Novosibirsk – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Omsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Kazaň – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 06.12.2020, 15:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

S konstatováním, že AK Bars Kazaň rozhodl ve třetí třetině dvěma góly během tří minut o výhře 2:0 nad Jekatěrinburgem, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:15:22)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK): odchytáno 57:04 minuty, 2 inkasované góly, 27 zákroků.

Bez využití.

Čtyřicet minut nemohli hráči obou týmů překonat brankáře soupeře, i když šancí bylo určitě hodně a tak nějak stejně na obou stranách. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině. Nejprve Stanislav Galijev založil celou akci, při které tečoval střelu Ljamkina, která by šla vedle, z levé strany před brankou do sítě. O dvě minuty a 41 sekund později, v čase 51:01, přidali domácí druhou pojistku. Stéphane Da Costa nahrál puk na vrchol pravého kruhu pro Ljamkina, přičemž sám čekal na kruhu druhém. Dostal přihrávku a přes přesouvajícího se Kováře zamířil parádně pod horní tyčku – 2:0. V kontextu celého zápasu se asi dá říct, že je výhra Kazaně zasloužená.

59:46
    Michail Fisenko neuvěřitelně zrychlil a hnal se za pukem, ke kterému měl blíže Trjamkin, jenž byla ale hodně unavený. Nakonec bek Avtomobilistu odpálil před Fisenkem puk do rohu za branku.

59:05
    V ohlášené poslední minutě posílají domácí puk do středního pásma a už hrají v pěti.

58:34
    Anatolij Golyšev se z dobré pozice znovu neprosadil, Adam Reideborn drží svému týmu i sobě čisté konto.

58:19
    Nyní už to Alex Makejev z pravého kruhu zkusil, ale přesná jeho střela nebyla ani za mák.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty mače.

57:44
    Genoway vyzval na pravé straně ke střele Alexeja Makejeva, ovšem hosté jako by se dnes báli v přesilové hře střílet.

57:12
    Jakub Kovář míří ven z branky. Avtomobilist to zkusí se šesti hráči v poli.

57:04
    Přesně po šesti minutách je hra přerušena, jelikož se Michail Fisenko provinil držením. Zřejmě poslední šance pro hosty na zdramatizování zápasu.

56:37
    Agilní Kirill Petrov se zkoušel protlačit přes tři hráče Jekatěrinburgu, ale nakonec skončil na druhém z nich. Dostal se ale až mezi kruhy.

56:02
    Další dlouhý čas bez přerušení. Hraje se plynule přesně pět minut.

55:18
    Da Costa ukázal i přehled ve hře, jelikož nyní vyhodil tak, aby uklidnil svůj tým a aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

55:00
    Na změnu skóre mají hosté ještě posledních pět minut.

54:37
    Ačkoliv hosté zkouší ještě sympaticky napadat a s utkáním něco udělat, otěže zápasu drží Kazaň pevně ve svých rukou.

53:38
    Hosté to nyní budou mít už hodně těžké, protože Kazaň je na koni a kontroluje si utkání, navíc hýří před Kovářovou brankou aktivitou.