Wolverhampton – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Aston Villa – Liverpool 1:4 (kon.)
1:4 (1:1)
Liverpool FC
Pátek 08.01.2021, 20:45 • Villa Park, Birmingham • FA Cup • 3. kolo

Držení míče: 16 % : 84 %.
    Střely na branku: 1:13. Střely mimo: 0:9. Rohy: 2:18. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 2:7. (22:43:52)

Aston Villa vzhledem k vysokému množství koronavirem nakažených hráčů musela do utkání proti Liverpoolu ve 3. kole postavit juniorský tým, jehož většina hráčů prohrála například s A-týmem třetiligového Sunderlandu v FA Trophy 1:8, dnes ale proti ohromnému superfavoritovi hráli statečně a dočkali se i poločasové remízy.

Na ni to však nevypadalo už ve čtvrté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Sadio Mané, před přestávkou ale z úniku vyrovnal sedmnáctiletý Barry a rozjásal všechny své spoluhráče. Liverpool o osudu zápasu rozhodl krátce po hodině hry, kdy především díky střídajícímu Shaqirimu, jenž přihrál na dvě branky, díky třem trefám v rozmezí 4 minut a 20 sekund dovedl zápas do vítězného konce.

90+2

90+2
    Utkání už se jen dohrává, zbývá necelá minuta z druhé nastavené.

90+1
    Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

89
    Při průniku Neca Williamse Holanďan Swinkels ve skluzu odkopl míč na roh, ten hosté rozehráli nakrátko a znovu si přihrávají na útočné polovině.

88
    Shaqiri se pokusil uvolnit na pravém křídle, k přihrávce před branku se ale nedostal.

87
    Liverpool kombinuje před pokutovým územím, u jeho hranice je ale devět domácích hráčů, ten prostor je velmi přehuštěný.
    85. Fabinho krásnou střelou trefil břevno.

85
    Po Shaqiriho centru Firminovi nevyšel pokus o střelu z voleje, Fabinho pak zpoza pokutového území střílel do břevna!

83
    Fotbalisté v černém už jsou zase usazeni na útočné polovině, domácím dochází síly a k míči už se dostávají jen výjimečně.

81
    Liverpool kontroluje hru na útočné polovině, hosté už nikam nespěchají.

80
    Young si dovolil parádičku ve vlastním pokutovém území, když se uvolnil elegantní "zidanovkou", pak ale svoji snahu zakončil nepřesnou přihrávkou.

79
    Shaqiriho kolmice mířila Milnerovi na paty, v pokutovém území Aston Villy pak zůstal ležet Hayden, jenž má potíže s křečemi.

78
    Origiho střela z dálky mířila jen do připraveného Onodiho.

77
    Centr Oxlada-Chamberlaina z pravého křídla přeletěl všechny hráče před Onodim, domácí se ubránili další útočné snaze soupeře.