Banská Bystrica – Detva 5:1 (kon.) | Nitra – Miskolc 1:3 (kon.) | Poprad – Trenčín 3:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – HC Slovan 2:5 (kon.) | Zvolen – Michalovce 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:5 (kon.)
HK Poprad
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 10.01.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

59:09
    Poprad dal gól!
    Popradčania definitívne pečatia víťazstvo v tomto zápase. V obrannom pásme domáci zachytili jednu z prihrávok, Svitana získal puk, prehodil ho dopredu na hokejku SAMUELA TAKÁČA, ktorý dokorčuľoval k bráne a zblízka bezpečne zakončil do odkrytej siete.
    Asistencia: Patrik Svitana.

58:37
    Popradčania v tejto chvíli vyhadzujú puk von na zakázané uvoľnenie a oddychový čas si berie tréner hostí Ján Pardavý.

57:22
    Valent už opustil svoju bránku a Dukla začína svoju powerplay.

57:22
    Oddychový čas pre Poprad.

52:45
    Popradčania sa dostávajú do vedenia v stretnutí. V obrannom pásme získal puk Jacobs, ktorý vyrazil do prečíslenia dvoch proti jednému. Cez obrancu nasmeroval puk na ľavý kruh, kde bol JIMMY LODGE a ten z prvej okamžite skóroval do Valenta.
    Asistencia: Colin Jacobs.

49:30
    Mikyskova krížna prihrávka z ľavého kruhu skončila na pravom kruhu na hokejke Aldersona, ktorý strieľal po krátkej príprave. Vošvrda dokázal bezpečne vyraziť.

45:26
    Presilovú hru získava celok Dukly Trenčín. Colin Jacobs dostáva dve minúty za podrazenie.

38:25
    Alderson vyrazil dopredu po pravom krídle. Z kruhu naservíroval výbornú prihrávku na opačnú žrď Stachovi, ktorý zakončoval z prvej, no mieril to iba na zadný mantinel!

35:06
    Do dobrej pozície sa následne dostal aj Josef Mikyska, ktorý bol s pukom medzi kruhmi a zakončoval. Vošvrda vyrážal pred seba a ihneď mu pomohli jeho spoluhráči.

32:37
    Trenčianska presilovka sa končí predčasne. Brandon Alderson dostáva menší trest za krosček.

31:43
    Presilovku si zahrajú hokejisti Dukly Trenčín. Jimmy Lodge dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

25:22
    Presilovku si v druhej tretine zahrajú domáci. Na dve minúty za hákovanie je vylúčený David Kajínek.

20:18
    Hneď v úvodných sekundách druhej tretiny nastal pred popradskou bránkou zmätok. V dobrej šanci zblízka bol Mikyska, ktorý presúval puk cez bránkovisko. Vošvrda nevedel, kde je puk, napokon ho s pomocou spoluhráčov našiel a priľahol.

18:47
    Kamzíci prichádzajú s odpoveďou a už aj Valent je po prvýkrát prekonaný. Pred bránku sa šikovne natlačil ADAM LARKIN, ktorý si rukou posunul puk, položil si ešte Valenta a forhendom pohodlne zakončil zblízka.
    Asistencia: Michael Vandas.

16:56
    Hneď po skórovanom góle z hokejky Dukly sa pred bránkou Popradu strhla menšia strkanica. Colin Jacobs si vysvetľoval niečo s Jurajom Bezúchom a obaja dostávaj po dve minúty za hrubosť.

16:56
    Trenčín dal gól!
    Dukla sa napriek tlaku Popradu dostáva do vedenia. Mikyska získal puk za bránkou, všimol si medzi kruhmi nakorčuľovaného BRANDONA ALDERSONA, ktorý ako pravák strelou z prvej zakončil popri Vošvrdovej žrdi.
    Asistencie: Jozef Mikyska, Ľubomír Štach.

14:38
    Do veľkej šance sa dostal Mike Dalhuisen, ktorý si spracoval puk medzi kruhmi, pozrel sa na bránku a vyskúšal to. Valent však vynikajúco zakročil ramenom a zabránil gólu.

14:08
    Poprad si zahrá druhú presilovku v zápase a opäť je vylúčený Tomáš Starosta. Tentokrát dostáva dve minúty za podrazenie.

10:38
    Vo výbornej šanci sa po prihrávke Takáča ocitol obranca Ulrych, ktorý bol pred bránkoviskom. Valent už ležal na ľade a veľmi nepokrýval bránu. Ulrych to však zblízka napálil len priamo do neho.

09:43
    Aj Poprad si zahrá prvú presilovku v stretnutí. Tomáš Starosta si odsedí dve minúty za hákovanie.

07:08
    Až v tejto chvíli je hra prerušená a Trenčín si zahrá presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Miroslav Preisinger.

03:58
    Ďalší zaujímavý moment. Pekne sa nám to prelieva zo strany na stranu. Takáč posielal prihrávku medzi kruhy Zagrapanovi, jeho strelu Valent pohotovo vyrazil. Na dorážku prišiel Svitana, ale mieril znovu len do tela trenčianskeho gólmana.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 19. Larkin (Vandas), 53. Lodge (Jacobs), 60. Takáč (Svitana) – 17. Alderson (Mikyska, Štach)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Kozák, Brejčák (A), Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan (A), Svitana (C) – Jacobs, Bjalončík, Lodge – Matej Paločko, Paukovček, Matúš Paločko – Králik
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Tomek) – McCormack, Starosta (A), Stacha, Štach, Sládok, Kajínek, Bokroš – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič (C), Valach, Hecl – Džugan, Balán, Lapšanský – Ferényi, Švec, Sojčík (A) – Ďurina

Rozhodčí: Valach, D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc ml.

Diváci: 2 019