Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 0:4 (kon.) | Liberec – K. Vary 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:1 (kon.)
HC Olomouc
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 25.10.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 13. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:20:38)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 7 (celkem 28)
    Sparta – 9 (celkem 33)

Je tady konec dnešního zápasu a Sparta vítězí jednoznačně 4:0! V poslední třetině totiž vítězství pražského celku ztvrdil Matůš Sukeľ. Olomouc si ještě dokázala vytvořit několik šancí, na bezchybného Machovského to však dnes nestačilo.

Nejlepší hráči utkání:
    Jan Švrček (OLO)
    David Tomášek (SPA)

59:35
    Vyrůbalíkova přihrávka se Dujsíkovi odrazila a musí se pro puk vracet do obranného pásma.

58:56
    Buchteleho střelu Lukáš neviděl, odrazila se však od něj do rohu.

58:47
    Poláškova rána se odrazila od tyče do zadní části Lukášova betonu a od něj směřovala zpět do branky. Domácí brankář však dokázal puk zalehnout.

58:19
    Sparta posouvá puk do středního pásma, kde si ho berou kohouti.

58:04
    Smejkal na modré čáře nezpracoval přihrávku a puk doklouzal až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Machovským.

57:23
    Švrčkovo nahození trefilo jen Pecha.

57:17
    Ondruškova střela o nohu jednoho ze soupeřů nečekaně změnila směr a Machovský měl co dělat, aby puk zastavil.

56:56
    Burian hledal před brankou Irgla, ale jeho přihrávku ještě tečoval jeden z hostů.

56:18
    Sukeľova další střela skončila zblokovaná v rohu.

55:51
    Bambulovu ránu Machovský zastavil lapačkou a navíc ještě stihl rozehrát.

55:25
    Dočekal a po něm i Dvořák trefili jen bránící hráče.

Dnešní utkání sleduje 4639 diváků.

55:09
    Na druhé straně ukryl Machovský puk do lapačky.

54:57
    Růžičkova střela směřovala nad branku.

54:25
    Sukeľův pokus směřoval do masky Lukáše.

53:55
    Pech si najel mezi kruhy a bekhendem hledal místo mezi betony Lukáše. Po něm ještě horlivě dorážel Buchtele, Olomouc však udržela puk před brankovou čárou!

53:30
    Vyrůbalíkova přihrávka našla jen brusle jednoho z hráčů Sparty.

52:23
    Polášek zavezl puk do útočného pásma, tam ho však společnými silami zastavili Dujsík s Kolouchem.

51:54
    Handl se dobře vrátil a zabránil Tomáškovi v útoku.

51:31
    Tomečka zastavil při přechodu do útočného pásma Dvořák.

50:59
    Klimek neprošel přes obranu Sparty.

50:25
    Oleszova přihrávka se odrazila před branku a Machovský ji skryl do lapačky.

50:02
    Dujsíkova přihrávka doskákala až na hole Sparťanů.

49:30
    Rousek zachytil Lukášovu rozehrávku, ale zpoza branky proti olomouckému brankáři nic nevymyslel.
    48:31 Matúš SUKEĽ - 0:4

48:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tentokrát už Spartě přečíslení tří proti jednomu vyšlo a MATŮŠ SUKEĽ přehodil beton bezmocného Lukáše. Asistence: Andrej Kudrna.

48:05
    Heclův pokus z úhlu Machovského neohrozil.

47:25
    Sparta sehrála přečíslení tří proti jednomu na jeden dotek a dokonale rozebrala olomouckou defenzivu! Pech ale přihrávku od Buchteleho nečekal a poslal puk jen za branku.

47:11
    Kolouch vybojoval puk u mantinelu, jeho přihrávka ale vyhnala kohouty do středního pásma.

46:15
    Kořenek nabídl puk Bambulovi na střelu, ale proti tomu dokázal zasáhnout Machovský! Handl se ještě snažil dorážet, ale z vzduchu puk sklepl jen za branku.

45:13
    Ďaloga se prohnal do útočného pásma, ale jeho bekhendové zakončení mířilo nad branku.

45:02
    Rozehrávka Sparty končí zakázaným uvolněním.

44:26
    Olesz to zkusil bekhendem z dálky, ale to nemohlo Machovského ohrozit.

43:55
    Říčka zachytil přihrávku domácích, ale ti se k němu okamžitě přihnali a zabránili mu v zakončení.

43:27
    Kotouč se odrazil k Machovskému, který ho raději ukryl do lapačky. Domácí hráči totiž rychle napadali.

43:12
    Kalina poslal puk o hůl Klimka na střechu boxu časoměřičů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:25
    Říčkův pokus mířil vedle branky.

42:05
    Pech se pokusil přihrát Formanovi před branku, trefil ale domácího hráče.

41:45
    Košťálek zamířil stejně jako předtím Řepík a Lukáš měl lapačku opět na místě.

40:59
    Další jeho pokus už Lukáš neomylně ukryl do lapačky.

Třetí třetin začne přibližně v 19:44.

Druhá třetina pokračovala v poměrně vyrovnaném duchu, potom ale Olomouc dostala výhodu čtyřminutové přesilovky a tehdy Sparta udeřila, a hned dvakrát! Nejprve David Tomášek v přečíslení zasunul puk do branky, poté tentýž hráč vyzkoušel také svou střelu. To ale ze strany hostů nebylo vše a následně se prosadili také v přesilovce, kdy svou střelu předvedl také Michal Řepík. Tři góly měly na Olomoucko psychiku neblahý dopad a od té doby mají hosté navrch. Třetí třetinu navíc začnou více než dvou minutovou přesilovkou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Košťálkovu střelu z první Lukáš zastavil pohotovou vyrážečkou.

39:31
    Spartě se nedaří vrátit do útočného pásma. Tentokrát je vyhnal Vyrůbalík.

39:09
    Rousek ztratil puk a domácí se mohou opět osvobodit.

38:48
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

38:11
    Sparta si také vyzkouší čtyřminutovou přesilovku! David Škůrek (OLO) se provinil vysokou holí a bylo to i s krvavým šrámem.

37:29
    Růžička nastřelil Rouskovu hokejku před Lukášem, puk ale směřoval do těla domácího strážce svatyně.

36:50
    Kořenkovi se puk odrazil od brusle jen na hůl soupeře.

36:26
    Handl číhal na puk na modré čáře, ale přihrávku z obrany nezpracoval.

36:03
    Tomášek vyslal po Řepíkově nabídce na Lukáše svou dělovku, ale domácí brankář ukryl puk do lapačky.

35:40
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

35:24
    Tomeček se fantasticky protlačil přes obránce Sparty až k zakončení, ale Machovský proti němu zakročil betonem!

34:33
    Pech se nakonec dostal ke střele a Lukáš proti němu zasáhl koncem hole!

34:25
    Pechovu přenechávku domácí vystihli a překazili akci Sparty.

33:28
    Ďalogovu ránu vyrazil Lukáš ramenem.

32:44
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Branislav Konrád, přichází Jan Lukáš.
    32:44 Michal ŘEPÍK - 0:3

32:44
    Hosté přesilovku okamžitě využívají! MICHAL ŘEPÍK dostal nabito na levý kruh a přesnou střelou rozvlnil síť za Konrádovými zády. Asistence: David Tomášek, Jiří Smejkal.

32:30
    Burianovo vyhození zastavil na modré čáře Polášek.

32:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (František Skladaný – 2 min., podrážení).

31:49
    Buchtele trefil jen brusle Irgla, ale ten neměl rychlost, aby z toho vznikla brejková situace.

31:27
    Ondruškovu přihrávku nikdo nezpracoval a tak je odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Konrádem.

31:11
    Hned po buly si Irgl svůj pokus zopakoval, ovšem se stejným výsledkem.

31:08
    Irgl zamířil jen do hrudi Machovského.

30:22
    Dujsík vypíchl puk soupeři a vyhnal Spartu až do jejího obranného pásma.

29:48
    Smejkalův pokus Konrád vykopl pravým betonem.

29:21
    K Tomečkovi se odrážel puk přímo před branku, poskakoval však a domácí útočník ho nedokázal zpracovat.

28:36
    Jaroměřského střela vypadla Machovskému do brankoviště, ale Hecl byl od puku příliš daleko, než aby ho stihl zamést do branky!

28:08
    Irglovi odskočil puk od hokejky a Dočekal toho využil aby opět vyhodil puk.

27:51
    Další Škůrkova rána mířila mimo.

27:29
    Škůrkovu ránu vyrazil Machovský lapačkou do rohu.

27:07
    Oddechový čas pro domácí.
    27:07 David TOMÁŠEK - 0:2

27:07
    A přichází dokonce další úder Sparty v oslabení! Tato přesilovka tedy kohoutům rozhodně nevyšla, zato Sparta si nemůže stěžovat. A byl to opět DAVID TOMÁŠEK, který svou střelou překonal Konráda. Bez asistence.

27:02
    Ďaloga opět vyhazuje.

26:31
    Ani teď se Olomouci nedaří vrátit se do útočného pásma. Puk je opět u Konráda.

26:12
    Sparta vyhazuje až ke Konrádovi a odchází střídat.

25:59
    Škůrek vystřelil jen vedle branky.
    25:29 David TOMÁŠEK - 0:1

25:29
    Hosté udeřili ve vlastním oslabení, poté co Buchtele s DAVIDEM TOMÁŠKEM ujeli do přečíslení dvou proti jednomu a druhý jmenovaný jen nastavil hůl, aby puk usměrnil do sítě. Asistence: Jan Buchtele.

25:17
    Irgl vystřelil ve chvíli, kdy před Machovským přejížděl Olesz, i tak si ale brankář Sparty dokázal puk najít a ukrýt ho do výstroje.

24:40
    Olomouc bude hrát přesilovku dokonce čtyři minuty! Jiří Smejkal (SPA) totiž k vysoké holi přidal ještě vyseknutí hole Bambulovi.

24:17
    Jeden z hostů zasáhl domácího hráče vysokou holí a Olomouc má výhodu.

23:51
    Olomouc vyhazuje opět jen na zakázané uvolnění.

23:44
    Nicméně ani Sparta se teď nedokáže propracovat k větší šanci či tlaku v útočném pásmu.

23:15
    Jaroměřský neprošel přes Rouska ve středním pásmu.

22:53
    Dujsík zůstal volný na pravé straně, ale jeho rána mířila nad branku.

22:18
    Ďalogovo nahození zastavil Konrád betonem.

22:04
    Olomouc vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

21:30
    Pech zametl puk do útočného pásma, ale tam ho sebral Švrček.

21:12
    Hecl se dostal k odraženému puku přímo před Machovským, ale hostující brankář jeho střelu dokázal zastavit!

20:49
    Řepíkova střela mířila jen do zadního plexiskla.

20:23
    Kolouchova přihrávka na Jaroměřského nebyla přesná. Přesto se Olomouci daří dostat se do útočného pásma.

20:01

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 11
    Sparta – 11

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Po první třetině tak v plecharéně vládne bezbrankový stav, ačkoliv o šance rozhodně nouze nebyla. Za zmínku stojí obzvlášť závar v Machovského brankovišti, který vytvořila třetí olomoucká formace, branky z něj ale nedosáhla.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Ďaloga ještě vystřelil z úhlu a Konrád vykopl puk směrem mezi kruhy, o nohy Olomouckých se však kotouč odrazil za branku.

19:42
    Buchtele zavezl puk do útočného pásma, ale tam ho tvrdě odstavil Jaroměřský.

19:31
    Akci Pražanů zastavuje postavení mimo hru.

19:16
    Sparta vyhazuje, zakázané uvolnění to však nebude.

19:02
    Také Klimkovo nahození mířilo jen vedle branky.

18:37
    Skladaného střela mířila vedle branky.

18:10
    Sparta vyhodila obloučkem do středního pásma a Buchtele nakonec dostal puk až za branku Konráda.

17:30
    Hecl hledal křižmou přihrávkou Tomečka, puk se ale odrazil o jednoho z hostů.

17:22
    Ondrušek to zkusil z úhlu, ale Machovský byl pozorný.

16:58
    Ondrušek v nouzi přihrál trochu prudčeji a Dujsíkovi na modré čáře tak puk propadl.

16:33
    První olomoucká formace střídá a tak puk zůstává za brankou domácích.

16:01
    Tomáškovo vyhození sice na modré čáře zachytil Škůrek, puk mu ale přeskočil přes čepel a doklouzal do středního pásma.

15:36
    Olomouc si zahraje další přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Adam Polášek (SPA).

15:36
    Dujsíkovu střelu hosté zblokovali jen k Oleszovi, který stál přímo před brankou. K tomu ale stihl přistoupit jeden z hráčů Sparty a jeho střela tak neměla razanci.

15:09
    Košťálek našel volného Kudrnu a ten nebezpečně pálil z první. Konrád puk jen vyrazil, ale dokázal ho zase ukrýt pod lapačku.

14:33
    Tomášek za domácí brankou zamotal hlavy obráncům a pak vybídl ke střele Kalinu. Do puku však na poslední chvíli zasáhl jeden z olomouckých obránců.

14:05
    Buchteleho střelu vyrazil Konrád ramenem.

13:32
    Pech zavezl puk a vybídl ke střele Formana, proti tomu však úspěšně zasáhl Konrád.

13:09
    Růžičkova prudká přihrávka našla jen hole Olomouckých.

12:40
    Hecl se dvakrát pokusil střílet přes clonu hráčů, oba jeho pokusy však hosté zblokovali. Ten druhý skončil v ochranné síti a tak se bude opět vhazovat před Machovským.

12:33
    Sparta vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

12:27
    Burian zachytil přihrávku Sparty, puk však zpracoval až ve středním pásmu.

12:05
    Kořenkovu střelu srazili hosté do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Machovským.

11:11
    Řepík chtěl zpoza branky přihrát na Tomáška, trefil však brusli olomouckého obránce.

10:53
    Tomeček v útočném pásmu vybojoval puk a Skladaný poslal na Machovského tvrdou ránu. Hostující brankář však stále drží nulu.

10:23
    Forman se pokusil vyjet si před branku a zakončit na bližší tyč, rozvlnil však jen boční síť.

10:02
    Blain přečetl Burianovu zpětnou přihrávku a Sparta tak může vyvézt puk.

09:36
    Říčka provezl puk do útočného pásma, jeho střela však mířila jen do těla bránícího hráče.

08:55
    Řepík hledal na kruzích Ďalogu, ale Irgl do přihrávky zasáhl.

08:31
    Tomáškova střela končí v lapačce Konráda.

08:25
    Před brankou se puk nebezpečně odrážel k Formanovi, ten ale nestihl zareagovat.

08:03
    Na druhé straně Konrád zasáhl proti střele Pecha.

07:52
    Olesz bekhendem poslal puk přesně na Nahodila, který ještě hledal před brankou Hecla, ale puk mu poslal o kousek dále než slovenský forward dosáhl hokejkou.

07:08
    Olesz zachytil rozehrávku Sparty ve středním pásmu, v útočném však měl spoluhráče a tak jen nahodil za branku.

06:02
    Kořenkovi se otevřel prostor, stále však před ním byl jeden obránce Sparty a ten ho u kličky připravil o puk.

05:44
    Tomášek hledal zpoza branky spoluhráče, ale našel jen Olomoucké.

05:27
    Heclův pokus zamířil do lapačky Machovského, brankář Sparty si však vůbec nebyl při zákroku jistý.

04:58
    Blain vyprášil Konrádovy betony.

04:56
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

04:31
    Klimkova přihrávka se o jednoho z bránících hráčů odrazila mimo adresáta a puk skončil až za Konrádovou brankou.

03:56
    Olesz zastavil puk před brankou, ale jeho bekhendový pokus zamířil nad branku.

03:28
    Irgl svou přihrávkou překvapil i Nahodila a tak se Spartě opět podařilo vyvézt puk.

03:08
    Škůrkovu střelu Machovský vyrazil před sebe a Sparta se následně osvobozuje.

02:59
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za sekání si odpyká Matůš Sukeľ (SPA).

02:28
    Obrovská mela v brankovišti Machovského! Celá třetí olomoucká formace dorážela jako o život, ale hostující brankář s obrovskou dávkou štěstí všechny pokusy zastavil! Nakonec se puk vykutálel ke Švrčkovi, ale i jeho hostující brankář zastavil!

02:06
    Nahodil hledal přihrávkou Buriana, který by šel sám na Machovského, ale obránce Sparty přihrávku tečoval.

01:33
    Polášek z levé strany zamířil jen doprostřed Konrádovy hrudi.

00:51
    Kolouch dvakrát pálil z bezprostřední blízkosti. Bekhendový pokus zastavil Machovský, forhendová střela mířila vedle.

00:27
    Napodruhé Smejkalovi nevyšla přihrávka.

00:08
    Smejkal jen protečoval do útočného pásma. U puku bude první Kolouch.

00:01
    Zvítězí dnes Sparta poosmé v řadě?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bude pokračovat loňský trend vítězství hostujícího celku? Nebo kohouti tentokrát udrží body v plecharéně? To se ukáže už v 18:00!