Atalanta BC – Juventus 1:3 (kon.) | AC Milán – Neapol 1:1 (kon.) | Turín – Inter 0:3 (kon.)
Atalanta Bergamo
1:3 (0:0)
Juventus FC
Sobota 23.11.2019, 15:00 • Gewiss stadium (Bergamo) • Italská Serie A • 13. kolo

Skončilo nám utkání mezi Atalantou a Juventusem. Přestože byl domácí tým úvodních šedesát minut lepší, tak Juventus ukázal svou kvalitu a zkušenost v závěrečné fázi utkání. Úvodní branka padla v 56. minutě z hlavy Robina Gosense a s Bergamem to vypadalo nadějně. Jenže poté vzal osud utkání do svých rukou Gonzalo Higuaín a trefami ze 74. a 82. minuty otočil zápas. V nastaveném čase si ještě připsal asistenci na pojišťujícím gólu Paula Dybaly. Konečný výsledek je 1:3.

Z mé strany je to vše. Na počtenou! (17:07:31)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:13.

90+6

90+5
    Domácí tým bude kopat rohový kop. De facto všichni hráči v černomodrých dresech se přesunuli před bránu Juventusu.

90+4
    Atalanta se snaží o odpověď, ale už nemá moc času. Z nastavení zbývají už jen dvě minuty.
    90+2. Paulo DYBALA - 1:3

90+2
    Juventus právě vstřelil branku!
    Juventus zřejmě rozhoduje o své dnešní výhře. Třetí gól do sítě Atalanty vstřelil PAULO DYBALA. Spolupráce dvou argentinských útočníků přinesla ovoce, neboť Higuaín vybídl Dybalu na pravé straně a poslal jej do velké šance. Dybala si následně míč navedl na levou nohu, kterou zamířil na přední tyč. Gollini byl bez šance. 1:3. Asistence: Gonzalo Higuaín.

90+2
    Can vyhrál hlavičkový souboj v pokutovém území a dostal míč do bezpečí.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat 6 minut.

90
    Pašalić se opřel do míče, ale jeho pokus z voleje nebyl přesný. Balón doputoval do zámezí.

88
    Domácí tým se hnal kupředu, ale dobrá defenzivní činnost hostujících hráčů rodící se nebezpečí zastavila.

87
    Gollini už s rozehrávkou nemá moč času. Bude odkopávat od vlastní brány.

87
    Higuaín mohl zaútočit na hattrick. Dostal míč na nohu, rychle se otočil a špičkou kopačky se snažil zamířit na zadní tyč. Bránu však o pár metrů minul.

86
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Amad Traoré.

84
    Nynější minuty jsou velmi vyhecované. Vidíme mnoho faulů a hráči jsou rozladění na obou stranách.

82
    Žlutou kartu dostává Pierluigi Gollini (Atalanta Bergamasca Calcio).
    82. Gonzalo HIGUAÍN - 1:2

82
    Juventus otáčí vývoj skóre ve svůj prospěch. Juan Cuadrado si přebral míč na hranici ofsajdu a přízemní přihrávkou vybídl v naprosto ideální pozici GONZALA HIGUAÍNA. Argentinský útočník se už nemýlil a připsal si druhý gól v zápase. 1:2. Asistence: Juan Cuadrado.

81
    Útočnou akci teď hosté nedotáhli do konce. Nepřesnou přihrávkou se připravili o míč.

Daniel Fekets

Branky: 56. Gosens (Barrow) – 74. Higuaín, 82. Higuaín (J. Cuadrado), 90+2. Dybala (Higuaín)

Karty:   10. Palomino (ABC), 41. Freuler (ABC), 45. Gosens (ABC), 61. Tolói (ABC), 82. Gollini (ABC) – 7. Higuaín (JUV), 27. Dybala (JUV), 45+2. J. Cuadrado (JUV)

Neproměněná penalta: 17. Barrow (ABC), mimo

Atalanta Bergamo: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (86. Traoré), Gosens (71. Castagne) – A. Gómez (C) – Pašalić, Barrow (57. Muriel).
    Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Kjaer, A. Masiello, Muriel, Arana, Da Riva, Piccoli, Castagne, Ibañez, Traoré, Colley.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Bonucci (C), de Ligt, De Sciglio – S. Khedira (70. Can), Pjanić, Bentancur (58. Costa) – Bernardeschi (26. Ramsey) – Higuaín, Dybala.
    Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Ramsey, Costa, Danilo, Matuidi, Rugani, Can, Demiral.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi