Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:1 (po pr.) | Omsk – Spartak Moskva 2:3 (po pr.) | Kunlun – Čeljabinsk 4:3 (kon.)
Minsk – Riga 3:2 (po pr.) | Jokerit – Čerepovec 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Dinamo Riga
Sobota 26.12.2020, 15:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 31:14 (11:5, 8:4, 11:5 – 1:0), vhazování 25:28, hity 20:15, čas v útoku 12:20 – 10:35, vyloučení 3:3, využití 1:0.

Československá stopa:

Dominik Furch (Minsk) 12 zákroků, 2 obdržené góly, úspěšnost 85,7% (17:52:24)

Dinamo Minsk potvrdilo roli favorita až v prodloužení po ztrátě dvougólového náskoku z úvodní třetiny. Poslední Riga dnes nepodala špatný výkon, navzdory nízkému počtu střel měla několik slušných šancí a s bodem budou v Lotyšsku pravděpodobně spokojeni. Stejně jako téměř pět tisíc diváků v hale, kteří si užili pěkný hokej se šťastným koncem pro domácí.

60:31 Brennan MENELL - 3:2

60:31
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Prodloužení mělo rychlý spád, hned při prvním střídání dostal obránce BRENNAN MENELL od Spoonera přesnou přihrávku před bránu, bekhendem zvedl kotouč pod víko a svým druhým gólem dnešní utkání rozhodl.
    Asistence: Ryan Spooner.

60:01

Potřetí ze čtyř vzájemných zápasů této sezóny míří duel minského a rižského Dinama do prodloužení. Hosté dokázali hned v 19. vteřině třetí třetiny vyrovnat na 2:2 a cenný bod udržet. Většinu času se hraje otevřený hokej, kterému by slušelo vyšší skóre.

58:57
    Menellovu dělovku Nalimov chytá, Rižané nepouštějí domácí k dorážce a teď si teprve mohou vydechnout.

58:55
    Hosté přežili zdrcující nápor Minsku a jsou v plném počtu.

58:25
    Další obrovská šance Shana Prince, jeho střelu zblízka patrně zastavilo břevno za překonaným Nalimovem.

57:59
    Hosté měli obrovské štěstí, že po vyražené Spoonerově střele přeskočil kotouč hůl zcela volnému Princeovi před odkrytou částí brány.

56:55
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gleb Zyrjanov – 2 min., podrážení).
    Za domácí bránou se po jeho faulu narazil ošklivě o mantinel Solovjov, diváci pískají ještě důrazněji než rozhodčí Gašilov.

56:08
    Oba celky hrají ze zajištěných obran a zdá se, že bodem po 60 minutách nepohrdnou.

53:35
    Půl minuty se bojovalo o zašlápnutý kotouč, kterého se nakonec zmocnili hokejisté v bleděmodrých dresech a rozjíždějí akci z vlastního pásma.

52:32
    Protiútok Rigy dovedl Indrašis až na střed kruhu pro vhazování, odkud pálí přes obránce do Furcha.

51:41
    4 minuty a 38 vteřin nemusela přijít ke slovu píšťalka rozhodčích. Sotnieks vyvezl puk pro Gračova, který zkoušel zasunout zpoza brány, ale Furch se takto podruhé nachytat nenechal a svým zákrokem odstartoval poslední komerční přestávku.

51:06
    Vladislav Koljačonok střílel od mantinelu na bližší tyč, Nalimovova vyrážečka byla na místě.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Menell (Spooner), 19. Kogalev (Jerjomenko, Falkovskij), 61. Menell (Spooner) – 23. Zyrjanov (Ošenieks, Berzinš), 41. Paršin (Indrašis)

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Koljačonok, Menell, Falkovskij, Jerjomenko, Děrjabin, Znacharenko, Martynov, Solovjov – Usov, Spooner, Kozun – Lodnia, Paré, Prince – Gorbunov, K. Voronin, Kogalev – Děmkov, Protas, Pavlovič.
    Dinamo Riga: Nalimov (Bruveris) – Scarlett, Zile, Mamčics, Sotnieks, Ošenieks, Jaks – Lipon, Indrašis, Darzinš – Paršin, Roberts Bukarts, Gračov – Švanenbergs, Dzierkals, Rihards Bukarts – Zyrjanov, Skvorcovs, Larionovs – Gegeris, Berzinš.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Antonov, Sysujev