Uničov – Vrchovina 1:0 (kon.) | Zlínsko – Olomouc B 1:6 (kon.)
SK Uničov
1:0 (0:0)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
Neděle 03.11.2019, 10:15 • U Stadionu 619, 783 91 Uničov. • Moravskoslezská fotbalová liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Vrchovina si po 8 letech v divizi minulou sezonu poprvé zahrála MSFL a skončila na 12. místě, které bylo 1. nesestupové. Vrchovina se zachránila až v posledním kole výhrou v Kroměříži a díky lepší vzájemné bilanci s Hodonínem a Rýmařovem.
    Tuto sezonu je zatím Vrchovina po 14 kolech s 22 body 8. Obrana je 3. nejlepší v lize, neinkasovala už 3 zápasy v řadě. Minulé kolo porazila Vrchovina doma Uherský Brod 2:0.

Uničov má body z posledních 5 zápasů. 26 bodů řadí Uničov v průběžné tabulce na 4. místo se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Blansko, kam pojede Uničov v příštím kole. Na domácím hřišti se Uničovu daří, ze 7 zápasů má 5 výher a 2 remízy. Naposledy porazil 3:1 Otrokovice.

Vzájemná bilance je pouze z minulé sezony, oba zápasy vyhrál Uničov.
    Venku 2:1 (Chalupa – Bača, Komenda), doma 3:1 (Komenda, Koutek, Krč – Duba).
    Nejlepší střelci týmů:
    Vrchovina Duba 8 branek,
    Uničov Komenda 7 branek.

SK Uničov: Kalina – Purzitidis, Bala, Krayzel, Můčka – Ambrozek, Bača, Vichta – Hapal, Komenda (K), Krč
    Náhradníci: Uvízl – Svoboda, Seibert, Vasiljev, Strnad

SFK Vrchovina: Šmída – Vícha, Smetana, Michal (K), Svoboda, Batelka, Skalník K., Zbytovský, Duba , Chloupek, Duda
    Náhradníci: Maňák – Švanda, Skalník M., Matulka, Vašíček, Donkor

Rozhodčí: Líkař – Křepský, Machač. DFA: Vlčnovský.

-1
    Hráči už nastoupili na trávník. Uničov v tradiční modré, Vrchovina v zeleno-černé.

1

1
    Po půl minutě hry se dostal do vápna Komenda. Ve velké šanci zakončil těsně vedle pravé tyče.

5
    Smetana při napadání poslal míč skluzem pouze ke Krayzelovi.

8
    Hapal ustál souboj a dostal se i ke střele, která skončila vedle levé tyče.

9
    Chloupek dostal míč u pravé lajny a postupoval k bráně, jeho centr domácí obrana odvrátila.

10
    Střela Michala šla doprostřed brány, kde stál připravený Kalina.

12
    Centr hostů zblokoval obránce do autu.

15
    Centr Hapala zpracoval na hranici vápna Ambrozek, který ještě posunul za sebe a následná střela šla vysoko nad bránu.

18
    Útok po pravém křídle zastavil hostující obránce a následně se Uničov dopustil útočného faulu.

20
    Nákop Uničova skončil až v rukavicích Šmídy.

24
    Centr Vrchoviny z pravé strany nabíhající hráč nezakončil, ale získal pro svůj tým alespoň rohový kop.

26
    Máme za sebou 25 minut hry a kromě střely Komendy z 1. minuty jsme větší šanci neviděli.

27
    Chloupek prokličkoval přes 3 hráče, ale nakonec ztratil míč a Uničov se hnal do brejku.

28
    Po faulu hostů bude Uničov zahrávat "zkrácený roh".

28
    Centr se dostal až do malého vápna a míč se kutálel kousek před brankovou čárou, odkud ho jako první odkopl bránící hráč.

29
    Vichta získal odrazem od protihráče rohový kop.

30
    Centr z rohu odvrátil obránce na druhou stranu hřiště do autu.

31
    Můčka našel obloučkem za obranu Krče, jehož zakončení hlavou Šmída chytil.

31
    Ze hry odstoupil kapitán hostů Michal a nahradil ho Švanda. Kapitánskou pásku přebral Skalník.

34
    U postranní čáry fauloval Můčka a hosté budou mít volný přímý kop.

35
    Velká nepříjemnost pro Vrchovinu, během krátké chvíle bude muset podruhé střídat pro zranění, pokračovat nemůže Chloupek.

37
    Hapalův centr sebral ve vzduchu Šmída.

37
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Chloupek, přichází Matulka.

38
    Zbytovský stáhl u půlící čáry na zem Ambrozka a správně mu byl odpískán faul.

43
    Nakopávaný míč byl pro Komendu příliš dlouhý.

45
    Krč posunul míč hlavičkou do vápna, kde byl jeden z domácích hráčů a obloučkem překonal Šmídu, gól ale nedal, protože z brankové čáry odhlavičkoval míč nad bránu bránící hráč.

45

46

46
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Skalník.

47
    Na centr si nabíhal Komenda, dříve byl u míče bránící hráč.

48
    Komenda dostal míč do uličky a šel po křídle, centr srazil bránící hráč na roh.

52
    Skalníkův faul znamená volný přímý kop pro Uničov.

53
    Uničov právě vstřelil branku!

JAKUB VICHTA zvolil místo centru přímou střelu na bránu a vyplatilo se. Míč se stočil přesně k levé tyči a zapadl do sítě.
    53. VICHTA - 1:0

54
    Žlutou kartu dostává Krayzel (SK Uničov).

55
    Smetana mohl jít sám na Kalinu, to by ale nesměl být v ofsajdu.

56
    Závar před vlastní bránou Vrchovina zvládla a Uničov se následně dopustil útočného faulu.

58
    Střelu Krče zblokoval obránce na roh.

59
    Střelu Purzitidise k pravé tyči odvrátil obránce.

63
    Hapal zakončil hlavou kousek nad bránu.

63
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Hapal, přichází Strnad.

67
    Po rohovém kopu zakončil hostující hráč hlavou nad bránu.

73
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Vichta, přichází Vasiljev.

73
    Dnešní utkání sleduje 175 diváků.

78
    Duba se dostal až do vápna, ale vystřelit už nestihl, neboť byl odzbrojen bránícím hráčem.

81
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Smetana, přichází Vašíček.

82
    Centrovaný míč sebral ve vzduchu Kalina.

86
    Do konce zápasu zbývá 5 minut a nastavení. Uničov stále drží vedení po gólu Vichty.

90
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Krč, přichází Svoboda.

90
    Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Švanda, přichází Donkor.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90+1
    Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Ambrozek, přichází Seibert.

90+2
    Uničov šel do brejku 5 na 2, ale nezakončil.

90+2
    Konec zápasu. Zápas přinesl pouze branku Vichty, která se stala vítěznou a Uničov tak bodoval v 6. zápase v řadě. Příští kolo jede do Blanska a poslední domácí zápas sehraje mimořádně v sobotu 16.11. v 10:15. (12:07:37)