Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Kunlun 5:0 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 4:3 (kon.) | Minsk – Petrohrad 1:4 (kon.)
Kazaň – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)

Hynek Zohorna (CHA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:06
    Marek Langhamer (CHA) 60 minut, 34 zákroků, 2 góly, 94,4 % (17:26:41)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:32 (15:15, 16:8, 5:9)
    Zblokované střely – 16:7
    Vyhraná vhazování – 26:30
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 3:2

Utkání končí vítězstvím domácího Severstalu v poměru 2:1. Domácí sice prohrávali od 10. minuty po zásahu Alexandra Kuzněcova, ale hned o dvě minuty později srovnal Alexandr Petunin. Na rozhodující zásah se pak čekalo do 45. minuty, kdy strhl vedení na stranu Čerepovce Jevgenij Bodrov. V samotném závěru utkání mohl srovnat Vjačeslav Ušenin, který ale netrefil odkrytou branku.

59:59
    V posledních sekundách třetiny si najel na diagonální pas na vzdálenější tyčku Vjačeslav Ušenin, který trefil boční síťku odkryté branky! Tohle byla obrovská šance na vyrovnání!

59:40
    Domácí dostali puk alespoň do středního pásma!

59:21
    Z levé strany mířil k bližší tyčce Vladislav Ušenin. Šugajev jeho střelu pokryl a následně se strhla před jeho brankou strkanice. Rozhodčí už ale vylučovat nebudou.

59:00
    A Langhamer už zůstává na střídačce!

59:00
    Po zakázaném uvolnění Severstalu přichází oddechový čas Amuru.

58:49
    Denis Golubev vyrazil dopředu po pravém křídle, ale jeho střelu vytěsnil Šugajev. Langhamer zatím zůstává v brance.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hra nebyla už dlouho přerušena, takže hosté si nemohou ani vyžádat time-out.

56:45
    Čas utíká a hostující hokejisté se zatím nedokázali na delší dobu usadit před brankou soupeře.

55:15
    Igor Geraskin dobře zabojoval a zabránil odpískání zakázaného uvolnění proti domácím.

54:57
    Hosté mají na vyrovnání už jen pět minut.

53:30
    Jeden z hostujících hráčů zlomil hokejku, takže z toho byla taková minipřesilovka Amuru. Domácí drželi kotouč v útočném pásmu, ale k výraznějšímu ohrožení Langhamerovy branky se nedostali.

52:41
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

52:24
    Hosté se nadechli k náporu a ostřelují branku Severstalu. Šugajev si připsal snad čtyři zákroky v rozmezí 30 sekund!

50:58

50:49
    Hynek Zohorna posílal kotouč na osu hřiště, kde byl jeden z jeho spoluhráčů. Bránící hráč však vložil do tohoto pasu hokejku a odrazil puk do středního pásma.

49:33
    Hosté se dostali ke střele od modré čáry. Ta skončila ve výstroji Šugajeva.

48:57
    Za nedovolené bránění je vyloučen Alexandr Petunin. Hosté budou hrát přesilovku.

48:27
    Kirill Rasskazov zakončoval z mezikruží, domácí brankář zasáhl vyrážečkou!

48:00
    Hynek Zohorna vytáhl hru na modrou, odkud střílel Ondřej Vitásek. Šugajev byl na místě.

47:02
    Hosté se dopustili postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

46:43
    Domácí hráč se z pravé strany natlačil až do zakončení. Branku však minul.

46:17
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
    44:32 Jevgenij BODROV - 2:1

44:32
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! Andrej Alexejev poslal od zadního mantinelu puk do předbrankového prostoru a JEVGENIJ BODROV ho usměrnil za záda Langhamera – 2:1. Asistence: Andrej Alexejev a Ilja Chochlov.

43:58
    Po ráně od modré čáry byl puk přizvednut až do ochranné sítě za domácí brankou.

43:37
    Tentokrát si připsal zákrok domácí Dmitrij Šugajev, který podržel puk v lapačce.

43:00
    Zajímavý závar před Langhamerem. Po bekhendovém zakončení Jegora Morozova se ještě snažil dorážet Maxim Nevolin, ale kotouč končí někde pod brankářem Amuru.

42:27
    Třetí část zápasu začala poměrně opatrně. Uvidíme, jak bude duel pokračovat.

41:11
    Střela z první Bogdanovi Jakimovovi příliš nesedla. Langhamer tak neměl se zákrokem těžkou práci.

Hity – 2:1

Ve druhé třetině gól nepadl. Střelecky aktivnější byli domácí, kteří v úvodu periody nastřelili i tyčku. Také Amur si však nějaké příležitosti vytvořil. Před třetí části utkání je tedy vše naprosto otevřené.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:36
    Alexandr Petunin ještě protáhl Langhamera střelou ze střední vzdálenosti. Gólman Amuru přerušil hru.

39:15
    Také domácí jsou kompletní.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Hosté jsou v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

37:14
    Po šermované před hostující brankou je trochu přísně vyloučen útočník Severstalu Jegor Jakovlev. Tady si rozhodčí mohli vybírat. Buď to mohli pustit, nebo vylučovat na obou stranách.

36:53
    Dobrá rána Kudaka od modré čáry. Langhamerovu branku ale jeho dělovka přeci jen minula.

36:18
    Za hákování je vyloučen Denis Golubev. Uvidíme přesilovku Severstalu.

35:12
    Také celek Čerepovce je už v plném počtu.

34:49
    Amuru nevyšla rozehrávka. Píská se zakázané uvolnění.

34:33
    Domácí se osvobodili.

34:13
    Hosté v plném počtu a hned zahrozili. Po pěkné kombinační akci mířil Nikita Jazkov vedle poloodkryté branky!

33:11
    Domácích bylo na ledě moc a počet hráčů na hřišti se tak vyrovná!

31:59
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., sekání).

31:59
    Daniil Vovčenko nevyzrál zblízka na Langhamera! Domácí útočník byl ale faulován, takže se bude vylučovat!

30:02
    Do velmi dobré střelecké pozice si sjel Vladimir Kudako. Domácí zadák pálil z mezikruží do připraveného Langhamera.

29:29
    Od modré čáry střílel hostující obránce Nikita Alexandrov. Jeho rána však skončila vedle bližší tyčky.

28:37
    Langhamer byl prověřen nahozením ze středního pásma. Hostující gólman odrazil puk ke svým spoluhráčům.

28:01
    Hokejisté Amuru zvládli oslabení bez větších problémů. Už jsou v plném počtu.

26:50
    Ve vlastním oslabení zaútočili hosté. Z pravého kruhu zakončoval Denis Golubev a Šugajev byl nucen přerušit hru.

26:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., držení).

26:00
    Máme tu reklamní přestávku. Bude se vylučovat!

24:14
    Puk vylétl až někam do prostoru střídaček. Hra je tedy přerušena.

23:10
    Marek Langhamer už ležel ve svém brankovišti, domácí však nedokázali dopravit kotouč za jeho záda! Před tím českého brankáře dokonce zachránila tyčka!

22:32
    Rychlý protiútok domácích. Bogdan Jakimov nahrával spoluhráči na levý kruh a činit se musel Langhamer.

21:56
    Hosté zahrozili střelou od obránce, kterou musel vyrážet Šugajev. Následovaly ještě pokusy o dorážku, které už ale branku Severstalu nenalezly.

21:30
    Další icing hostů.

20:56
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Langhamerem.

Hity – 2:1

První třetina duelu mezi Čerepovcem a Chabarovskem skončila nerozhodně 1:1. Domácí začali aktivněji, ale gól ze svého náporu nevytěžili a tak se v 10. minutě radovali hokejisté Amuru, trefil se Alexandr Kuzněcov. Hned o dvě minuty později však srovnal Alexandr Petunin.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Ještě střela hostujícího obránce Nikity Kamalova. Šugajev přerušil hru.

19:34
    Nahození ze středního pásma odrazil Langhamer do rohu kluziště.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:41
    Velký závar před hostující brankou! Langhamer ale odolal a udržel tak pro Amur nerozhodný stav.

17:20
    Alexandr Petunin to zkoušel na Langhamera z ostrého úhlu. Hosté následně odehráli puk na zakázané uvolnění.

16:57
    A domácí jsou v plném počtu.

16:27
    Michal Jordán zaváhal na útočné modré, kde mu puk přeskočil hokejku. Hosté tak opět přicházejí o pásmo.

15:58
    Hokejistům Severstalu se podařilo vyhodit.

15:13
    Domácí jsou ve čtyřech.

15:05
    Šugajev vyřešil nepříjemnou situaci před svou brankou zákrokem pravým betonem a následným zalehnutím kotouče.

14:56
    Za hákování je potrestán Vadim Kudako. Hosté mají k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3!

13:12
    Tak nakonec je tu vyloučení na straně Severstalu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Kirill Kapustin.

13:12
    Poté, co kotouč opustil hrací plochu, je nařízena reklamní přestávka.
    11:39 Alexandr PETUNIN - 1:1

11:39
    Domácí potřebovali na vyrovnání rovné dvě minuty! Vladislav Kodola nahrál z rohu před branku, kde byl volný ALEXANDR PETUNIN, který udělal Langhamerovi forhendovou kličku a zasunul kotouč za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Vladislav Kodola.
    09:39 Alexandr KUZNĚCOV - 0:1

09:39
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Turbin nabil na střelu Hynkovi Zohornovi. Po jeho ráně se kotouč odrazil k ALEXANDROVI KUZNĚCOVOVI a ten ho dorazil za záda bezmocného Šugajeva. Asistence: Hynek Zohorna a Pavel Turbin.

07:54
    Hráči Čerepovce operovali v útočném pásmu. Nakonec se ale vyhodili nepřesnou přihrávkou.

07:20
    Střely na branku – 9:4

06:34
    Nyní tu máme první reklamní přestávku.

06:06
    Iniciativu přebírají hostující hráči. Ti už dlouho drží puk v útočném pásmu.

05:36
    Rasskazov nahrával od zadního mantinelu puk před branku, kde byl Danil Fajzullin. Z bezprostřední blízkosti však zamířil jen do Šugajeva!

05:11
    Na puk si sáhl i domácí gólman Šugajev, který ho našel po střele z pravé strany ve výstroji.

03:40
    Domácí obránce Vladislav Provolněv se natlačil až do střelecké pozice. Langhamer puk neudržel, takže se snažil hráč Severstalu ještě dorážet, ovšem gólman Amuru nakonec vše vyřešil přikrytím hracího předmětu.

03:09
    Marek Langhamer se musí mít v úvodu utkání na pozoru. Střelám hokejistů Čerepovce ale většinou schází přesnost.

02:12
    Domácí začali zápas aktivněji, zatím se hraje především v obranné třetině Amuru.

00:49
    Střelu od modré čáry pokryl hostující brankář Langhamer, který svým zákrokem přerušil hru.

00:01

Severstal Čerepovec: Šugajev (Chakimov) – Makejev, Chochlov, Provolněv, A. Kulda, M. Chabarov, Kudako, Sizov – J. Morozov, Jakimov (A), Monachov (C) – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov (A), A. Alexejev, Markovin – Nevolin.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Vitásek, Jordán (C), Turbin, Kamalov, Korobov, Korjagin, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – A. Lazarev, Golubev, Ruděnkov (A) – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Kuzněcov, Kapiturov, Jazkov.

Rozhodčí: Bukin, Ščeňov – Berseňov, Judin.

Michal Jordán (CHA) – 41 zápasů, 12 bodů (3+9)
    Ondřej Vitásek (CHA) – 35 zápasů, 6 bodů (3+3)
    Hynek Zohorna (CHA) – 42 zápasů, 24 bodů (8+16)
    Tomáš Zohorna (CHA) – 35 zápasů, 21 bodů (9+12)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Severstal Čerepovec:
    Hokejisté Severstalu nasbírali ze 44 odehraných utkání jen 37 bodů a v tabulce Západní konference jim patří desáté místo. Na play-off ztrácejí už 11 bodů. Naposledy hráči Čerepovce podlehli na domácím ledě 2:3 v prodloužení Dynamu Minsk. Před tím dokázali dvakrát vyhrát, doma zdolali 4:2 Soči a překvapivě 3:2 v prodloužení Petrohrad.