Omsk – Barys 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 5:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
HK Soči
Středa 23.12.2020, 17:30 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji příjemný předvánoční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Torpeda Nižného Novgorodu dnes přivítají HK Soči. Tento zápas začne v 17:30, tak se u něj bavte!

Česká a slovenská stopa v utkání

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

HK SOČI

Hokejisté ze Soči jsou už několik týdnů předposlední ve své konferenci. Dosud získali 28 bodů ve 37 zápasech a na play-off momentálně ztrácí už 11 bodů. Horší než Soči už je v lize jen Riga, Kunlun a Nižněkamsk. Tento celek ale vyhrál hned tři z posledních pěti zápasů, takže forma svěřenců kouče Stavrovského je rozhodně vzrůstající. V minulém utkání Soči zvítězilo po prodloužení v Rize. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Sergej Šmeljov se čtyřiadvaceti kanadskými body.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Torpedo je v tabulce Východní konference sedmé se ziskem 41 bodů po 38 odehraných zápasech. V zápasech Nižného Novgorodu padá v letošní sezoně hodně branek, o čemž vypovídá skóre 105:112. V tuto chvíli by si tým kouče Nemirovského play-off zahrál, neboť na devátý Novosibirsk má náskok pěti bodů. V minulém duelu Torpedo podlehlo Barysu 2:3 po prodloužení, předtím však zvítězilo 6:4 v Rize. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Damir Žafjarov, jenž si drží velmi dobrou bilanci téměř bodu na zápas.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Ch. Wideman, Marin, Orlov, Austin, Mišarin, Aljajev – Miele, Žafjarov (A), Čechovič – Kloos, Gončaruk, Szwarz – Šenfeld (C), Varnakov, Belevič – Drobin, A. Michejev, Verjajev – Urakov (A).

HK Soči: Krasikov (Treťjak) – Rundblad, Pogorišnyj, Miromanov, J. Alexandrov (C), Valencov, Miščenko, Sedov – Petkov, Šmeljov, Točickij (A) – Ruděnkov (A), Rubcov, J. Karjalainen – Glotov, Kolgotin, Volodin – Garajev, A. Galimov, Feoktistov – Kurbatov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gamalej – Kanifadin, Šadrin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celky už přijíždějí na hrací plochu. Novgorod navlékl modré dresy, Soči bude hrát v dresech bílých.

00:01

00:10
    Hned na začátku zápasu pronikal po levé straně Andy Miele, ovšem ten nedokázal udržet rovnováhu ve snaze získat puk.

00:38
    Hosté pokračují v útočném pásmu. Miromanov mohl střílet od modré čáry, ale raději zvolil přihrávku do rohu kluziště.

01:16
    Přihrávka Soči letěla před brankoviště, ale v tomto prostoru si nejlépe poradil Georgij Mišarin.

01:49
    Vladislav Valencov nahodil od modré čáry, ale brankář Tichomirov puk s přehledem ukryl v lapačce.

02:15
    Ani jeden celek zatím nikam nespěchá. Hosté nyní čekají na dostřídání ve vlastním pásmu.

02:36
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Do vedení jde favorit tohoto zápasu. Domácí si rychle předali kotouč ve střední třetině a najednou se ocitli v kvalitní pozici. Andy Miele už mohl střílet, ale velmi dobře si všiml IVANA ČECHOVIČE v lepší pozici. Posledně jmenovaný vypálil pohotově mezi betony přesunujícího se Krasikova. 1:0. Asistence: Andy Miele a Damir Žafjarov.
    02:36 Ivan ČECHOVIČ - 1:0

03:42
    Rundblad založil protiakci Soči, ovšem celek v bílých dresech poté z pravé strany vystřelit nedokázal.

04:21
    Justin Kloos si dělal prostor na útočné modré čáře, ale kotouč mu byl hostujícím obráncem vypíchnut do neutrální zóny.

04:53
    Chris Wideman zkusil štěstí od modré čáry. Alexej Krasikov ale dobře zapracoval holí a dokázal touš poslat do ochranné sítě.

05:15
    Hosté se řítili zleva až před bránu. Andrej Tichomirov ale přední tyč s přehledem ustrážil.

05:56
    Ivan Čechovič se chtěl natlačit za modrou čáru, ovšem v danou situaci neměl žádnou podporu spoluhráčů. Takže kvůli tomu pouze odevzdal na zadní mantinel.

06:52
    Úvodní minuty nabízejí spíše opatrný hokej. Vedoucí branka Novgorodu byla pro hokejisty v tmavých dresech voda na mlýn.

07:40
    Miromanov dobruslil jako první odražený kotouč a nyní se může zapojit do založení útočné akce.

08:14
    Exkladenský Brady Austin se dostal k zakončení na levé straně. Krasikov ale udržel beton na ledě a pohotovým zákrokem zachránil svůj tým před případnou druhou inkasovanou brankou.

08:46
    Hra je přerušena a my zde máme první komerční pauzu. Pokračovat budeme za moment.

09:08
    Arťom Michejev si nepočínal na vlastní modré čáře úplně nejlépe. Kotouč nedokázal posunout dopředu, takže poté vznikly komplikace pro domácí tým.

09:58
    Rychlá přihrávka mířila do jízdy Žafjarovovi. Ten posléze vybídl na vrcholu kruhu Marka Marina, jehož rána přesná nebyla.

10:54
    Šance zatím nepřicházejí. Oba celky hrají poctivě do defenzívy.

11:25
    Kirill Urakov se už už chystal vypálit z pravého kruhu, jenže na poslední chvíli mu do kotouče sáhl Točickij. Rána tedy nepřišla.

12:00
    Torpedo dnes těží z minima maximum. Další delší pobyt domácích v útočné třetině končí druhým gólem. Michail Orlov posunul po modré čáře touš ANTONU ŠENFELDOVI, jehož rána zápěstím zaplula přesně do šibenice. Alexej Krasikov toho moc neviděl. 2:0. Asistence: Michail Orlov a Andrej Belevič.
    12:00 Anton ŠENFELD - 2:0

12:46
    Soči se pokusilo zvednout. Dostalo se až k bráně Torpeda, ovšem ani tentokrát z toho pokus mezi tři tyče nebyl.

13:16
    Belevičovi nevyšel manévr na červené čáře, takže hosté u kotouče zůstávají.

13:46
    Alexej Krasikov si pohlídal střelecký pokus od modré čáry. Kotouč přikryl ve své moci a následně hru raději přerušil.

14:06
    Hosté mohli vyrazit do přečíslení tři na dva, ale to by si museli lépe předat kotouč ve středním pásmu.

14:58
    První formace Novgorodu předvedla další zajímavé střídání. Žafjarov našel na druhé straně Mieleho, jenž chtěl ještě celou situaci vyšperkovat přihrávkou na Čechoviče. Finální fáze domácích ale nebyla úplně přesná.

15:34
    Mišarinův pokus hned po buly skončil v zóně brankáře Alexeje Krasikova. Následovat bude vhazování po pravici hostujícího gólmana.

16:01
    Vasilij Glotov pouze odevzdal do rohu kluziště. Hosté v pásmu soupeře zatím moc nápadití nejsou. Když mohou něco vymyslet, tak se k zakončení obvykle nedostávají.

16:55
    Kloos předvedl kvalitní držení kotouče za bránou hostů. Poté uvolnil na kruhu volného Beleviče, jehož rána do prostoru brány nezamířila.

17:21
    Obrovská chyba Davida Rundblada za bránou končí třetím gólem Nižného Novgorodu. Michejev švédského zadáka přitlačil, získal puk a hned poté před bránou vybídl KIRILLA URAKOVA. Útočník domácích následně rychle zamířil k zadní tyči a touto ranou navýšil náskok svého celku. 3:0. Asistence: Arťom Michejev.
    17:21 Kirill URAKOV - 3:0

18:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 5 min., nesportovní chování + osobní trest do konce utkání, úder do hlavy a krku).

18:32
    Soči má k dispozici dlouhou pětiminutovou přesilovku. Nezačalo ji ale moc dobře.

18:53
    Až teď se hosté usazují v útočném pásmu a pokusí se něco vymyslet.

19:18
    Dobrá práce Sergeje Gončaruka ale znamená další ušetření sekund pro hokejisty Nižného Novgorodu.

19:58
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté dokázali těsně před první sirénou snížit svou ztrátu. Ruděnkov vypálil z levé strany do betonu Tichomirova, od kterého se kotouč odrazil k Rubcovovi. Ten ještě vybídl v předbrankovém prostoru VASILIJE GLOTOVA, jenž neměl problém s nasměrováním do poloprázdné klece. 3:1. Asistence: German Rubcov a Igor Ruděnkov.
    19:58 Vasilij GLOTOV - 3:1
    19:58 Vasilij Glotov (SOC)

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu po 1. třetině: 12 – 8

První třetina je u konce. Torpedo je produktivní a i díky tomu vstřelilo v úvodní části hned tři góly. Soči si v obranné fázi nepočíná moc dobře a často předvádí velké chyby. Až na úplném konci se dočkalo snížení zásluhou Glotova, který využil dlouhou početní výhodu. A právě přesilovka Soči ještě bude pokračovat.

20:01

20:18
    Hosté mají před sebou ještě necelé tři minuty přesilovky. I pokud dají další branku, tak početní výhoda bude pokračovat.

20:46
    Belevič ale vyhazuje přes všechny čáry, takže Rundblad se musí vracet za svou svatyni.

21:17
    Další akci Soči ale zastavuje ofsajd, takže za pár sekund se bude vhazovat ve středním pásmu.

21:59
    German Rubcov protečoval do útočného pásma, ale záhy byli u kotouče rychleji domácí zadáci, ti poté vyhodili přes všechny čáry.

22:32
    Soči se na konci své dlouhé přesilovky trápí. Před bránu Novgorodu se vůbec nemůže dostat.

23:03

23:39
    Arťom Aljajev velice slušně pronikl podél obránce až ke střele. Jeho pumelice ale Krasikova moc nevystrašila, neboť gólman hostů nastavil lapačku.

24:08
    Miromanov nahodil před bránu zrovna ve chvíli, kdy toho Tichomirov moc neviděl. Kotouč ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.

24:40
    Dmitrij Kolgotin nabral velkou rychlost a díky ní se natlačil před bránu. Jeho dlouhý bekhendový blafák ale skončil na betonu domácího brankáře.

25:07
    Michail Varnakov se z celkem ostrého úhlu prosadit nedokázal. Opět po chvíli musel Alexej Krasikov zasahovat lapačkou.

25:36
    Wideman udržel pro domácí útočnou třetinu, nicméně Torpedo toho už moc nevymyslelo. Záhy kotouč za svatyní Soči ztratilo.

26:17
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hákování).

26:21
    Buly vyhráli hosté, kteří chtěli ihned vyhodit. Kotouč se po teči ocitl v hledišti, takže následně se bude vhazovat ve střední třetině.

26:58
    Amir Garajev měl velkou šanci ve vlastním oslabení. Mířil si to úplně sám na bránu soupeře, ale brankáře Tichomirova nepřekonal bekhendovým blafákem.

27:32
    Následně zahrozili domácí, ale rozhodující přihrávka na levý kruh se s přesností nepotkala.

28:12
    Ivan Čechovič si odskočil mezi kruhy, odkud pohotově vypálil. Jeho rána se dost možná otřela o tyč.

28:25
    Hosté úvodní oslabení přežili, naopak měli velkou možnost ke skórování.

29:00
    Rubcov se snažil za bránou soupeře něco vymyslet, ale druhá klička v řadě se mu už nepovedla. Kotouč skončil na holi Mišarina, který jej s přehledem vyvezl do středního pásma.

29:45
    Michail Orlov měl ofenzivní choutky. Vystřelil celkem razantně, ale Alexej Krasikov vše viděl.

30:16
    Základní hrací doba se nám přehoupla do druhé poloviny. Novgorod stále drží tříbrankový náskok a dá se říct, že momentálně utkání kontroluje.

31:09
    Domácí měli za sebou poměrně dlouhé střídání, a proto pouze nahodili do útočné třetiny.

31:54
    Damir Žafjarov předal do tandemu Chrisi Widemanovi, který vypálil z velmi dobré pozice. Obránce domácích ale trefil pouze vyrážečku brankáře Krasikova.

32:47
    Tentokrát se už domácí prosazují a zaslouženě odskakují znovu do tříbrankového náskoku. KIRILL URAKOV vstřelil svůj druhý dnešní gól po krásné kličce do středu a následné přesné ráně. Krasikov zasáhnout nedokázal. 4:1. Asistence: Arťom Aljajev a Georgij Mišarin.
    32:47 Kirill URAKOV - 4:1

33:07
    Po přerušení hry nás čeká krátká komerční přestávka, po ní se bude vhazovat znovu v pásmu Soči.

33:46
    Točickij se dokázal obtočit v útočném pásmu, ale Karjalainen mu nedokázal vrátit puk přímo do hole.

34:27
    V rohu obranného pásma Novgorodu se svádí poměrně ostrý souboj. Dlouho je puk pod obráncem Austinem.

35:08
    Andrej Tichomirov vyjel za svou bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Mezitím útočná formace v modrých dresech střídá.

35:38
    Mark Marin skvěle přečetl hru a dokázal si najet před bránu na chytrou přihrávku. V rozhodující chvíli ale puk netrefil úplně ideálně, takže střela na bránu z toho nebyla.

36:22
    Pomalu ale jistě se nám blíží konec druhé třetiny. Kotouč mají stále častěji na hokejkách hokejisté Nižného Novgorodu.

37:12
    Kolgotin si vyměnil touš s Volodinem, ale nakonec vypálit nedokázal. Skvělou defenzivní práci totiž těsně před ním odvedl Orlov.

38:07
    Daniil Miromanov vybojoval pro svůj tým alespoň útočné pásmo po tvrdém nahození ze střední třetiny. Tichomirov hru raději přerušil.

38:36
    Aljajev si dělal prostor ve výhodné pozici mezi kruhy, ale zezadu mu do hole klepl Glotov.

38:56
    Velká šance domácích! Po střele z mezikruží se puk ocitl těsně před brankovou čárou za dezorientovaným Krasikovem, ovšem Sergej Gončaruk se k dorážce nedostal. Nechybělo moc a Torpedo by vsítilo pátou branku.

39:32
    Soči pobývá v útočném pásmu a těsně před koncem druhé třetiny ještě něco chce vymyslet.

39:47
    Dmitrij Kolgotin nádhernou žabičkou našel úplně volného Točického, který měl na své hokejce velkou příležitost. Útočník Soči ale nechal vyniknout Tichomirova, jenž nyní svůj tým opravdu podržel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu po 2. třetině: 25 – 17

Druhá třetina nám nabídla možná více šancí než první, ale branka v ní padla jen jedna. Postaral se o ní Kirill Urakov, který vstřelil už dnes svůj druhý gól. Oba celky si ale vytvořily velké šance, takže lze říct, že sledujeme ofenzivní utkání. Před třetí třetinou ale šance hostů na zisk minimálně bodu jsou velmi malé.

40:01

40:22
    Soči předvedlo poměrně razantní vstup do třetiny. Točickij se snažil zastrčit puk k tyči, ale beton brankáře domácích byl připraven.

40:33
    Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., hákování).

41:02
    Úvodní sekundy přesilovky strávili domácí ve vlastním pásmu. Nyní už ale míří dopředu.

41:39
    Hosté poctivě brání a zatím Novgorod ke střele nepustili. Ivan Čechovič to s průnikem do pásma soupeře zkusí znovu.

42:07
    Mělo se vhazovat ve středním pásmu, ale ani napodruhé se buly čárovému rozhodčímu nepovedlo. Bude to muset zkusit ještě jednou.

42:28
    Tato přesilovka se Nižnému Novgorodu opravdu nevyvedla. V posledních sekundách navíc přišel icing.

42:33

43:03
    Alexandrov hledal rozjetého Kolgotina, ovšem druhý jmenovaný musel udělat manévr zpět, neboť na obranné modré čáře domácích bylo přehuštěno.

43:56
    Soči se rozhodně tlačí daleko více dopředu, ale Novgorod zatím s přehledem brání.

44:13
    Oleg Pogorišnyj vypálil zápěstím z vrcholu pravého kruhu. Andrej Tichomirov předvedl slušný zákrok lapačkou, kotouč následně podržel a hru přerušil.

45:06
    Soči roztočilo v útočném pásmu kolotoč, ale ke střele se nedostalo. Všichni hráči v tmavých dresech si drželi své pozice, takže to měli hosté velmi složité.

45:46
    Po delší době přišla střela také na hostující bránu. Krasikov musel zasahovat proti střele Mieleho, jenž pálil po chytrém tandemu Čechoviče.

46:32
    David Rundblad vyslal tvrdý pokus od modré čáry. Jeho střela ale byla sražená mimo tři tyče.

46:49
    Na druhé straně málem Michejev využil nepřesnosti v rozehrávce. Krasikov měl štěstí, že útočník Novgorodu těsně minul.

47:52
    Dlouho se hraje bez přerušení. Čas plyne a domácí jsou stále blíž a blíž k dalšímu vítězství.

48:12
    Navíc nepřesná rozehrávka Soči skončila zakázaným uvolněním. Zanedlouho se bude vhazovat před Alexejem Krasikovem.

48:38
    Nyní přišlo už třetí zakázané uvolnění hostů v řadě. Hokejisté v bílých dresech nevystřídali už poměrně dlouho.

49:06
    Po vyslání čerstvých sil na led, ale měl Igor Ruděnkov velkou možnost ke snížení stavu. Zpracoval si přesnou přihrávku, přebruslil obránce a sám před Tichomirovem bránu jen o kousek netrefil.

49:23
    Aljajev se po přihrávce přes šíři pásma ocitl úplně volný na levém kruhu. Zkoušel pálit k zadní tyči, ale tu o chlup minul.

49:43
    Hra se trochu otevřela na obou stranách. Teď se zase hosté dostali do nebezpečné situace, ale Andrej Tichomirov je dnes výborný, znovu musel zasahovat.

50:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., vysoká hůl).

50:36
    Čtveřice domácích hráčů zatím funguje důsledně. Hosty k zakončení nepouští.

50:58
    Tichomirov se natahoval v brankovišti, aby udržel touš před brankovou čárou. To se mu povedlo, ale situace v brankovišti byla velmi nepřehledná.

51:35
    German Rubcov se dostal do kvalitní pozice na pravém kruhu. Mířil do horních pater brány, ale domácí gólman zřejmě ramenem zasáhl.

52:03
    Žafjarov je zpět na ledě. Nižnij Novgorod těžkou chvíli přežil a necelých osm minut před koncem třetí třetiny stále vede o tři góly.

52:57
    Skrytá střela Kirilla Urakova zamířila do ochranné sítě. Zřejmě byla ještě tečovaná.

53:33
    Kirill Petkov se na druhé straně dostal šikovným způsobem do zakončení, ale horní tyč nakonec přestřelil. Domácí si museli pořádně oddechnout.

53:55
    Další ofenzivní zásilka hostů končí přesným zásahem Andreje Tichomirova.

54:36
    Domácí celkem hazardují, neboť znovu dali hostům až příliš mnoho prostoru. Oleg Pogorišnyj z ideální pozice mezi kruhy svatyni Novgorodu minul.

55:03
    Jdeme do závěrečných pěti minut. Domácí drží touš ve středním pásmu na svých hokejkách.

55:40
    Hra se v posledních minutách celkem kouskuje. Nyní se Torpedo provinilo ofsajdem kvůli rychlému přejetí Michaila Varnakova.

56:03
    Rána Ruděnkova přesná nebyla. Posléze domácí obránci zapracovali a u mantinelu kotouč získali.

56:50
    Sergej Šmeljov dnes vůbec není vidět, ale teď velmi dobře přejel s pukem na holi až do útočného pásma. Poté předložil Alexandrovovi, jehož střela skončila v lapačce Tichomirova.

57:15
    Soči zaváhalo v rozehrávce, ale stejně se dopředu dostalo. Času už ale hostům zbývá málo.

57:56
    Hosté drží útočné pásmo, ale zatím se ke hře bez brankáře neodhodlali.

58:22
    Daniil Miromanov vyslal střílenou přihrávku před bránu. K teči ale nedošlo, takže Andrej Tichomirov bez problémů zasáhl.

58:36
    Anton Šenfeld mohl navýšit vedení domácích. Jeho rychlý průnik po pravém křídle se ale s přesností nesetkal.

59:16
    Zápas se už z obou stran dohrává. Dva body dnes zůstanou v Novgorodu.

59:46
    Ansel Galimov chtěl ještě se stavem něco udělat, ale nevyšla mu klička na pravé straně útočného pásma.

Statistiky

Střely na bránu: 30-32
    Vyloučení: 3-2
    Góly v přesilovce: 0-1
    Vhazování: 34-28

Česká a slovenská stopa

Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Skončilo nám utkání KHL mezi Torpedem Nižnij Novgorod a HK Soči. Domácí vyhráli 4:1 a potvrdili roli favorita. V první třetině byli maximálně efektivní, neboť využili všechny své šance a dali tři góly. Dvě vteřiny před závěrem první části snížil v přesilovce Glotov, ale to bylo ze strany Soči vše. Ve druhé třetině přidal další gól Novgorodu Urakov, jenž dnes vsítil dvě branky. Ve třetí třetině už branka nepadla, ale aktivnější byli hosté. Tichomirov ale dnes předvedl opravdu kvalitní výkon a pochytal 31 střel. Torpedo po dnešku poskočilo na šesté místo ve Východní konferenci, Soči zůstává předposlední v konferenci západní.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (19:50:22)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Čechovič (Miele, Žafjarov), 12. Šenfeld (Orlov, Belevič), 18. Urakov (A. Michejev), 33. Urakov (Aljajev, Mišarin) – 20. Glotov (Rubcov, Ruděnkov)

Rozhodčí: Vasiljev, Gamalej – Kanifadin, Šadrin

Diváci: 1 100