Remeš – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Nantes – Dijon 1:0 (kon.) | Marseille – Bordeaux 3:1 (kon.)
Stade de Reims
3:1 (1:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 08.12.2019, 15:00 • Stade Auguste-Delaune II, Reims • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:57:35)

Utkání sledovalo 14 512 diváků.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:14.

Utkání je u konce a domáći Reims se může radovat z výhry a tří bodů. Přitom lepší vstup do druhé půle měli hosté, ti se v 59. minutě dočkali srovnání po křížné střele Romaina Hamoumiho a předváděli zajímavý fotbal. Jenže svůj tlak nevyužili a naopak po rychlém brejku inkasovali, úspěšným střelcem byl hlavičkující Boulaye Dia. V nastaveném čase přidal ještě jednu branku Moussa Doumbia a uzavřel skóre na 3:1. Reims tak bodovalo počtvrté v řadě, poprvé však za všechny tři body.

90+3
    90+2. Moussa DOUMBIA - 3:1

90+2
    Reims právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Hostující Honorat zaváhal s odkopem, přišel o míč a rázem byl před gólmanem volný MOUSSA DOUMBIA a tvrdou ranou Ruffiera prostřelil – 3:1.

90+1
    Standardní situaci teď mají domácí, bude to centr z pravé strany. A s rozehrou se nepospíchá.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Romain Hamouma to zkusil přímo na branku, poslal však pouze pozdrav na tribunu.

89
    Hassane Kamara byl potrestán žlutou kartou za hru rukou u pokutového území. Je tu zajímavý přímý kop pro Saint-Étienne.

88
    Franck Honorat se dostal ke střele z pravé strany, jenže trefil přesně prostor, kde stál připravený Rajković.

87
    Dia sice nevyhrál vzdušný souboj o míč, nicméně hra pokračuje směrem k Ruffierově brance.

86
    Akce je u konce, Berić se na branku netrefil, Rajković pomalinku a polehounku rozehrává.

85
    Hamoumova střela byla zablokována, pískalo se ale provinění domácích, takže hráči v zeleném pokračují v tlaku.

84
    Je to teď na jednu branku, na tu domácí, stále ale platí, že se Saint-Étienne nemůže prosadit.

83
    Po Debuchyho centru došlo ke vzdušnému souboji o míč, odnesl to domácí Foket, už je ale zase na nohou a bude pokračovat.

82
    Zleva i zprava to hosté zkouší, centry ovšem stále neprochází a obrana Reimsu funguje na výbornou.

81
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Suk Hjun-Čun.

Aleš Pur

Branky: 10. Oudin, 67. Dia (Chavalerin), 90+2. Doumbia – 59. Hamouma (Aholou)

Karty:   33. Foket (REI), 89. Kamara (REI) – 6. Fofana (SET), 54. Aholou (SET), 64. Bouanga (SET)

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd (C), Kamara – Munetsi, Dingomé (65. Doumbia) – Oudin (81. Suk Hjun-Čun), Chavalerin, Cafaro (72. Sissoko) – Dia.
    Náhradníci: Lemaitre – Mbuku, Donis, Suk Hjun-Čun, Sissoko, Doumbia, L. Costa.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Gabriel Silva – M. Camara, M'Vila (79. Berić) – Honorat, Boudebouz (53. Hamouma), Bouanga – Diony (53. Aholou).
    Náhradníci: Moulin – Nordin, Moukoudi, Hamouma, Berić, Youssouf, Aholou.

Rozhodčí: Dtéphanie Frappartová – Hicham Zakrani, Mikael Berchebru

Diváci: 14 512