Vincent van der Voort - Daryl Gurney 2:4 (kon.) | Stephen Bunting - Ryan Searle 4:3 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson 0:4 (kon.) | Dirk van Duijvenbode - Glen Durrant 4:3 (kon.)
Gerwyn Price - Mervyn King 4:1 (kon.) | Dave Chisnall - Dimitri Van den Bergh 4:2 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson

0:4

Středa 30.12.2020, 16:10Šipky - PDC Mistrovství světa • 4. kolo

Z odpoledního programu je to vše. Večer jsou však na programu další tři zápasy, první startuje už v 19 hodin. I k jejich sledování jste srdečně zváni. Na počtenou! (16:55:28)

Statistiky:

Výsledek: 0:4
    Průměr na tři šipky: 94,97 – 95,55
    Úspěšnost zavírání: 28,57 % – 52,17 %
    Nejvyšší zavření: 110 – 160
    Počet 180: 5 – 5

Gary Anderson proletěl do čtvrtfinále jako vítr. Devona Petersena smázl ve čtyřech setech a po výborném výkonu zaslouženě postoupil mezi nejlepších osm šipkařů. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný, jak napovídá skóre. The African Warrior měl ve dvou lezích náskok 2:0, jenže špatně zavíral a Létající Skot chyby nekompromisně trestal. Právě zavírání bylo tím hlavním faktorem Andersonova vítězství. Padesátiletý šipkař, který v minulosti již dvakrát světový šampionát ovládl se může těšit na lepšího z dvojice Dirk van Duijvenbode – Glen Durrant.

0:3
    Velmi rychlé utkání končí překvapivě hladkým vítězstvím 4:0 pro Garyho Andersona! Triplem si přihrál na D8 a prvním pokusem nekompromisně zavřel střetnutí.

Třetí 140 v řadě, druhá pro Andersona. Tomu zbývá 64, Petersonovi 32.

Výborná 140 pro Skora. Jihoafričan se ještě nevzdává, také trefil dva triply.

100 Anderson, 123 Petersen.

A začíná třemi singly. Petersen hodil stovku.

0:2
    Africký válečník stovku nezavřel a pustil k terči Andersona, jenž D18 zasáhl druhou šipkou. Podává na vítězství!

Solidní 90 pro Petersena. Anderson si skvěle sehrál na D18.

180 hodil také Petersen. Anderson tentokráte 140.

131 Petersen, maximum Anderson!

0:1
    Gary Anderson je dva legy od vítězství. Z 80 si dvěma singly sehrál na D20, jediným pokusem červené pole trefil!

Létající Skot snížil na 80. Petersen 145 nezavřel, je na 52.

140 i pro Andersona. Petersen se nenechal zahanbit, hodil 125.

Slabých 46 pro Skota Petersen potrestal 140.

Čtvrtý set Anderson začal 140, Petersen 91.

2:3
    Gary Anderson je jediný set od postupu mezi nejlepším osm. D20 ještě podhodil, ale D10 trefil s velkou jistotou.

Jihoafričan už je ve ztrátě, zbývá mu 201. Andersonovi 41 a půjde zavírat třetí set!

Petersen znovu 100, Anderson třetí maximum!

Důležitý leg zahájil Petersen stovkou, Anderson 140.

2:2
    Anderson stahuje dvoulegové manko v setu a vyrovnává na 2:2! Po výborném triplu trefil D16.

Anderson se také dostal na 64 a k terči se ještě dostane, protože Jihoafričan minul D16.

Anderson sehrál na nezavíratelných 174. Devon Petersen 121 nezavřel a ukrojil hodnotu na 64.

Který ovšem Skot vymazává třetím maximem. Ale Petersen odpovídá stejnou mincí!

Andersen 50, Petersen 140! A má tak drobný náskok.

Anderson vstupuje do čtvrtého legu 55, Petersen 60.

2:1
    Petersen útočil na D12, vzápětí na D6. Netrefil a Anderson snižuje na 1:2 trefeným D4.

Obrovská chyba Petersena, který přehodil 81! Anderson zatím nepotrestal, D13 jednou šipkou netrefil.

Petersen snížil na 81. Anderson nezůstává pozadu, je na stejné hodnotě!

Jihoafrický válečník opět zapisuje 140, Anderson má druhou 180.

Petersen podává na vítězství ve třetím setu. Začíná 140, Anderson reaguje 100.

2:0
    Padesátiletý Skot vysoké číslo nezavřel. Petersen následně udržel nervy na uzdě a D12 trefil druhým pokusem.

Anderson upsal na 164. Petersen výbornou třetí šipkou sehrál na D12.

Létající Skot znovu bez triplu, naopak Petersen 140 a je ve vedení!

Anderson vzápětí slabých 41 a Jihoafričan odpověděl třetím maximem!

Anderson zahajuje druhý leg 140, Petersen má tři singly.

1:0
    Devon Petersen jde ve třetím setu do vedení. D8 trefil neomylně první šipkou.

Petersen nezavřel 170, snížil na 70. Soupeři zbývá 139.

Jihoafrický válečník upisuje 60. Ani Anderson netrefil triple.

94 Petersen, 125 Anderson.

Anderson reaguje 81.

Devon Petersen vstupuje do třetího setu tím nejlepším možným způsobem, svým druhým maximem!

2:3
    Gary Anderson však soupeři šanci nedal. T19 sehrál na D20 a potřebné červené pole zasáhl poslední třetí šipkou.

Anderson upsal slabých 25, potřebuje 97. Petersen zabral a je na hodnotě 83.

Létající Skot snížil na 121. Petersen je zatím mimo zavírání, zbývá 178.

100 Anderson, stejný počin zaznamenal Petersen.

Rozhodující leg začal Anderson výbornou 140, Petersen 134.

2:2
    Jihoafričan nepotrestal zaváhání soka a druhou příležitost už mu Anderson nedal, D20 trefil napodruhé.

Petersen je na velkém čísle 111. Anderson netrestal, je na čtyřce.

Africký válečník snížil na 156. Anderson je na 64 bodech.

Devon Petersen znovu trefuje 60, Anderson zapisuje první maximum!

Oba si vzápětí vyměnili šedesátky.

Důležitý leg Petersen odstartoval stovkou, Anderson 57.

2:1
    Parádní zavření 160 v podání Garyho Andersona! Ten snižuje na 1:2, ale teď jde proti servisu.

Anderson upsal na vysoký závěr 160. Petersen 170 nezavřel, snížil na 70.

Skot pokračuje 81, Petersen ukrajuje 140 a disponuje náskokem!

60 Anderson, stejně tak Petersen.

Zatímco Anderson zahájil třetí leg slabou 60, tak Petersen 134.

2:0
    Devon Petersen druhou šipkou trefil D12 a je jeden leg od srovnání stavu!

Petersen nezavřel, ale bude mít tři šipky na 24. Anderson byl bez šance na zavření, zbývá 48.

Africkému válečníkovi zbývá 143, Létajícímu Skotovi 187.

Petersen snížil na vysokých 224. Andersonovi zbývá 245.

Petersen znovu tři singly, Anderson alespoň jeden triple trefil.

Ve druhém kole nedokázal ani jeden z hráčů zasáhnout triple.

Petersen začal potvrzovat brejk stovkou, Anderson bez triplu.

1:0
    Gary Anderson 125 nezavřel a Devon Petersen trestá! 110 zavřel třetím pokusem na D18 a jde do vedení o brejk!

Skotský šipkař snižuje na 125. Petersen potřebuje hodit 110.

Anderson rovná stovka, Petersen tři singly se součtem 60.

Skotský padesátník pokračuje 96. Africký válečník ukrajuje 140.

Gary Anderson druhý set zahájil 95. Petersen začal 90.

0:3
    Doubly Devona sráží k zemi. Dva pokusy na D20 minul, zatímco Gary Anderson druhý hod do stejného pole proměnil a první set získal hladce 3:0!

Africký válečník upsal na 56. A vrátí se k terči, Anderson 115 nezavřel.

Třemi singly Petersen snižuje jen na 116. Anderson potřebuje 115.

Petersen stovkou snížil na 176. Anderson je ve ztrátě, zbývá 210.

Jeden triple pro Jihoafričana, dva pro Skota.

Petersen 140, Anderson 91.

0:2
    Dva pokusy Petersenovi na D8 nevyšly a tak Anderson opět trestal, D20 zasáhl třetí šipkou.

Petersen může ztracený servis získat zpět. Potřebuje zavřít 25. Anderson čeká na 50.

140 dostala Jihoafričana na 90. Skot netrefil triple a zbývá mu 143.

Anderson zapsal 140 a je na 184. Petersenovi zbývá 230.

Skotovi jedna šipka vypadla, upsal jen 77. Petersen odskočil o dalších 90.

Druhý leg zahájil Anderson stovkou. Petersen trefuje první maximum!

0:1
    Ani Petersen 126 nezavřel a tak šel Anderson na 50. Měl dva pokusy na D20, druhý proměnil.

Africký válečník sehrál na 126. Stejné číslo zkoušel zavřít Anderson, ale bull minul.

Jihoafričan tentokráte bez triplu a je na 198. Anderson dva triply a je na čísle 126.

80 Petersen snižuje na 257. Skotovi zbývá 263.

Africký válečník vylepšil skóre 123. Anderson tři singly dvacet.

Devon Petersen zahájil utkání vlažnějšími 41 body. Anderson naopak trefil dva triple se součtem 137 bodů!

Zápas začal.

Devon Petersen i Gary Anderson jsou na svých místech. Po tréninkových devíti šipkách se jde na věc!

Rozhoz na střed vyhrál Devon Petersen, ten tak bude mít výhodu tří šipek na začátek.

Osmifinálová utkání se, podobně jako zápasy třetího kola, hrají na čtyři vítězné sety.

Gary „The Flying Scotsman“ je dvojnásobným vítězem mistrovství světa, které s emu povedlo ovládnou v letech 2015 a 2016. Padesátiletý Skot by určitě rád přidal i třetí triumf, avšak letos mezi největší favority nepatří a jeho prvenství by bylo překvapením. Anderson po volném losu schytal Lotyše Razmu, s nímž neměl vážnější problémy a porazil ho 3:1 na sety. O poznání větší potíže měl ve třetím kole s Mensurem Suljovićem. Rakušan, známý svým pomalým stylem, ještě jako by schválně ubral na rychlosti a to i oproti svému standardu. Viditelně rozladěný Anderson byl blízko vyražený, neboť prohrával 2:3 na sety, ale v pravou chvíli zabral a nepříznivý vývoj otočil.

Odehrané zápasy:

1. kolo: volný los
    2. kolo: Madars „Razzmatazz“ Razma 3:1
    3. kolo: Mensur „The Gentle“ Suljović 4:3

Devon „The African Warrior“ Petersen se pomalu, ale jistě šplhá mezi nejlepší šipkaře světa. Jihoafričan potvrzuje skvělou formu i na světovém šampionátu, kde měl v prvním kole volný los, načež ve druhém porazil Stevea Lennona 3:1 na sety a ještě lépe hrál proti Jasonu Loweovi, jemuž nepovolil ani set. Africký válečník drží průměr na tři šipky okolo 90 bodů. Proti Lennonovi jej obrovsky trápilo zavírání, které měl na 25%, ale proti anglickému soupeři se v tomto ohledu zlepšil a jeho úspěšnost přesáhla 40%.

2. kolo: Steve „The Shamrock“ Lennon 3:1
    3. kolo: Jason Lowe 4:0

Všem fanynkám a fanouškům šipek přeju krásné středeční odpoledne! Vítám vás při sledování osmifinálového utkání mezi Devonem Petersenem a Garym Andersonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:45.