Buffalo – Detroit 3:2 (kon.) | Toronto – Arizona 3:2 (po pr.) | New Jersey – Florida 3:5 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:2 (po pr.) | Minnesota – Vegas 4:0 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.) | Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:0 (kon.)
Edmonton – Chicago 5:3 (kon.)
Colorado Avalanche
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Ottawa Senators
Středa 12.02.2020, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Československá stopa v zápase

Pavel Francouz (COL) – nenastoupil (05:44:36)

Hity: 21:29.

Dnešní utkání mezi Coloradem a Ottawou je u konce. A stejně jako v prvním vzájemném zápase, i dnes se radují Laviny. Svého soupeře nakonec poráží 3:0, i když to nebyla úplně jednoduchá cesta. Vše začalo už v poslední minutě první třetiny. Jenže další dvě branky přišly až v poslední části a konečná podoba výsledku přišla až 65 sekund před koncem gólem do prázdné branky. Colorado tak pokračuje ve výborných výkonech posledních dnů a připsalo si už pátou výhru v řadě.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:30
    Zápas už se nám pouze dohrává a nevypadá to, že bychom měli sledovat ještě nějaké výraznější vzrušení.
    58:55 Gabriel LANDESKOG - 3:0

58:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto. Ottawě nevyšel přechod do pásma, puku se zmocnil Nathan MacKinnon, který ho jen posunul na GABRIELA LANDESKOGA. Ten ho poté zavezl až do prázdné branky. Asistence: Nathan MacKinnon.

58:36
    Oddechový čas pro Ottawu.

58:08
    Už už to vypadalo, že se domácí dostanou k zakončení do prázdné branky, ale jejich pokus ze středního pásma byl zablokován.

57:05
    Colorado se zatím brání úspěšně. Jednou sice vyhodilo na zakázané uvolnění, ale o pár sekund později zkušeně pouze do středního pásma.

56:31
    Ottawa to zkouší v šesti hráčích v poli!

56:19
    Po delší odmlce musel předvést úspěšný zákrok coloradský muž s maskou. Connor Brown se z ničeho nic objevil za obranou domácích, šel do bekhendového blafáku, ale Grubauer stále drží čisté konto.

55:47
    Joonas Donskoi předvedl podařenou individuální akci, když si nabruslil do pásma a dostal se přes jednoho z obránců Sens. Střílel na zadní tyč, ale Högberg se štěstím puk pokryl. Následně mu však vypadl a ještě s ním měl ottawský gólman velké problémy.

55:00
    Do konce třetí třetiny nám chybí pouhých 300 sekund a Senators se čas krátí velmi rychle.

53:59
    Naopak Högberg musí být neustále ve střehu a musí řešit další a další střely svých soupeřů.

52:23
    Ottawa je evidentně opařená a nemůže se prokousat k pořádném zakončení.
    50:26 Valerij NIČUŠKIN - 2:0

50:26
    Je to tady! Avs využívají svou přesilovou hru a zvyšují na 2:0. Od pravého mantinelu nastřeloval kotouč André Burakovsky a před Högbergem ho přesně tečoval VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: André Burakovsky, Samuel Girard.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 20. Rantanen (MacKinnon, Graves), 51. Ničuškin (Burakovsky, Girard), 59. Landeskog (MacKinnon)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Burakovsky, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Compher, Donskoi – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Nieto, Jost, Kameněv.
    Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Reilly, N. Zajcev, Hainsey, Goloubef – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Tierney, Batherson – N. Paul, Anisimov, Duclair – Ennis, White, Boedker.

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Murphy, Driscoll

Diváci: 18015