Vincent van der Voort - Daryl Gurney 2:4 (kon.) | Stephen Bunting - Ryan Searle 4:3 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson 0:4 (kon.) | Dirk van Duijvenbode - Glen Durrant 4:3 (kon.)
Gerwyn Price - Mervyn King 4:1 (kon.) | Dave Chisnall - Dimitri Van den Bergh 4:2 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson

0:4

Středa 30.12.2020, 16:10Šipky - PDC Mistrovství světa • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:45.

Všem fanynkám a fanouškům šipek přeju krásné středeční odpoledne! Vítám vás při sledování osmifinálového utkání mezi Devonem Petersenem a Garym Andersonem.

Devon „The African Warrior“ Petersen se pomalu, ale jistě šplhá mezi nejlepší šipkaře světa. Jihoafričan potvrzuje skvělou formu i na světovém šampionátu, kde měl v prvním kole volný los, načež ve druhém porazil Stevea Lennona 3:1 na sety a ještě lépe hrál proti Jasonu Loweovi, jemuž nepovolil ani set. Africký válečník drží průměr na tři šipky okolo 90 bodů. Proti Lennonovi jej obrovsky trápilo zavírání, které měl na 25%, ale proti anglickému soupeři se v tomto ohledu zlepšil a jeho úspěšnost přesáhla 40%.

Odehrané zápasy:

1. kolo: volný los
    2. kolo: Steve „The Shamrock“ Lennon 3:1
    3. kolo: Jason Lowe 4:0

Gary „The Flying Scotsman“ je dvojnásobným vítězem mistrovství světa, které s emu povedlo ovládnou v letech 2015 a 2016. Padesátiletý Skot by určitě rád přidal i třetí triumf, avšak letos mezi největší favority nepatří a jeho prvenství by bylo překvapením. Anderson po volném losu schytal Lotyše Razmu, s nímž neměl vážnější problémy a porazil ho 3:1 na sety. O poznání větší potíže měl ve třetím kole s Mensurem Suljovićem. Rakušan, známý svým pomalým stylem, ještě jako by schválně ubral na rychlosti a to i oproti svému standardu. Viditelně rozladěný Anderson byl blízko vyražený, neboť prohrával 2:3 na sety, ale v pravou chvíli zabral a nepříznivý vývoj otočil.

2. kolo: Madars „Razzmatazz“ Razma 3:1
    3. kolo: Mensur „The Gentle“ Suljović 4:3

Osmifinálová utkání se, podobně jako zápasy třetího kola, hrají na čtyři vítězné sety.

Rozhoz na střed vyhrál Devon Petersen, ten tak bude mít výhodu tří šipek na začátek.

Devon Petersen i Gary Anderson jsou na svých místech. Po tréninkových devíti šipkách se jde na věc!

Zápas začal.

Devon Petersen zahájil utkání vlažnějšími 41 body. Anderson naopak trefil dva triple se součtem 137 bodů!

Africký válečník vylepšil skóre 123. Anderson tři singly dvacet.

80 Petersen snižuje na 257. Skotovi zbývá 263.

Jihoafričan tentokráte bez triplu a je na 198. Anderson dva triply a je na čísle 126.

Africký válečník sehrál na 126. Stejné číslo zkoušel zavřít Anderson, ale bull minul.

0:1
    Ani Petersen 126 nezavřel a tak šel Anderson na 50. Měl dva pokusy na D20, druhý proměnil.

Druhý leg zahájil Anderson stovkou. Petersen trefuje první maximum!

Skotovi jedna šipka vypadla, upsal jen 77. Petersen odskočil o dalších 90.

Anderson zapsal 140 a je na 184. Petersenovi zbývá 230.

140 dostala Jihoafričana na 90. Skot netrefil triple a zbývá mu 143.

Petersen může ztracený servis získat zpět. Potřebuje zavřít 25. Anderson čeká na 50.

0:2
    Dva pokusy Petersenovi na D8 nevyšly a tak Anderson opět trestal, D20 zasáhl třetí šipkou.

Petersen 140, Anderson 91.

Jeden triple pro Jihoafričana, dva pro Skota.

Petersen stovkou snížil na 176. Anderson je ve ztrátě, zbývá 210.

Třemi singly Petersen snižuje jen na 116. Anderson potřebuje 115.

Africký válečník upsal na 56. A vrátí se k terči, Anderson 115 nezavřel.

0:3
    Doubly Devona sráží k zemi. Dva pokusy na D20 minul, zatímco Gary Anderson druhý hod do stejného pole proměnil a první set získal hladce 3:0!

Gary Anderson druhý set zahájil 95. Petersen začal 90.

Skotský padesátník pokračuje 96. Africký válečník ukrajuje 140.

Anderson rovná stovka, Petersen tři singly se součtem 60.

Skotský šipkař snižuje na 125. Petersen potřebuje hodit 110.

1:0
    Gary Anderson 125 nezavřel a Devon Petersen trestá! 110 zavřel třetím pokusem na D18 a jde do vedení o brejk!

Petersen začal potvrzovat brejk stovkou, Anderson bez triplu.

Ve druhém kole nedokázal ani jeden z hráčů zasáhnout triple.

Petersen znovu tři singly, Anderson alespoň jeden triple trefil.

Petersen snížil na vysokých 224. Andersonovi zbývá 245.

Africkému válečníkovi zbývá 143, Létajícímu Skotovi 187.

Petersen nezavřel, ale bude mít tři šipky na 24. Anderson byl bez šance na zavření, zbývá 48.

2:0
    Devon Petersen druhou šipkou trefil D12 a je jeden leg od srovnání stavu!

Zatímco Anderson zahájil třetí leg slabou 60, tak Petersen 134.

60 Anderson, stejně tak Petersen.

Skot pokračuje 81, Petersen ukrajuje 140 a disponuje náskokem!

Anderson upsal na vysoký závěr 160. Petersen 170 nezavřel, snížil na 70.

2:1
    Parádní zavření 160 v podání Garyho Andersona! Ten snižuje na 1:2, ale teď jde proti servisu.

Důležitý leg Petersen odstartoval stovkou, Anderson 57.

Oba si vzápětí vyměnili šedesátky.

Devon Petersen znovu trefuje 60, Anderson zapisuje první maximum!

Africký válečník snížil na 156. Anderson je na 64 bodech.

Petersen je na velkém čísle 111. Anderson netrestal, je na čtyřce.

2:2
    Jihoafričan nepotrestal zaváhání soka a druhou příležitost už mu Anderson nedal, D20 trefil napodruhé.

Rozhodující leg začal Anderson výbornou 140, Petersen 134.

100 Anderson, stejný počin zaznamenal Petersen.

Létající Skot snížil na 121. Petersen je zatím mimo zavírání, zbývá 178.

Anderson upsal slabých 25, potřebuje 97. Petersen zabral a je na hodnotě 83.

2:3
    Gary Anderson však soupeři šanci nedal. T19 sehrál na D20 a potřebné červené pole zasáhl poslední třetí šipkou.

Devon Petersen vstupuje do třetího setu tím nejlepším možným způsobem, svým druhým maximem!

Anderson reaguje 81.

94 Petersen, 125 Anderson.

Jihoafrický válečník upisuje 60. Ani Anderson netrefil triple.

Petersen nezavřel 170, snížil na 70. Soupeři zbývá 139.

1:0
    Devon Petersen jde ve třetím setu do vedení. D8 trefil neomylně první šipkou.

Anderson zahajuje druhý leg 140, Petersen má tři singly.

Anderson vzápětí slabých 41 a Jihoafričan odpověděl třetím maximem!

Létající Skot znovu bez triplu, naopak Petersen 140 a je ve vedení!

Anderson upsal na 164. Petersen výbornou třetí šipkou sehrál na D12.

2:0
    Padesátiletý Skot vysoké číslo nezavřel. Petersen následně udržel nervy na uzdě a D12 trefil druhým pokusem.

Petersen podává na vítězství ve třetím setu. Začíná 140, Anderson reaguje 100.

Jihoafrický válečník opět zapisuje 140, Anderson má druhou 180.

Petersen snížil na 81. Anderson nezůstává pozadu, je na stejné hodnotě!

Obrovská chyba Petersena, který přehodil 81! Anderson zatím nepotrestal, D13 jednou šipkou netrefil.

2:1
    Petersen útočil na D12, vzápětí na D6. Netrefil a Anderson snižuje na 1:2 trefeným D4.

Anderson vstupuje do čtvrtého legu 55, Petersen 60.

Andersen 50, Petersen 140! A má tak drobný náskok.

Který ovšem Skot vymazává třetím maximem. Ale Petersen odpovídá stejnou mincí!

Anderson sehrál na nezavíratelných 174. Devon Petersen 121 nezavřel a ukrojil hodnotu na 64.

Anderson se také dostal na 64 a k terči se ještě dostane, protože Jihoafričan minul D16.

2:2
    Anderson stahuje dvoulegové manko v setu a vyrovnává na 2:2! Po výborném triplu trefil D16.

Důležitý leg zahájil Petersen stovkou, Anderson 140.

Petersen znovu 100, Anderson třetí maximum!

Jihoafričan už je ve ztrátě, zbývá mu 201. Andersonovi 41 a půjde zavírat třetí set!

2:3
    Gary Anderson je jediný set od postupu mezi nejlepším osm. D20 ještě podhodil, ale D10 trefil s velkou jistotou.

Čtvrtý set Anderson začal 140, Petersen 91.

Slabých 46 pro Skota Petersen potrestal 140.

140 i pro Andersona. Petersen se nenechal zahanbit, hodil 125.

Létající Skot snížil na 80. Petersen 145 nezavřel, je na 52.

0:1
    Gary Anderson je dva legy od vítězství. Z 80 si dvěma singly sehrál na D20, jediným pokusem červené pole trefil!

131 Petersen, maximum Anderson!

180 hodil také Petersen. Anderson tentokráte 140.

Solidní 90 pro Petersena. Anderson si skvěle sehrál na D18.

0:2
    Africký válečník stovku nezavřel a pustil k terči Andersona, jenž D18 zasáhl druhou šipkou. Podává na vítězství!

A začíná třemi singly. Petersen hodil stovku.

100 Anderson, 123 Petersen.

Výborná 140 pro Skora. Jihoafričan se ještě nevzdává, také trefil dva triply.

Třetí 140 v řadě, druhá pro Andersona. Tomu zbývá 64, Petersonovi 32.

0:3
    Velmi rychlé utkání končí překvapivě hladkým vítězstvím 4:0 pro Garyho Andersona! Triplem si přihrál na D8 a prvním pokusem nekompromisně zavřel střetnutí.

Gary Anderson proletěl do čtvrtfinále jako vítr. Devona Petersena smázl ve čtyřech setech a po výborném výkonu zaslouženě postoupil mezi nejlepších osm šipkařů. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný, jak napovídá skóre. The African Warrior měl ve dvou lezích náskok 2:0, jenže špatně zavíral a Létající Skot chyby nekompromisně trestal. Právě zavírání bylo tím hlavním faktorem Andersonova vítězství. Padesátiletý šipkař, který v minulosti již dvakrát světový šampionát ovládl se může těšit na lepšího z dvojice Dirk van Duijvenbode – Glen Durrant.

Statistiky:

Výsledek: 0:4
    Průměr na tři šipky: 94,97 – 95,55
    Úspěšnost zavírání: 28,57 % – 52,17 %
    Nejvyšší zavření: 110 – 160
    Počet 180: 5 – 5

Z odpoledního programu je to vše. Večer jsou však na programu další tři zápasy, první startuje už v 19 hodin. I k jejich sledování jste srdečně zváni. Na počtenou! (16:55:28)