Veszprém – PSG HB 26:31 (kon.) | THW – Barca 33:28 (kon.)
THW Kiel
33:28 (19:16)
Barca
Úterý 29.12.2020, 20:30 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four • Finále

THW Kiel – FC Barça Lassa 33:28 (19:16)
    Nejvíce branek: Ekberg 8/6, Sagosen 7, Weinhold 5 – Gomez Abello 10/4, Ariño 4, Mem 4. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba CRO). Sedmimetrové hody: 6/6 – 6/4. Vyloučení: 5:4. (22:26:23)

Z mé strany je to dnes již vše. Bylo mi velikou ctí vás provázet dnešním finálovým dnem Final Four a doufám, že jste si zápasy užili stejně tak, jako já. Přeji vám opravdu pohodový konec podivného roku, do nového roku vám přeji jenom to nejlepší a budu se na vás u házené těšit někdy příště napočtenou!

Po předání všech medailí přichází na plac předseda EHF, Michael Wiederer. Kapitán Duvnjak přebírá z jeho ruk mistrovský pohár a o vítězi loňského ročníku EHF CL je tak rozhodnuto, ačkoliv s mírným zpožděním!

Po ocenění Barcelony dochází ke korunovaci šampionů Ligy mistrů, ročníku 2019/20. Ten provádí sám kapitán THW, chorvatská legenda Dumagoj Duvnjak.

MVP celého Final Four: Hendrik Pekeler

Za dnešní špíl zaslouží pochvalu i oba chorvatští rozhodčí, kteří na sklonku své kariéry odpískali zápas prakticky bez chyby. Určitě tomu pomohl i přísný metr hned na úvodu, po sérii několika vyloučení se následně hrálo sice tvrdě, ale férově.

Kiel v současnosti zase ukázal, že jako tým funguje nesmírně skvěle a pod vedením Filipa Jíchy je to zase stará dobrá mašina. Je sice pravdou, že v dlouhodobém porovnání je na tom Barcelona o něco lépe, rozhodovala však krátkodobá příprava, kterou měly Zebry zkrátka lepší a zaslouženě za výkony na tomto Final Four berou zlatou medaili.

Filip Jícha slaví opravdu cenný triumf ve své krátké trenérské kariéře, jedná se o jeho první výhru v Lize mistrů jako trenér. Na druhé straně Xavier Pascal nepřidal třetí triumf v nejlepší evropské soutěži a bude si muset počkat.

Parádní podívaná v Kolíně nad Rýnem končí, Kiel se vzepřel prognózám a nakonec si došel pro výhru solidním způsobem o pět branek! Druhý poločas rozhodl prakticky Niklas Landin, který několikrát vychytal čisté a tutové šance hráčů Barcelony. Navíc se THW v útočné fázi velmi dařilo a neustálo bylo v mírném vedení, které se s blížícím se koncem zápasu příliš nesnižovalo.

Klíčový moment závěru zápasu lze spatřit v neproměněné sedmičce čtyři minuty před koncem do té doby stoprocentního Gomeze, který napálil za stavu 26:29 jenom břevno. Místo toho, aby to tak bylo o dvě branky, bylo to z protiútoku o čtyři a španělský gigant už nedokázal na tuto situaci reagovat. Naopak Zebry dohrály konec skutečně jako velké mužstvo a jako mašina si došly pro titul.

Konec zápasu. (33:28)

60
    Barca už závěrečné sekundy ani nedohrávala, v Kolíně nad Rýnem je tak hotovo! (33:28)
    60
    Dahmke 40 sekund před koncem dává definitivní razítko na výhru Kielu v tomto utkání! (33:28)

60
    Přesně na začátku poslední minuty bere trenér Jícha oddechový čas, aby uklidnil hráče. (32:28)
    59
    Gomez na konci předposlední minuty proměnil sedmičku, tentokrát tak kouzlo Quenstedta nezafungovalo. (32:28)
    59
    O to více poté, když Dahmke při osobce utekl podél lajny a svůj běh z levého křídla úspěšně dotáhl do konce! (32:27)
    59
    Gomez napravil částečně své selhání při sedmičce a snižuje na čtyřbrankový rozdíl. Ale Barcelona už to má prakticky nehratelné. (31:27)
    59
    Wiencek ještě navíc trestá absolutní riziko Barcelony při hře bez brankáře. (31:26)
    58
    Ekberg proměňuje a je to jasné, Kiel je vítězem loňského ročníku Ligy mistrů! (30:26)

58
    Pekeler dvě a půl minuty před koncem urval pro THW sedmičku! Mem jej nabral při střelbě zboku, k tomu dostává i dvě minuty. (29:26)

58
    Pokud nyní Kiel promění, dá se říci, že je rozhodnuto. Barcelona již zvolila osobní obranu. (29:26)

57
    Gomez v nejklíčovější sedmičce zápasu selhal! Proti němu šel tentokrát brankář Quenstedt, hráč Barcelony však jenom napálil břevno! (29:26)