Skalica – Levice 2:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Topoľčany 6:3 (kon.) | Martin – Trnava 6:2 (kon.)
Pov. Bystrica – Dubnica 3:2 (kon.) | Bratislava Capitals – Žilina 3:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
6:3 (3:2, 2:1, 1:0)
HC Topoľčany
sk Středa 16.10.2019, 17:30 • STEZ aréna • 1. liga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Všetky mužstvá sa v tejto sezóne, už minimálne raz stretli. Rozbehlo sa nám nové kolečko vzájomných zápasov, vítam Vás už pri dvanástom kole Slovenskej hokejovej ligy.

HK Spišská Nová Ves:
    Spišiaci majú pred sebou dvojzápas na domácom ľade. V tom prvom privítajú Topoľčany. Hráči mali pár dní na to, aby sa spamätali z veľmi ťažkej prehry. V Dubnici bolo bo druhej tretine už 3:1 v ich prospech, siahali už na druhé víťazstvo v rade. Nakoniec im to nestačilo ani na bod. Po zbabranej záverečnej časti prehrali veľmi tesne 4:3.
    Z Dubnicou to po druhej tretine nevyzeralo dobre, tri krát po sebe hrali presilovku. Využili až tú nasledujúcu v úvode poslednej dvadsať minútovky. Gol Hegyiho ich nakopol k dokonalému obratu. Tomáš Klimenta zrovnal na 3:3 a o minútu a bol domáci prvý krát v zápase viedli. Spišiaci mali šancu vyrovnať v poslednej minúte stretnutia, no presilovku už nedokázali využiť a museli sa s výsledkom jednoducho zmieriť.

HC Topoľčany:
    Celé mužstvo má momentálne veľmi kvalitnú fazónu, v posledných piatich dueloch už nepocítili trpkosť prehry. Akoby to bol vlak, ktorý sa jednoducho nedá zastaviť. Ich výsledky sú založené na kvalitnej obrane. V poslednom zápase čelili kvalitnému celku z Martina. Súper na nich vyslal 45 striel, golman Erik Kompas bol prikrátky iba na jednu z nich. Ich štatistika oslabení je tiež veľmi úspešná, v predošlom zápase sa v ňom ocitli iba tri krát. Neinkasovali ani raz. V desiatej minúte stretnutia Koyš využil presilovku a zvýšil na 2:0. V druhej tretine sa v oslabení presadil Olejník, pre ktorého bude tento zápas trochu špecifický. Nastúpi proti tímu za, ktorý odohral posledné dve sezóny.
    Martin sa svojho čestného zásahu dočkal až v tretej tretine, zaznamenal ho Paulíny. Od tohoto momentu sa prestalo hrať plynulo. Topoľčany si zobrali oddychový čas a rozhodcovia do konca zápasu rozdali 9 menších trestov. V poslednej minúte využil jednú z presiloviek Tomčák a zaknihoval pre svoj tím ďalšie víťazstvo po výsledku 4:1.
    Topoľčancom teda herná pohoda nechýba, no Spišiaci im majú čo oplácať. V poslednom vzájomnom zápase im podľahli 4:2.

Vzájomné zápasy:
    18.9.2019 HC Topoľčany vs HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- (Nagy)
    Michalčín- Štefánik, Novák,Vartovník, Kover, Knižka- Semaňák, Halász, Koky, Ondov, Chovanec- Alvo, Havrila, Krajňák, Findura, Vantroba- Ludányi, Polomský, Štrauch, Boldižár

HC Topoľčany: Kompas (Komžík)
    Kováčik-, Hrebíček, Podstavek, Gergel, Uhnák, Ďurčo, Španko, Lantoš, Kluka,Tomčák Hrudík, Bystričan, Olejník, Laššo,Pekarčík, Bulák, Špankovič, Kubek

Rozhodca: Lesay- Janiga, Vall.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:06
    Prvé vhadzovanie v zápase získali domáci.

0:37
    Na ľade sa ocitla hokejka hostí, obe mužstva striedajú.

1:14
    Puk majú v moci hostia, no sú za Kompasom.

1:52
    Stále je to bez jedinej streli na bránu, domácich zastavil asink.

2:38
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Prvá strela na bránu a gól! Polomský našiel pred bránou RENEHO Štraucha, ktorý strelou z bekhendu otvára skoré.
    Asistencia: Polomský

4:00
    Hostia Rabčana zatiaľ neohrozili.

5:01
    Krajňáková strela z nájazdu gól neznamenala, vzápätí bol pri bráne na teč nachystaný Findura, Strelou do ľavého vynkla zvýšil skoré.
    Asistencia Havrila

6:36
    Topoľčanci momentálne sa snažia pri mantineli vybojovať puk a opustiť vlastnú tretinu.

7:22
    Vhadzovanie po pravici Kompasa.

7:39
    Bystričan sám ťahal puk po pravej strane, na útočnej modrej bol však odstavený.

8:25
    Spišiaci si nerozumeli a puk prešiel cez všetky čiary, vhadzovanie je pri Rabčanovy.

8:53
    Kováčik ostal v stredovom kruhu s bolestivou grimasou. Vylučovať sa nebude.

9:39
    Topoľčanci sa prvý krát dlhšie usadili v pásme a vytvorili tlak. Rabčan po strele prerušil hru.

9:50
    Topoľčany dali gól!
    KOVACIK okamžite vypáli po prihrávke z vhadzovania, strela od modrej bola ako z dela. Prestrelia všetko a všetkých.
    Asistencia: Kluka

11:25
    Kover sám bojoval o puk v strednom pásme, bol zdvojený a odovzdal puk súperovi.

12:28
    Oba celky striedajú počas hry, puk si hostia posúvajú vo svojom obrannom pásme a čakajú na spoluhráčov.

13:05
    Kluka, len nahodil puk od modrej.

13:52
    Krajnák s diaľky vypálil veľmi nepresne.

14:32
    Kover nezvládol vyhodiť puk, Uhnák ho prečítal a vypálil na Rabčana, Hrudík už len jednoducho do klepol puk do odkrytej
    brány.
    Asistencia Uhnák

16:12
    Koky si vyskočil na modrej a rukou zachytil puk, potiahol na bod vhadzovania a s náprahom vypálil, iba do betónov.

17:10
    Hokej naberá na obrátkach a tvrdosti, zatiaľ je to v rámci pravidiel.

17:57
    Spišiaci sa strelecky snažia o navrátenie vedenia, Kompas je už rozchytaní.

18:51
    Gergel po chybe odovzdal puk VARTOVNIKOVY, ktorý sa neponáhľal, pozahyboval si Kompasa a nakoniec z bekhehendu zavesil popod vrchnú tyč.
    Bez asistencie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Predsa len sa mohlo ísť do kabín na rovnovážneho stavu, po Laššovej strele sa rozzvonila pravá žrď domáceho golmána.
    Po pomalom začiatku sa to rozbehlo ako strelecky i golovo. Myslím, že tento zápas bude napínavý a zaujímavý i v nasledujúcich minútach.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

Hráči už prichádzajú na ľad.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:17
    Michalčin rýchlou prihrávkou cez stredné pásmo vysunul Vartovníka, no vystrelil iba do betónov.

21:22
    Spišiaci mali obrovskú šancu na odskočenie súperovi, Novákova strela z otočky sa však neujala.

21:36
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kováčik – 2 min., podrazenie).

21:53
    Máme tu prvú presilovku v zápase, Spišiaci sú už v pásme.

22:37
    Zatiaľ je to bez veľkej šance, celky striedali a Tomčák jednoducho oslobodil svoj tím.

23:24
    Strelu do betónov Kompas vyrazil do rohu, tam si ho našiel Koky a znova vypálil.

24:07
    Ludányi sa snažil puk rýchlo do korčuľovať, zakázanému uvoľneniu však nezabránil.

24:49
    Tomčák bol zo zadu obsekávaný, už bol Rabčanovy zoči v oči, rozhodca, len prerušil hru.

25:59
    Chovanec ma puk v moci a trocha vystrašil malou chybičkou v rozohrávke svojho brankára. Ten však bol pripravený.

27:04
    Hráči sa vydýchali a Ondov naberá rýchlosť, po pravom mantinely už predbehol dvoch protihráčov.

27:38
    Strelecky sú zatiaľ aktívnejší hostia, v pomere 18:25.

28:02
    Podstavek tvrdo odstavil Vantrobu, no v rámci fér play.

28:33
    Alvo na modrej čakal na puk, okamžite vypálil, ale veľmi nepresne.

29:33
    Semáňák si spoza hráča pripísal ďalšiu strelu.

30:12
    Puk mali v moci hostia po dlhšej dobe, kombináciu prečítal Novák a lobom rýchlo prehodil puk do stredného pásma, kde mu do brejku korčuľovali dvaja spoluhráči.

30:43
    Alvo spáchal zakázané uvoľnenie a domáci strácajú pásmo.

31:17
    Polomský predviedol malí tanec na korčuliach, obtočil sa pomedzi dvojicu a ohrozil Kompasa.

32:24
    Hráči striedajú, vhadzovať sa bude po pravej obrannej modrej domácich.

33:00
    Laššo, bol na stredovom kruhu čisto odstavený a domáci sa v brejku rútili dopredu. Po tvrdej strele sa zrodila pred bránou strkánica.

33:06
    Ondov sa dostal k nadhodenému puku, potiahol puk na bod vhadzovania a z pravej strany zvýšil.
    Asistencia Halász

34:17
    Domáci inkasujú veľmi lacný gól, z poza brány. Strelil ho PODSTAVEK ALBIN
    Asistencia Gergeľ.

34:52
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Laššo – 2 min., hákovanie).

35:59
    Domáci sa rozostavili veľmi rýchlo, v trojuholníkovom tvare si v blízkosti modrej posúvali puk. Strelu na seba zobral Michalčin.

36:51
    Gol padol ešte v presilovke, presne v jej poslednej sekunde. Ondov z medzikruží naznačil strelu, posunul puk dozadu a FINDURA z voleja strelil už piaty gól.
    Asistencia Ondov, Havrila

37:50
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., hákovanie).

38:02
    Šancu v podobe presilovky si vybojovali i hostia.

38:42
    Rabčan má plné ruky práce, zatiaľ však je pozorný.

39:04
    Prebieha predposledná minúta druhej tretiny, hostia dusia domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Kover sa v posledných sekundách dostal do obrovskej šance. Po vybehnutí z trestnej lavici sa dostal k puku, Lantoš sa však stihol vrátiť a vytlačiť ho, len do rohu. V tejto tretine sa streli na bránu takmer vyrovnali 29:30 vedú hostia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:19
    Kover sa vo veľmi veľkej šanci, keď po puku pred Kompasom nikto nešiel. Z bezprostrednej blízkosti nepremenil, ani po drážke z otočky.

41:27
    Prvú strelu v tejto tretine si pripísali i hostia.

41:58
    Gol domácich nebol uznaný, pretože podľa rozhodcu ho Kover dosiahol nohou.

42:28
    Domáci sa s tím musia zmieriť a momentálne brániť súpera vo svojom obrannom pásme.

43:14
    Dnešné stretnutie sleduje 327 divákov.

43:33
    Spišiaci už kontrolujú hru a napádajú súpera už v strednom pásme.

43:38
    Rabčan sa zapojil do hry po malej domov, puk sa dostal na hokejky hostí. Chybu však domáci rýchlo vyčistili.

45:50
    Knižka v strednom pásme, len jemne ťukol do puku. Hostia sa v zápätí predsa len dostali do útočnej tretiny.

46:43
    Novák naslepo posunul do jazdy Ludányimu a ten z prvej vypálil.

47:24
    Hostia sa k puku takmer nedostávajú.

47:48

48:03
    Domáci majú možnosť možno rozhodnúť tento zápas.

48:15
    Hráči sa nikam neponáhľajú.

48:32
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ondov – 2 min., podrazenie).

48:32
    O treste sa konzultovalo, pretože Hrebiček ostal po faule na ľadovej ploche. Zranil sa a za pomoci spoluhráčov a potlesku s tribún odkrýval na striedačku.

49:39
    Hostia v plnom počte.

50:04
    Halász sa sám rútil do šance, na osi hľadal Ondova, no Kľuka ho prečítal.

50:52
    Štrauch v obrovskej šanci, utiekol obrane hostí, no Kompas ho dokázal zvládnuť sám. Nenaletel na rýchle miešanie puku, ktorý skončil iba na ľavom betóne.

52:21
    Kover vypálil z pravého bodu na vhadzovanie, šancu na dorážku nik s jeho spoluhráčov nik nevyužil.

53:25
    Domáci sa sústredia viac na obranu a k šanciam sa dostávajú iba z rýchlych brejkov. Zatiaľ im ich nedarí premeniť.

53:33
    Topoľčanci kombinujú v pásme, štadiónom sa ozýva piskot.

54:18
    Domáci pochybili pri vyhodení puku a na osi sa v šanci ocitol Tomčák. Domáci sa však obetavo hádzali do streli.

54:49
    Rabčan vyrazil puk do ľavého rohu, kde sa už zrodila bitka viacerých aktérov.

55:23
    Rabčan si telom pokryl ľavú žrď.

56:21
    Avizovaná vysoká hokejka na strane hostí poplietla hráčov, ktorí prestali hrať.

56:54
    Rabčanova brána za pomoci Lašša opustila svoje miesto a bude sa vylučovať.

56:57
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Laššo – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

57:23
    Pri puku sú domáci Ondov a Halász po krížnej prihrávke cez stred preniesli hru.

57:51
    Blíži sa nám predposledná minúta zápasu, puk je v rohu po ľavici Kompasa.

58:25
    2+10

58:25
    Tomčák si dnes už nezahrá a po nezvládnutí dostal osobný trest do konca zápasu.
    Topoľčany dostávajú ďalší trest pre hrátsku lavicu za zdržiavanie hry.

58:36
    Nemám rada unáhlené závery, ale myslím že je rozhodnuté. Zariadil to Krajňák
    Asistencie: Vartovnik Kover

59:06
    Na ľade vládne chaos, rozhodcovia už majú zmätok v rozdaných trestoch. Začo si od divákov vyslúžili piskot.

Po zápase sa na ľade roztrhli emócie na strane hostí dodatočný trest dostal Bystičan za údery. Spišiaci sa momentálne lúčia s divákmi. V tomto napätom závere stretnutia to predsa len zvládli. Topoľčancov porazili po veľmi dlhej šnúre 14- zápasov po sebe. Podaril sa im teda husársky kúsok a to za 3 body. Z ktorými sa po toľkých prehrách možno až tak nerátalo. To je na dnes všetko, stretneme sa v piatok. (20:03:02)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 3. Štrauch (Polomský), 6. Findura (Havrila), 19. Vartovník, 34. Ondov (Halász), 37. Findura (Ondov, Havrila), 59. Krajňák (Vartovník, Kover) – 10. Kováčik (Kluka), 15. Hrudík (Uhnák), 35. Podstavek (Gergeľ)

Rozhodčí: Lesay- Janiga, Vall