Remeš – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Nantes – Dijon 1:0 (kon.) | Marseille – Bordeaux 3:1 (kon.)
FC Nantes
1:0 (0:0)
Dijon FCO
Neděle 08.12.2019, 17:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (18:58:46)

Fauly: 12:13

Utkání skončilo, domácí Nantes nakonec potvrdilo roli favorita a vyhrálo nad Dijonem 1:0. Domácí se ale pořádně natrápili. Prakticky celé utkání měli územní převahu, soupeře přestříleli na branku 6:1. Už v prvním poločase Nantes zahodilo několik šancí a pokračovalo to i ve druhém poločase až do 73. minuty, kdy si míč připravil za vápnem ke střele Ludovic Blas a konečně se mu povedlo rozvlnit síť. Hosté se dostali v závěru k menšímu tlaku, ale vyrovnání už z něj nevytěžili.

90+3

90+2
    Další snahy Dijonu zastavuje postavení mimo hru.

90+2
    Po standardce Dijonu ještě byly před brankou Nantes menší zmatky, ale domácí obrana si nakonec poradila a dostala míč do bezpečí.

90+1
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Samuel Moutoussamy.

90+1
    Mahdí Abíd předvedl nedovolený zákrok a hosté ještě dostávají k dispozici jednu zajímavou standardní situaci.

90+1
    Nastavovat se budou jen dvě minuty.

89
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Cristian Benavente.

89
    Po rohovém kopu mohl zakončovat znovu Cádiz, ale tentokrát už míč dobře netrefil.

88
    Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Jhonder Cádiz a byla to určitě zatím největší šance Dijonu v zápase. Ale Alban Lafont předvedl parádní zákrok.

87
    Hosté s dostali tentokrát se svou akci až těsně před vápno Nantes, ale tam už ji domácí čistým způsobem zastavili.

85
    Rúnar Rúnarsson šel riskantně ven z branky, a tentokrát to tak dobře neodhadl, k míči se dostal po Blasově prihrávce Simon. Jenže ten chybu Islanďana nepotrestal, střela mu vůbec nesedla.

84
    Ludovic Blas z pravé strany neměl prostor na centr, byli proti němu hned dva hráči soupeře.

83
    Hosté pomýšleli na to, že by šli do brejku, ale to se jim nepovedlo, už ve středu pole byla jejich akce zastavena.

82
    Ve středu pole si míč znovu kryl Abdoulaye Touré a byl faulovaný, takže domácí budou moci pokračovat ve hře.

81
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Enzo Loiodice.

Petr Sumbal

Branky: 73. Blas (Simon)

Karty:   70. Pallois (NAT) – 50. Balmont (DIJ), 57. Pereira (DIJ)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
    FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Bamba (90+1. Moutoussamy), A. Touré, Louza, Simon – Blas (89. Benavente), K. Coulibaly (72. Abíd).
    Náhradníci: Olliero – Benavente, Abíd, Wagué, Moutoussamy, Basila, Youan.

Dijon FCO: Rúnarsson – Alphonse, Amalfitano (81. Loiodice), Écuélé Manga, Chafik – Ndong, Balmont, Chouiar – M. Baldé (46. Mavididi), Pereira (71. Soumaré), Cádiz.
    Náhradníci: Hatfout – Ngouyamsa Nounchil, Barbet, Soumaré, Mavididi, Loiodice, Mendyl.