Banská Bystrica – Detva 5:1 (kon.) | Nitra – Miskolc 1:3 (kon.) | Poprad – Trenčín 3:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – HC Slovan 2:5 (kon.) | Zvolen – Michalovce 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:5 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
HK Detva
sk Pátek 10.01.2020, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Úradujúci majster sa nachádza na druhom mieste tabuľky, kde má 74 bodov, čo je iba o jeden menej ako prvé Košice. Dvadsať výhier v riadnom hracom čase je najviac spomedzi všetkých tímov súťaže. 66 inkasovaných gólov najmenej v Tipsport lige, "barani" nastrieľali 102 zásahov, čo je piata najlepšia ofenzíva. Zverenci Dana Cemana ťahajú sériu šiestich výhier po sebe. Najproduktívnejší muž Jordon Southorn získal 42 bodov (12+30). Joona Jääskeläinen strelil 18 gólov.

HC 07 WPC Koliba Detva

Mužstvo spod Poľany sa nachádza na desiatom mieste. Získalo 38 bodov, čo je o jeden viac ako druhý MAC Budapešť. 101 strelených gólov je síce siedma najlepšia ofenzíva, avšak až 136 inkasovaných zásahov predstavuje najhoršiu defenzívu. Detva vyhrala dva z posledných troch zápasov, porazila Liptovský Mikuláš aj DVTK Jegesmedvék Miškolc a nestačila na HKM Zvolen. Najproduktívnejší muž Ján Sýkora získal 32 bodov za 16 gólov a rovnaký počet asistencií.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:19
    Banská Bystrica zakladá akciu zo svojho obranného pásma. Po prechode dopredu puk stratila.

00:36
    Backhandom to skúsil Šišovský, jeho pokus cez obrancu domáceho tímu bol zrazený vedľa bránky.

01:31
    Ščurko potiahol puk do útočného pásma, tam oň proti presile prišiel a vpredu môžu ísť znova domáci.

02:25
    Začiatok stretnutia prináša z oboch strán pozorný defenzívny hokej. Nik nechce spraviť prvú chybu v zápase.

03:12
    Southorn krížnou prihrávkou spoluhráčov nenašiel, puk nezískal ani Róth na zadnom mantineli.

03:43
    Hohmann našiel krásnou prihrávkou Hickmotta pred bránkou, ten v obrovskej šanci trafil bočnú sieť.

03:59
    Na opačnej strane sa ocitol pred bránkou úplne voľný Šišovský, netrafil však puk.

05:03
    Lamper pri mantineli puk nezískal. Detva prešla dopredu, nahodenie z krídla išlo do bočnej siete.

05:21
    Prechod Detvy do útočného pásma zastavil ofsajd.

06:54
    Banská Bystrica sa drží v útočnom pásme, kde sa snaží kombinovať. Do zakončení sa ale jej hráči nedostávajú.

07:49
    Z oboch strán je to celkom kostrbaté. Sledujeme dosť veľký počet nepresností.

08:08
    Turan mal dobrú pozíciu na modrej čiare, puk mu išiel proti hokejke, avšak puk netrafil a nedokázal zakončiť.

08:58
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Oliver Turan – 2 min., hákovanie).

09:37
    Detva sa zatiaľ v oslabení bráni dobre, domáci ešte nevystrelili na bránku Petríka.

09:51
    Banská Bystrica dala gól!
    Cason Hohmann prihral cez os na ľavý kruh, Joona Jääskeläinen poslal strieľanú prihrávku a tú v bránkovisku za Petríka upratal dobre postavený TOMÁŠ HRNKA.

10:24
    Martin Nemčík poslal veľmi dobré nahodenie od modrej čiary. Pred bránkou clonili dvaja jeho spoluhráči, Petrík zasiahol.

11:23
    Detva sa snaží dostať do útočného pásma, Banská Bystrica ale veľmi dobre bráni.

12:36
    Prvá tretina sa hrá v rýchlom štýle. Teraz nebol zapískaný icing, strela od mantinelu išla tesne vedľa.

13:02
    Mihalik poslal veľmi dobrú strelu od modrej čiary, Petrík ju vyrazil nad seba, padajúci puk nedokázali jeho spoluhráči zakončiť.

14:09
    Bubela sa rozbehol zo stredného pásma do útočnej tretiny, puk dostal za bránku, kde prebiehajú súboje.

15:49
    Hohmann sa krásne dostal cez niekoľkých hráčov od mantinelu pred bránku, kde prihral, no Hickmott strieľal z uhlu do Petríka.

16:32
    Čacho sa krásne dostal cez dvoch obrancov pred bránku. Nakoniec bol veľmi blízko a Beskorowany dokázal zasiahnuť.

16:56
    SAMUEL MLYNAROVIČ mal otvorenú štvorprúdovú diaľnicu zo stredného pásma pred bránkovisko. Zakončil švihom vedľa ľavej ruky Petríka.

17:54
    Banská Bystrica je vo veľkej pohode. Od začiatku stretnutia je jasne lepším tímom a zatiaľ mieri za tromi bodmi.

18:18
    Takmer bolo znížené, ale Valentov blafák nenachytal Beskorowanyho, ktorý znova zasiahol.

18:55
    Mihalik mohol strieľať od modrej čiary, nakoniec prihral a Banská Bystrica bojuje pri mantineloch.

19:59
    V poslednej sekunde vystrelil po krásnej akcii Jakub Žilka a prekonal Beskorowanyho. Jeho strela prišla so sirénou. Gól asi platiť nebude, no ešte budeme telefonovať.

Tretina je ukončená, ale na verdikt, či gól bol alebo nie si ešte chvíľu počkáme.

19:59
    Päť minút už trvá prestávka a až teraz sme sa dozvedeli verdikt. Gól neplatí, puk preťal čiaru po časovom limite.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Banská Bystrica bola v prvej tretine jasne lepším tímom a zásluhou Hrnku a Mlynaroviča sa dostala do vedenia. V závere síce prekonal Beskorowanyho hosťujúci Žilka, ale gól padol po uplynutí časového limitu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:41
    Detva sa drží s pukom v útočnom pásme, ale iba pri mantineloch, odkiaľ sa jej nedarí zakončiť.

21:05
    Cardwell sa krásne dostal pred bránkovisko, prihrával nepresne. Zakrátko zblízka zakončil do Petríka útočník Mlynarovič.

21:39
    Félix Petrinec poslal od modrej čiary namiesto strely fantastickú prihrávku vedľa bránkoviska, kde videl SAMUELA MLYNAROVIČA a ten zakončil z prvej tak, že sa Petrík nestihol presunúť.

22:12
    Detva dala gól!
    Oliver Turan vystrelil od modrej čiary prudkú strelu, ktorú na ceste pred bránku tečoval PETER VALENT a Beskorowany ostal bez šance.

22:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2 min.).

23:39
    Gašpar vystrelil v presilovke od modrej čiary, puk sa cez hráčov pred bránkoviskom nedostal za Beskorowanyho. Banská Bystrica ho vyhodila.

24:11
    Banská Bystrica sa bráni veľmi dobre, znova vyhadzuje puk cez všetky čiary.

24:36
    Beskorowany sa dvakrát po sebe dokázal blysnúť zákrokom. Ščurko strieľal z dobrej pozície, ale kanadský gólman sa presunul.

24:44
    Banská Bystrica je v plnom počte.

25:39
    Mihalik poslal veľmi dobrú strelu od modrej čiary, puk išiel tesne nad bránku Petríka.

26:31
    Hrnka miešal puk v útočnom pásme, prihrávka na Lampera mu nevyšla a Banská Bystrica prišla o pásmo.

26:49
    MARTIN NEMČÍK z pozície defenzívneho obrancu obišiel bránku, dostal sa na pravý kruh a poslal nádhernú strelu do vzdialenejšieho rohu bránky. Puk sadol ideálne, dotkol sa žrde aj brvna.

27:18
    Bubela dostal puk do útočného pásma. Následné nahodenie z rohu nedokázal pred bránkou tečovať Bartánus.

28:21
    Banskobystričania sa znova držia v útočnom pásme a hrajú svoju hru. Po nahodení a zásahu Petríka je tu reklamná prestávka.

28:37
    Hickmott poslal dobré nahodenie. Petrik puk len vyrazil pred seba, následne prišiel icing Detvy.

29:22
    Patrik Lamper trafil skákavý puk backhandom zo vzduchu, nepodarilo sa mu však ohroziť bránku súpera.

29:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Tomáš Hrnka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:11
    Miloš Bubela získal v oslabení puk v útočnej tretine. Marek Bartánus strieľal z pravého kruhu iba tesne vedľa.

30:56
    Detva sa nejaký čas držala v útočnom pásme. Nakoniec prišla zlá prihrávka a tretina už nebola.

31:25
    Banská Bystrica v plnom počte.

31:38
    Hrnka prihral pred bránkovisko, Mlynarovič v stopercentnej šanci trafil Petríka, ktorý sa fantasticky presunul. Následne namieril Hrnka v dorážke do Fekiača.

33:06
    Zubák udržal útočné pásmo. Fafrák sa predral až k bránkovisku, v poslednej chvíli o puk pred zakončením prišiel.

33:59
    Banskobystričania sa zabávali v útočnom pásme, no až príliš. Mnohokrát to bolo prekombinované, preto neprišla strela.

34:35
    Ďatelinka vystrelil od modrej čiary, betón Petríka dokázal zasiahnuť. Banská Bystrica ostala v útočnom pásme.

35:01
    Martin Nemčík sa ocitol úplne sám medzi kruhmi, dostal tam aj puk. Vo fantastickej pozície trafil Petríka, ktorý skvele vykorčuľoval dopredu.

35:26
    Samuel Mlynarovič sa uvoľnil medzi kruhy, zrazený pokus smeroval po teči nad bránku Petríka.

36:17
    Detva sa po dlhšom čase dostala do útočného pásma, nahodenie od mantinelu pokryl Beskorowany.

37:42
    Banská Bystrica sa teraz dvakrát po sebe nedostala do útočného pásma, Detva dobre prehustila modrú čiaru.

38:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., sekanie).

38:38
    Zuzin mal veľkú šancu medzi kruhmi. Zákrokom sa blysol Beskorowany a z dorážky puk netrafil Šišovský.

39:22
    Domáci bránia aj toto oslabenie veľmi dobre. Nemčík vyhadzuje puk cez všetky čiary do bezpečia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Banská Bystrica mala v druhom dejstve hru jasne pod kontrolou. Gólovo sa presadili Mlynarovič a Nemčík po krásnej strele do rohu bránky. Za stavu 3:0 síce znížil Peter Valent ale "barani" kráčajú k trom bodom. V obrovskej šanci pritom možnosť hattricku odmietol Samuel Mlynarovič.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Beskorowany zasiahol proti strele od mantinelu, hru prerušil a vhadzuje sa po jeho ľavici.

40:25
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

42:02
    Detva sa snaží byť na začiatku tretej tretiny aktívna, ale všetka útočná aktivita končí pri mantineloch.

43:09
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

43:43
    Banská Bystrica sa už nesnaží útočiť za každú cenu. Túto tretinu chce prečkať bez problémov v defenzíve.

43:51
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

44:38
    Detva sa snaží vyjsť zo svojej tretiny a aj keď má puk na hokejkách, tak sa jej to nedarí.

45:05
    Southorn poslal z obranného pásma krásnu prihrávku do útočného pásma. Joona Jääskeläinen vo veľkej šanci našiel len Petríka.

45:36

46:19
    Šille potiahol puk do útočného pásma, kde sa nepresadil cez svojho obrancu a o puk prišiel.

47:18
    Gabor prihrával do bránkoviska, kde išli dvaja jeho spoluhráč. Roman Petrík nakoniec dokázal hru prerušiť.

47:50
    Cason Hohmann poslal spoza bránky prihrávku pred bránkovisko, kde si JORDON SOUTHORN posunul puk okolo obrancu a krásne zakončil pomedzi nohy Petríka.

48:15
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Daniel Gachulinec – 2 min., hákovanie).

49:06
    Hohmann dostal krásnu prihrávku pred bránkovisko, kde mal pred sebou prázdnu bránku, no Petrík sa famózne presunul a chytil. Neskutočné.

49:15
    Detva mohla z protiútoku znížiť, Viktor Fekiač aj Beskorowanyho prekonal, ale trafil žrď.

50:09
    Hostia išli znova do protiútoku, tentoraz dvaja na nikoho. Tomáš Török strieľal k betónu, Beskorowany zasiahol vyrážačkou.

50:15
    Detva hrá s piatimi hráčmi.

51:14
    Janis Andersons vystrelil od modrej čiary. Jeho pokus smeroval do stredu bránky, kde bol pripravený Beskorowany.

51:24
    Ščurko predviedol pred bránkou dobrý teč nahodenia od mantinelu, puk poslal do bočnej siete.

52:20
    Domáci sa ťažko dostávali z vlastného pásma. Nakoniec sa im to podarilo a držia sa v útočnom.

52:42
    Patrik Lamper sa krásne vymotal spomedzi dvoch hráčov a zakončil. Síce to stredu bránky, ale aj tak nebezpečne.

53:26
    Valent strieľal od modrej čiary. Torok sa snažil puk tečovať, to sa mu nepodarilo.

54:14
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Fafrák – 2 min.).

54:29
    Viktor Fekiač sa dostal k dorážke pred úplne prázdnou bránkou, ale Beskorowany sa fantasticky presunul a dokázal zasiahnuť proti strele zo 101 percentnej šanci.

56:14

56:49
    Banská Bystrica sa už snaží dohrať záver zápasu bez zbytočných problémov, ale Detva ešte hryzie.

57:28
    Gašpar vystrelil z ľavého kruhu nad bránku Beskorowanyho, Banská Bystrica dostala puk preč z pásma.

58:01
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

58:35
    Kabáč nahodil puk pred bránkovisko, tam sa k puku nedostal Fafrák, pretože zasiahol Petrík.

"Barani" vyhrali siedmy zápas po sebe. Doma po fantastickom výkone porazili Detvu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:38:30)

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 10. Hrnka (Jääskeläinen, Hohmann), 17. Mlynarovič (Hrnka, Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper), 48. Southorn (Hohmann, Hickmott) – 23. P. Valent (Turan, Gašpar)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka (C), Petrinec, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč – Fafrák
    HK Detva: Petrík (Bátory) – Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, D. Jendroľ, Turan, Gachulinec – Čacho, Zuzin, Šišovský – J. Žilka, Král, Ščurko – Török, P. Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka – Podešva