Vladivostok – Soči 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Minsk – Riga 1:2 (kon.)
Omsk – Kunlun 0:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 25.10.2019, 18:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

I přes závěrečný tlak se Minsk k vyrovnání neprosadil. Vítězství tak bere lotyšská Riga, která prodlužuje mizernou sérii Minsku bez zisku třech bodů na sedm utkání.

Do první třetiny vstoupili o poznání ve větším tempu domácí a byli odměněni úvodní brankou, když se z dorážky prosadil Jevgenij Kovyršin. Hosté ale ještě do konce první části dokázali z přesilové hry srovnat krok. Lauris Darzinš překonal Enrotha povedenou ránou k přední tyči. Ve druhém dějství byli opět více u puku hráči Minsku, ale jedinou branku vsítil po chybě Kosticyna Daniel Berzinš. Velkou měrou se na vítězství Rigy podílel i Alexandres Salák, který zlikvidoval hned několik brankových šancí soupeře. (21:00:35)

60:00

59:48

59:17
    Po vhazování před Salákem se ze zisku radovali hosté. Následně přišlo vyhození daleko od branky českého gólmana.

58:29
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Domácí to zkouší v přesilové hře bez brankáře. Enroth je na střídačce, ale Minsk se nemůže usadit před Salákem.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.

57:48
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vysoká hůl).

57:06
    Prince posouval puk po mantinelu, ale jako první byl u hracího předmětu Darzinš, který ho nekompromisně odpálil do střední třetiny.

56:18
    S Bartulisem si několikrát vyměnil puk při rozehrávce Ališauskas. Domácí už nemají příliš sil na napadání a tak se nemohou dostat do hry.

55:29
    Riga i nadále drží jednobrankové vedení na ledě favorizovaného Minsku. V rohu kluziště ale teď vyhovuje hra spíše hostům.

54:58
    Spoonerovo nahození si stáhl rukavicí k ledu Ališauskas. Domácí se ale dokázali po napadání usadit před Salákem.

53:49
    Za brankou domácího týmu se ujal puku Marc-Andre Gragnani. Následně se ale Minsk nedokázal lépe zorientovat ve střední třetině.

53:12
    Také u Enrotha se střetlo několik hokejistů. Hlavní sudí musel situaci řešit odtlačením hráčů od sebe.

52:24
    Domácí Minsk sice zvyšuje nasazení, snaží se srážet u mantinelu, ale na skvěl chytajícího Saláka zatím nemůže vyzrát.

51:00
    Před českým gólmanem se strhla mela. Domácí doráželi na Saláka a to se samozřejmě nelíbilo domácím hokejistům.

50:48
    Před Saláka se dral i Alexandr Kitarov. Než si ale stačil zpracovat puk do pohybu, tak měl u sebe bránícího Bartulise.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát deset minut. Minsk sice i nadále tlačí soupeře, ale k vyrovnání má stále daleko.

Vít Schück

Branky a nahrávky: 6. Kovyršin (An. Stěpanov, Gragnani) – 15. Darzinš (Bartulis, McMillan), 38. Berzinš

HC Dinamo Minsk: Enroth (Tolopilo) – Gragnani, Jerjomenko, Jevenko, Gotovec, Znacharenko, Pavlovič, Kryskin, Denisov – Spooner, Shore, Prince – Paré, Děmkov, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Kovyršin, Martynov – Dadonov, Kitarov, Kogaljov.
    Dinamo Riga: Salák (Treťjak) – Bartulis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks, Berglund, Balinskis – McMillan, M. Redlihs, Darzinš – Berzinš, Meija, Ashton – Lipsbergs, Pavlovs, Džerinš – Batna, Gillies, Marenis – Trastašenkovs.