Toronto – Tampa 2:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:2 (kon.)
Montreal – Nashville 2:4 (kon.) | Detroit – Carolina 2:5 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:4 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 5:4 (1:0 po s.n.)
Philadelphia Flyers
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Boston Bruins
Středa 11.03.2020, 00:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Philadelphia je v momentální části soutěže v neskutečné fazóně. Hokejisté Flyers vyhráli už 9 utkání v řadě a rozhodně chtějí ladit formu do play off i nadále. Philadelphia je na 4. pozici východní konference s náskokem 10-ti bodů na 9. místo, což znamená, že tento tým v nadstavbě s největší pravděpodobností chybět nebude.

Nejproduktivnějším hráčem Flyers je mladý útočník Travis Konecny, který má bilanci 24+37.

Boston také prožívá velmi povedenou sezónu. Hokejisté Bruins jsou ve vedení celé NHL a s největší pravděpodobností už na tomto místě základní část skončí. Boston má z posledních 10-ti zápasů na kontě 7 výher, což se dá označit za dobrou bilanci. Nicméně poslední zápas medvědům nevyšel, a tak jistě tento nezdar budou chtít odčinit.

Nejproduktivnějším hráčem Bruins je český útočník David Pastrňák s bilancí 48+46.

Jaroslav Halák (BOS)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Hägg, Gostisbehere, Braun – Giroux (C), Couturier (A), Voráček (A) – Farabee, K. Hayes, Konecny – Laughton, D. Grant, Pitlick – M. Raffl, N. Thompson, Aube-Kubel.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, J. Moore, Clifton, Grzelcyk, Lauzon – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, O. Kaše – Kuraly, Coyle, DeBrusk – Nordström, P. Lindholm, Wagner.

Rozhodčí: Brenk, Pollock – Racicot, Cherrey.

00:01

00:58
    Jako první měli kotouč na hokejkách hostující hokejisté, ale v jejich druhém útočném snažení jim nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru, a tak se píská ofsajd.

01:35
    Poprvé se také ke kotouči dostali domácí hokejisté, ale přihrávka Dereka Granta přesná nebyla, a tak mohou hrát opět hosté.

02:12
    Kotouč se po teči dostal na střídačku Bruins, a tak se následně bude vhazovat v obranné třetině Bostonu.

02:50
    Do první větší šance se dostal Joakim Nordström, ale Carter Hart jeho pokus z předbrankového prostoru dokázal zastavit.

03:23
    Patrice Bergeron hledal před bránou hůl Davida Pastrňáka, ale jeho pas byl zblokován. Následně domácí odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

03:55
    Scott Laughton chtěl dostat Tylera Pitlicka do samostatného úniku, ale toho zradilo zpracování, a tak z této akce nic nebezpečného pro Raska nebylo.

04:47
    V obrovské šanci se nyní po přihrávce Kevina Hayese ocitl Travis Konecny, ale jeho usměrnění kotouče z bezprostřední blízkosti brány soupeře nebylo přesné!

05:30
    Na opačné straně si svou vlastní střelu ještě dojel Charlie Coyle a následně dorážel, ale Carter Hart jeho pokusům odolal!

06:20
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., podrážení).

06:38
    Hosté dostávají kotouč do bezpečné vzdálenosti od svého brankoviště.

07:05
    Jakub Voráček skvělou křižnou přihrávkou našel Travise Konecnyho, ale jeho střelu z první dokázal Tuukka Rask chytit do své lapačky!

07:37
    Matt Niskanen zkusil nahodit kotouč na bránu hostí z ostrého úhlu, ale Tuukku Raska se mu překvapit nepodařilo.

07:53
    Kotouč se dostává až za bránu Cartera Harta.

08:11
    Po přihrávce Jakuba Voráčka měl na holi úvodní branku zápasu Sean Couturier, ale ten nedokázal kotouč usměrnit do brány Bruins!

08:20

09:00
    Z ostrého úhlu vypálil Dereka Granta, ale Tuukka Rask si svou přední tyč pohlídal, a tak stále platí bezbrankový stav.

09:45
    Po delší době se do útočného pásma dostali také hosté, ale kromě nepřesné střely Matta Grzelcyka z tohoto útoku nic nebylo.

10:49
    Akce nyní střídala akci. K vážnějšímu ohrožení brány se dostali domácí hokejisté, konkrétně pálil Matt Niskanen, ale ani jeho pokus v síti neskončil. Následuje komerční přestávka.

11:38
    Útočná akce hostí byla neúspěšná, tak se dopředu vydali opět domácí. Akci zakončoval z levého křídla Nicolas Aube-Kubel, ale ani Raska zatím nepřekonal.

12:25
    Po přihrávce Brada Marchanda se ke střele odhodlal Charlie Coyle, ale jeho pokus z mezikruží mířil jen do betonu Cartera Harta.

13:11
    Jake DeBrusk zkusil tvrdou střelu z ostrého úhlu, ale trefil pouze hruď Cartera Harta, který zatím chytá v ledovém klidu.

13:55
    Hokejisté Bruins jsou v posledních okamžicích aktivní. Další střelu hostí si chtěl připsat Sean Kuraly, ale jeho pokus byl zblokován obranou Flyers.

14:22
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:55
    Travis Sanheim nahodil kotouč na bránu, ale Tuukka Rask měl dobrý výhled, a tak se mu povedlo zasáhnout v podstatě bez problémů.

15:37
    Poměrně dlouhý souboj o kotouč ve středním pásmu nyní vyhráli domácí, a tak jsou to právě hokejisté Flyers, kteří mohou útočit.

16:06
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., držení).

16:19
    Hokejisté Bruins dostali kotouč až za bránu Cartera Harta.

16:50
    Hosté se opět zmocnili kotouče a získali pro svůj tým cenné vteřinky, které strávili mimo své obranné pásmo.

17:04
    Po nabídce Clauda Girouxe pálil Ivan Provorov, ale jeho pokus mířil pouze do připraveného Tuukky Raska.

17:25
    Pär Lindholm získal kotouč a ze středního pásma dokonce vypálil. Carter Hart si nebyl příliš jistý při svém zákroku, a tak raději kotouč podržel.

17:50
    Hokejisté Bruins puk opět odpalují ze svého obranného pásma.

18:06

18:45
    Dva hokejisté domácích si nyní v mezikruží dávali přednost, a tak nakonec nevystřelil nikdo. Hosté nyní vyhodili kotouč ze svého pásma a dostávají se k němu opět domácí.

19:08
    Rozehrávka domácího celku nebyla vůbec dobrá, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

19:35
    David Krejčí hledal před bránou Nicka Ritchieho, ale toho kotouč trefil pouze do bruslí, od nichž se puk odrazil do rohu pásma Flyers.

19:50
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., vysoká hůl).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila první perioda, která nenabídla žádný gól a ani mnoho šancí k vidění nebylo. Největší brankovou příležitost měl Travis Konecny, ale toho vychytal pohotový Tuukka Raska, a tak je stav po první třetině bezbrankový.

Střely na branku 12:8

20:01

20:30
    Domácí se zatím v pokračující přesilovce hostů dobře brání.

20:48
    Hokejisté Flyers opět dostávají kotouč až do obranného pásma Bruins.

21:23
    Domácí nyní ujeli do přečíslení 2 na 1, ale se střelou Kevina Hayese si Tuukka Rask dokázal poradit!

21:50

22:29
    Ondřej Kaše pokazil přihrávku na svého krajana Davida Krejčího, a tak se ke kotouči dostali domácí hokejisté, kteří už jsou ve svém útočném pásmu.

23:07
    Po střele Shayna Gostisbehera ještě dorážel Sean Couturier, ale ani jeho pokus neskončil za zády Tuukky Raska.

23:53
    Útočná snaha hostujícího celku opět vyšla vniveč, a tak se opět vydávají domácí kupředu.

24:04
    Z levé strany střílel příklepem Kevin Hayes, ale ten mířil jen doprostřed brány, kde byl Rask připraven.

25:01
    Domácí hokejisté jsou nyní velice aktivní. Hosté se v podstatě nemohou ze svého pásma vymanit na delší časový úsek.

26:00
    Po delší době se do útočného pásma dostali také hosté, ale příliš dlouho se v něm neohřáli, a tak se hra opět otáčí na opačnou stranu kluziště.

26:46
    Čtvrtá formaci hostí měla nyní dobré střídání v útočném pásmu, ale kromě nepřesné střely Joakima Nordströma žádná další střela na bránu domácích nepřišla.

27:34
    Hraje se ve svižném tempu bez přerušení, ale ani jeden z týmů není schopen se dostat do žádné gólové šance, což je z pohledu fanoušků škoda.

28:30
    Až nyní se do dobré pozice dostal domácí obránce Justin Braun, ale jeho pokus zamířil pouze do betonu Tuukky Raska.

29:10
    Na opačné straně pálil dvakrát za sebou David Pastrňák, ale ani jeden z jeho pokusů Cartera Harta nezaskočil.

29:43
    Claude Giroux na opačné straně vypálil příklepem, ale ani on nezamířil dostatečně přesně na to, aby se stal prvním střelcem tohoto zápasu.

30:25
    Nabídku Jakuba Voráčka nedokázal z předbrankového prostoru Sean Couturier zužitkovat, ale kotouč zůstává na holích domácích hokejistů.

31:17
    Po přihrávce Davida Krejčího pálil druhý český David, ale jeho pokus z první Carter Hart chytil skvělým zákrokem po bleskovém přesunu!

31:58
    Hosté jsou nadále v útočném pásu a dělají svému soupeři obrovské potíže v okolí brankoviště.

32:34
    Až nyní domácí dostali kotouč pryč ze svého obranného pásma, ale puk už je opět na hokejkách hostujících hokejistů.

33:27
    Útočná akce hostům nyní nevyšla, a tak je kotouč opět ve středním pásmu, kde se o něj bojuje.

33:53
    Nakonec se ke kotouči dostal Scott Laughton, který vjel do útočného pásma, okamžité vypálil příklepem, ale ani on se první střelce zápasu nestal.

34:11

34:29
    Z osy kluziště se ke střele odhodlal Ivan Provorov, ale kotouč skončil pouze na zadním mantinelu.

35:12
    Po přihrávce Travise Konecnyho pálil Jakub Voráček, ale Zdeno Chára jeho střelu zablokoval a následně kotouč vyhodil pryč z pásma Bruins.

35:35
    Domácí už jsou opět v útočném pásmu, kde směle kombinují.

36:11

36:40
    Nahození ze středního pásma vyrazil Carter Hart do rohu obranného pásma Flyers, kde kotouč získali hosté.

36:55
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Justin Braun – 2 min., nedovolené bránění).

37:13
    Sean Couturier dostal kotouč na opačnou stranu kluziště.

37:36
    Opět vyhazuje kotouč až za bránu Tuukky Raska Sean Couturier.

37:59
    Do situace 2 na 1 se dostali domácí hokejisté, ale Charlie Coyle skvělé vypíchl přihrávku, která mířila na Kevina Hayese!

38:22
    Střela z první v podání Davida Pastrňáka skončila na betonech Cartera Harta.

38:39
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté jdou v přesilové hře do vedení! Křižnou přihrávku Davida Krejčího převzal David Pastrňák, který ihned kotouč nabil MATTU GRZELCYKOVI, jehož dělovka z osy hřiště skončila až v síti za zády Cartera Harta, který toho příliš neviděl. Asistence: David Pastrňák a David Krejčí.
    38:39 Matt GRZELCYK - 0:1

39:30
    Hosté jsou i po vstřelené brance velmi aktivní a snaží se vstřelit ještě jednu branku do šatny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá třetina, která už byla zajímavější. K vidění byla spousta přečíslení a také konečně i jedna branka. O tu se v přesilové hře postaral obránce Bruins, Matt Grzelcyk, který tak otevřel gólový účet tohoto zápasu. Boston tak po dvou třetinách vede na ledě Philadelphie 0:1.

Střely na branku 24:14

40:01

40:20
    Ihned na začátku třetí třetiny se po přihrávce Patrice Bergerona dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti Brad Marchand, ale jeho pokus skončil pouze na hrudi Cartera Harta!

41:03
    V aktivitě pokračují hokejisté Bruins. Do zakončení se proháčkoval David Pastrňák, ale domácího brankáře nepřekonal.

41:42
    Chybnou rozehrávku hostí zachytil Scott Laughton, ale žádná výraznější šance se domácím hokejistům nenaskytla.

42:28
    Po pasu Charlieho Coyla pálil od modré čáry Matt Grzelcyk, ale klubko těl v předbrankovém prostoru neprostřelil.

43:05
    Na opačné straně kluziště zkusil střelu příklepem Sean Couturier, ale jeho pokus skončil ne betonu Tuukky Raska.

43:47
    Do zakončení bekhendem se dostal Brad Marchand, ale byl už poměrně v ostrém úhlu, a tak s jeho pokusem Carter Hart větší potíže neměl.

44:20
    V pokračující akci se ke střele ještě dostal Patrice Bergeron, ale ani on první branku ve třetí třetině nevsítil.

44:49
    Z pravé strany se ke střele odhodlal Scott Laughton, ale ten trefil pouze hruď Tuukky Raska.

45:30
    Útočná snaha domácího celku vyšla vniveč, a tak se kupředu vydávají hokejisté Bruins.

46:05
    Ze záporného úhlu se Cartera Harta pokusil zaskočit Sean Kuraly, ale to se hostujícímu útočníkovi nepovedlo.

46:17
    Z pravé strany pálil následně Nick Ritchie, ale i jeho střelu domácí brankář zneškodnil. Následuje komerční přestávka.

46:58
    Domácí už se pomalu dostávali do přečíslení 2 na 1, ale jeden z obránců Bruins předvedl skvělé čtení hry, když přihrávku zablokoval.

47:30
    Na opačné straně se po chybě domácí obrany dostal do slibné šance Jake DeBrusk, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal Carter Hart vyrazit.

48:16
    Hostům teď nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru, a tak se píská ofsajd.

48:41
    Po přihrávce Davida Krejčího pálil z velmi dobré pozice David Pastrňák, ale trefil jen připraven lapačku Cartera Harta.

49:30
    Domácí hokejisté se po delší době dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho se v něm neohřáli. V posledních minutách jsou hosté aktivnějším týmem na hřišti.

50:11
    Sean Couturier se pokusil nahodit kotouč na bránu, ale kus černé gumy se zastavil na chráničích jednoho z obránců Bruins.

50:45
    Hosté se nepřesnou přihrávkou dostali sami pryč z útočného pásma, ale následně domácí také směrem dopředu nic moc nepředvedli.

51:20
    Obrovská šance hostů! Po střele Patrice Bergerona zůstal kotouč ležet v brankovišti. Brad Marchand ještě následne dvakrát dorážel, ale nejprve trefil beton domácího brankáře a následně klečícího obránce Flyers na brankové čáře!

52:08
    Tlak hostí neustupuje. Domácí ve třetí třetině opravdu nejsou ve své kůži a zatím se příliš k ničemu nedostali.

52:46
    Další obrovská šance hostí! Přečíslení 2 na 1 zakončoval Sean Kuraly, ale jeho pokus skončil pouze na zadním mantinelu.

53:16
    Nyní hokejistům Bruins nevyšla rozehrávka. Píská se icing, po kterém se hra vrátí před bránu Tuukky Raska.

53:45
    První obrovská šance domácích ve třetí třetině! Joel Farabee našel před bránou najetého Ivana Provorova, který zakončoval z první, ale Tuukka Rask předvedl skvělý gymnastický zákrok pravým betonem!

54:29
    Puk po střele Clauda Girouxe skončil v lapačce Tuukky Raska, který hru přerušil. Následuje komerční přestávka.

54:40
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Ve středním pásmu převzal kotouč PATRICE BERGERON, zavezl jej do útočného pásma, kde tento útočník nic složitého nevymýšlel. Bergeron vystřelil naprosto přesně zpoza obránce na vzdálenější tyč a jeho pokus se zastavil až v síti za zády Cartera Harta. Asistence: Brad Marchand, Zdeno Chára.
    54:40 Patrice BERGERON - 0:2

55:00
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., vysoká hůl).

55:34
    Domácí zaútočili ve třech ve vlastním oslabení, ale střela z levé strany skončila pouze na betonech Tuukky Raska.

55:59
    David Pastrňák vypálil od modré čáry, ale jeho pokus nebyl tečován, a tak kotouč skončil v náručí Cartera Harta.

56:34
    Z mezikruží se o zakončení pokoušel Ondřej Kaše, ale ten byl dobře hlídán obránci Flyers.

57:00

57:22
    Domácí to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!

57:47
    Jakub Voráček trefil z pravé strany vzdálenější tyč svatyně Bostonu!

58:10
    Střela Matta Niskanena bránu hostí minula a hosté dostali kotouč do středního pásma.

58:19
    Hra je vinou ofsajdu domácího celku přerušena.

58:19
    Oddechový čas pro domácí.

58:55
    Střela z ostrého úhlu v podání Clauda Girouxe skončila pouze na chráničích Tuukky Raska.

59:04
    David Pastrňák zkusil trefit bránu přes celé hřiště, ale to se mu nepovedlo.

59:12
    Střelu Kevina Hayese z pravé strany Tuukka Rask zneškodnil.

59:32
    Tentokrát to zkusil přes celé hřiště Charlie Coyle, ani ani on nemířil přesně do odkryté brány.

59:48
    Sean Kuraly dostává kotouč do středního pásma.

Skončilo utkání mezi Philadelphií Flyers a Bostonem Bruins. Domácí celek byl v první dvou třetinách lepším týmem, ale jediný gól v prvních čtyřiceti minutách vstřelil Matt Grzelcyk. Ve třetí třetině hráli hosté velmi dobře a zaslouženě přidali další gól, o který se postaral Patrice Bergeron. Další gól už nepadl, a tak hosté v tomto zápase zvítězili poměrem 0:2.

Zdeno Chára (BOS) 0+1, 0 střel na bránu, +1, čas na ledě 23:49

To je v v tuto chvíli z mé strany vše. Přeji krásný zbytek noci. (02:38:03)

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 39. Grzelcyk (Pastrňák, Krejčí), 55. Bergeron (Marchand, Chára)

Rozhodčí: Brenk, Pollock – Racicot, Cherrey

Diváci: 19 689