brány!

31:54
    Morgan Rielly dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Red Wings si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.

30:27
    Red Wings se nyní ocitli u pravé tyče ve slibné šanci, Frederik Andersen ale včas sevřel betony a puk vyrazil.

30:17
    Jimmy Howard podržel střelu Iljy Michejeva z pravého kruhu pro vhazování a následuje komerční přestávka.
    29:50 Auston MATTHEWS - 4:0

29:50
    AUSTON MATTHEWS napřáhl na bodu pravého kruhu k rychlé střele zápěstím, která poté mezi betony Jimmyho Howarda prošla do sítě! Maple Leafs využili druhou přesilovou hru za sebou – 4:0! Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.

28:45
    Detroit dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co neuspěl s voláním po ofsajdu. Odpyká Adam Erne.
    28:45 William NYLANDER - 3:0

28:45
    WILLIAM NYLANDER zamíchal s pukem a na bodu pravého kruhu pro buly napřáhl k fantastické střele zápěstím, kterou nad lapačkou brankáře Jimmyho Howarda vymetl bližší pravý horní roh brány! Střela byla tak prudká, že někteří hráči nepostřehli, že se puk odrazil ven od oblouku. Asistence: Tyson Barrie a Alexander Kerfoot.

28:08
    John Tavares se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru, do kterého ho nechtěně vystavil Morgan Rielly.

27:35
    Madison Bowey fauloval rozjetého Johna Tavarese a dostal dvě minuty za podražení. Přesilová hra Leafs.

27:04
    Před bránou Jimmyho Howarda bylo pořádné horko, brankář Red Wings ale dokázal puk najít a zmrazit ho.

26:35
    Filip Hronek na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl těsně před bránou Leafs zablokován.

26:19
    Jake Muzzin se vrátil z trestné lavice zpět na led a musí mít obrovskou radost. Následuje komerční přestávka.
    26:01 Trevor MOORE - 2:0

26:01
    TREVOR MOORE nádherným způsobem vystihl rozehrávku Red Wings a z vlastního obranného pásma se řítil do samostatného úniku, který zakončil krásnou střelou zápěstím, a vymetl pravý horní roh brány! Gól v oslabení – 2:0!

25:15
    Ilja Michejev skvěle vyvezl puk z obranného pásma Maple Leafs a v pravém kruhu se navíc dostal k bekhendové střele, která minula přední pravou tyč.

24:14
    Jake Muzzin fauloval v pravém rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilová hra hostí.

23:34
    Nicholas Shore vystřelil od modré čáry a Jimmy Howard jeho táhlý pokus vyrazil svým pravým betonem mimo.

22:19
    Danny DeKeyser se ocitl v mezikruží v obrovské šanci a střelou zápěstím mířil k levé tyči, jenže brankář Frederik Andersen zasáhl vyrážečkou!

21:32
    Maple Leafs se protlačili ke střele v blízkosti levé tyče a Jimmy Howard puk skvěle vyrazil vyrážečkou mimo.

20:52
    Vyloučený Patrik Nemeth je zpět na ledě a Red Wings úspěšně přečkali první přesilovou hru Maple Leafs.

20:34
    Auston Matthews vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a puk skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena.

20:01
    John Tavares vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, v jejímž úvodu Maple Leafs dohrávají přesilovou hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 1:59.

Jimmy Howard předvedl v závěru první třetiny dva skvělé zákroky, po pouhých 31 sekundách zápasu ho ovšem překonal Andreas Johnsson, jehož gól zatím určuje vývoj utkání. Skóre po první třetině utkání je těsné. Toronto Maple Leafs 1 Detroit Red Wings 0.
    Maple Leafs udeřili po pouhých 31 sekundách a vedou 1:0

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:52
    Patrik Nemeth byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru utkání.

18:52
    Frederik Gauthier se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, trefil ovšem pouze náruč Jimmyho Howarda.

16:52
    Leafs krásně přenesli hru z pravého křídla doleva, jenže Kasperi Kapanen prudký kotouč nedokázal zpracovat.

15:27
    Justin Abdelkader se ocitl u pravé tyče ve velké příležitosti, Frederika Andersena ale nepřekonal!

14:22
    Ilja Michejev skvěle vystihl rozehrávku Red Wings a na vrcholu levého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, která skončila v náručí Jimmyho Howarda. Přestávka.

13:13
    Detroit dostal Toronto pod obrovský tlak, ze kterého pramenila tyč a další šance, brankář Frederik Andersen ovšem zůstal nepřekonán!

12:09
    Red Wings na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich táhlý pokus minul bránu Frederika Andersena.

11:32
    Morgan Rielly nyní nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost a mezi dvěma protihráči se protáhl do samostatného úniku, Jimmy Howard ho ale výtečně vychytal vyrážečkou! Přestávka.

09:35
    Morgan Rielly vystřelil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho následná rána byla zablokována.

07:06
    John Tavares vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho táhlý pokus minul bránu hostujících Red Wings.

06:14
    Anthony Mantha se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka.

04:08
    Kasperi Kapanen vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Jimmy Howard podržel puk v náručí.

03:36
    Maple Leafs na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Jimmy Howard puk vyrazil svým pravým betonem.

02:33
    Red Wings se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Přerušení.
    00:29 Andreas JOHNSSON - 1:0

00:29
    Auston Matthews na pravém křídle vybojoval puk a rychle ho diagonální přihrávkou předložil ANDREASOVI JOHNSSONOVI, který poté střelou zápěstím zamířil z pravého kruhu pod horní tyč! Leafs vedou 1:0! Asistence: Auston Matthews.

00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Muzzin (A), Barrie, Rielly (A), Ceci, Gravel, Holl – Kapanen, Tavares (A), Marner – Johnsson, Matthews, Nylander – Michejev, Kerfoot, Moore – Korškov, Shore, Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Detroit Red Wings: Howard (Larsson) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Cholowski, Bowey – Bertuzzi, Larkin (A), Mantha – Abdelkader (A), Filppula, Hirose – Erne, Nielsen (A), Ehn – Helm, Glendening, de la Rose. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Ghislain Hebert. Čároví: Greg Devorski, Mark Shewchyk.
    Maple Leafs vyhlíží další náročné střetnutí proti Red Wings

Letošní příprava NHL se chýlí ke konci, ještě nás ale čeká několik zápasů, včetně souboje dvou týmů z originální šestky, který se odehraje v neděli v noci ve Scotiabank Areně. Toronto na domácím ledě přivítá Detroit, se kterým se střetne během pouhých 24 hodin podruhé. Red Wings sice dokázali dotáhnout poslední vzájemný duel do prodloužení, jenže v něm byli úspěšnější Maple Leafs a vyhráli tedy těsně 4:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Johnsson (Matthews), 27. Moore, 29. Nylander (Barrie, Kerfoot), 30. Matthews (Rielly, Tavares), 37. Tavares (Matthews, Barrie)

Detroit Red Wings: Howard (41. Larsson) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Cholowski, Bowey – Bertuzzi, Larkin (A), Mantha – Abdelkader (A), Filppula, Hirose – Erne, Nielsen (A), Ehn – Helm, Glendening, de la Rose. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Ghislain Hebert. Čároví: Greg Devorski, Mark Shewchyk

Diváci: 18892