Barys – Viťaz 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Omsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 2:3 (kon.)
Riga – Nižněkamsk 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 20.10.2019, 16:00 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:26:38)

Spartak Moskva: 14.

To byl neskutečný tlak na branku Spartaku, ovšem po závěrečné siréně hráči v červenobílých dresech děkují Hudáčkovi, který v závěrečných vteřinách působil na brankovišti jako zeď a i díky němu si hosté nakonec odváží plný počet bodů.

59:48
    Střelu Burdasova Hudáček vyráží, ale na levé straně nikdo z domácích nedoráží.

59:35
    Július Hudáček (Spartak Moskva) má puk kdesi ve své výstroji, po dalším tlaku domácích do branky.

Petrohrad právě vstřelil branku!
    Jori Lehterä (Petrohrad) vypálil z mezikruží, puk Hudáčkovi propadl, ale vypadalo to, že za brankovou čáru ho dotlačil důrazný SERGEJ PLOTNIKOV... ano, je to tak, Plotnikov potvrzen jako střelec důležitého gólu, z pohledu domácích. Asistence: Maxim Karpov a Jori Lehterä.

58:40
    Július Hudáček (Spartak Moskva) zastavuje za vlastní brankou nahozený kotouč.

58:13
    A ten okamžik přichází právě nyní, Magnus Hellberg (Petrohrad) na střídačce, domácí to zkouší v šesti.

57:56
    Pomalu, ale jistě, se blíží okamžik, kdy to domácí pravděpodobně zkusí v šesti, bez brankáře.

57:35
    Spartak dostává po pravé straně puk do útočného pásma.

55:15
    No, pokud Petrohrad nevyužil ani dvojnásobnou přesilovou hru, těžko se bude v poslední pětiminutovce smazávat dvougólová ztráta.

55:00

54:30
    Nepřesná střela od modré v podání domácích, hosté poté dostávají puk ze třetiny a všichni tři stihli prostřídat.

53:58
    Spartakovce čeká ještě zhruba půl minuta oslabení tří proti pěti, nyní se hostům podařilo dostat puk ze třetiny.

53:30
    Domácí mají jedinečnou možnost snížit náskok soupeře, při přesilové hře pěti proti třem.

53:00
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., sekání).

52:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., podrážení).

51:38
    Zatím to vůbec nevypadá, že by jeden z týmů měl přesilovou hru, Spartak této přesilovky využívá hlavně k tomu, aby získal důležité vteřiny.

51:04
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., krosček).

50:55
    Ale Spartak se nežene do útočení, hosté se po chvilce zpět vrací do středního pásma.

50:45
    David Rundblad (Petrohrad) s pukem za vlastní brankou, je pod tlakem při rozehrávce.

50:02
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních necelých deset minut, domácí mají ještě dost času na to, aby s výsledkem něco udělali.

49:20
    Petrohrad měl nyní dobře rozehranou útočnou akci, ale vše bylo pomalé, defenziva Spartaku se stihla zformovat.

48:29
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:27
    Puk míří za branku Petrohradu, hosté se ale nikam neženou.

46:29
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hrubost).

46:15
    Nahozený puk domácích míří za branku Spartaku, Anton Burdasov se snažil ohrozit Hudáčka, ale ten byl pozorný.

44:56
    Alexandr Děrgačov (Petrohrad) netrefuje z levé strany branku Spartaku.

44:38
    Červenobílá pas číhá na domácí borce ve třetině hostů.

44:14
    Puk ve třetině Spartaku, ale stále platí to, co v předchozím průběhu – domácí se těžko dostávají od mantinelů.

41:45

41:15
    Další vyhozený kotouč ze třetiny Petrohradu.

40:40
    Nekompromisní odpal puku v podání domácího obránce.

40:11
    V úvodu třetí třetiny se dohrává přesilová hra Spartaku Moskva.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Skončila druhá třetina, kterou opět ovládli hosté. Nikoliv herně, ale výsledkově. Spartak předvádí parádní taktický výkon, domácí nechávají aktivitu na soupeři a soustředí se na perfektní defenzivu, což je zatím recept na úspěch.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., příliš mnoho hráčů).

39:27
    Maxim Cyplakov (Spartak Moskva) netrefuje od modré čáry branku Petrohradu.

39:10
    Hosté dostávají puk do středního pásma, to jim v tuto chvíli stačí.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    V němž je to ale zatím nijaké, v podání Petrohradu, domácí se velmi těžko dostávají od mantinelu do střeleckých pozic.

38:05
    Přesto se domácí po pravé straně dostali do útočného pásma.

37:45
    Petrohradští pod tlakem při vlastní rozehrávce, velmi dobrá hra Spartaku v těchto chvílích.

35:59

35:57
    Arťom Zub (Petrohrad) vypálil od modré, ale jeho střela byla zablokována.

35:38
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) znepříjemňuje rozehrávku soupeři, šetří tak čas.

35:16
    Další puk míří ze třetiny Spartaku, který se zatím výtečně brání při vlastním oslabení.

34:59
    Kaspars Daugavinš (Spartak Moskva) se při vlastním oslabení dostal až před Hellberga, kterého ale již překonat nedokázal.

34:10
    Petrohrad neudržel útočné pásmo.

33:59
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., držení).

33:40
    Ve druhé třetině se ale hosté tak moc nedostávají k nějakým brejkům, v tomto je to jiné.

33:10
    Vhazování po levici Hudáčka, úspěšnější jsou hosté, kteří tak dostávají puk ze třetiny.

32:47
    Dmitrij Kagarlickij (Petrohrad) to šikovně zkusil bekhendem z pravé strany, ale Július Hudáček (Spartak Moskva) byl pozorný.

31:58
    Stále se hraje parádní hokej, útočnou akci SKA zastavuje odpískaný ofsajd.

31:25
    Pohledná útočná akce Petrohradu, kterou měl Jori Lehterä zakončit střelou z mezikruží, kdyby mu to ale neznemožnil obránce Spartaku.

30:40
    Spartakovci nyní číhají na svého soupeře u červené čáry, kde se snaží rozbíjet akce Petrohradu.

30:00
    Jsme přesně v polovině velmi pěkného a velmi rychle hraného zápasu, v němž zatím favorizovaný Petrohrad tahá za kratší konec.

29:40
    Jaroslav Dyblenko (Petrohrad) vrací puk do třetiny Spartaku, kde ale hrají hosté.

28:55
    Július Hudáček (Spartak Moskva) se trochu pozapoměl za brankou, nestihl se vrátit do branky, Dmitrij Kagarlickij (Petrohrad) toho zkoušel využít, ale z mezikruží netrefuje branku!

28:30
    Arťom Švec-Rogovoj (Petrohrad) ztrácí puk ve středním pásmu, ale jeho spoluhráči ho vybojovali na vlastní modré zpět.

27:35
    David Rundblad (Petrohrad) nahazuje z pravé strany puk na Hudáčka, ten vyráží a obránce Spartaku dostává puk ze třetiny.

27:00
    Domácí se uchylují k nahození kotouče, který ale hosté vrací zpět do střední třetiny.

26:20
    Bojuje se ve třetině Spartaku, hosté ale dobře brání, domácí se nemohou dostat od mantinelů.

25:15
    Petrohrad v útočném pásmu, Jarno Koskiranta (Petrohrad) promáchl před Hudáčkem, kam šla překvapivá přihrávka zpoza branky Spartaku.

24:10
    Vladimir Tkačjov (Petrohrad) zabojoval v útočném pásmu o puk, marně, hrají hosté.

23:52
    A Petrohrad se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

23:34
    Spartakovci jsou zpět v útočném pásmu, zásluhou Robina Hanzla, který zavezl puk středem.

22:12
    Inkasovaný gól je tvrdou lekcí pro Petrohrad, Spartak zatím dokonale trestá i sebemenší zaváhání domácích.
    21:16 Anatolij NIKONCEV - 1:3

21:16
    Spartak právě vstřelil branku!
    Kapitán Spartaku ANATOLIJ NIKONCEV dává svůj dnešní gól, když si najel před branku přesně v okamžiku přihrávky Fjodorova a střelou z první nedal Hellbergovi šanci. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Arťom Fjodorov.

20:45
    David Rundblad (Petrohrad) vrací nahozený kotouč soupeře do středního pásma.

20:15
    Petrohrad, stejně jako v úvodu zápasu, vyhrává úvodní buly a žene se do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:55.

Skončila první třetina, která nabídla velmi dobrý hokej. Oba týmy hrají na maximum a jedna akce střídá akci. Petrohrad měl parádní vstup do zápasu, ale góly začali dávat hosté. Domácí se prosadili až za stavu 0:2.

16:54
    Dmitrij Kagarlickij (Petrohrad) zkoušel z levé strany překonat Hudáčka, ten ale jeho střelu vyrazil, jenže jako ležící již nedokázal zareagovat na na druhé straně dorážejícího JAROSLAVA DYBLENKA. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj a Dmitrij Kagarlickij.

15:49
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hrubost).

15:20
    Krátce a jednoduše – Petrohrad hraje hokej a Spartak dává góly...
    14:23 Anatolij NIKONCEV - 0:2

14:23
    Svým prvním gólem v nové sezóně dává ANATOLIJ NIKONCEV svému týmu dvoubrankové vedení, když se dokázal prosadit na hranici brankoviště, kde tečuje puk po přihrávce z pravé strany. Asistence: Patrik Hersley.

13:58
    Domácí střídají, hostům se otevřel prostor na rychlý brejk, kdyby ale také nestřídali.

13:20
    Arťom Švec-Rogovoj (Petrohrad) ve svém první startu v dresu SKA podává zatím velmi dobrý výkon.

13:02
    Vladimir Tkačjov (Petrohrad) v podstatě jen nahazuje kotouč z pravé strany, ten získávají hosté, kteří vyhazují na zakázané uvolnění.

12:40
    SKA v útočném pásmu, Spartak se zatím ale velmi dobře brání.

12:09
    Hrálo se dlouho bez přerušení hry, k tomu došlo až nyní, při ofsajdu Petrohradu.

10:24
    Hraje se ve třetině Petrohradu, který po inkasovaném gólu jako by ztratil tempo.
    09:07 Martinš KARSUMS - 0:1

09:07
    Tak tento gól Spartaku je již uznán, vypadalo to, že právě MARTINŠ KARSUMS dokázal tečovat před Hellbergem střelu od modré a puk končí v brance SKA. Asistence: Maxim Cyplakov a Maxim Gončarov.

08:45
    Andrej Kutějkin (Spartak Moskva) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na pravou stranu.

08:28
    Alexandr Děrgačov (Petrohrad) trefuje od modré bránícího hráče, puk končí v rohu.

08:10
    Spartakovci každopádně ukázali domácím, v čem by dnes mohli být opravdu hodně nebezpeční.
    06:48 ... gól Karšumse nakonec nebyl uznán

06:48
    A gól neplatí! Martinš Karsums (Spartak Moskva) totiž přebral puk před modrou čárou, byl to milimetrový ofsajd.

06:48
    Pozor, rozhodčí ještě jde celou situaci prozkoumat na video.
    06:48 Martinš Karsums (Spartak Moskva) dopravil puk do branky, ale....

06:48
    No vida, tak k čemu je domácím drtivý nástup do zápasu, když z druhé střely na branku inkasují! MARTINŠ KARSUMS zachytil puk na útočné modré, vyhl se obránci a střelou pod lapačku překonal z levé strany Hellberga.

06:27
    Po vyhraném vhazování se domácí drží v útočném pásmu.

05:30
    Úvodní pětiminutovka nabídla parádní hokej, doufejme, že tomu tak bude po celou dobu zápasu.

05:15
    Na druhé straně registrujeme nepřesnou střelu Nikonceva, z pravé strany.

04:46
    Maxim Karpov (Petrohrad) projel středem do útočného pásma, nahodil puk do rohu, hrají ale hosté.

04:18
    Petrohradští mají skvělý vstup do zápasu, v podstatě zatím soupeře nepouští přes červenou čáru.

03:50
    Július Hudáček (Spartak Moskva) zachycuje nahozený puk za vlastní brankou a rozehrává na pravou stranu.

03:30
    Vladimir Tkačjov (Petrohrad) to zkusil pohotově z pravé strany, Hudáček si pohlídal prostor u své levé tyčky.

03:10
    Petrohrad se po levé straně dostává do útočného pásma.

02:38
    Puk opouští ledovou plochu, hra přerušena, Petrohrad má velmi dobrý vstup do zápasu.

02:08
    Maxim Karpov (Petrohrad) vyzkoušel pozornost Hudáčka z levé strany, gólman Spartaku jeho střelu chytá.

01:45
    Július Hudáček (Spartak Moskva) dopaluje puk ze třetiny, ale domácí jsou bleskově zpět.

01:15
    Hudáček nyní vychytal Švece-Rogovoje, který si z pravé strany sjel před branku Spartaku.

00:55
    SKA s pukem ve středním pásmu, následuje nahození kotouče do třetiny Spartaku.

00:22
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se vrací před Hudáčka.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Zub, Dyblenko, Rundblad, Tokranov, Rukavišnikov, Galeňuk, A. Bělov – Lehterä, S. Plotnikov, Tkačjov – Kagarlickij, Burdasov, Švec-Rogovoj – Koskiranta, Děrgačov, Karpov – Kablukov, Ketov, Marčenko – Kuzmenko.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, Rylov, Kutějkin, D. Višněvskij, Grišin, Gončarov, Trišin – Daugavinš, Zubov, Fjodorov – Karsums, R. Hanzl, Chochlačov – A. Galimov, Nikoncev, Juňkov – Arkalov, Šablovskij, Cyplakov.

Rozhodčí: Naumov, Olenin – Kučava, Sivov.

Možná československá stopa v utkání

Robin HANZL (SPM)

SPARTAK MOSKVA
    Spartakovci jsou na tom v tabulce Západní konference ještě hůře, než slavný petrohradský klub. Aktuálně jim patří až sedmá příčka, s šestibodovou ztrátou na svého dnešního soupeře. A jestli je v něčem na tom Spartak podobně, jako SKA, pak je to celkem bídná forma z posledních duelů. Moskevský klub totiž drží nelichotivou bilanci tří porážek v řadě a na výhru v normální hrací době čeká Spartak již téměř měsíc. Naposledy tak vyhrál 26. září doma nad Jekatěrinburgem, navíc fotbalově 1:0...

SKA PETROHRAD
    Petrohrad se, jako vždy, drží opět ve špičce Západní konference, byť to zatím nějaká velká hitparáda v podání SKA zatím není. Hned šestice týmů, v rámci celé ligy, již nasbíralo více bodů, než bohatý klub z Petrohradu. Navíc se v posledních zápasech nepotýká Petrohrad zrovna se skvostnou formou... z sedmi posledních duelů vyhrál pouze dva (jednou v normální hrací době, jednou v prodloužení), hned pět zápasů Petrohrad prohrál, což není zrovna lichotivá bilance pro tento velkoklub.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž SKA PETROHRAD přivítá na svém stadionu SPARTAK MOSKVA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 17. Dyblenko (Švec-Rogovoj, Kagarlickij), 59. S. Plotnikov (Karpov, Lehterä) – 10. Karsums (Cyplakov, Gončarov), 15. Nikoncev (Hersley), 22. Nikoncev (D. Višněvskij, Fjodorov)

Rozhodčí: Naumov, Olenin – Kučava, Sivov

Diváci: 12 395