Veszprém – PSG HB 26:31 (kon.) | THW – Barca 33:28 (kon.)
THW Kiel
33:28 (19:16)
Barca
Úterý 29.12.2020, 20:30 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four • Finále

60
    Barca už závěrečné sekundy ani nedohrávala, v Kolíně nad Rýnem je tak hotovo! (33:28)
    60
    Dahmke 40 sekund před koncem dává definitivní razítko na výhru Kielu v tomto utkání! (33:28)
    59
    Gomez na konci předposlední minuty proměnil sedmičku, tentokrát tak kouzlo Quenstedta nezafungovalo. (32:28)
    59
    O to více poté, když Dahmke při osobce utekl podél lajny a svůj běh z levého křídla úspěšně dotáhl do konce! (32:27)
    59
    Gomez napravil částečně své selhání při sedmičce a snižuje na čtyřbrankový rozdíl. Ale Barcelona už to má prakticky nehratelné. (31:27)
    59
    Wiencek ještě navíc trestá absolutní riziko Barcelony při hře bez brankáře. (31:26)
    58
    Ekberg proměňuje a je to jasné, Kiel je vítězem loňského ročníku Ligy mistrů! (30:26)

58
    Pekeler dvě a půl minuty před koncem urval pro THW sedmičku! Mem jej nabral při střelbě zboku, k tomu dostává i dvě minuty. (29:26)

57
    Dahmke stáhl s sebou do brankoviště i zakončujícího Cindriće, je to tak sedmá sedmička pro španělský klub! (29:26)
    55
    Cindrić byl na míči dříve než Ekberg a otevřel se mu tak prostor, který po mírném kontaktu s Pekelerem chorvatský reprezentant využívá! (29:26)
    55
    Koncept poloosobní obrany Barceloně propadl, na pravé straně vzniklo přečíslení, které dotáhl do gólového konce na levé spojce Sagosen. (29:25)
    54
    Gomez si našel prostor nad rukou Landina a překonal jej. I tento plejer je tak v sedmičkách stoprocentní. (28:25)

54
    Cindriće zastavoval Wiencek zezadu, dostává tak oprávněné dvě minuty. Barcelona má sedmimetrový hod. (28:24)
    54
    Krásný věšák předvedl Sagosen, který na nic nečekal a těsně předtím, než k němu dostoupili obránci, vymetl prostor u pravé tyče branky Perez de Vargase. (28:24)
    53
    dos Santos zachytil míč při překřížení Weinholda se Sagosenem a dostal jej pohodlně do prázdné branky, neboť THW hrálo opět variantu 7 na 6. (27:24)

52
    Niklas Landin vylapal i Mema! Jeho tvrdý pokus do vinglu fantasticky dánský brankář vytáhl rukou mimo tři tyče! (27:23)
    52
    Tenhle útok ale Kiel zvládl zahrát, Weinhold šel do střelby po přihrávce od Duvnjaka a může se radovat z pátého gólu v zápase. Barcelona reaguje oddechovým časem. (27:23)
    51
    Barcelona stahuje na tři branky, Gomez škrtl při zakončení z úhlu o Wienceka, který jej však nerozhodil a mladý hráč Barcelony ještě dává španělskému gigantovi naději! (26:23)
    51
    Do otevřené obrany vlétl Gomez a po dlouhé době překonává Niklase Landina v brance Kielu! (26:22)

50
    I když THW v útoku neuspělo, může se spolehnout na Landina v brance, který má sérii několika úspěšných zákroků v řadě! Ani Pálmarsson přetahem dánského dlouhána nepropálil. (26:21)

49
    Gonzalo P. de Vargas sice předvedl skvělý zákrok, následnou přihrávkou ale zklamal, Dahmke skvěle do prudké přihrávky vstoupil a míč získal pro své barvy! (26:21)

48
    Landin maže jednoho střelce Barcelony za druhým! Tentokrát si vychutnal střelu Entrerríose z deseti metrů, která však byla tlačená hodně na sílu a z nouze! (26:21)

47
    Fabregas se obtočil okolo Reinkinda, ale trefuje jenom střed branky, kde byl připravený Landin. Lavička Barcy reklamuje sedmimetrový hod, rozhodčí nechávají však hru i nadále plynout! (26:21)

46
    Ariňo dostal dlouhou přihrávku od střední spojky, proti vyběhnutému Landinovi ale nedokázal adekvátně reagovat a Barca doslova zahazuje tutové šance! (26:21)
    45
    Ekberg vzal opět velmi těžký úhel, dnes však hraje ve veliké pohodě a střelou o vzdálenější tyč proměňuje! (26:21)
    45
    Z následného sedmimetrového hodu pak s velkým štěstím uspěl Gomez, Landin nebyl daleko od toho, aby zapsal úspěšný zákrok! (25:21)

44
    Weinhold při bránění zasáhl Entrerríose do obličeje při zakončení a dostává druhý dvouminutový trest. I ten se tak musí mít na pozoru. (25:20)
    44
    Zarabec následně stál u dalšího zásahu THW, nahrál Weinholdovi, který se efektní otočkou dostal na brankoviště a propálil barcelonského gólmana! (25:20)
    43
    Nápaditá hra přinesla Kielu další branku, Pekeler fungoval tentokrát jako zabíhající spojka a Zarabec mu adresoval přesnou přihrávku, ze které Pekeler těžil. (24:20)
    43
    Po dlouhé době se připomněl i Mem, který to vzal na sebe dalekonosnou střelou a zapisuje čtvrtý zásah v dnešním finále. (23:20)
    42
    Weinhold prošel přes pravou stranu bez sebemenších problémů a navyšuje vedení Kielu už na čtyři branky! (23:19)
    41
    Janc z protějšího křídla již uspěl a Landin tentokrát se svým zákrokem na bližší tyči neuspěl. (22:19)
    41
    Teď už to THW vyšlo, dlouhá přihrávka od Sagosena na Dahmkeho dala levému křídelníkovi Kielu prostor, který bezezbytku využil. (22:18)

40
    Jenže Cindrić tohle odmítá! Ze šesti metrů střílel z tutovky, Landin ale předvádí další fantastický zákrok! (21:18)

39
    Pod tlakem odebrání míče střílel Sagosen na sílu v těžké pozici, jeho pokus vytěsnil Perez de Vargas mimo tři tyče! (21:18)
    38
    Ariňo měl dost času na zakončení z levého křídla, Landina přehodil obloučkem, který přešel brankovou čáru těsně pod břevnem. (21:18)

37
    Landin si vychutnal další střeleckou příležitost! A to doslova, Ariňo jej z křídla trefil přímo do obličeje, takže čichal házenkářské lepidlo dánský brankář pořádně zblízka. (21:17)

36
    Zarabec výborně uvolnil Wienceka na pivotu, jenže v čisté šanci napálil Wiencek jenom nohu Perez de Vargase! (21:17)

36
    Pálmarsson střílel z nepřipravené pozice někde na deseti metech. Střela šla navíc přes blok, Landin tak pohodlně zapisuje další zákrok v tomto zápase! (21:17)
    35
    Sagosen využil odbloku Pekelera a prošel přes volný prostor až na šest metrů, odkud nedal brankáři Barcelony šanci. (21:17)

34
    Mem byl dobře stínován Wiencekem, následná střela pravé spojky Barcelony končí vysoko nad brankou! (20:17)
    33
    Weinhold šel z druhé vlny do střelby a pořádně tvrdým pokusem obstřelil jednoblok, navíc poslal brankáře na opačnou stranu. (20:17)
    32
    Entrerríos se ukázal v prvním střídání vůbec, okamžitě vzal hru na sebe a přes levou spojku se dostal do brankové příležitosti, kterou proměnil. (19:17)

30
    Závěrečnou akci v poločase sehrávali Barcelonští na Pálmarssona, který ale ze střední spojky trefil jenom Landina, který šel na dobrou stranu a přikryl míč na zemi! (19:16)

30
    Sedm sekund před koncem přichází ještě jedno vyloučení na straně Kielu. Weinhold povalil nedovoleně na palubovku Fabregase. (19:16)
    30
    Barcelona nezvládla rozehrávku kombinace a poslala tím do brejku Pekelera, který se nemýlil, THW jde pár sekund před koncem do tříbrankového trháku! (19:16)
    30
    Weinhold měl velmi těžký úhel jako levák z levé spojky, v pádu však ale dokázal dostat míč za záda barcelonského brankáře! (18:16)

29
    Landin zamezil opětovnému srovnání stavu, Gomez zakončoval z křídla na bližší štangli a s přispěním Landinovy nohy šel míč do tyče! (17:16)
    29
    Velmi rychlá rozehrávka na straně Barcelony ale přinesla příležitost pro Ariňa, který téměř spojkový úhel z levého křídla neodmítl. (17:16)
    28
    Další ztráta míče na straně španělského týmu, Dahmke to nekompromisně trestá z brejku. Kiel tak během chvilky vede zpět o dva! (17:15)
    28
    Ekberg je ze sedmiček bezchybný, tentokrát nepomohlo ani střídání brankářů. Möller na pokus nijak nereagoval. (16:15)

28
    Sagosen pustil přihrávku do křídla, kde Gomez zboku nabral Dahmkeho a nařízen je další sedmimetrový hod proti Barceloně! (15:15)
    27
    Tentokrát je již srovnáno právoplatně, rychlou kličkou v podobě změny směru se přes Duvnjaka dostal Mem a srovnává na 15:15! (15:15)

27
    Divoké momenty hry, nejprve Reinkind napálil tvrdou střelou tyčku, odražený míč však měl Dahmke, a tak Kiel mohl pokračovat dále. Technická chyba ale přesunuje Barcu zpět do útoku! (15:14)

26
    Barcelona už slavila srovnávací zásah po střele N'Guessana z jednoduchého kříže, jenže rozhodčí míč před brankovou čárou nenacházejí a hraje se dále! (15:14)

25
    Sagosenův pokus ze střední spojky na levou tyč vykryl Gonzalo P. de Vargas a střídání se tak na straně FCB ukázalo jako dobrý tah! (15:14)
    24
    Na druhé straně však byla po faulu Wienceka nařízena sedmička, ke které se postavil Gomez a se štěstím Landina prostřelil! (15:14)
    24
    Reinkind tentokrát uspěl, rusákem se na pravé spojce zbavil obránce a přidává už patnáctý gól Zeber v tomto poločase! (15:13)
    23
    Gól vstřelil tým FC Barça Lassa (Aleix Gomez Abello). (14:13)
    23
    Ekberg šel na čtvrtou sedmičku, i nadále má v tomto ohledu čistý štít a španělského gólmana překonal. (14:12)
    23
    Neúspěšný nához na střed zachytil Fabregas a vyslal vpřed Gomeze, který dobře viděl stíhajícího obránce a rozhodl se pro předčasnou střelu, ta nakonec v brance končí! (13:12)
    22
    Cindrićovi tentokrát svědčil obranný systém THW 1-5, po kterém se dostal otevřeným prostorem až na šest metrů a bezproblémově zavěsil. (13:11)

21
    Reinkind trefil v pasivní hře jenom Perez de Vargase, který vystřídal v brance Möllera! Střela Reinkinda nebyla příliš výrazná, navíc i hodně čitelná. (13:10)

21
    Janc poměrně nesmyslně zezadu stáhl ze vzduchu na zem Sagosena, za což dostává jako třetí hráč Barcelony dvě minuty. (13:10)
    20
    Timothey N'Guessan se rozhodl jít do zakončení i přes Weinholda před ním stojícím. Na hraně průrazu se nakonec branky dočkal a snižuje zpět na tři branky. (13:10)

20
    Kielu to v obraně opravdu dobře funguje a mohl to být 14. gól po ubránění souhry s pivotem, Ekberg v tutovce ale napálil jenom tyčku branky Barcy! (13:9)
    19
    Výborná souhra na ose Sagosen – Pekeler, Pekeler si našel volný prostor na šestce a po přesné přihrávce od Sagosena utíká THW už na čtyři branky. (13:9)

18
    Mema po překřížení a následné střele ze střední spojky vychytal Landin, který vytušil zakončení přetahem! Skvělý zákrok dánského brankáře. (12:9)
    18
    Poprvé v utkání vede Kiel o tři branky! Dokázal totiž ubránit a rozjet rychlý útok, který zakončil v čisté šanci pivot Patrick Wiencek. (12:9)
    17
    Sagosen propadl do střely celým tělem, jeho pokus ze země nakonec končí v síti. Okamžitě však míří střídat, je tak jasné, že do obrany hrát už dnes příliš nebude. (11:9)
    16
    Naordinovanou taktiku sehráli Barcelonští hned v prvním útoku, Mem našel obloučkem na šestce Fabregase, který nezaváhal ani tentokrát. (10:9)
    15
    Sagosen na konci 15. minuty úspěšně zametl brejkovou situaci z levé spojky a stále drží THW v mírném náskoku branky až dvou. (10:8)
    14
    Mem šel opět přes Sagosena a doufal, že jej Sagosen bude faulovat za dvě minuty. Norská hvězda ale takticky stáhla své ruce a pustila Mema do zakončení, které bylo úspěšné. (9:8)
    13
    Ekberg proměňuje i třetí sedmičku, opět poslal Möllera na opačnou stranu branky oproti tomu, kam střílel. (9:7)

13
    Sorhaindo nezachytil otáčejícího se Wienceka na brankovišti a hrábl na něj zezadu, tudíž je to sedmička pro Kiel! (8:7)
    12
    Souhra Pálmarssona s Fabregasem opět zafungovala, tentokrát již Fabregas nemusel jít na šestce do souboje a zakončoval z lepší pozice než v předchozích případech. (8:7)
    12
    Těžký úhel si vzal do parády po přenesení hry ze střední spojky Ekberg a přísnou bombou okolo hlavy překvapil Möllera! (8:6)
    11
    Mem využil toho, že mu Cindrić pustil míč na jeho post, následně se pravá spojka Barcelony dostala až na šestku a nedala Landinovi šanci. (7:6)

11
    Velký problém pro Kiel, v 11. minutě jde podruhé ven stěžejní hráč Zeber, Sander Sagosen. V momentě, kdy by šel ven potřetí, v zápase by předčasně končil! (7:5)
    10
    Přesilovku umocněnou o odvolání brankáře Kiel uhrál bezproblémově, Sagosen se rozhodl pro střelu ze střední spojky a Möller nestihl míč už zastavit před brankovou lajnou! (7:5)

10
    Vyloučení v týmu FC Barça Lassa (Thiagus dos Santos). (6:5)
    10
    Dohrávka na pivota tentokrát Barce vyšla, Fabregas se prosazuje poprvé v tomto zápase. Stále se tak španělský tým drží v dostřelu. (6:5)
    9
    Wiencek nejprve v tutové šanci z pivota selhal, když jeho střelu na zem skvěle vyčapal Möller. Odražený míč ale měl Dahmke, který jej umístil rychle do odkryté kasy. (6:4)

9
    Pálmarsson šel do střely z devíti metrů, jeho pokus srazily bloky, Landin poté sebral míč do teplých! (5:4)

9
    Žlutá karta pro tým THW Kiel (Steffen Weinhold). (5:4)
    8
    Pekeler vybral přihrávku Dolencovi na střední spojku a šel do brejkové situace, kterou bezproblémově ze šesti metrů zavěsil. (5:4)
    8
    Ariňo měl možnost zakončit z levého křídla a vzal velmi těžký úhel z dohrávky, nakonec obstřelem podél Landinova pasu ale uspěl! (4:4)
    7
    Ekberg je stoprocentní i nadále, střelu utáhl přesně k tyči, kam se brankář Barcelony nedokázal dostat. (4:3)

7
    Na druhé straně si došel Reinkind pro druhou sedmičku svého týmu, rozhodčí dnes nasadili velmi přísný metr v posuzování soubojů na brankovišti. (3:3)

6
    Landin nakonec zapisuje první zákrok po šesti minutách hry, vymazal z pravého křídla střílejícího Dolence! (3:3)
    6
    Ekberg zakončoval bleskově po hvizdu rozhodčího, svůj pokus umístil do levé šibenice. (3:3)

5
    Na konci páté minuty přichází sedmimetrový hod i pro Kiel. Mem trefil do obličeje Duvnjaka ve výskoku a dostává dvě minuty navrch. (2:3)
    5
    Pálmarsson využil prostoru v přesilové hře, dohrál to do levého křídla na Ariňa, jehož zakončení na delší tyč bylo úspěšné, Landin zatím stále čeká na první zákrok. (2:3)
    4
    Gomez šel místo Dolence na sedmičku a střelou na opačnou stranu, než šel brankář, spolehlivě nařízený hod proměňuje. (2:2)

4
    Sagosen stáhl při zakončení za dres Fabregase na šestce a inkasuje dvě minuty už po čtyřech minutách hry. Pro Barcu je to pak sedma! (2:1)
    4
    Sagosen se po rychlé rozehrávce protáhl okolo obránce a rychle přidává druhý gól THW v tomto utkání. (2:1)
    3
    Pálmarsson měl hodně času na střední spojce a tvrdou střelou o břevno srovnává stav zápasu. (1:1)
    2
    Zarabec naznačoval přihrávku dále v lajně na křídlo, nakonec to ale strhl na sebe a proskokem otevírá skóre dnešního finále! (1:0)

1
    Mem našel zadovkou z pravé spijky pivota Fabregase, který byl sevřen dvěma hráči při zakončení a je z toho sedmička pro Barcu! (0:0)

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se utkání odehraje bez diváků.