Frankfurt – RB Lipsko 2:0 (kon.) | Freiburg – Paderborn 0:2 (kon.) | Mönchengladbach – Mohuč 3:1 (kon.)
Union Berlín – Augsburg 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 1:2 (kon.) | Bayern – Schalke 5:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:2 (0:0)
Hertha BSC
Sobota 25.01.2020, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga pokračuje 19. kolem a my budeme sledovat duel mezi Wolfsburgem a berlínskou Herthou. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

VfL Wolfsburg si v této sezoně vede průměrně. Domácí střídají dobré výkony s těmi horšími a zatím to stačilo na 24 bodů. Wolfsburg se nachází na devátém místě, ale nutno dodat, že v posledních kolech neměl dobrou formu, protože z posledních tří zápasů uhrál pouze a jen jeden bod. Naposledy se představil na hřišti Kolína nad Rýnem, kde prohrál 1:3. Dnes potřebují domácí zabrat a bodovat, nejlépe za tři body.

Hertha BSC se v této sezoně zatím hodně trápí. Hostující celek totiž zatím nasbíral pouze 19 bodů a nachází se až na čtrnácté pozici, pouhé čtyři body o sestupu. Hosté čekají na výhru dvě kola, když v tom posledním prohráli doma s Bayernem Mnichov vysoko 0:4. Venku Hertha zatím odehrál devět utkání a vyhrála pouze dvakrát.

Poslední vzájemné zápasy

Hertha – Wolfsburg 0:3
    Hertha – Wolfsburg 0:1
    Wolfsburg – Hertha 2:2
    Hertha – Wolfsburg 0:0
    Wolfsburg – Hertha 3:3

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Tisserand, Knoche, Roussillon – Guilavogui (C) – X. Schlager, Arnold – Steffen, Weghorst, Brekalo.
    Náhradníci: Pervan – Brooks, William, Gerhardt, Ginczek, Klaus, Mehmedi, Otávio, Joao Victor.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark (C), Torunarigha, Mittelstädt – Ascacibar – M. Wolf, Skjelbred, Grujić, Dilrosun – Lukebakio.
    Náhradníci: Kraft – Ibišević, Esswein, Köpke, Pekarík, Leckie, Selke, Plattenhardt..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté z Berlína.

2
    Začalo se pěkně zostra a v úvodních dvou minutách jsme viděli tři fauly. Rozhodčí raději hned hráče uklidňoval.

4
    Začátek utkání je velmi opatrný, ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu a tak se hraje hlavně okolo středového kruhu.

6
    Domácí se vydali dopředu, ale po nepřesné přihrávce sebral míč Rune Jarstein, který vše dobře přečetl.

8
    Rohový kop pro domácí Wolfsburg.

9
    Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Další snažení domácích nakonec ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

11
    Ofsajd zastavil také hostující hráče, kteří se v této sezoně zatím velmi trápí a nachází se hluboko ve druhé polovině tabulky.

12
    Javairo Dilrosun čaroval na levé straně, nakonec odcentroval, ale přihrávka se mu nepovedla a míč skončil v zámezí, takže od své branky bude rozehrávat Koen Casteels.

14
    Po bleskové akci to vzal na sebe domácí Jérôme Roussillon. Na hranici velkého vápna se dostal ke střele, ale ta nebyla nebezpečná.

16
    Na druhé straně byl po centru zcela sám na hranici malého vápna Marius Wolf, ale v ideální pozici míč nakonec vůbec netrefil a ten doputoval do zámezí!

18
    Hostující celek zahrával rohový kop, ale ani z něho nedokázal ohrozit branku, kterou střeží Koen Casteels.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek a Wolfsburg hraje s berlínskou Herthou stále bez branek. Zatím je to stále velmi opatrné, ani jeden celek nechce vyrobit zbytečnou chybu a je vidět, že se hraje o hodně důležité body.

21
    Rohový kop pro hostující celek.

22
    Domácí se i tentokrát v pohodě ubránili. Josip Brekalo nic nevymýšlel a míč poslal daleko na polovinu soupeře.

24
    Nyní se snažili něco vymyslet domácí, kteří kombinovali na polovině soupeře, ale nakonec z toho nic nebylo.

26
    Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro domácí. Z rohu velkého vápna. Dočkáme se úvodní branky?

27
    Ale nebylo z toho nic, protože míč nakonec po stříleném centru sebral pozorný Rune Jarstein.

29
    Dlouhý nákop domácích ani tentokrát k ničemu nevedl. Zatím je k vidění opravdu hodně nepřesností a také proto čekáme na první velkou šanci.

31
    Hraje se na polovině domácího celku, který se ale zatím velmi dobře brání a soupeře na dostřel nepouští.

33
    Po přihrávce do vápna se za míčem dral Marius Wolf, ale zakončit nedokázal, protože jako první u něj byl Koen Casteels.

35
    Po zblokované střele je tu rohový kop pro domácí Wolfsburg.

36
    Po rohu se k míči výborně dostal Robin Knoche, ale jeho hlavičce chyběla přesnost a Rune Jarstein byl tedy i tentokrát bez práce.

38
    Žlutou kartu dostává Jordan Torunarigha (Hertha BSC).

39
    Nyní zakončoval Josuha Guilavogui a jeho pokus byl ještě tečován, Rune Jarstein měl hodně práce, ale nakonec se štěstím míč vyrazil na roh!

40
    A z následného rohu nebylo vůbec nic, takže pět minutek před poločasem je to stále bez branek.

42
    Dalším zajímavým pokusem se prezentoval domácí Maximilian Arnold, ale jeho dělovce zhruba metr chyběl a stav se nemění!

44
    Domácí v závěru prvního poločasu tlačí, dostávají se do zakončení, ale tomu zatím schází přesnost.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Dlouho jsme sledovali vyrovnaný duel, ale ke konci prvního poločasu domácí přidali a byli jasně lepší. Navíc se dostali několikrát do zakončení, ale tomu chyběla přesnost a branky jsme se tedy nedočkali, takže Wolfsburg hraje s Herthou stále 0:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 16:30 hodin.

46

47
    Hned to z dálky vyzkoušel Dodi Lukebakio, ale jeho rána byla hodně nepřesná a míč skončil vysoko nad brankou.

48
    Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situace pro domácí Vlky, tak uvidíme, co z toho po ošetření bude.

50
    Po zblokované střele vznikl ve vápně hostů pořádný závar, ale nakonec to Hertha zvládla a ubránila se.

52
    Domácí jsou v ve druhém poločase mnohem aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale zatím se nedostávají do zakončení.

55
    Domácí zahrávali rohový kop. Po něm se do zakončení drala trojice hráčů, ale ve vápně kraloval Maximilian Mittelstädt, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

57
    Je tu další rohový kop pro Wolfsburg, který má velký tlak.

58
    Jenže hosté stále skvěle brání, což potvrdili i nyní, kdy to znovu zvládli na jedničku.

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

62
    Vypadá to, že domácí celek bude střídat. Určitě to bude posilnění ofenzívy, protože Wolfsburg dnes nebere nic jiného, než všechny body.

64
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Admir Mehmedi.

65
    Rohový kop pro Vlky.

66
    Po závaru to zkoušel z otočky Josuha Guilavogui, ale měl to hodně těžké a podle toho tento pokus také dopadl. Míč skončil vysoko nad brankou.

68
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Tak domácí se konečně dočkali a jdou do vedení 1:0! Střídající ADMIR MEHMEDI odcentroval z levé strany, jeden z domácích hráčů míč ve vápně šikovně pustil a ten nakonec zapadl přesně k levé tyči! Natahující se Rune Jarstein byl bez šance.

70
    Domácí se znovu tlačí dopředu. Nyní to už bude mít celek z Berlína hodně, ale opravdu hodně složité.

72
    Rohový kop pro hosty. Dočkáme se vyrovnání?

73
    Hertha právě vstřelila branku!
    Dočkáme! Po rohovém kopu vyskočil nejvýše JORDAN TORUNARIGHA, který parádní hlavičkou nedal domácího brankáři šanci a je to tedy 1:1!

75
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Alexander Esswein.

77
    Domácí pospíchají dopředu, tak uvidíme, zda v závěru utkání ještě něco vymyslí.

78
    Z hranice velkého vápna to zkusil Arnold, míč směřoval pod břevno, ale Rune Jarstein skvěle zasáhl a vyrazil ho!

79
    Z následného rohu nic nebylo. U míče jsou stále domácí.

81
    Deset minutek mají oba celky na to, aby tento duel rozhodly. No, bude to ještě hodně zajímavá podívaná.

82
    Vlci budou zahrávat další rohový kop.

83
    Josuha Guilavogui se dostal k hlavičce, ale s tímto slabým pokusem neměl Rune Jarstein vůbec žádné problémy.

84
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Joao Victor.

85
    Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce velmi rychle skončila. Na tahu je znovu Wolfsburg.

87
    Obrovská šance hostů! Po zisku míče šli hned dopředu, nakonec z toho byla parádní přihrávka před branku, ale Dodi Lukebakio z malého vápna nastřelil jen brankáře!

88
    Z následného rohu nic nebylo.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Domácí se znovu hnali v několika hráčích dopředu a tentokrát už to hosté potrestali. Po přihrávce do vápna se na malém vápně k míči dostal DODI LUKEBAKIO, který už nezaváhal, a překonal hlavou brankáře.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+3
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Davie Selke.

90+4

Je dobojováno. Domácí celek byl dnes mnohem aktivnější, stále se tlačí dopředu a dvacet minutek před koncem se dostal do vedení 1:0, jenže hosté bleskově po rohovém kopu vyrovnali na 1:1. Ke konci vsadili domácí vše na jednu kartu, tlačili se dopředu a toho využil Dodi Lukebakio, který hlavičkou rozhodl o trochu překvapivém vítězství berlínského celku.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:8.

To je z mé strany vše, hezký zbytek sobotního dne. (17:22:27)

Jakub Kopřiva

Branky: 68. Mehmedi (Tisserand) – 73. Torunarigha (Mittelstädt), 90. Lukebakio (Klünter)

Karty:   38. Torunarigha (HER)

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Tisserand, Knoche, Roussillon – Guilavogui (C) – X. Schlager, Arnold – Steffen (84. Joao Victor), Weghorst, Brekalo (64. Mehmedi).

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark (C), Torunarigha, Mittelstädt – Ascacibar – M. Wolf, Skjelbred, Grujić, Dilrosun (75. Esswein) – Lukebakio (90+3. Selke).

Rozhodčí: Schmidt – Thomsen, Pelgrim