po s.n. (0:2)
Steinbach Black Wings Linz
4:5 (3:2, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Čtvrtek 26.12.2019, 17:35 • Keine Sorgen Eisarena, Linz • bet-at-home ICE Hockey League • 31. kolo

Znojmo předvedlo vskutku husarská kousek, v jedenácté minutě to bylo již 3:0 pro Linz, borci z jihu Moravy však zabojovali a vyválčili cenné dva body. Pokračují tak v dobré prosincové formě, výborně zachytal brankář Groh a z hráčů se nejvíce bodově dařilo trojici Flick (2+0), Berisha (2+0), McRae (0+2). Přeji všem čtenářům onlajnů hezký a pohodový večer. (20:07:12)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Orli Znojmo.
    Autorem vítězné branky je AARON BERISHA – 4:5!

64:41
    Linz se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale spíše pouze po rozích.

64:22
    Vhazování v útočném pásmu Znojma.

64:08
    Nepřesně mimo branku Znojma střílel slovenský obránce Juraj Valach.

63:45
    Bombu Antonína Bořuty zastavil brankář Kickert s pomocí své obrany.

63:08
    Další výměna názoru v útočném pásmu Znojma.

62:20
    I Kickert musí v prodloužení ukázat své kvality.

61:31
    Před atakujícím Leblerem skvěle kotouč vyhodil po mantinelu brankář Groh.

60:53
    Znojmo uklidňuje hru míchání puku za svou brankou.

60:22
    Střelu Kristlera zlikvidoval výtečně Groh.

60:01

Následuje pětiminutové prodloužení.

Třetí zápas za sebou mezi Linzem a Znojmem končí po šedesáti minutách remízou, tentokráte 4:4.

60:00

59:45
    Obraně Znojma ujel zcela sám Stefan Gaffal, ale ztroskotal na výtečném brankáři Grohovi!

59:27
    Návštěva po vyhraném buly bude zřejmě delšího charakteru.

59:18
    Znojmo je na návštěvě v útočném pásmu.

58:47
    Další vhazování před znojemským brankářem.

58:29
    Bombu od modré čáry do rohu kluziště vytěsnil brankář Groh.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Za brankou Groha se urputně bojuje o každý centimetr ledu.

57:06
    Před Grohem puk neposedně poskakoval, nakonec vše dobře dopadlo.

56:27
    Znojemští hráči se provinili ofsajdem při útočném přechodu modré čáry.

55:45
    Zakázané uvolnění týmu Orli Znojmo.

55:05
    Rozklek brankáře Groha řeší vyslaný projektil vyslaný z hole hráče Black Wings Linze.

54:22
    Hráči Linze lépe uspěli při vhazování před Kickertem.

53:49
    Lebler nyní kromě svých hokejových dovedností ukázal u mantinelu i svou tvrdost v osobním souboji.

53:06
    A budeme opět sledovat založení útoku hostujícího útoku.

52:28
    Znojmo operuje s pukem na hokejkách ve svém obranném pásmu.

51:45
    Znojemský hráč u pravého mantinelu dostal řádně naloženo a vzápětí zasahuje v poklidu Kickert.

51:09
    Do rozehrávky Linze se rychle a i celkem dobře zapojil svou holí brankář Kickert.

50:28
    střelu z levého kruhu pod sebou ukryl zasahující brankář Kickert.

49:42
    Samozřejmě před brankou Znojma došlo k dalšímu pošťuchování.

49:42
    Florek nevolil pravděpodobnou nahrávku na volného Kristlera, ale jeho střelecké zakončení si jistě pohlídla brankář Dominik Groh.

49:00
    Střední pásmo bude dějištěm dalšího buly.

48:31
    Groh výtečně zasáhl svým levým betonem proti střele přímo z osy hřiště z mezikruží!

47:59
    Po odraženém puku následovala nepřesná střela mimo branku hráče Linze.

47:26
    Vhazuje se ve středním pásmu.

46:11
    Nyní znojemská obrana čelí delší dobu trvající ofenzívě Linze.

45:27
    Domácí hráči vyhráli vhazování před Dominikem Grohem.

44:38
    I třetí třetina má pořádné grády. Dočkáme se potřetí za sebou v tomto duelu soupeřů opět prodloužení? Vše tomu zatím nasvědčuje.

43:53
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští hráči příliš dlouho nenechali radovat se fanoušky soupeře, a naopak potěšili své nejen přítomné příznivce a vyrovnání zařídil AARON BERISHA 4:4! Asistence: Philip McRae, Antonín Bořuta.

42:49
    Linz právě vstřelil branku!
    EHC Black Wings Linz také bleskově využívá svou přesilovou hru po gólové trefě DANA DA SILVY – 4:3! Asistence: Josh Roach, Rick Schofield.

42:41
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Adam Sedlák – 2 min., držení).

42:02
    Bomba Antonína Bořuty přes bránícího hráče neprošla až k brankáři Kickertovi.

41:20

40:57
    O puk se u mantinelu tvrdě bojuje za brankou Kickerta.

40:23
    Přesilovkové zavezení kotouče do útočného pásma Linze bylo úspěšné.

40:01

I nadále vede Znojmo na střely po dvou třetinách nad Linzem 27:19.

Druhá třetina dopadla pro znojemské barvy velmi dobře a díky gólu Bartoše je po čtyřiceti minutách nerozhodný stav skóre 3:3. I nadále bude trvat v úvodu třetí třetiny přesilová hra pro Znojmo. Třetí třetina začne cca kolem 19:10 hodin.

40:00

39:32
    Domácím hráčům se povedlo dostat puk do střední třetiny.

38:41
    Tlak je drtivý, ale chybí tomu střelba.

37:59
    Znojmo s jedním bekem na modré čáře svírá čtveřici hráčů z Linzu.

37:20
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Juraj Valach – 2+2 min, faul loktem).

36:26
    Znojmo ve vyrovnané třetině po zásluze vyrovnává stav utkání na 3:3 po trefě DAVIDA BARTOŠE – 3:3! Bez asistence.

35:29
    Krátká interní rada rozhodčích proběhla ve středním pásmu.

34:47
    Opět byl u puku jako první obránce Znojma atakující Rick Schofield měl lidově řečeno smolíka.

34:19
    Znojmo drží v této fázi hry častěji puk na svých holích.

33:31
    Další velmi tvrdý souboj byl sveden na levé straně rohu kluziště vedle branky Groha.

32:58
    Komerční přestávka. Branky již nepadají jako v první třetině, nicméně i tak sledujeme velmi zajímavé utkání plné emocí a soubojů.

32:12
    Sražená střela Znojma následně končí nepřesnou nahrávkou na levé straně kluziště, kde nikdo v bílém nebyl.

31:39
    Výborně zapracoval ležící Groh svou holí ohledně volného puku. Následné souboje na hraně před brankářem sudí opět nechali bez povšimnutí.

30:55
    Sražená střela Samuela Huntera Fejese končí mimo prostor tří tyčí.

30:17
    Nahození za branku Groha na zadní mantinel si pohlídala obrana Znojma.

30:08
    Bombu Berishy podržel brankář Kickert a vzápětí byla před ním vyvolána hromadná rozmíška.

29:39
    Hra se přesouvá na vhazování do středního pásma.

29:22
    Andreas Kristler stále drží útočné pásmo pro Linz po vyhraném buly.

29:11
    Po levé straně unikl Brian Lebler, ale nezakončil, jelikož obětavý skok předvedl jeden z hráčů defenzívy Znojma!

28:26
    Znojemská útočná akce začne až z obranného pásma.

27:35
    Nepříliš jistě zapracoval obránce Ondřej Mikliš.

27:22
    Vypadalo to na podražení jednoho z hráčů Znojma, hra naštěstí běží dále bez přerušení.

26:58
    Zakázané uvolnění Linze.

26:52
    Střelu od modré čáry srazil atakující Andreas Kristler, hráči Znojma při pokusu o střelu odlétla i rozlomená hráčská hůl.

26:04
    Až nyní se hra stěhuje před Dominika Groha.

25:21
    Bojovnost hráčů Znojma nepouští z obranného pásma domácí hokejisty.

24:42
    Valná hromada před Kickertem, který si připisuje další úspěšný zásah.

23:54
    Linz ztratil útočné pásmo po velmi krátkém pobytu načež byl tvrdě dohrán ve středním pásmu Svoboda.

23:18
    Střelu z levého kruhu vyrážečkou likviduje brankář David Kickert.

22:35
    Znojmo i přes zlomenou hůl z jednoho hráčů dokázalo dostat kotouč do středního pásma.

21:44
    Puk létá ze strany na stranu, čehož oba celky využívají k hromadnému střídaní během hry.

21:16
    Znojmo je zamčené ve své obranné třetině, i vstup má do druhé třetiny Linz aktivitou na své straně.

20:44
    Buly v útočném pásmu celku EHC Black Wings Linz.

20:15
    Pohotová střela z otočky na ose hřiště těsně minula branku Dominika Groha.

20:01

Orli Znojmo v první třetině bylo aktivnější na střely v poměru 16:10.

Úvod se Znojmu vůbec nevyvedl a v jedenácté minutě to bylo tuze zlé 3:0 pro Linz. Flick si, ale nabil ostrými náboji a dvakrát dostal kotouč za zády Kickerta a tudíž je stav po dvaceti minutách 3:2. Druhá třetina by měla začínat ca kolem 18:22 hodiny.

20:00

19:41
    Po zásahu brankáře Groha se bude vhazovat v obranném pásmu Znojma.

19:32
    Linz z vlastního pásma se snaží ještě o založení útočné akce.

19:14
    U mantinelu se svádí jeden drsný souboj za druhým.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Z levého rohu se puk dostal před branku Kickerta a ten nevěděl kde je, skoro to vypadalo jako by byl na kolotoči.

17:42
    Ačkoliv to vypadalo na icing ze středního pásma Linze, hra dle čárových sudích bude plynule pokračovat dále,.

16:55
    Hráči Linze jsou nestěhováni v útočném pásmu soupeře.

16:06
    Náhradník Groh předvedl jistý zásah.

15:36
    Hráči Linze jsou velmi hodně vyvedeni z konceptu o zápasu typu procházka růžovou zahradou.

14:21
    A ono to půjde, ne že né – za Znojmo druhý kotouč do sítě za záda Kickerta dostal opět ROBERT FLICK – 3:2! Asistence: Anthony Luciani, Ondřej Mikliš.

12:41
    Znojmo se díky využité přesilové hře vrací zpět do hry a početná skupina fanoušků Znojma má poprvé v utkání radost – ROBERT FLICK – 3:1! Asistence: Aleš Sova, Philip McRae.

11:38
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Dragan Umicevic – 2 min., hákování).

10:54
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Teemu Lassila, přichází Dominik Groh.

10:54
    DAN DASILVA je úspěšný z dorážky, když střelu Roache z nájezdu brankář Lassila dokázal vyrazit, ale pouze k dorážejícímu hráči. Asistence: Josh Roach, Justin Florek.

10:39
    Znojemský hráč byl o kotouč v souboji obrán Dabem DaSilvou v útočném souboji ve středním pásmu u modré čáry.

10:26
    Hra se následně stěhuje před brankáře Lassilu.

09:57
    Rychlá kombinace Znojma končí střelou z pravého kruhu, kterou Kickert likviduje pohotovým vyražením pomocí svého betonu!

09:22
    Nahození puku do útočného pásma krotí brankář Kickert a rozehrává jej na své spoluhráče.

08:37
    A aktivní čtvrtá lajna Znojma opět vybojovala útočné pásmo.

07:54
    Zaúřadovala lapačka brankáře Teemu Lassily.

07:18
    Kickert musel zasahovat a bude se také před ním vhazovat.

06:33
    Autorem branky je BRIAN LEBLER – 2:0! Asistence: Dragan Umicevic a Matthew Nicholas Finn.

06:23
    Komerční přestávka.

06:18
    Nepřesný pokus znojemských těsně minul Kickertovu branku.

05:37
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před brankáře Lassilu.

05:22
    Hra se přestěhovala za branku Kickerta, kde probíhají u mantinelu tvrdé osobní souboje.

04:59
    Sražená střela Joshe Roache a kotouč se od brusle odráží do středního pásma.

04:24
    Rutkowski udržel kotouč v útočném pásmu a nahazujej po prknech za branku Znojma.

03:38
    Centr prvního útoku Schofield zavezl kotouč do obranného pásma Znojma.

02:52
    Přerušená hra po zásahu brankáře a bude se opět vhazovat před Kickertem.

02:14
    Čtvrtá formace Znojma získala svou bojovností buly v útočném pásmu.

01:25
    I nadále je v tlaku domácí celek, kterému se výborně povedl vstup do utkání.

00:19
    Brian Lebler v útočném pásmu našel DRAGANA UMICEVICE, který si vyjel zpoza branky a zasunul kotouč přesně za záda brankáře – 1:0!

00:09
    Vyhrané buly pro domácí hokejisty, kteří začnou útok z vlastní třetiny.

00:01

Linec bude hrát v tmavých dresech, Znojmo nastupuje v bílých dresech.

EHC Black Wings Linz: Kickert (Stroj) – Altmann, Valach, Finn, Roach, Kragl, Rutkowski, Matzka, Pusnik – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek DaSilva – Fejes, Gaffal, McNeill – Cijan, Bruckler, Leiler. Trenér. Tom Rowe.

Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš – Luciani, Flick, T. Svoboda – Bowles, McRae, Berisha – Beránek, Bartoš, Mrázek – Češík, Oščádal, Jonáš. Trenér: Miroslav Fryčer.

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Kontschieder, Pardatscher.

Vzájemná utkání 2019 – 2020:

12.11.2019 Linz – Znojmo 3:4 po prodloužení (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 5. Kristler, 35. Lebler, 56. Gaffal – 20. a 63. Luciani, 17. Svoboda, 60. Flick

13.10.2019 Znojmo – Linz 4:3 po prodloužení (1:2, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 6. Češík, 24. McRae, 26. Luciani, 63. Bowles – 2. a 8. Lebler, 21. DaSilva

V 31. kole EBEL ligy se střetne EHC Black Wings Linz (5) s týmem Orli Znojmo (3). Bude to přímý souboj o příčky v nejlepší pětce tabulky zajišťující přímý postup do play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 1. Umicevic (Lebler), 7. Lebler (Umicevic, Finn), 11. DaSilva (Roach, Florek), 43. DaSilva (Roach, Schofield) – 13. Flick (Sova, McRae), 15. Flick (Luciani, Mikliš), 37. Bartoš, 44. Berisha (McRae, Bořuta), rozh. náj. Berisha