Trutnov – Dvůr Králové n. L. 0:6 (kon.) | Kopřivnice – Havlíčkův Brod 2:1 (po pr.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Kolín – Klatovy 4:1 (kon.) | Žďár n/S – Nový Jičín 4:0 (kon.) | David Servis – Příbram 2:9 (kon.)
China Golden Dragon – Kobra 4:13 (kon.) | Tábor – Písek 7:4 (kon.) | Jablonec n/N – Nová Paka 4:3 (kon.)
Řisuty – Bílina 9:3 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 3:6 (kon.) | Opava – Mor. Budějovice 5:3 (kon.)
HC Trutnov
0:6 (0:1, 0:5, 0:0)
HC Dvůr Králové n. Labem
Sobota 21.12.2019, 16:002. liga skupina Sever (ČR) • 27. kolo

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost, přeji vám krásné prožití vánočních svátků a u dalších onlajnů se budu těšit na počtenou. (18:12:30)

Je dobojováno! Ani jeden z celků se v poslední periodě neprosadil a Dvůr Králové si tak z Trutnova odváží výhru 6:0 a tři body. Trutnov si navíc připsal již čtvrtou domácí prohru v řadě.

59:38
    Oba celky už utkání pouze dohrávají, Trutnovští se vydávají do posledního útoku dnešního zápasu.

59:10
    Fořt dělal potíže domácím obráncům, kteří ho po chvíli dokázali zlikvidovat.

58:31
    Domácí se snaží alespoň o jednu čestnou trefu, čas se jim ale bleskově krátí.

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Dominik Dušek ujížděl po levé straně, jeho střelu ukryl Krofta ve své výstroji.

57:16
    David Hrazdira využil zaváhání domácích a stanul osamocen před Kroftou. Trutnovský brankář si vyjel z branky a hostující útočník ho už už překonal, puk do branky však nepustila trutnovská tyčka.

56:35

56:08
    Hosté vyhodili až do obranné třetiny Trutnova, kterému se nedaří znovu získat útočné pásmo.

55:35
    Domácí se konečně rozestavěli před Jeschkem a snaží se vymyslet kombinaci končící gólem. Zatím neúspěšně.

54:35
    Lukáš Karlík nedovoleně zneškodnil jednoho z Trutnovských na brankovišti a odsedí si tak dvě minuty na trestné za nedovolené bránění.

54:06
    Draci stále bojují, Jeschke však nadále drží čisté konto.

53:49
    Lederovu střelu od levého mantinelu vyráží hostující gólman vysoko do ochranné sítě.

53:16
    Višňákova pumelice Jeschkemu vypadla z výstroje a ačkoliv se domácí snažili o dorážku, nepovedlo se jim puk usměrnit až do branky.

52:25
    Jakub Tatar se ocitl před Jeschkem úplně sám, jeho střelu nad vyrážečku však královédvorský brankář vystihl.

52:00
    Branka zlobí i na straně Trutnova, tentokrát ji ale zpět do správné pozice dokázal rychle dostat sám rozhodčí.

51:35
    Domácím se nedaří udržet se v útočném pásmu a hráči Dvora v pohodě vhazují puk do středního pásma.

51:19
    Dnešní utkání sleduje 815 diváků.

49:54
    Patrik Fořt to zkoušel z levého kruhu, odkrytý růžek domácí svatyně netrefil.

49:22
    David Hrazdira se proháčkoval až do mezikruží, střelou po ledě ale úplně minul trutnovskou branku.

49:09
    Rozehrávka Draků od mantinelů se nepovedla a puk letí až na zakázané uvolnění.

48:26
    Jakub Planý obdržel krásnou přihrávku na levý kruh a měl dost času na to, zamířit. Oto Jeschke se ale stihl přesunout a puk ukryl ve své náruči.

47:49
    Michal Krofta je po jednom ze zákroků lehce otřesen, je ale v pořádku a hra může pokračovat.

47:35
    Martin Tondr pálil mimo trutnovskou branku, následně hosté pokračují v napadání.

47:00
    Královédvorští se už příliš do útoku neženou a proti výpadům Trutnova dobře brání střední pásmo.

46:30
    Zajímavou akci domácích brzdí ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

45:37
    Filip Krsek měl parádní šanci na snížení, ale svůj bekhendový blafák nasměroval pouze do gólmana Dvora.

45:06
    Vše už je tak, jak má, hra se přesouvá ke Kroftovi.

45:05
    Přerušení hry je již delší, branku musí znovu ukotvovat ledařl.

45:05
    Domácí dobře pracují v útočné třetině a dostávají hosty pod tlak. Hra je přerušena kvůli posunutí branky Dvora.

44:38
    Teď už se Drakům povedlo přejít středové pásmo a Leder zprudka pálil na svatyni Dvora. Jeschke byl připraven a má puk ve své výstroji.

44:27
    Domácí se snaží založit útok ze svého pásma, zatím se ale nemají k rozehrávce.

43:49
    Draci jsou zpět v útočném pásmu, to ale pouze na chvíli, protože Dvůr Králové vyhazuje puk až za Kroftu.

43:10
    Po odpískání přihrávky rukou jsou domácí vykázáni do středního pásma.

43:03
    Jakub Hoskovec se provinil podrážením a už míří na trestnou lavici. Přesilovka pro Trutnov.

42:16
    Domácí se neustále snaží založit útočnou akci a některé jejich střely jsou i nebezpečného rázu, dostat Dvůr pod tlak se jim ale stále nedaří.

41:15
    Pokus Jakuba Planého z mezikruží mu příliš nesednul na hokejku a jeho střela letěla mimo branku Dvora.

40:46
    I Trutnovští to zkoušeli nahozením, Lederův pokus chytil Jeschke lapačkou a přerušil hru.

40:09
    Kotouč z úvodního buly získali hosté, ale následně pouze nahodili do útočné třetiny, kde se černé pryže chopili domácí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:36.

Prostředí část zápasu nám nabídla úplně rozdílnou podívanou, než jakou jsme mohli vidět v té první. Dvůr začal na ledě dominovat a Trutnovu během dvaceti minut vsítil dalších pět branek. Utkání se tak jednoznačně lépe vyvíjí pro hosty, Draci ale ve třetí třetině budou chtít jistě vsítit alespoň čestnou branku.

40:00

39:34
    Trutnov v závěru třetiny ještě bojuje v útočném pásmu, střela Jiráska letí mimo.

38:39
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    A máme tu další gól v trutnovské brance. JAKUB LUŠTINEC projel po pravé straně až před domácí branku a střelou k bližší tyčce překonal Michala Kroftu. Asistence: Lukáš Karlík, Vojtěch Havlas.

38:30
    Dlouhou nahrávku přes všechna pásma domácí nedokázali dojet a puk ukrývá Jeschke ve své lapačce.

37:31
    To už zavání debaklem. Po skrumáži před Kroftou se nejlépe zorientoval DOMINIK DUŠEK a kotouč přehodil přes vyrážečku trutnovského gólmana až do branky. Asistence: Petr Mocek, Jakub Hoskovec.

37:06
    Hosté se již delší domu drží v útočné třetině, prudká střela Dominika Duška prosvištěla pouze kolem klece Trutnova.

36:23
    Domácím se příliš nepovedlo osvobodit se a je pískán icing.

35:45
    Nyní jsou v útoku pro změnu hosté, ani oni ale nejsou schopni vymyslet způsob, jak dostat puk až do branky.

35:00
    Draci strávili poměrně dost času před královédvorskou brankou, ale pořádnou šanci ze svého tlaku nevykřesali.

34:16
    Domácí kotouč pouze vyhazují ze své třetiny ta, aby to nebylo zakázané uvolnění, následně ale vyjíždí do akce a snaží se kombinovat před Jeschkem.

33:56
    Martin Tondr vystřelil ještě ze středního pásma, Krofta má puk ve své výstroji.

33:21
    Královédvorští jsou rychlejší a přesnější a trápí domácí svým pohybem před Kroftou.

32:53
    Nahození Višňáka srazil hostující brankář lapačkou, Dvůr však následně vyhazuje až na zakázané uvolnění.

32:10
    Lukáš Junek to z těsné blízkosti zkoušel bekhendem. Oto Jeschke vyráží.

31:34
    Trutnovu se nedaří pořádně přejít střední pásmo, teď už se ale přece jen usazují v útočné třetině.

30:59
    Teď už ale Dvůr vyhazuje přes všechny čáry.

30:41
    Matěj Poul střelou z pravého kruhu minul svatyni hostujícího celku, domácí se ale nadále drží v útoku.

30:25
    Šance pro domácí. Jakub Hoskovec jde na trestnou lavici za hákování.

29:41
    To už pro domácí vypadá bledě, Dvůr jde totiž již do čtyřbrankového vedení. VOJTĚCH HAVLAS si v klidu nabruslil do mezikruží a přízemní střelou poslal puk podél Kroftova betonu až do branky. Asistence: Jakub Luštinec, Jan Ježek

28:53
    Hosté jsou vstřelenými góly nabuzeni a nadále ohrožují Trutnov před Kroftou.

28:08
    Oddechový čas pro domácí.

28:08
    Královédvorští jdou do třígólového trháku. Jakub Hoskovec nahrál před branku nikým nehlídanému DOMINIKU DUŠKOVI, který obhodil Kroftovy betony a propasoval puk až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Hoskovec.

27:48
    Trutnovští se snaží proniknout do útoku, kotouč však putuje až na zakázané uvolnění.

26:19
    Hosté vedou po krásné akci již o dva góly. V náznaku přečíslení si Tomáš Brokeš sjel téměř k brance, odkud krásnou zadovkou našel DAVIDA HRAZDIRU postaveného v mezikruží, který následně prostřelil trutnovského gólmana. Asistence: Tomáš Brokeš.

25:53
    Domácí se snažili protlačit podél mantinelu do útočného pásma, je ale pískáno postavení mimo hru.

25:33

25:25
    Domácím se přesilovka nedaří, znovu musí rozehrávat až od Krofty.

24:13
    Domácí zachybovali v útočném pásmu a Královédvorští se málem dostali do úniku. Ke kotouči se však dříve dostal Michal Krofta a nahrává kotouč zpět na hokejky svých spoluhráčů.

23:45
    Hosté vyhazují přes všechny čára a Draci tak musí rozjet nový útok až od svého gólmana.

23:33
    Vylučuje se poprvé také na straně Dvora. Dvě minuty za podrážení odpyká Michal Petira.

23:01
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma a David Hrazdira byl v dobré příležitosti. Nakonec se však dostal do téměř nulového úhlu a trefil pouze připraveného Kroftu.

21:57
    Dvoru se nedaří zavézt kotouč dál než do středního pásma. Trutnovští se znovu ženou do útoku.

21:10
    Domácí pokračují v aktivitě v útočném pásmu. S jejich střeleckými pokusy zatím královédvorský gólman nemá problémy.

20:56
    Junek si na modré čáře hledal ideální pozici a následně vypálil. Brankář Dvora měl však nekrytý výhled a puk v klidu ukryl do své lapačky.

20:31
    Rozehrávka se nepovedla ani hostům a puk doklouzal až na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Jeschkem.

20:08
    Puk z buly získali domácí a snažili se za svou brankou dobře rozehrát. Nakonec jsou zastaveni ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:44.

Úvodní dějství dnešního zápasu je za námi. Byli jsme svědky urputného a vyrovnaného boje, po dvaceti minutách však do kabiny o jeden gól šťastnější odchází hosté. Uvidíme, jak na nepříznivý vývoj utkání zareagují domácí.

20:00

19:49
    Hosté jsou stále v útoku, ale domácí je nepouštějí ke střele.

18:59
    Fořt se prokličkoval před branku, do zakončení se ale nedostal jelikož mu jeden z domácích zablokoval cestu hraničním zákrokem. Rozhodčí nechávají hru plynout.

17:18
    Dvůr otevírá skóre zápasu. JAN JEŽEK si sjel až k brance, položil si Kroftu a zavěsil kotouč pod horní tyč. Asistence: Vojtěch Havlas, Jakub Luštinec.

16:39
    Domácí mají problém vyvinout na Dvůr souvislejší tlak a většinou střílejí na bránu krátce poté, co přejdou útočnou modrou. Ani s pokusem Matěje Suka Jeschke problém nemá.

15:37
    Jiráskova střela z téměř nulového úhlu se od betonů Jeschkeho odrazila před branku, nikdo ale nebyl připraven k dorážce a hraje se tak zase na druhé straně.

14:49
    Hoskovec se snažil prokličkovat se skrz trutnovskou obranu až před Krofu, byl však zneškodněn a puk je za brankou domácích.

14:25
    Trutnov je již v plném počtu. Vyhození přes všechny čáry je tak již posouzeno jako icing.

14:16

13:51
    Hosté opět pouze nakoukli do útočného pásma a puk je zase až za brankou Dvora.

13:05
    Dvůr je zpátky v pásmu a Fořt se snažil silou protlačit kotouč až za Kroftova záda. To se mu však nepovedlo a domácí vyhazují.

12:31
    Hosté kombinují v útoku a snaží se rozhýbat trutnovskou obranu. Jejich přihrávky jsou však nepřesné a domácí se osvobozují.

12:16
    Další vyloučení domácích. Filip Krsek podrážel v útočném pásmu a Trutnov jde do čtyř.

11:18
    Po krátkém tlaku Dvora v útoku se hra znovu přesunula na druhou stranu. Ani tam však žádné šance nevidíme.

10:02
    Kubinčák zmařil rozehrávku hostů v obranném pásmu a nahrával do mezikruží. Tam ale nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů a druhou stranu se již ženou Královédvorští.

09:06
    Domácí se bleskově vydali směrem na Jeschkeho, tam jsou však okamžitě odzbrojeni obránci Dvora.

08:44
    Střela Dominika Šedivého končí v lapačce trutnovského gólmana. Vhazování po Kroftově levici.

08:18
    Královédvorským se povedlo dostat puk až do středního pásma a pomalu se propracovávají až ke Kroftovi.

07:48
    Váchovu přízemní střelu od modré Jeschke v pohodě vyráží betony do rohu kluziště. U kotouče jsou stále domácí.

07:05
    Dvůr je aktivní v útočném pásmu a motá Trutnovské před Kroftou. Ke střele se však hosté ne a ne dostat.

06:14

06:13
    Hosté se v závěru přesilovky špatnou přihrávkou sami vyhánějí do středního pásma a je pískán ofsajd.

05:41
    Marek Škvrně to zkoušel ve vlastním oslabení a najížděl si do obranného pásma Dvora po levé straně. Jeho střelu z úhlu Jeschke v pohodě chytá.

05:19
    Teprve teď domácí pořádně vyhazují kotouč přes všechny čáry a střídají.

05:01
    Lukáš Karlík pálil z vrcholu kruhů a jeho střela byla těsně před Kroftou tečována jedním z jeho spoluhráčů. Puk však vyletěl až do ochranné sítě.

04:39
    Hosté se drží v útočném pásmu a kombinují. Pro neposedný kotouč tak Krofta raději vyjíždí z brány a přikrývá ho svou lapačkou.

04:12
    Máme tu první vyloučení zápasu. Na dvě minuty na trestnou lavici míří za držení Lukáš Vácha (TRU).

03:55
    Patrik Fořt na z levého kruhu minul branku Trutnova.

03:24
    Pavel Fedulov v mezikruží zajímavě střílel z otočky. Puk mu však přišel na bekhend a se zakončením trutnovského kapitána tak Jeschke neměl mnoho práce.

02:47
    Domácí chvíli napadali rozehrávku Dvora za Jeschkem, ale kotouč se jim získat nepodařilo.

02:00
    Měli jsme tu první šanci na straně hostujícího celku. Jakub Luštinec si po pravém křídle najel před Kroftu, branku Trutnova však netrefil ideálně a hra se přesouvá na druhou stranu.

01:28
    Karlíkovo prudké nahození ze středního pásma Krofta pohotově vyráží vyrážečkou na hokejky svých spoluhráčů.

00:49
    Na kotouči jsou už Trutnovští a i oni se směrem dopředu snaží něco vymyslet. Ani jim se zatím nedaří.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned se chtěli vydat do útoku, ve středním pásmu však byli zneškodněni domácími.

00:01

HC BAK Trutnov: Krofta (Horáček) – Suk, Kynčl, Junek, Vácha (A), Jirásek, Leder, Klust, Višňák – Krsek, Kubinčák (A), Škvrně, Janoušek, Fedulov (C), Jirásek, Bucek, Poul, Planý, Tatar.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Jeschke (Janský) – Matějíček (C), Franc, Tondr, Petira, Karlík, Mocek – Brokeš, Luštinec, Ježek, Havlas, Dušek, Šedivý, Fořt, Hoskovec, Hrazdira.

Rozhodčí: Markovský – Novotný, Šimčík.

Vzájemné zápasy:

9. kolo: Trutnov vs. Dvůr Králové 4:5p
    18. kolo: Dvůr Králové vs. Trutnov 2:1

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové se nachází na opačné straně tabulky. Se čtyřiceti sedmi body je třetí a na druhé místo ztrácí pouhé dva body. I Královédvorští však nyní střídají výhry s prohrami a daří se jim především na ledě soupeřů. Doma totiž padli jak s Novou Pakou, tak s jabloneckými Vlky. Na venkovních hřištích ale excelují – naposledy vyhráli v Mostě 7:4 a na ledě Řisut domácí tým dokonce vynulovali 7:0. Dvoru se daří také proti dnešnímu soupeři. Trutnov porazil v obou letošních střetnutích a dnes bude zajisté chtít přidat další skalp svého rivala.

HC BAK Trutnov

Právě probíhající sezóna se pro Trutnovské nevyvíjí ideálně, přesto ještě ale zdaleka nic není ztraceno. Draci se v tabulce nachází až na předposlední příčce s dvaceti sedmi body, postupové pozice do play off však mají stále na dosah. V poslední době se spíše hledají. Nejdříve v Děčíně vyhráli 6:5 v prodloužení, následně však před svými fanoušky padli s Vrchlabím vysoko 1:9. Poslední zápas na ledě Bíliny se Trutnovu vydařil, když zvítězil 4:2. Uvidíme, zda na tuto výhru dokáže v dnešním zápase navázat.

Příjemný sobotní podvečer přeji z trutnovského zimního stadionu, kde se v rámci 27. kola druholigové skupiny Sever utkají HC BAK Trutnov a HC RODOS Dvůr Králové nad Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 18. Ježek (Havlas, Luštinec), 27. Hrazdira (Brokeš), 29. Dušek (Hoskovec), 30. Havlas (Luštinec, Ježek), 38. Dušek (Mocek, Hoskovec), 39. Luštinec (Karlík, Havlas)

HC Trutnov: Krofta (Horáček) – Suk, Kynčl, Junek, Vácha (A), Jirásek, Leder, Klust, Višňák – Krsek, Kubinčák (A), Škvrně, Janoušek, Fedulov (C), Jirásek, Bucek, Poul, Planý, Tatar.
    HC Dvůr Králové n. Labem: Jeschke (Janský) – Matějíček (C), Franc, Tondr, Petira, Karlík, Mocek – Brokeš, Luštinec, Ježek, Havlas, Dušek, Šedivý, Fořt, Hoskovec, Hrazdira.

Rozhodčí: Markovský – Novotný, Šimčík