Toronto – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Vegas 0:3 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Tampa – Colorado 2:6 (kon.) | Arizona – Ottawa 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Buffalo 3:4 (kon.)
NY Rangers – Vancouver 2:3 (kon.) | Minnesota – Montreal 4:3 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 20.10.2019, 04:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Hokejová NHL pokračuje v sobotu pořádnou náloží zápasů. V noci ze soboty na neděli bude k vidění střetnutí mezi Los Angeles a Calgary, jemuž se budeme věnovat v tomto přenose.

Los Angeles prohráli poslední tři zápasy a svým způsobem plynule navazují na své výsledky z minulé sezony, kdy se také herně trápili. Kings trápí zejména defenziva, jež je jedna z nejslabších v lize.

Využít toho bude chtít Calgary, které naopak vyhrálo poslední dvě střetnutí a v Západní konferenci se díky tomu posunulo na šestou příčku. Tým, v jehož brance letos září David Rittich, má jen nejvyšší ambice, což ale po vítězství v Západní konferenci (v rámci základní části) z minulé sezony není žádným překvapením.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – B. Hutton, Doughty, Martinez, Walker, MacDermid, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Lizotte, Toffoli – Kovalčuk, A. Kempe, Lewis – Clifford, Amadio, Wagner.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rieder, Jankowski, Czarnik.

Rozhodčí: Rank, Walsh – Gawryletz, Rody.

00:01

00:25
    Quick si připisuje první zákrok v utkání.

01:15
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Rychlý přechod středního pásma, TYLER TOFFOLI se v pravém kruhu prokličkoval kolem obránce a z prostoru mezi kruhy překonal českého brankáře! Asistence: Blake Lizotte, Jeff Carter.
    01:15 Tyler TOFFOLI - 1:0

01:49
    Puk vyletěl při nahození domácích až do ochranné sítě.

01:58
    Rieder se prosmýkl mezi kruhy, odkud zkusil štěstí z bekhendu. Quick vyráží.

03:10
    Tempo hry se trochu zpomalilo oproti úvodním minutám. Oba týmy se marně snaží usadit v útoku.

03:37
    Tkachukova střela zamířila jen za branku domácích.

04:07
    Rittich zastavuje útok Toffoliho, další překvapení nehodlal připustit.

04:41
    Lucic při přechodu útočné modré padá na led, rozhodčí ale prohřešek bránícího hráče neviděl.

04:48
    Doughty srazil nahození Calgary do ochranné sítě.

04:55
    Rittich zastavil puk, za kterým se hnal jeden z domácích hráčů.

05:51
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., hákování).

06:00
    Kings vyhazují přes všechny čáry.

06:40
    Monahan stál zády k brance, při snaze o otočku ale o puk přichází. Domácí se osvobodili.

07:17
    Brodieho střela byla zblokována, domácí poté vyváží puk znovu do bezpečí.

07:51

07:51
    Hamonic pálil od modré, ale puk končí na zadním mantinelu.

08:10
    Bude se znovu vylučovat na straně domácích. To však až po komerční přestávce.

08:10
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., podrážení).

08:20
    Los Angeles na začátku oslabení vyhazuje puk.

08:49
    Postavení mimo hru Calgary.

09:29
    Prudká Czarnikova střela z pravého kruhu orazítkovala jen plexisklo za brankou Quicka.

09:52
    Lindholm v dobré pozici v pravém kruhu rychle vystřelil, puk až ke Quickovi neprošel. Domácí poté vyhazují.

10:10

10:29
    Quick se musel vypořádat se zakončením Hamonica. Povedlo se mu vyrazit puk mimo nebezpečí.

11:17
    Carterova střela v pásmu Calgary byla zblokována. Hosté se poté pokusili o přihrávku skrz střední pásmo, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

11:56
    Bude se vylučovat poprvé na straně Flames. Komerční pauza.

11:56
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., hákování).

12:12
    Kovalčuk vypálil z první z levého kruhu. Střelu tečoval bránící Hamonic a Rittich stihl zareagovat. Ustál i snahu Cartera o dorážku.

12:41
    Přihrávka před brankoviště adresáta nenalezla. Calgary poté vyhazuje.

13:03
    Přechod Los Angeles do útoku končí postavením mimo hru.

13:35
    Kopitar střílel zpoza levého kruhu, Rittich ramenem vytěsnil. Calgary se poté znovu osvobozuje.

13:56

14:23
    Obrana Kings propadla a nechala nekrytého Monahana, jenž ale po přijmu přihrávky v pravém kruhu poslal střelu přímo do Quicka. Komerční pauza.

15:25
    Puk pravidelně střídá majitele a hra se přelévá ze strany na stranu.

15:43
    Rittich musel čelit další nepříjemné střele domácích, tentokrát po průniku po pravém křídle.

16:04
    Lizotte byl faulován brankářem Rittichem, když přepadl přes jeho hokejku. Bude se vylučovat.

16:04
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (David Rittich – 2 min., podrážení). Trest odpyká Matthew Tkachuk.

16:15
    Kempe napálil puk do tyče Rittichovy branky!

16:50
    Calgary dvakrát rychle vyhodilo.

17:10
    Průnik Kovalčuka, Rittich vyráží jeho střelu a hosté se osvobozují.

17:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., držení).

18:05
    Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

18:50
    Dobře myšlená přihrávka Gaudreaua do pravého kruhu, Lindholm nezpracoval.

19:20
    Quick vyrazil nahození Lindholma, Tkachuk se k dorážce nedostal.

19:25
    Domácí se osvobodili.

19:47

19:52
    Flames se dostali do postavení mimo hru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Los Angeles vstoupilo do zápasu velmi rychlým gólem Tylera Toffoliho už po 75 vteřinách hry. Od té chvíle drží těsné vedení a v mnoha pasážích zápasu bylo lepším týmem. Celkový obrázek hry však nabízí vyrovnanou podívanou a duel je po první třetině zcela otevřený.

Další třetina začne přibližně v 05:05.

20:01
    20:18 Jeff CARTER - 2:0

20:18
    To je vstup do druhé třetiny! Domácí navázali na rychlý gól z úvodní periody a prosadili se i na začátku prostředního dějství. JEFF CARTER po průniku k brankovišti přihrával před brankoviště a bránící hráč srazil svou nohou puk směrem na Ritticha, jemuž propadl za záda. Bez asistence.

20:40
    Rittich musel zasahovat proti střele Browna. Puk vyrazil.

21:35
    Od pravého mantinelu, z ostřejšího úhlu, zkusil pozornost Quicka Ryan.

23:05
    Rittich byl znovu v permanenci, kotouč se mu povedlo zastavit a přerušit hru.

23:50
    Kopitar se dostal za obranu Flames, ale jeho nájezd Rittich vychytal.

24:08
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Quickem.

24:31
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hrubost).

24:37
    Monahan se neprodral k puku po střele Lindholma. Domácí vyhazují.

25:45
    Chyba Flames ve středním pásmu při rozehrávce, ANŽE KOPITAR se v oslabení dostal do úniku a střelou do pravého horního růžku branky pokořil Ritticha. Bez asistence.
    25:45 Anže KOPITAR - 3:0

26:21
    Quick vykopl betonem střelu Anderssona zpoza kruhů.

26:31

26:40
    Ještě jeden zásah Quicka před tím, než domácí získali puk pod kontrolu.

27:20
    Riederova střela byla sražena Royem do ochranné sítě. Komerční pauza.

27:55
    Kings se znovu snažili o únik, ale Toffoli puk nezachytil. Zakázané uvolnění.

28:31
    Rittich ukryl do lapačky střelu Huttona z pravého kruhu. Bude se ale vylučovat na straně hostů.

28:31
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., hrubost).

28:58
    Domácí využívají přesilovku po dělovce ILJI KOVALČUKA zpoza levého kruhu. Čistý průstřel, Rittich nedokázal puk zastavit. Asistence: Alex Martinez, Michael Amadio.
    28:58 Ilja KOVALČUK - 4:0

29:25
    Na ledě je plno emocí. Po přerušení hry se na zadním mantinelu v obranném pásmu Calgary strhla hromadná strkanice.

29:25
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., držení hole).

29:40
    Rittich musel rychle na led, povedlo se mu zastavit letící puk.

30:07
    Před brankou Calgary se snažil Carter podpíchnout puk pod betony českého brankáře. Ten šanci soupeře zlikvidoval.

30:50
    Kempe nastřelil podruhé v utkání tyč!

31:25
    Zatímco končí přesilovka domácích, rozhodčí signalizuje vyloučení na straně Calgary.

31:26
    Komerční přestávka.

31:26
    Rittich svou hokejkou sekl do Iafalla a dostává dvouminutový trest.

31:59
    Martinez si vybral trochu smůly, když se před brankovištěm nedostal k puku, který proklouzal mimo nebezpečí.

32:15
    Flames vyhazují puk.

33:26

33:30
    Doughty střelou od modré orazítkoval jen zadní mantinel za Rittichovou brankou.

33:50
    Tlak domácích, Rittich podržel svůj tým, když úspěšně čelil nejen střele z prostoru mezi kruhy, ale i proti zakončení Iafalla, který obkroužil branku a zkusil procpat puk k tyčce.

34:28
    Hra je přerušena. Komerční pauza.

35:10
    Quick je ve druhé třetiny takřka bez práce. Calgary se před ním neobjevilo už několik minut a celkem na něj šly v této části hry jen tři střely.

36:11
    Přihrávka rukou domácích ve středním pásmu. Hra je přerušena.

36:44
    Rittich přerušil hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

38:00
    Tempo hry se v závěru druhé třetiny trochu snížilo. Los Angeles už nevytváří tak velký tlak jako v předchozích minutách.

38:17
    A přesto se domácí dostali do další velké šance! Na zadním mantinelu nebylo Calgary dost důrazné, nezískalo puk a Rittich měl plné ruce práce, aby vykryl prostor před brankovištěm, kam si najel Carter. Výborný zákrok betonem.

39:10
    Těsně nevyšel domácím další pokus o brejk z vlastního pásma.

39:30
    Zakázané uvolnění Kings.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Los Angeles dokázalo na začátku druhé třetiny zvýšit na 2:0 a rozjelo tím svou dominanci v prostřední části hry, kterou potvrdilo ještě dalšími dvěma góly a celkem 20 střelami na branku. Před poslední dvacetiminutovkou domácí vedou 4:0.

Další třetina začne přibližně v 06:04.

40:00
    Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází David Rittich, přichází Cam Talbot.

40:00
    Třetí třetina byla zahájena.

40:33
    Brankář Talbot se poprvé dostal k zákroku a přerušil hru po střele Martineze.

41:05
    MacDermid se k ohrožení branky Calgary nedostal, byl zblokován Czarnikem.

42:01
    Quick se musel předvést proti střele Lucice z prostoru mezi kruhy. Přerušuje hru.

43:15
    Frolík vysunul Kylingtona, který ale neměl prostor k zakončení a musel s pukem na zadní mantinel.

44:05
    Průnik domácích po pravém mantinelu. Clifford se prodral do pravého kruhu, odkud zabočil před brankoviště, Talbota ovšem už nepřekonal.

44:23
    Flames zastavuje postavení mimo hru.

45:15
    Třetí třetina je zatím hodně plynulá. Což nejvíc vyhovuje domácím, jelikož čas rychle ubíhá a bez většího ohrožení ze strany soupeře.

45:33
    Jako by byl Monahan proti, přinutil Quicka přerušit hru svým zakončením z předbrankoviště.

45:43
    Postavení mimo hru domácích.

47:20
    Calgary podrželo puk ve svém pásmu, počkalo na prostřídání, ale útočný výpad byl stejně rychle odražen.

48:35
    Hraje se dlouho bez přerušení. V útoku jsou domácí, ale nepospíchají se střelbou.

48:55
    Rychlý kontr Backlunda, Quick zasahovat nemusel, puk končí na zadním mantinelu.

49:38
    Cliffordovu střelu drží Talbot mezi betony. Komerční pauza.

50:25
    V obranném pásmu Kings se do sebe u mantinelu pustili Doughty s Tkachukem, kteří se začali rvát i vleže. Okamžitě se tam vydali hráči obou týmů, několik jich dokonce přepadlo přes klubko, které oba rváči na ledě vytvořili.

50:25
    Doughty zastavil Tkachuka u mantinelu bodyčekem, po němž mladý hráč Calgary nebezpečně přepadl. Začal oplácet, udělil pár krosčeků, než začal do ležícího Doughtyho mlátit. Okamžitě se tam vydal Wagner, který přes Tkachuka přepadl.

50:25
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., podražení + 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., hrubost).

50:50
    Calgary mělo v oslabení velkou šanci, Quick byl mimo brankoviště, ale ani z této příležitosti se nedokázali prosadit.

51:53
    Kings hráli v šesti, jsou tak potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

52:23
    Brodie se procpal mezi kruhy, jeho bekhendovou střelu Quick vyráží.

52:43
    Carter vystřelil už od modré čáry, Talbot vyráží.

53:14

53:47
    Gaudreau se dostal za obranu Kings, v souboji jeden na jednoho s Quickem ale neuspěl.

54:28
    Oba týmy jsou v plném poštu.

54:48
    Hamonicova rána od modré se stala kořistí Quicka.

55:42
    Bude se znovu vylučovat na straně Calgary. To ale až po komerční přestávce.

55:42
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., nedovolené bránění).

55:57
    Talbot musel betonem vykopnout letící puk. Kings vybojovali další vhazování před brankou soupeře.

56:12
    Flames vyhodili puk ze svého pásma.

56:40
    Další vyhození hostů. To ale Los Angeles v tuto chvíli nemusí vůbec vadit.

57:22
    Ještě jedno vyhození hostujícího týmu.

57:42

57:50
    Backlund, který se vrátil z trestné lavice, se dostal k přihrávce z vlastního pásma, zamířil na Quicka, ale byl při zakončení faulován Doughtym! Trestné střílení!
    57:50 Mikael BACKLUND - 4:1

57:50
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MIKAEL BACKLUND si při samostatném nájezdu kličkou do levé strany povytáhl brankáře soupeře více z branky, navíc v rozkleku, a povedlo se mu ho obhodit.

58:04
    Flames se dopouští zakázaného uvolnění.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

59:57
    Ještě šance Calgary, přihrávka na modrou čáru a střela na zadní mantinel.

Los Angeles ukončilo svou šňůru tří porážek v řadě a na svém ledě poráží Calgary 4:1. Domácí dokonce vyhnali z branky Davida Ritticha, který už do třetí třetiny nenastoupil.

Kings skvěle vstoupili do zápasu a skórovali po 75 vteřinách. Druhý gól dali na začátku druhé třetiny a do 29. minuty stihli skórovat ještě dvakrát. Až do konce druhé třetiny navíc nepustili soupeře prakticky vůbec k ohrožení brankáře Quicka, jemuž Calgary sebralo čisté konto až dvě minuty před koncem při trestném střílení.

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:30

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:49:08)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Toffoli (Lizotte, J. Carter), 21. J. Carter, 26. Kopitar, 29. Kovalčuk (Martinez, Amadio) – 58. Backlund (TS)

Calgary Flames: Rittich (40. Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rieder, Jankowski, Czarnik.

Rozhodčí: Rank, Walsh – Gawryletz, Rody