Banská Bystrica – Detva 5:1 (kon.) | Nitra – Miskolc 1:3 (kon.) | Poprad – Trenčín 3:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – HC Slovan 2:5 (kon.) | Zvolen – Michalovce 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:5 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
HK Detva
sk Pátek 10.01.2020, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

"Barani" vyhrali siedmy zápas po sebe. Doma po fantastickom výkone porazili Detvu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:38:30)

58:35
    Kabáč nahodil puk pred bránkovisko, tam sa k puku nedostal Fafrák, pretože zasiahol Petrík.

58:01
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:28
    Gašpar vystrelil z ľavého kruhu nad bránku Beskorowanyho, Banská Bystrica dostala puk preč z pásma.

56:49
    Banská Bystrica sa už snaží dohrať záver zápasu bez zbytočných problémov, ale Detva ešte hryzie.

56:14
    Banská Bystrica v plnom počte.

54:29
    Viktor Fekiač sa dostal k dorážke pred úplne prázdnou bránkou, ale Beskorowany sa fantasticky presunul a dokázal zasiahnuť proti strele zo 101 percentnej šanci.

54:14
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Fafrák – 2 min.).

53:26
    Valent strieľal od modrej čiary. Torok sa snažil puk tečovať, to sa mu nepodarilo.

52:42
    Patrik Lamper sa krásne vymotal spomedzi dvoch hráčov a zakončil. Síce to stredu bránky, ale aj tak nebezpečne.

52:20
    Domáci sa ťažko dostávali z vlastného pásma. Nakoniec sa im to podarilo a držia sa v útočnom.

51:24
    Ščurko predviedol pred bránkou dobrý teč nahodenia od mantinelu, puk poslal do bočnej siete.

51:14
    Janis Andersons vystrelil od modrej čiary. Jeho pokus smeroval do stredu bránky, kde bol pripravený Beskorowany.

50:15
    Detva hrá s piatimi hráčmi.

50:09
    Hostia išli znova do protiútoku, tentoraz dvaja na nikoho. Tomáš Török strieľal k betónu, Beskorowany zasiahol vyrážačkou.

49:15
    Detva mohla z protiútoku znížiť, Viktor Fekiač aj Beskorowanyho prekonal, ale trafil žrď.

49:06
    Hohmann dostal krásnu prihrávku pred bránkovisko, kde mal pred sebou prázdnu bránku, no Petrík sa famózne presunul a chytil. Neskutočné.

48:15
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Daniel Gachulinec – 2 min., hákovanie).

47:50
    Banská Bystrica dala gól!
    Cason Hohmann poslal spoza bránky prihrávku pred bránkovisko, kde si JORDON SOUTHORN posunul puk okolo obrancu a krásne zakončil pomedzi nohy Petríka.

47:18
    Gabor prihrával do bránkoviska, kde išli dvaja jeho spoluhráč. Roman Petrík nakoniec dokázal hru prerušiť.

46:19
    Šille potiahol puk do útočného pásma, kde sa nepresadil cez svojho obrancu a o puk prišiel.

45:36
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

45:05
    Southorn poslal z obranného pásma krásnu prihrávku do útočného pásma. Joona Jääskeläinen vo veľkej šanci našiel len Petríka.

44:38
    Detva sa snaží vyjsť zo svojej tretiny a aj keď má puk na hokejkách, tak sa jej to nedarí.

43:51

43:43
    Banská Bystrica sa už nesnaží útočiť za každú cenu. Túto tretinu chce prečkať bez problémov v defenzíve.

43:09
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

42:02
    Detva sa snaží byť na začiatku tretej tretiny aktívna, ale všetka útočná aktivita končí pri mantineloch.

40:25
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

40:25
    Beskorowany zasiahol proti strele od mantinelu, hru prerušil a vhadzuje sa po jeho ľavici.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Banská Bystrica mala v druhom dejstve hru jasne pod kontrolou. Gólovo sa presadili Mlynarovič a Nemčík po krásnej strele do rohu bránky. Za stavu 3:0 síce znížil Peter Valent ale "barani" kráčajú k trom bodom. V obrovskej šanci pritom možnosť hattricku odmietol Samuel Mlynarovič.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:22
    Domáci bránia aj toto oslabenie veľmi dobre. Nemčík vyhadzuje puk cez všetky čiary do bezpečia.

38:38
    Zuzin mal veľkú šancu medzi kruhmi. Zákrokom sa blysol Beskorowany a z dorážky puk netrafil Šišovský.

38:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., sekanie).

37:42
    Banská Bystrica sa teraz dvakrát po sebe nedostala do útočného pásma, Detva dobre prehustila modrú čiaru.

36:17
    Detva sa po dlhšom čase dostala do útočného pásma, nahodenie od mantinelu pokryl Beskorowany.

35:26
    Samuel Mlynarovič sa uvoľnil medzi kruhy, zrazený pokus smeroval po teči nad bránku Petríka.

35:01
    Martin Nemčík sa ocitol úplne sám medzi kruhmi, dostal tam aj puk. Vo fantastickej pozície trafil Petríka, ktorý skvele vykorčuľoval dopredu.

34:35
    Ďatelinka vystrelil od modrej čiary, betón Petríka dokázal zasiahnuť. Banská Bystrica ostala v útočnom pásme.

33:59
    Banskobystričania sa zabávali v útočnom pásme, no až príliš. Mnohokrát to bolo prekombinované, preto neprišla strela.

33:06
    Zubák udržal útočné pásmo. Fafrák sa predral až k bránkovisku, v poslednej chvíli o puk pred zakončením prišiel.

31:38
    Hrnka prihral pred bránkovisko, Mlynarovič v stopercentnej šanci trafil Petríka, ktorý sa fantasticky presunul. Následne namieril Hrnka v dorážke do Fekiača.

31:25

30:56
    Detva sa nejaký čas držala v útočnom pásme. Nakoniec prišla zlá prihrávka a tretina už nebola.

30:11
    Miloš Bubela získal v oslabení puk v útočnej tretine. Marek Bartánus strieľal z pravého kruhu iba tesne vedľa.

29:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Tomáš Hrnka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

29:22
    Patrik Lamper trafil skákavý puk backhandom zo vzduchu, nepodarilo sa mu však ohroziť bránku súpera.

28:37
    Hickmott poslal dobré nahodenie. Petrik puk len vyrazil pred seba, následne prišiel icing Detvy.

28:21
    Banskobystričania sa znova držia v útočnom pásme a hrajú svoju hru. Po nahodení a zásahu Petríka je tu reklamná prestávka.

27:18
    Bubela dostal puk do útočného pásma. Následné nahodenie z rohu nedokázal pred bránkou tečovať Bartánus.

26:49
    MARTIN NEMČÍK z pozície defenzívneho obrancu obišiel bránku, dostal sa na pravý kruh a poslal nádhernú strelu do vzdialenejšieho rohu bránky. Puk sadol ideálne, dotkol sa žrde aj brvna.

26:31
    Hrnka miešal puk v útočnom pásme, prihrávka na Lampera mu nevyšla a Banská Bystrica prišla o pásmo.

25:39
    Mihalik poslal veľmi dobrú strelu od modrej čiary, puk išiel tesne nad bránku Petríka.

24:44
    Banská Bystrica je v plnom počte.

24:36
    Beskorowany sa dvakrát po sebe dokázal blysnúť zákrokom. Ščurko strieľal z dobrej pozície, ale kanadský gólman sa presunul.

24:11
    Banská Bystrica sa bráni veľmi dobre, znova vyhadzuje puk cez všetky čiary.

23:39
    Gašpar vystrelil v presilovke od modrej čiary, puk sa cez hráčov pred bránkoviskom nedostal za Beskorowanyho. Banská Bystrica ho vyhodila.

22:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2 min.).

22:12
    Detva dala gól!
    Oliver Turan vystrelil od modrej čiary prudkú strelu, ktorú na ceste pred bránku tečoval PETER VALENT a Beskorowany ostal bez šance.

21:39
    Félix Petrinec poslal od modrej čiary namiesto strely fantastickú prihrávku vedľa bránkoviska, kde videl SAMUELA MLYNAROVIČA a ten zakončil z prvej tak, že sa Petrík nestihol presunúť.

21:05
    Cardwell sa krásne dostal pred bránkovisko, prihrával nepresne. Zakrátko zblízka zakončil do Petríka útočník Mlynarovič.

20:41
    Detva sa drží s pukom v útočnom pásme, ale iba pri mantineloch, odkiaľ sa jej nedarí zakončiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Banská Bystrica bola v prvej tretine jasne lepším tímom a zásluhou Hrnku a Mlynaroviča sa dostala do vedenia. V závere síce prekonal Beskorowanyho hosťujúci Žilka, ale gól padol po uplynutí časového limitu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Päť minút už trvá prestávka a až teraz sme sa dozvedeli verdikt. Gól neplatí, puk preťal čiaru po časovom limite.

Tretina je ukončená, ale na verdikt, či gól bol alebo nie si ešte chvíľu počkáme.

19:59
    V poslednej sekunde vystrelil po krásnej akcii Jakub Žilka a prekonal Beskorowanyho. Jeho strela prišla so sirénou. Gól asi platiť nebude, no ešte budeme telefonovať.

18:55
    Mihalik mohol strieľať od modrej čiary, nakoniec prihral a Banská Bystrica bojuje pri mantineloch.

18:18
    Takmer bolo znížené, ale Valentov blafák nenachytal Beskorowanyho, ktorý znova zasiahol.

17:54
    Banská Bystrica je vo veľkej pohode. Od začiatku stretnutia je jasne lepším tímom a zatiaľ mieri za tromi bodmi.

16:56
    SAMUEL MLYNAROVIČ mal otvorenú štvorprúdovú diaľnicu zo stredného pásma pred bránkovisko. Zakončil švihom vedľa ľavej ruky Petríka.

16:32
    Čacho sa krásne dostal cez dvoch obrancov pred bránku. Nakoniec bol veľmi blízko a Beskorowany dokázal zasiahnuť.

15:49
    Hohmann sa krásne dostal cez niekoľkých hráčov od mantinelu pred bránku, kde prihral, no Hickmott strieľal z uhlu do Petríka.

14:09
    Bubela sa rozbehol zo stredného pásma do útočnej tretiny, puk dostal za bránku, kde prebiehajú súboje.

13:02
    Mihalik poslal veľmi dobrú strelu od modrej čiary, Petrík ju vyrazil nad seba, padajúci puk nedokázali jeho spoluhráči zakončiť.

12:36
    Prvá tretina sa hrá v rýchlom štýle. Teraz nebol zapískaný icing, strela od mantinelu išla tesne vedľa.

11:23
    Detva sa snaží dostať do útočného pásma, Banská Bystrica ale veľmi dobre bráni.

10:24
    Martin Nemčík poslal veľmi dobré nahodenie od modrej čiary. Pred bránkou clonili dvaja jeho spoluhráči, Petrík zasiahol.

09:51
    Cason Hohmann prihral cez os na ľavý kruh, Joona Jääskeläinen poslal strieľanú prihrávku a tú v bránkovisku za Petríka upratal dobre postavený TOMÁŠ HRNKA.

09:37
    Detva sa zatiaľ v oslabení bráni dobre, domáci ešte nevystrelili na bránku Petríka.

08:58
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Oliver Turan – 2 min., hákovanie).

08:08
    Turan mal dobrú pozíciu na modrej čiare, puk mu išiel proti hokejke, avšak puk netrafil a nedokázal zakončiť.

07:49
    Z oboch strán je to celkom kostrbaté. Sledujeme dosť veľký počet nepresností.

06:54
    Banská Bystrica sa drží v útočnom pásme, kde sa snaží kombinovať. Do zakončení sa ale jej hráči nedostávajú.

05:21
    Prechod Detvy do útočného pásma zastavil ofsajd.

05:03
    Lamper pri mantineli puk nezískal. Detva prešla dopredu, nahodenie z krídla išlo do bočnej siete.

03:59
    Na opačnej strane sa ocitol pred bránkou úplne voľný Šišovský, netrafil však puk.

03:43
    Hohmann našiel krásnou prihrávkou Hickmotta pred bránkou, ten v obrovskej šanci trafil bočnú sieť.

03:12
    Southorn krížnou prihrávkou spoluhráčov nenašiel, puk nezískal ani Róth na zadnom mantineli.

02:25
    Začiatok stretnutia prináša z oboch strán pozorný defenzívny hokej. Nik nechce spraviť prvú chybu v zápase.

01:31
    Ščurko potiahol puk do útočného pásma, tam oň proti presile prišiel a vpredu môžu ísť znova domáci.

00:36
    Backhandom to skúsil Šišovský, jeho pokus cez obrancu domáceho tímu bol zrazený vedľa bránky.

00:19
    Banská Bystrica zakladá akciu zo svojho obranného pásma. Po prechode dopredu puk stratila.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Úradujúci majster sa nachádza na druhom mieste tabuľky, kde má 74 bodov, čo je iba o jeden menej ako prvé Košice. Dvadsať výhier v riadnom hracom čase je najviac spomedzi všetkých tímov súťaže. 66 inkasovaných gólov najmenej v Tipsport lige, "barani" nastrieľali 102 zásahov, čo je piata najlepšia ofenzíva. Zverenci Dana Cemana ťahajú sériu šiestich výhier po sebe. Najproduktívnejší muž Jordon Southorn získal 42 bodov (12+30). Joona Jääskeläinen strelil 18 gólov.

HC 07 WPC Koliba Detva

Mužstvo spod Poľany sa nachádza na desiatom mieste. Získalo 38 bodov, čo je o jeden viac ako druhý MAC Budapešť. 101 strelených gólov je síce siedma najlepšia ofenzíva, avšak až 136 inkasovaných zásahov predstavuje najhoršiu defenzívu. Detva vyhrala dva z posledných troch zápasov, porazila Liptovský Mikuláš aj DVTK Jegesmedvék Miškolc a nestačila na HKM Zvolen. Najproduktívnejší muž Ján Sýkora získal 32 bodov za 16 gólov a rovnaký počet asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 10. Hrnka (Jääskeläinen, Hohmann), 17. Mlynarovič (Hrnka, Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper), 48. Southorn (Hohmann, Hickmott) – 23. P. Valent (Turan, Gašpar)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka (C), Petrinec, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč – Fafrák
    HK Detva: Petrík (Bátory) – Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, D. Jendroľ, Turan, Gachulinec – Čacho, Zuzin, Šišovský – J. Žilka, Král, Ščurko – Török, P. Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka – Podešva