Plzeň – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 2:1 (po pr.)
Sparta – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Sparta Praha
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 11.12.2020, 18:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 4. kolo

41:08
    Tomáš Dvořák (SPA) nešťastně trefil Rastislava Deje do obličeje a vítkovický útočník zůstal chvíli ležet na ledové ploše. Dvořák dostává čtyři minuty za vysokou hůl!

38:28
    Pozor. Obránce David Němeček (SPA) dostává pětiminutový flastr za úder hlavou + dvě minuty za nesportovní chování, dalším vyloučeným borcem je obránce Jan Štencel (VIT), jenž dostal trest za krosček. Domácí Němeček se už v tomto utkání neobjeví.

35:10
    Sparťané mají možnost odskočit svému soupeři zpátky do dvoubrankového vedení. Martin Dočekal (VIT) dostává dvě trestné minuty za podrážení.

33:11
    Sparťané hráli v šesti hráčích na ledové ploše a Vítkovičtí mají dobrou šanci na vyrovnání! Trest za hráčskou lavici odpyká obránce Martin Jandus (SPA).

28:07
    David Tomášek (SPA) usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění a oslabuje svůj celek na následující dvě minuty. Ridera hraje další přesilovou hru.

16:28
    Vyloučeným borcem na straně Ridery je obránce Jan Štencel (VIT), jenž vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení a už míří na lavici hanby.

13:13
    Přesilovka domácího celku ovšem záhy končí. Kapitán Sparty Michal Řepík (SPA) dostává od rozhodčích trest za hákování. Oba týmy hrají ve čtyřech hráčích.

12:38
    Dalším vyloučeným hráčem v utkání je obránce Peter Trška (VIT), jenž inkasoval dvě trestné minuty za držení. Po komerční pauze budou domácí hrát přesilovku.

09:12
    Přesilovou hru si pro změnu vyzkouší také Sparta. Vítkovičtí hráli v šesti hráčích na ledové ploše, trest za příliš mnoho hráčů jede odpykat Nicolas Werbik (VIT).

05:31
    Máme tu první vyloučení celého zápasu. Útočník Robert Říčka (SPA) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení. Hosté hrají přesilovku.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 12. Košťálek (Pech, M. Jandus), 34. Buchtele (Pech), 37. Horák (Sobotka, Polášek), 57. Řepík (Pech), 59. Sukeľ (Dvořáček) – 35. M. Kalus (Werbik, Štencel), 51. Marosz (Dej)

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Němeček, M. Jandus, Polášek, Košťálek, Tomáš Dvořák, Kalina, Piskáček (A) – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Tomášek, Rousek – Říčka, Pech (A), Šmerha – Zikmund, Sukeľ, Dvořáček.
    HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – L. Kovář, Trška, Štencel, Kubeš, Koch, R. Černý, Machů – Schleiss (A), Hruška (C), Werbik – Dej (A), Marosz, M. Kalus – Dočekal, Baláž, Mallet – Lednický, J. Mikyska, Fridrich.

Rozhodčí: Mrkva, Šindel – Bryška, Axman